PDA

Zobacz pełną wersję : Materiał na budowę



grzegorzdziedzic
07-01-2008, 09:47
Proszę o poradę czy mogę zastosować do budowy ścian zewnętrzych pustak pianowy o grubości 24cm. i ewentualnie czym go docieplić

artureski
07-01-2008, 10:41
Proponuję z większą uwagą przeczytać zawartość:

- ramki "autor", ze szczególnym zrozumieniem opisu statusu autora "grzegorzdziedzic : WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

PS.
Jeśli jednak skorzystanie (lub odnalezienie) opcji "szukaj" jest ponad Twoje siły:
ad.1 - tak
ad.2 - np. wełną, styropianem, perlitem lub innym aby "uzyskać współczynnik przenikania ciepła U na poziomie 0,3 W/m2K"

SAVAGE7
07-01-2008, 12:14
aby nie tworzyć bezpotrzebnie nowego wątku podpinam się pod tego posta. leniuch ze mnie ale może ktoś rzuci linkiem do strony gdzie jest tabela przenikalności cieplnej różnych rodzajów ścian?
z góry dzięki.

Krzysztofik
07-01-2008, 17:32
czy mogę zastosować do budowy ścian zewnętrzych pustak pianowy
co to jest pustak pianowy??
Jak to co?
To jest pumeks budowlany.

Jedrek-Jedrek
07-01-2008, 17:50
Jak to co?
To jest pumeks budowlany.

Wykonany z tego materiału dom w razie powodzi bedzie sie unosił na powierzchni, tylko ważne aby inwestor nie zapomniał o zamontowaniu steru i opcjonalnej jednostki napędowej aby inwestor mógł żeglować bez obaw po przestworzach forum.

frykow
07-01-2008, 18:43
aby nie tworzyć bezpotrzebnie nowego wątku podpinam się pod tego posta. leniuch ze mnie ale może ktoś rzuci linkiem do strony gdzie jest tabela przenikalności cieplnej różnych rodzajów ścian?
z góry dzięki.
http://www.programy.wabi.pl/termika.php

retrofood
07-01-2008, 18:43
a on się pieni tylko jak jest wkurzony, czy zawsze?

grzegorzdziedzic
09-01-2008, 05:29
ble ble ble bardzo lubię żarty nawet jak żartują ze mnie ale żart musi być na jakimś poziomi, a z tych waszych żartów ani się pośmiać ani zdenerwować poprostu czysta wiocha ( bez urazy oczywiście).

edde
09-01-2008, 08:48
ble ble ble bardzo lubię żarty nawet jak żartują ze mnie ale żart musi być na jakimś poziomi, a z tych waszych żartów ani się pośmiać ani zdenerwować poprostu czysta wiocha ( bez urazy oczywiście).

a po co te nerwy?? nie nazywasz rzeczy konkretnie ("pustak piankowy - wpisz w google i zobacz czy coś znajdziesz) to i koledzy pojechali trochę, i wcale nie z Ciebie tylko z pustaka

martin78
17-07-2008, 17:10
PostWysłany: Pon, 7 Styczeń 2008 19:32 Temat postu: Re: Materiał na budowę Odpowiedz z cytatem
mpoplaw napisał:
grzegorzdziedzic napisał:
czy mogę zastosować do budowy ścian zewnętrzych pustak pianowy

co to jest pustak pianowy??

Jak to co?
To jest pumeks budowlany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Jedrek-Jedrek
SYMPATYK

PostWysłany: Pon, 7 Styczeń 2008 19:50 Temat postu: Re: Materiał na budowę Odpowiedz z cytatem
Krzysztofik napisał:

Jak to co?
To jest pumeks budowlany.


Wykonany z tego materiału dom w razie powodzi bedzie sie unosił na powierzchni, tylko ważne aby inwestor nie zapomniał o zamontowaniu steru i opcjonalnej jednostki napędowej aby inwestor mógł żeglować bez obaw po przestworzach forum.

Większej głupoty nie widziałem na tym forum
Pustak pianowy jest jak gąbka , chłonie wodę a przez to staje się ciężki i nie jest to żaden pumeks budowlany . Jako materiał budowlany jest ok choć jego żywotność na pewno nie jest tak długa jak tradycyjnej cegły no ale 300 lat wytrzyma bez problemu, postawienie kondygnacji średniej wielkości domu bez stropu oczywiście w 4 osóby ( 2 murarzy +2 pomocników ) to spokojnie 5 dni Okna i drzwi- ewentualne niedokładności można skorygować piłą
twoja- moja do drzewa , może to śmieszne ale prawdziwe!!!

edde
17-07-2008, 19:42
a stare odgrzewane kotlety nie smakują najlepiej ... :(