PDA

Zobacz pełną wersję : Spada mi cisnienie na kotle.



płebla
06-01-2008, 20:36
Witam.
Moze ktos mi powie co sie dzieje ze spada mi cisnienie na JUNKERSIE EUROSTARZE .
Grzeje w domu od miesiaca i od tej pory jest problem bo co kilka dni musze uzupelniac wode w ukladzie.W dodatku kaloryfery sie zapowietrzaja i dwa razy trzeba bylo je odpowietrzac.
Przez trzy dni spadlo cisnienie z 2,2 troche ponizej jedynki.
Proby cisnieniowe byly robione i bylo wszystko ok potem poszly wylewki i byla zrobiona kolejna proba tak twierdzi hydraulik.
Wyczytalam w jakims watku ze moze gdzies byc wyciek ale jak go znalezc a za miesiac maja mi klasc podlogi ,co teraz robic.
Płebla

1950
06-01-2008, 20:57
z czego masz instalację?

płebla
06-01-2008, 21:00
z czego masz instalację?
Z pexu albo alu pexu .

Grzesiek13
07-01-2008, 06:44
Jesli masz rozdzielaczową to sprawdź zaciski przy rozdzielaczu, odpowietrzniki automatyczne (też czasem przepuszczają wodę), sprawdź ciśnieje azotu w naczyniu w kotle (instalator czy serwisant) czy nie uchodzi. Sprawdź wizualnie wszystkie śrubunki przy kotle itp. Jak masz zawory na poszczególnych pietrach to zamknij piętro i sprawdź resztę domu, czy ciśnienie spada i na odwrót. A masz podłogówkę? - może się jeszcze odpowietrza i stąd spadki ciśnienia.

płebla
07-01-2008, 07:43
Jesli masz rozdzielaczową to sprawdź zaciski przy rozdzielaczu, odpowietrzniki automatyczne (też czasem przepuszczają wodę), sprawdź ciśnieje azotu w naczyniu w kotle (instalator czy serwisant) czy nie uchodzi. Sprawdź wizualnie wszystkie śrubunki przy kotle itp. Jak masz zawory na poszczególnych pietrach to zamknij piętro i sprawdź resztę domu, czy ciśnienie spada i na odwrót. A masz podłogówkę? - może się jeszcze odpowietrza i stąd spadki ciśnienia.
Dzieki za odp.
Mam podlogowke tylko w wiatrolapie i z tego co wiem to mozna ja tylko wlaczyc albo wylaczyc z rozdzielacza na parterze.
Nie znam sie zupelnie na tym ale Twoje rady mi sie przydadza jak bede jutro rozmawiac z hydraulikiem.
Płebla

Cypek
07-01-2008, 07:45
Swoją drogą to 2,2 to dość dużo, mój hydraulik mówił, że najwłaściwsze ciśnienie to 0,8 - 1,5.

płebla
07-01-2008, 07:55
Swoją drogą to 2,2 to dość dużo, mój hydraulik mówił, że najwłaściwsze ciśnienie to 0,8 - 1,5.
Takie mi ustawil serwisant z Junkersa przy pierwszym odpaleniu.
Płebla

Cypek
07-01-2008, 08:02
Może jakiś zawór bezpieczeństwa zrzuca Ci ciśnienie do "normalnego".

płebla
07-01-2008, 18:38
Witam.
Moze ktos mi powie co sie dzieje ze spada mi cisnienie na JUNKERSIE EUROSTARZE .
Grzeje w domu od miesiaca i od tej pory jest problem bo co kilka dni musze uzupelniac wode w ukladzie.W dodatku kaloryfery sie zapowietrzaja i dwa razy trzeba bylo je odpowietrzac.
Przez trzy dni spadlo cisnienie z 2,2 troche ponizej jedynki.
Proby cisnieniowe byly robione i bylo wszystko ok potem poszly wylewki i byla zrobiona kolejna proba tak twierdzi hydraulik.
Wyczytalam w jakims watku ze moze gdzies byc wyciek ale jak go znalezc a za miesiac maja mi klasc podlogi ,co teraz robic.
Płebla
Witam ponownie.
Znalazla sie przyczyna spadku cisnienia na piecu dzis bedac na budowie odkrylam ze na schodach prowadzacych na pietro tuz pod kaloryferkiem pojawila sie dosc duza mokra plama na scianie ,tak wiec jest wyciek.
Szkoda bo sciana wyprowadzona pod malowanie i trzeba kuc ale itak nie jest zle bo co by bylo jakby wyciek byl pod wylewka.
Tak wiec dla wszystkich co maja spadek cisnienia na kotle najprawdopodobniejsza przyczyna to WYCIEK!!!!!!
Dzieki i pozdrawiam
Płebla