PDA

Zobacz pełną wersję : Przyjęcie u ogrodzie



siewonka
19-08-2003, 11:04
A podalibyscie na przyjęcie w ogrodzie?

kasiek
19-08-2003, 12:06
Rozumiem, że nie grilla. Tak naprawdę można prawie wszystko to samo, co na przyjęciu w domu. Zależy jak oficjalne ma być przyjęcie, czy raczej wszystko ma byc od razu podane, żeby nie biegać i nic nie robić, czy nie, czy niedaleko jest dostępna kuchnia, czy planowane jest ognisko (podobno przebojem są wtedy pieczonki). Ja kiedyś m.in. podałam mleko zsiadłe i pieczone ziemniaki (pełna obaw, co ja zrobię z tą ilością zsiadłego mleka jak goście nie zjedzą). Potrawa zrobiła furorę i została zmieciona w mgnieniu oka. No i mocno sprawdzają się dipy zarówno z warzywkami jak i paluszkami, krakersami itp. Jako dipy może występować tzatziki, bardzo dobry jest serek np. typu toska z czosnkiem, majerankiem, solą i majonezem. Ojej, można bardzo długo...

siewonka
19-08-2003, 12:38
Kasiek grilla jak najbardziej, juz robiłam parę grillowych przyjęć, kuchnie mam dość daleko i do tego na piętrze więc nie chciałabym latać. Przyjecie bedzie z okazji 4 urodzin mojej córeczki - sama rodzina - na bagatela 18-21 osób w tym kilkoro dzieci w wieku przeszkolno-szkolnym. Zazwyczaj standartem jest karkówka, kiełbaski, szaszłyki, z trzy sałatki, koreczki jakieś grzybki ,zimna płyta ... no i oczywiście tort. Tyle że tak już podają wszyscy a ja szukam czegoś nowego czym mozna zaskoczyć.
Pomysł z ziemniaczkami i kwaśnym mlekiem bardzo mi się podoba do tego na np. kiełbasa z ogniska smalec ogóreczki takie "wiejskie" przyjęcie no i ćwiarteczka (na poczatek)
Ziemniaczki piekliscie w ognisku?
Może jeszcze macie jakies dobre pomysły?

kasiek
19-08-2003, 13:26
Siewonka, o jedzeniu to ja bym mogła długo. Akurat wtedy ziemniaki piekłam w piekarniku, bo nie było ogniska, ale można i w ognisku, zagrzebywałam je też w foli aluminiowej w żarze na grillu (grill był żeliwny, raczej brykiety). Z przebojów grillowych ostatnio były pieczarki: raczej duże, wycinałam z nich nóżki, które kroiłam, kroiłam również cebulę, na patelni zeszkliłam najpierw cebulę, dodałam nóżki. Do masy dodałam też serek naturalny (np. Twój Smak lub Ostrowia), może też być z ziołami, no i jakieś zioła. Ja raz dosypałam prowansalskie, raz świeży koperek. Masą serowo-ziołowo-cebulowo-pieczarkową nadziałam kapelusze, położyłam na tackach, podlałam troszkę oliwą i na grilla. Pychota.
Na stronie mniammniam.pl jest sporo dobrych przepisów na grilla, wypróbowaliśmy pieczony czosnek i pomidory z bazylią. Są też przepisy na pieczone ziemniaki i nadzienia do nich. Może tam zajrzyj.
Co do wiejskich przyjęć, to zrobiłam kiedyś w domu. Oprócz rzeczy przez Ciebie wymienionych pasowały mi śledzie, barszcz i piernik, no ale to było w zimie. Dobry smalec (z dodatkami jabłka, cebulki, majeranku, skwarek lub czegoś podobnego) i świeży chleb razowy - czasami można zgrzeszyć. Dla pijących podałam Siwuchę (raczej dla ozdoby, sama raczej nie piję i nie bardzo wiedziałam, czy jest dobra), pasowała mi tematycznie i piwo. Bardzo fajnie wyglądały naczynia kamionkowe - nadawały charakteru przyjęciu. Ogóreczki małosolne w naczyniu kamionkowym - klasyka. Z alkoholi to jeszcze nalewki, ale te wymagają czasu.
Z deserów, które robią u mnie furorę, to sałatki owocowe (najlepiej z bitą śmietaną podaną obok) i tiramisu. Przepis nie jest orginalnie włoski, ale nam smakuje lepiej niż z serka mascarpone. Deser jest dużo lżejszy niż klasyczny i nie spotkałam nikogo, kto by się nim nie zajadał (najlepiej go zrobić dzień wcześniej):
Składniki:
paczka biszkoptów
kawa do namoczenia biszkoptów
5 jajek
400 ml śmietanki 30%
250g sera białego (może być potrójnie mielony, ja daję homogenizowany - np. Toska lub Campina)
1/2 szklanki cukru
cukier waniliowy
8g żelatyny
Kakao do posypania.

Zaparzyć kawę (ja używam rozpuszczalnej bezkofeinowej, robię ją mocniejszą, ale wynika to z tego, że w ogóle jeśli pijam to bezkofeinową, poza tym moje małolaty lubią ten deser), naczynie docelowe wyłożyć biszkoptami zanurzając każdy na chwilę w kawie.
Żelatynę wymieszać z zimną wodą (ja to niestety robię na oko, chyba tak ze dwie łyżki).
Oddzielić żółtka od białek.
Żółtka ubić z cukrem i cukrem waniliowym.
Ubić pianę z białek.
Ubić śmietanę.
Używając najlepiej trzepaczki rózgowej wymieszać ser z żółtkami, potem dodać ubite białka i śmietanę.
Żelatynę podgrzać uważając, aby się nie zagotowała (ja to robię w kuchence mikrofalowej - wstawiam na średnie grzanie na minutę).
Do żelatyny dodać trochę wymieszanej masy i wymieszać (zapobiega to ścięciu). Dalej posługując się trzepaczką rózgową wymieszać żelatynę z całą masą.
Wlać do naczynia z biszkoptami.
Wstawić do lodówki do stężenia.
Przed podaniem posypać kakaem przez sitko.
Jeść ze smakiem.

Krystian
21-08-2003, 15:49
Łomatko - już się zrobiłem głodny!!!
siewonka - proponuję drobne oszustwo :oops: , zrób w piekarniku całą masę skrzydełek z kurczaka w przyprawie do grila i podaj do pieczonek (zrobionych w kociołku), ze zsiadłym mlekiem oczywiście, możesz zrobić i dużo, i szybko, i tanio... :P

tomek1950
21-08-2003, 18:59
Kasiek, Siewonka, Kiedy robicie następnego grila? Może byc bez siwuchy!

Joskul
21-08-2003, 20:44
Kasiek, a stołowników przyjmujesz? Marzę o kimś, kto miałby taki zapał do gotowania i żywił moich trzech chłopów!

tomek1950
21-08-2003, 21:03
Większość je by żyć.
Wybrańcy żyją, by jeść.
Jedzenie, zwłaszcza w miłym towarzystwie, jest przywilejem każdego stanu, każdego zawodu, kazdego człowieka...

siewonka
29-08-2003, 14:41
No cóż tamto przyjęcie już było dzisiaj jest kolejne i mam zamiar podać oczywiście kaszankę jest pycha z grilla do tego boczuś kiełbaska piersi z kurczaczka jakieś sosiki ze dwa może trzy fasolówkę sałatkę masełko czosnkowe oczywiście. Torcik upiekłam wczoraj oczechowo kokosowy mam nadzieję że tez będzie dobry
Wszystkich zapraszam pędzie pysznie i wesoło.

kasiek
29-08-2003, 16:39
Do ogrodu mam niestety po schodach, dużą piłkę z przodu i jakoś mi tak strasznie ciężko te schody pokonywać... :( Za to postanowiłam się powyżywać konfiturowo. Znalazłam bardzo smakowite przepisy.
Co do grilla, to wypróbowaliśmy pastę do grzanek z ciemnego chleba robioną z pieczonego bakłażana i pieczonego czosnku. Przyznam się, że bakłażan nie należał do moich faworytów, ale pasta pychotka.
Siewonko, smacznego!!!

siewonka
04-09-2003, 13:54
Kasiek robiłam pieczarki rzeczywiscie pycha czy pasta z pieczonego czosnku i bakłażana jest na mniamowej stronie?

tgb
04-09-2003, 17:57
Siewonka, to ja odpiszę w imieniu swojej dużo lepszej połowy... :D .
Przepis chyba jest na mniammniamie, w każdym razie był to jakiś wydruk z internetu (pamiętam, bo sam robiłem :D ). Jakbyś nie mogła znaleźć, to daj znać, a my wrzucimy przepis do posta.

Pozdrawiam i smacznego (a jakże!)

kasiek
05-09-2003, 14:06
Tomek ma rację, ja podaję jeszcze linka do pasty bakłażanowo-czosnkowej http://www.mniammniam.pl/p.php?p=748.
Smacznego.
Konfitury wyszły niestety trochę za słodkie (zachwycił się nimi za to mój tata, preferowana przez niego kuchnia to taka typowo polska, a my wszyscy wprowadzamy jakieś zmiany), ale za to jak pachną...

marta.krzysiak
17-06-2013, 15:12
Ja polecam steki z grilla robione iście po amerykańsku. Na allegro można znaleźć dużo sosów, które idealnie pasują do dobrze wypieczonego kawała mięcha. Moi znajomi zawsze się tym zajadają, jak organizuję jakieś małe garden party. Dobrze wypieczony stek: 7 minut z jednej strony i 7 z drugiej. Polecam! :rolleyes:

_borekk
15-07-2013, 13:32
Ja mogę polecić łososia z grilla, sok z cytryny i trochę przyprawy do grilla i palce lizać! trochę długo się go grilluje ale warto.
genialne jest też masło czosnkowe do grzanek...

Nosal
10-09-2013, 09:57
Ja w ogrodzie to tylko grilla urządzałem, jak na Polaka przystało :D

Marejko
20-09-2013, 18:19
Zdecydowanie jak ktoś wcześniej nadmienił - steki z grila, to jest to ! Poza tym pieczywo czosnkowe tez całkiem dobrze się sprawdza. No i bakłażan pokrojony w plasterki! Co do zajęć wiadomo - rozmowa, ale polecam też zajęcia ruchowe

greengirl
25-09-2013, 13:22
Polecam pstrąga z grilla - mniam ! i koniecznie szaszłyki, oraz ciepłe ubranie :)

mpbud
03-03-2014, 11:43
To ja od siebie polecę zarówno łososia, jak i pstrąga z grilla. Jest pysznie, zdrowo, mniam. Aż sobie ochoty narobiłem :D

BlueDecoria
06-04-2014, 13:02
Łosoś z grilla - rewelacja! Swoją drogą ponoć dobrze smakuje kaszanka z jabłkami pieczona w folii aluminiowej (taki polski akcent :D )

zytryna
09-05-2014, 15:33
ja rowniez proponuje grila - i tu mozna doslownie wszystko ryby,mieso,warzywa ,owoce :) spore pole do popisu :) ,dodatkowo drinki :wiggle:

Angikla
12-05-2014, 14:20
Grill to chyba jedyna z najpopularniejszych atrakcji jesli chodzi o imprezy w ogrodzie.hm?:P

zoska.jedynak
20-05-2014, 11:51
zależy ile osób miałoby się u mnie znaleźć na takiej ogrodowej posiadówie.... na pewno woda z miętą i cytryną / woda z melisą :) do tego sałatka z wędzonym łososiem, rukolą,pomidorkami koktajlowymi i parmezanem, może wątróbka z pietruszką i pieczywem czosnkowym? No i na pewno kilka rodzajów tart...z gorgonzolą, z pomidorami i takie słodkie budyniowa z porzeczkami i cytrynowa:) tak to widzę:)

mieciakus
04-06-2014, 10:58
U mnie cała rodzina z dziećmi, czekają na lato albo chociaż na pierwsze z cieplejszych i suchszych wiosennych dni :) wpadają do mnie całą zgrają, pomagają mi trochę uporządkować ogród, tak żeby móc siąść na tarasie albo rozłożyć się na trawniku. 'Przyjęcia ogrodowe'a raczej wspólne posiaduchy u babci w gąszczu roślin to już nasza rodzinna tradycja, tak samo jak tradycją jest ciasto z rabarbarem i kruszonką... woda z miętą i cytryną no i oczywiście babcine owoce (Truskawki, borówki, poziomki) ze śmietanką:)

Marek T-ski
16-10-2014, 09:44
Wspomnienia... nie mogę doczekać się kolejnego lata, bo zrobiliście mi ochotę na pstrąga z grilla! Chyba moja ulubiona potrawa z grilla, chociaż karkóweczki też nie odmówię :) Ogólnei takie spotkania w ogrodzie z przyjaciółmi i rodziną to świetny pomysł na spędzenie weekendu

mariolan_za
17-11-2014, 12:45
tych ryb nawet nie trzeba przyprawiać jak się wrzuca na grila bo sa same w sobie bardzo aromatyczne :) więc nie dość, że smacznie to do tego zdrowo :)

Ljane
23-11-2014, 17:47
O tak, przyjęcia w ogrodzie to jest to. Uwielbiam. Dla mnie ważne, żeby oprócz pysznego jedzenia było jeszcze pięknie dookoła, a więc jakies lampiony, ładne naczynia, sztućce. Zwykły grill tez jest ekstra, ale czasem fajnie zaszaleć i zrobić bardziej elegancką imprezę. Nie sztywną, tylko pobawić się klimatem. Szczególnie lubię takie imprezy wieczorem, kiedy można postawić lampiony, te światełka tak magicznie wyglądają. Tak, wiadomo, będą też komary, ale cóż, wszystkiego miec nie można ;) Co do menu - zawsze trzeba zwracać uwagę na preferencje. Nie wszyscy docenią to samo. Moi goście, niezależnie od płci co ciekawe - bardzo lubią szampana zmiksowanego z truskawkami lub malinami, uważam, że idealny na lato. Przybrać to listkami mięty - genialne. Z lekkich przekąsek moge polecić pieczone figi faszerowane kozim serem i pokruszonymi orzechami włoskimi, z kroplą octu balsamicznego (robią wrażenie a to proste i szybkie danie), cykorię faszerowaną hummusem , z konkretniejszych - mieszankę kuskusu, smażonego kurczaka, bakłażanów, papryki, oliwek, do tego duuzo czosnku, cebula, orzechy włoskie i przecier pomidorowy. Można podawać na zimno lub na ciepło. U mnie na imprezach schodzi w mig!

beatagl
02-12-2014, 23:30
A co powiecie na ognisko zimową porą ?

ogrodolandia
12-01-2015, 21:07
Najczęściej robię różności na grillu, sałatki, dipy, w zasadzie, oprócz grilla, to w ogrodzie robię dokładnie tak samo jak w domu :)

looka
10-02-2015, 12:58
A co powiecie na ognisko zimową porą ?

Fajny pomysł, żeby się rozgrzać w zimne wieczory (lub dnie) :)

GrzesiekWachacz
19-05-2015, 12:15
Nie ma dla mnie nic lepszego jak hamak w letnie popołudnia.

gahan
21-05-2015, 15:32
W niedzielę jesteśmy zaproszeni na I Komunię do bratanicy - i przyjęcie miało się odbyć w ogrodzie, wśród drzew, pod ustawionym namiotem - ale wygląda na to,że będziemy się gnieździć w domu, bo pogoda nie chce być ładna :( ma być zimno i padać :( Szkoda ...

PaulinaPk
09-06-2015, 20:39
Ja jestem milosniczka karkowki i wszelkich ryb z grilla - palce lizac ! :)

Przewas
01-03-2016, 13:46
Można jeszcze placki ziemniaczane z blachy. Mam wyspawany do tego celu taki "taboret" który nakładamy na ognisko albo podsuwamy pod niego 2-3 szczapy drewna. Rozgrzewa się go b. mocno i na to wylewa mieszankę na placki. Bez tłuszczu, z dodatkiem sosu czosnkowego....

SasiadPKW
08-03-2016, 16:33
Można jeszcze placki ziemniaczane z blachy. Mam wyspawany do tego celu taki "taboret" który nakładamy na ognisko albo podsuwamy pod niego 2-3 szczapy drewna. Rozgrzewa się go b. mocno i na to wylewa mieszankę na placki. Bez tłuszczu, z dodatkiem sosu czosnkowego....

Teraz mi smaka narobiłeś ;) Genialne rozwiązanie!

kinga9503
29-03-2016, 11:04
W ogrodzie to oczywiście grilla. Można tyle pyszności przyrządzić... Jakieś rybki, owoce, mięso... :)

Qba30
09-05-2016, 20:22
U mnie zazwyczaj znajomi czekają na kaszankę. Dobrą kaszankę kupuję w sprawdzonym punkcie, z małej masarni. A jak ją robię? Nic trudnego- rozkładam folię na której układam (dobrej jakości) kapustę kiszoną, na nią kaszanka, na kaszankę kapusta i całość szczelnie zawinięta w folię.
Nie należy przejmować się czasem pieczenia- z całą pewnością się nie zrobi twarda/sucha, ważne aby nie trzymać długo nad mocny żarem bo kapusta się przypali. Osłonki się rozpuszczą w kwasie także nie szukać ;)
Do tego dobra musztarda, sos czosnkowy i palce lizać :)

januszekbud
31-05-2017, 10:03
Moi rodzice mieszkają w domku, sezon grillowy jest już rozpoczęty - śmiało mogę powiedzieć, że czekam na niego cały rok :)

gepetto
12-07-2017, 13:28
udka po diabelsku z grilla :D do tego pieczone ziemniaki, jakaś sałatka czy mizeria i grill jak ta lala

olek-fryc
20-07-2017, 12:31
Uwielbiam przyjęcia odbywające się w ogrodzie. Jest w nich coś magicznego. Staram się aby jedzenie z grilla było różnorodne. Oprócz tradycyjnych szaszłyków, karkówki i boczku często zdarza mi się piec ryby, warzywa.