PDA

Zobacz pełną wersję : płyty ceramiczne na 230V



leli1
07-01-2008, 06:14
zna ktoś takie?
Po wczorajszym wypadzie po sklepach mina mi zrzedła - nie znaleźliśmy zadnej płyty, którą chodzi na 230, ale moze są?
Jesli nie to jestem na etapie ze moge pociągnąć siłe (tyle, że czeka mnie kucie w scianach ze swiezo połozonymi gładziami).
Pliss, jesli ktos wie o płytach na 230 v dajcie namiary!
dzieki.

krzysztofh
07-01-2008, 06:22
A jaki kabel położyłeś do tej płyty?
Większość płyt na rynku może pracować w układzie jednofazowym, ale wtedy kabelek musi być gruby.

retrofood
07-01-2008, 06:53
A jaki kabel położyłeś do tej płyty?
Większość płyt na rynku może pracować w układzie jednofazowym, ale wtedy kabelek musi być gruby.

no i nie tylko kabel, muszą być oddzielne zabezpieczenia

Cypek
07-01-2008, 07:15
Każdą płytę możesz zasilać z jednej fazy (230V) tylko jej obciążenie będzie znaczne. Zobacz czy zabezpieczenie Ci wytrzyma. Do tego służą dołączone zazwyczaj zworki (Amica)

leli1
07-01-2008, 08:14
dzieki póki co.
Nie wiem niestety jaki kabel był kaładziony bo dom kupiony od developera. Podobno (choc nie wiem czy wierzyc) kuchnia jest na osobnym obwodzie.
Czyli z tego co piszecie nie ma wielkiej tragedii?
Tylko pytanie czy jak podłacze kazdy palnik do oosbnego obwodu to nie strace np. gwarancji na płyte?, czy to jest normalne podłączenie czy jakieś kombinowane?
Sorry za głupie pytania, ale ja prawie przysłowiowa blondynka jestem w tym temacie ;)

Cypek
07-01-2008, 08:19
Przekrój kabla możesz sprawdzić fizycznie, jak ma powyżej 4 mm2 i zabezpieczenie jest 20A bądź spokojna. Nigdy nie odpalasz wszystkich pół na maxa na raz.

geguś
07-01-2008, 08:20
Nie wiem niestety jaki kabel był kaładziony bo dom kupiony od developera.
No to zapewne klops. Po nich to się raczej spodziewać dobrych rzeczy nie można.

ardziu
07-01-2008, 08:21
dzieki póki co.
Nie wiem niestety jaki kabel był kaładziony bo dom kupiony od developera. Podobno (choc nie wiem czy wierzyc) kuchnia jest na osobnym obwodzie.


tylko kuchnia czy może również kuchenka (płyta) ?



Sorry za głupie pytania, ale ja prawie przysłowiowa blondynka jestem w tym temacie ;)

proponuję skorzystać w takim razie z usług elektryka...