PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odśnieżać bruk kamienny?



kubanki
07-01-2008, 08:35
Witam,
czy są na forum praktycy odśnieżania bruku z kamienia polnego?
Czy są automatyczne (elektryczne, spalinowe) odśnieżarki, które radzą sobie z tego typu nawierzchnią? Te standardowe to wydaje mi się, że tylko z góry z grubsza zdejmą i wyrównają poziom śniegu do poziomu kamieni, a pomiędzy nimi śnieg zostanie. Mój sposób (szufla do śniegu na śnieg z wierzchu + miotła brzozowa na doczyszczenie) jest do kitu (tzn. jest skuteczny, ale zbyt pracochłonny). Ja mam 200 m2 podjazdu (pod górkę!) do tego jeszcze dochodzą chodniczki (ale to nie musi być I klasa odśnieżania).
A co sądzicie o tego typu preparatach - niby działa jak sól, ale nie niszczy powierzchni i ulega biodegradacji: http://www.allegro.pl/item289017378_sol_dorgowa_czy_roztapiacz_lodu_odsn iezanie_.html? Korzystał ktoś z tego? Działa? Warto?

Pozdrawiam,
Bubu

panda
07-01-2008, 13:27
Google Twoim przyjacielem: odśnieżarka + szczotka i np. takie coś

http://www.artgarden.pl/images/fullsize/agroma/AGR004594.jpg

kubanki
07-01-2008, 14:15
Witam,
dzięki, ale widziałeś cenę tego cuda? Nawet znalazłem coś analogiczego na allegro, sztuk 1, marki Honda, za jedyne 3200 :( I to chyba było najtaniej - Ariens jest poza zasięgiem mojej kieszeni zdecydowanie. Niestety nie ma zbyt wielkiego wyboru w takim sprzęcie, a dostępny jest potwornie drogi. Dla porównania - zwykłą odśnieżarkę wirnikową spalinową można mieć poniżej 1000, a samobieżną poniżej 2000 i takie ceny mnie też interesują...
Ale trop nie jest zły - popytam w sklepach ogrodniczych, czy mają takie szczotki do odśnieżarek.

Pozdrawiam,
Bubu

panda
07-01-2008, 14:25
Witam,
dzięki, ale widziałeś cenę tego cuda? Nawet znalazłem coś analogiczego na allegro, sztuk 1, marki Honda, za jedyne 3200 :( I to chyba było najtaniej - Ariens jest poza zasięgiem mojej kieszeni zdecydowanie. Niestety nie ma zbyt wielkiego wyboru w takim sprzęcie, a dostępny jest potwornie drogi.

A kto mówił że przyjemności są tanie :) Niestety, ale albo spacer z odśnieżarką albo jazda na miotle :lol:
Zadaj sobie pytanie czy śnieg między kamieniami Ci przeszkadza i ile tego jest metrów

panda
20-01-2008, 01:33
Są i tańsze, np. Karcher KM 70/20 C 2SB za 2470,00 czy ręczna KM 250 za 475,00. Popatrz też na Allegro pod hasłem zamiatarka. Niestety im taniej tym biedniej :)