PDA

Zobacz pełną wersję : Fuszerka docieplenia, rozwiążmy to razem



dejna
07-01-2008, 01:28
Hej

Pozwoliłem sobie przygotować bardziej profesjonalny opis opis fuszerki.

http://www.voila.pl/ip477/
lub bezposrednio
http://www.voila.pl/ip477/index.php?get=1&f=1

Proszę o konstruktywną dyskusję jak się do tego zabrać, bo nie wiem czy wełną czy styropianem, czym kleić i czy będzie dobrze.

dzieki :-)

d.

dejna
07-01-2008, 12:20
nikt nie pogada jak to naprawic ?

jajmar
07-01-2008, 12:28
nikt nie pogada jak to naprawic ?

a jak to przeczytać/oglądnąć ?

dejna
07-01-2008, 12:30
nikt nie pogada jak to naprawic ?

a jak to przeczytać/oglądnąć ?

Tam jest PDF, wrzucilem tam plik tylko. Otwiera sie Acrobat Readerem z http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html

jajmar
07-01-2008, 12:54
Wiem wiem co tam jest i czym to ogladać, ale po klikniecu na ten plik nie otwiera sie plik a wszystko znika. Moze to u mnie jakis problem uzywam opery i raczej mi sie wszystko otwiera.
Ja bym na Twoim mijescu wkeil tekst z pdf do forum. Nie kazdy bedzie walczyl z plikami w pdf. Bedzie łatwiej cos radzić.

dejna
07-01-2008, 13:35
Wiem wiem co tam jest i czym to ogladać, ale po klikniecu na ten plik nie otwiera sie plik a wszystko znika. Moze to u mnie jakis problem uzywam opery i raczej mi sie wszystko otwiera.
Ja bym na Twoim mijescu wkeil tekst z pdf do forum. Nie kazdy bedzie walczyl z plikami w pdf. Bedzie łatwiej cos radzić.

Nie mozna tu uploadowac jpeg-ow na forum...... czy zle widze ?

zbigmor
07-01-2008, 14:23
Hej

Pozwoliłem sobie przygotować bardziej profesjonalny opis opis fuszerki.

http://www.voila.pl/ip477/
lub bezposrednio
http://www.voila.pl/ip477/index.php?get=1&f=1

Proszę o konstruktywną dyskusję jak się do tego zabrać, bo nie wiem czy wełną czy styropianem, czym kleić i czy będzie dobrze.

dzieki :-)

d.


Taka prawda oczywista jak ta, że ocieplenie dachu i ściany powinno się stykać na pewno jest ci znana. Moja rada - zdemontować ostatnią warstę styropianu, nawpychać wełny i zamknąć tym samym styropianem.

XX
07-01-2008, 14:34
mam taką sama fuszerkę....jeszcze nie mieszkam, ale latem po rpostu dodam welny i nawpycham tam przy murłacie i powinno grac:)

dejna
07-01-2008, 16:06
mam taką sama fuszerkę....jeszcze nie mieszkam, ale latem po rpostu dodam welny i nawpycham tam przy murłacie i powinno grac:)

Ale co oni sobie w ogole mysla ? To sa wykonawcy tylko od tego. Wszystko zrobili pieknie i rozmawialem z nimi o tej murbelce. Mieli rusztowanie, ktore strasznie niestabilnie stalo, bez zamocowan zadnych, a dom wysoki wiec nie odwazylem sie tam wejsc zeby skontrolowac.

Nie wiem to sa jakies przyglupy, czy oni sadzili, ze to przejdzie ? Robili to w polowie listopada i nie bylo mrozu do ostatnich dni gdzie nie dalo sie ogrzac. Wlasciwie nie tyle samo zimno jest zle ale wiatr wpadajacy tam w szczeline i obmywajacy murlate i wieniec.

Czym to obrobic po odcieciu na rowno z wiencem ? Welna prasowana czy styropianem ?

Tam jest jeszcze ta szczelina miedzy styropianem a murem. Ona jest otwarta od gory tylko, bo reszta jest uszczelniona na bank dobrze. Zatkac ja ?

Barbossa
07-01-2008, 18:59
Wiem wiem co tam jest i czym to ogladać, ale po klikniecu na ten plik nie otwiera sie plik a wszystko znika. Moze to u mnie jakis problem uzywam opery i raczej mi sie wszystko otwiera.
Ja bym na Twoim mijescu wkeil tekst z pdf do forum. Nie kazdy bedzie walczyl z plikami w pdf. Bedzie łatwiej cos radzić.
u mnie to samo

dejna
07-01-2008, 19:41
Wiem wiem co tam jest i czym to ogladać, ale po klikniecu na ten plik nie otwiera sie plik a wszystko znika. Moze to u mnie jakis problem uzywam opery i raczej mi sie wszystko otwiera.
Ja bym na Twoim mijescu wkeil tekst z pdf do forum. Nie kazdy bedzie walczyl z plikami w pdf. Bedzie łatwiej cos radzić.
u mnie to samo

To sciagnij go do siebie a nie ogladaj online

MARTiiii
07-01-2008, 20:26
No musisz ta szczeline dodac welne albo styropian. To wykonczenie murlaty mi sie podoba, tlyko z tylu jest do bani i trzeba tam wepchnac welne/styropian.

dejna
07-01-2008, 20:58
No musisz ta szczeline dodac welne albo styropian. To wykonczenie murlaty mi sie podoba, tlyko z tylu jest do bani i trzeba tam wepchnac welne/styropian.

Ale powiedz co ci sie podoba z tym wykonczeniem ? To jest mostek termiczny jedynie, jak sie okazuje ???

To co tam napchac ? Welny czy styro ? Ktorej wełny ? Tej prasowanej do elewacji ? I uszczelnic pianka ta welne ? Czy moze jednak styro ?

Xena z Xsary
07-01-2008, 21:01
ja mam od srodka domu powklejany polistyren 8cm.
tylko od zewnatrz mam pustkę, moje debilki w ogole w tym miejscu lekko przylozyły resztki wełny MIĘKKIEJ i tak zostawili bo przeciez pani i tak przyjdzie podbitka....

Andrzej Wilhelmi
07-01-2008, 21:18
Z tego co widać na zdjęciu to nie masz jeszcze ocieplonego dachu więc nie ma problemu. Elewacja jest zrobiona poprawnie i rola wykonawcy na tym się kończy! Resztę wykonuje się od środka! Pierwsze co należy zrobić to zrucić tą cegłę, która poziomo zachodzi na murłatę. Dalej należy wełną otulić wieniec i murłatę w taki sposób aby połączyć się ze styropianem (istotą sprawy jest zachowanie ciągłości izolacji) zachowując jednocześnie szczelinę wentylacyjną pomiędzy deskami. Pozdrawiam.

Kogutos
07-01-2008, 21:37
Jak napisane powyżej.

Ja bym to docieplił Wełną, dlatego że styropianem tak nie dotniesz aby pozbyć się tych mostków. Pianką bym zaizolował te cegły co ci porobili. Następnie zrobił bym podbitkę żeby dodatkowo osłonić przed wiatrem, nie wiem jak krokiew ci daleko wychodzi ale podbitkę i tak będzie trzeba zrobić i tak. Zaznaczam że nie mam wykształcenia budowlanego i opisałem ci tak jak ja bym to zrobił :)
Pozdrawiam

Kogutos
07-01-2008, 21:39
Jak pisałem to tego postu powyżej mojego nie było, to co opisałem to oczywiście opis do rysunku nie do zdjęcia.

MARTiiii
07-01-2008, 21:42
Te cegły nie są żadnym mostkiem.
Cegły stały się mostkiem bo masz dziure między wełną, a styropianem. Musisz tam wepchnac wełne i to szczelnie.

dejna
07-01-2008, 21:56
Z tego co widać na zdjęciu to nie masz jeszcze ocieplonego dachu więc nie ma problemu. Elewacja jest zrobiona poprawnie i rola wykonawcy na tym się kończy! Resztę wykonuje się od środka! Pierwsze co należy zrobić to zrucić tą cegłę, która poziomo zachodzi na murłatę. Dalej należy wełną otulić wieniec i murłatę w taki sposób aby połączyć się ze styropianem (istotą sprawy jest zachowanie ciągłości izolacji) zachowując jednocześnie szczelinę wentylacyjną pomiędzy deskami. Pozdrawiam.

Nienie te fotki sa stare. Teraz mam juz wszystkie wnetrza wykonczone tylko byly mrozy -12 przedwczoraj i mi zmarzly sciany ze az piec sie nie wyrabial, rosa osiadala, a w jednym miejscu byla zmarzlina.... serio

dejna
07-01-2008, 22:00
Te cegły nie są żadnym mostkiem.
Cegły stały się mostkiem bo masz dziure między wełną, a styropianem. Musisz tam wepchnac wełne i to szczelnie.

Ale ustalmy, ktora welne mam uzyc do ocieplenia tego ?

Czy mowimy o tej prasowanej elewacyjnej w takich klockach ?
czy ta welne mozna dodatkowo uszczelnic pianka poliuretanowa przy krokwiach ?

Czy jak juz to rozbiore, znaczy odetne styropian to mam na rowno ta welne wyprowadzic az do elewacji?

Krokwie wystaja daleko w dol wiec i tak zakryje to podbitka...

Kogutos
07-01-2008, 22:12
Tak czy siak trzeba do docieplić a co do rodzaju wełny nie powiem :( ale nie styropianem, a co do krokwi to się pytam czy dochodzi ci do wieńca, wtedy dodatkowo zaizolujesz ściankę kolankową.

dejna
07-01-2008, 22:31
Tak czy siak trzeba do docieplić a co do rodzaju wełny nie powiem :( ale nie styropianem, a co do krokwi to się pytam czy dochodzi ci do wieńca, wtedy dodatkowo zaizolujesz ściankę kolankową.

A czy mozna przykleic styropian na pianke niskoprezna i docisnac na czas twardniecia piany ? Mozna dociac styropian i pozniej reszte piana wypelni ?

Czy ta welna to propozycja tylko ze wzgledu na obrabialnosc ?

Rom-Kon
07-01-2008, 23:13
Wykończenie z zewnątrz to standard... wszyscy tak robią. A spieprzyli ci od poddasza... naprawa tego już tylko od zewnątrz... obojętnie czy wełną czy styropianem ale pustkę trzeba wypełnić...

...można również wyciąć płytę i usunąć cegły dołożyć wełny... ale to chyba gorsze wyjście... :-?

zbigmor
08-01-2008, 07:16
Te cegły nie są żadnym mostkiem.
Cegły stały się mostkiem bo masz dziure między wełną, a styropianem. Musisz tam wepchnac wełne i to szczelnie.

Ale ustalmy, ktora welne mam uzyc do ocieplenia tego ?

Czy mowimy o tej prasowanej elewacyjnej w takich klockach ?
czy ta welne mozna dodatkowo uszczelnic pianka poliuretanowa przy krokwiach ?

Czy jak juz to rozbiore, znaczy odetne styropian to mam na rowno ta welne wyprowadzic az do elewacji?

Krokwie wystaja daleko w dol wiec i tak zakryje to podbitka...

Użyj wełny takiej jak do dachu (miękkiej). Twardą wełną i styropianem nie zaizolujesz tej przestrzeni.

odaro
08-01-2008, 07:35
ja mam od srodka domu powklejany polistyren 8cm.


Napisz więcej jak to zrobiłaś, do czego został przyklejony styrodur?

Jakim tynkiem został wykończony styrodur?

XX
08-01-2008, 10:15
od srodka wkleiłam polistyren takie belki 8x10cm - akurat pasowały na piankę, uszczelniłam pianką, kleiłam do muru
akurat regips wychodzi ponizej, czyli jakies 10cm w dół wieńca, wiec dodatkowo przy robieniu regipsow wpychałam welne,
Na wiosne wepchnę welne z krokwi w szczelinę pomiedzy murłatą a wełną fasadową i powinno grać.

dejna
08-01-2008, 11:34
Użyj wełny takiej jak do dachu (miękkiej). Twardą wełną i styropianem nie zaizolujesz tej przestrzeni.

A jakby wyprofilowac styro czy wełnę i wkleić na piankę ?

zbigmor
08-01-2008, 11:36
Użyj wełny takiej jak do dachu (miękkiej). Twardą wełną i styropianem nie zaizolujesz tej przestrzeni.

A jakby wyprofilowac styro czy wełnę i wkleić na piankę ?

Teoretycznie pewnie to jest możliwe, ale bałbym się o pełną skuteczność.

odaro
08-01-2008, 11:42
od srodka wkleiłam polistyren takie belki 8x10cm - akurat pasowały na piankę, uszczelniłam pianką, kleiłam do muru
akurat regips wychodzi ponizej, czyli jakies 10cm w dół wieńca, wiec dodatkowo przy robieniu regipsow wpychałam welne,
Na wiosne wepchnę welne z krokwi w szczelinę pomiedzy murłatą a wełną fasadową i powinno grać.

Te belki 8x10cm to są gotowe do kupienia czy wycinałas to z całego arkusza styroduru.

A na styrodur poszła jeszcze wełna i suchy tynk z K-G tak?

Bo ja planowałem podobnie zrobić jak u Ciebie

XX
08-01-2008, 11:53
od srodka wkleiłam polistyren takie belki 8x10cm - akurat pasowały na piankę, uszczelniłam pianką, kleiłam do muru
akurat regips wychodzi ponizej, czyli jakies 10cm w dół wieńca, wiec dodatkowo przy robieniu regipsow wpychałam welne,
Na wiosne wepchnę welne z krokwi w szczelinę pomiedzy murłatą a wełną fasadową i powinno grać.

Te belki 8x10cm to są gotowe do kupienia czy wycinałas to z całego arkusza styroduru.

A na styrodur poszła jeszcze wełna i suchy tynk z K-G tak?

Bo ja planowałem podobnie zrobić jak u Ciebie
hej odaro
jesli mam byc szczera to ten polistyren dostałam za darmo od hurtowni budowlanej - jest to odpad - rodzaj belek na którym stoją całe pakiety polistyrenu w arkuszach.Dostają to od producenta (zdaje się URSA) i na tym stawiają te arkusze w foliach do sprzedania.
Ja akurat chciałam tego uzyc jako pierwsza uderzeniowa warstwa pod oknami na tarasie, bo wymiar mi super pasował no i jest to cieplejsze niż zwykły styro, ale dostałam tego bardzo dużo i okazało się, ze idealnie wkomponowuje się własnie w tą szczelinę przy murłacie.
Więcej kosztowała mnie ta pianka do uszczelniania.
Także to ocieplenie powstało z odpadu...niemniej ma to tez minusy
Poniewaz z zewnątrz są wielkie przewiewy póki co, to myszkom bardzo się ten polistyren podoba i musiałam wytoczyc wojnę mechanicznochemiczną. (wygrałam 15 razy....)
Drugi minus to taki, ze nie przykrecisz obrysu dla profili GK (ja mam ruszt podwieszony do drewnianego stropu więc bardzo wazna jest stabilnosc tego wszystkiego) - profil mozesz przykręcic dopiero POD. Trzeci minus to zapewne fakt, iż styropian jest palny lub jakośtamgasnący ....ale trudno, murłata też...
Ja się w każdym razie tak zdedydowałam zrobić i przyznam, iż jest ciepło, choć zapewne po uporządkowaniu sprawy na zewnątrz będzie jeszcze cieplej.Nie ukrywam też, że schodząc z wysokości o 10cm właściwie niewiele straciłam, bo i tak mam 2.77cm.
Dodam jeszcze, ze wełna poszła również z tego powodu, iż kładłam ją na całym suficie jako przekładkę (20cmx10cm) ze względu na fakt, iż mam strop drewniany oraz na fakt iż nie uzytkuję i nie grzeję strychu.
Jak znajdę jeszcze gdzieś taką belkę to zrobie zdjęcie.(ocieplenia już nie moge bo jest zamknięte płytą gk)
Te Twoje cegły od środka to pewnie fantazja budowlańców w celu abys miał do czego wkręcać profile? Mnie tak radzili panowie od tynku, zebym sobie podmurowała te ściany od środka, zeby było do czego bić profile....ot tancory....

odaro
08-01-2008, 22:05
Dodam jeszcze, ze wełna poszła również z tego powodu, iż kładłam ją na całym suficie jako przekładkę (20cmx10cm) ze względu na fakt, iż mam strop drewniany oraz na fakt iż nie uzytkuję i nie grzeję strychu.
Jak znajdę jeszcze gdzieś taką belkę to zrobie zdjęcie.(ocieplenia już nie moge bo jest zamknięte płytą gk)

Zdjęcie chętnie zobaczę bo też ma strop drewniany



Te Twoje cegły od środka to pewnie fantazja budowlańców w celu abys miał do czego wkręcać profile? Mnie tak radzili panowie od tynku, zebym sobie podmurowała te ściany od środka, zeby było do czego bić profile....ot tancory..

Na szczęście ja to nie ja mam cegły wymurowane od środka nie pozwoliłem na to murarzom.

Chociaż muszę powiedzieć że na wszystkich budowach znajomych jakie widziałem były wymurowane cegły.

I tak sobie myślę czy coś jest nie tak z większością ekip murarskich czy to na tym forum wymyślamy jakieś utrudnienia dla fachowców :lol:

XX
09-01-2008, 07:50
ale od zewnątrz....nie od wewnątrz....

odaro
09-01-2008, 07:57
ja tez mam obmurowaną murłatę od zewnątrz, dzięki czemu styropian idzie sobie aż do dachu, a od wewnątrz mam dojście na wełnę


Co wcale nie oznacza że masz to dobrze zrobione

romwis
09-01-2008, 13:45
No właśnie-był taki wątek krytykujący w czambuł obmurowywanie murłaty od zewnątrz (wszędobylskie MOSTKI!). Ja mam tak zrobione i się zastanawiam czy tych cegieł jednak nie usunąć? Mam ocieplenie zrobione na poddaszu a na elewacji jeszcze nie.
Ile się traci a co się zyskuje dzięki tym cegłom czy pustakom?
Mnie moje majstry mówiły coś o nie gniciu wełny i o niewyginaniu/niepracowaniu krokwi?!
Coś musi być na rzeczy skoro powszechnie się to robi.
pzdr.
-romwis

hes
09-01-2008, 15:36
odpowiem tak, niedawno rozbierałem 100 letni dom po dziadku, murłata była tam kompletnie spróchniała i zjedzona przez robactwo, belki stropowe nie, nawet kilka z nich spaliłem w kominku, murłata była tam obmurowana od zewnątrz,

pytanie który czynnik to spowodował: wilgoć, czy może upływ czasu, czy może brak impregnatów ??

Brak ruchu powietrza, czyli osławionej wentylacji...
Zewnetrzne deski na starych stodołach przeżywaja w zdrowiu na deszczu, mrozie
i upale dziesiątki lat...A jak tylko coś trochę schowane, przytulone do muru
i jeszcze poddawane zaparowaniu-- gnije. Robactwo też lubi takie miejsca.

hes
09-01-2008, 16:20
dejna, jak (czym) właściwie ogrzewasz to poddasze ?

odaro
09-01-2008, 22:19
Jak myślicie czy takie płyty jak są oferowane tutaj

http://heraklith.com.pl/html/?site=tectalan_e21

np. Tektalan E21 nadawały by się na obłozenie, "obmurowanie" murłaty od środka.

Wtedy można było by otynkować całą ścianę kolankową tynkiem np. wapienno-cementowym zamiast płytami K-G

romwis
09-01-2008, 22:34
porównywałeś może parametry i ceny takiego wykonania w stosunku do płyt k-g?
pzdr.
-romwis

odaro
10-01-2008, 06:06
porównywałeś może parametry i ceny takiego wykonania w stosunku do płyt k-g?
pzdr.
-romwis

No jeszcze nie zdązyłem ale napewno zrobię bo mnie to zaciekawiło

romwis
10-01-2008, 10:53
To super - z wrodzonego lenistwa poczekam na wynik bo też szukam ekwiwalentu dla płyt k-g. Teraz przerabiam opcję "leśniczówka" - całe poddasze wyłożyć dechami. I dechy na legarach i skosy poddasza obite deskami. To by mi się koordynowało z licznymi drewnianymi słupami.
U mnie poddasze będzie pełnić rolę bufora - noclegowni dla przybywających. Wszystkie funkcje mieszkalne będą na parterze.
pzdr.
-romwis

XX
10-01-2008, 12:03
...

Xena z Xsary
10-01-2008, 16:53
o kurcze własnie wygląda to jakby podpierało krzywe okno, ale okno nie jest krzywe, przysięgam,,,,