PDA

Zobacz pełną wersję : ROTO vs FAKRO vs VELUX



Bernabeu
07-01-2008, 14:21
Szanowni !
Chcialbym sie podzielic skromna wiedza nabyta nie tak dawno oraz skonfrontowac ja z bardziej doswiadczonymi wygami w temacie okien dachowych.

Czy potwierdzacie opinie, ze ROTO to dosc dobra firma, ktora niska jak na razie stosunkowo cena probuje wejsc na rynek od kilku lat - tym samym nie zjezdzajac z jakoscia w dol?

Dostalem rowniez dosc konkretne porownanie do okien FAKRO i VELUX.

Pierwsze z nich wypadly nie tak zle - a cena roznia sie nie wiele (800PLN :) , na korzysc wlasnie Fakro, ale juz funkcjonalnosc gorsza niz ROTO.

A jesli chodzi o VELUX - to zjechali z jakoscia i siedza na laurach. Tak brzmi opinia, ktora niestety moge potwierdzic widzac wykonanie okien - a zwlaszcza laczenie drewna. Jak rowniez braki w pokryciu lakierem.

Po prezentacji poszedlbym w ROTO, ale prezentacja prezentacja - a forumowicz to cwana bestia, ktora wytknie wszystko 8)
Na co licze :D

Dziekuje !

Yoric
07-01-2008, 15:24
ROTO

kupilem 4 sztuki ROTO bo byly najtansze - po 3 latach uzytkowania zadnych zastrzezen

Jedno z nich jest w pomieszczeniu "mokrym" - tez daje rade ;-) chociaz niby nie od tego = nie stwierdzono roznic pomiedzy oknem w lazience a tymi w pomieszczeniach suchych.

(Y)

jeżyk
07-01-2008, 17:55
Mam Roto w łazience plastikowe w garderobie drewno, jest OK. Plus to dolna klamka, w Veluxie z dolną klamką są dużo droższe.

zenek_akcent
08-01-2008, 08:30
Mam u siebie ROTO i FAKRO. Roto to chyba porażka technologincza - dlaczego? A dlatego ze w jenym pomieszczeniu mam okna dwoch firm z jednej Roto z drugiej Fakro. To te z roto strasznie sie pocą sa wilgotne. Ktoś powie ze wentylacja - ok a dlaczego w takim razie nie poci sie fakro i nic z niego nie cieknie.
Ale Generalnie okna dachowe to kiepski był pomysl - w nastepnej chacie juz ich nie będzie.Taka jest moja opinia na temat okien.
Ale jak mam doradzić to chyba Fakro

Bikerus
08-01-2008, 09:20
Oglądałem ROTO, FAKRO, VELUX, OKPOL i LANGER.
Wybrałem ROTO serii 7 (uchylno-obrotowe)

Nie były najtansze ale porzadnie wykonane, z kołnierzem pasującym pod kolor dachówki, z darmowymi roletami wewnetrznymi...

Paulina&Pawe?
08-01-2008, 11:21
Oglądałem ROTO, FAKRO, VELUX, OKPOL i LANGER.
Wybrałem ROTO serii 7 (uchylno-obrotowe)

Nie były najtansze ale porzadnie wykonane, z kołnierzem pasującym pod kolor dachówki, z darmowymi roletami wewnetrznymi...


Dokladnie tak samo jak my.

pati25
03-07-2008, 14:36
Moze ktoś ma jeszcze jakieś zdanie na ten temat :)
:D

chopinetka
03-07-2008, 19:31
Witam

Jestem bardzo zadowolona z Veluxa ale nie mam porównania z innymi. Prawie 2 lata temu jak wybierałam to na pierwszy rzut oka wszystko inne wydawało mi się gorsze.

pozdrawiam

anetabo
03-07-2008, 21:14
Polecam Roto serii 7. Mamy i z przyjemnością używamy - plastikowe są perfekcyjne - produkowane w niemczech, siedziba firmy w Niemcach :) . Drugi raz wzielibyśmy wszystkie plastikowe ze względu na ich perfekcyjność wykonania. Drewniane jak to drewniane - łatwo uszkodzić, szybciej się brudzą - ale są przytulne i miłe na poddaszu.

anSi
03-07-2008, 23:06
Mam osiem okien dachowych Roto, w tym jedno plastikowe. Jestem z nich bardzo zadowolona. Bez zastanowienia wybrałabynm je kolejny raz. Wybrała dreniane bo musiałam je przemalować na kolor pasując do wystroju wnętrza. `Polecam, chociażby ze względu na sposób otwierania :)

skorpio
03-07-2008, 23:37
Zwrócę uwagę na szczegół natury estetycznej: okna Roto z zewnątrz wyglądają jak klapy włazu do czołgu T-34. Bardzo mocno wystają ponad połać dachu.

anSi
03-07-2008, 23:46
Zgadza sie, ale powiem, ze w ompozycji z dachowka Creaton Domino wyglada to rewelacyjnie. Wg mnie of course :)

pablitoo
04-07-2008, 06:39
Witam

Jestem bardzo zadowolona z Veluxa ale nie mam porównania z innymi. Prawie 2 lata temu jak wybierałam to na pierwszy rzut oka wszystko inne wydawało mi się gorsze.

pozdrawiam

Potwierdzam zdanie koleżanki - kupowałem okna 2 lata temu - i po wnikliwej analizie Fakro , Roto i Velux -wybrałem Veluxa / 7 okien 78x160 / - wówczas bezwzględnie najlepsza jakość wykonania ... - ale jak jest teraz - nie wiem ...

anetabo
04-07-2008, 07:13
Zwrócę uwagę na szczegół natury estetycznej: okna Roto z zewnątrz wyglądają jak klapy włazu do czołgu T-34. Bardzo mocno wystają ponad połać dachu.

Dlatego dobrze komponują się z dachówką ceramiczną falistą. Dodatkowo - w zimie praktycznie nie ma problemu ze śniegiem - a to istotne - bo w tych bardziej płaskich pod pokrywą śnieżną czujesz się wtedy jak w PzKpfw VI z zaspawaną klapą.

pablitoo
04-07-2008, 07:22
Bezwzględnie okna wystające dużo poza powierzchnię dachówek / czy to innego pokrycia dachowego / mnie się nie podobają ... - zgadzam sie z opiną o wyglądzie a'la T34 :lol:

W zimie nie ma problemu ze śniegiem ? - ale chyba tylko na powierzchni szyby - takie wystające okno stwarza większą przeszkodę dla śniegu który zalega na jego krawędziach , potem topi sie i znów podczas opadów zalega - a stąd już tylko krok do przeciekania ... :(

anetabo
04-07-2008, 20:50
Bezwzględnie okna wystające dużo poza powierzchnię dachówek / czy to innego pokrycia dachowego / mnie się nie podobają ... - zgadzam sie z opiną o wyglądzie a'la T34 :lol:
W zimie nie ma problemu ze śniegiem ? - ale chyba tylko na powierzchni szyby - takie wystające okno stwarza większą przeszkodę dla śniegu który zalega na jego krawędziach , potem topi sie i znów podczas opadów zalega - a stąd już tylko krok do przeciekania ... :(

Nie zauważyłam. Normalnie mogłam sobie okno otworzyć w zimie i nic na głowę nie sypało się - okno uchylno-obrotowe. Co innego Velux u znajomych - trzeba poczekać na odwilż lub się pomęczyć z delikatnym otwieraniem - odsypywaniem - przydałby się kompresor żeby ładnie wydmuchać śnieg...
Ale to kwestia gustu - ja widzę duże zalety wystawania ponad połać.
Jak przecieknie gdziekolwiek - serwis ma obowiązek naprawić.
A co do T34 to nasze 74/160 raczej przypominają drzwi balkonowe :)

magdaCIESZYN
05-07-2008, 15:47
ja również mam roto-uchylno obrotowe; w dodatku teraz jest promocja i za 1zł dodatkowo jest roleta wew.

mayland
05-07-2008, 21:03
Ja wybrałam Fakro.

pati25
05-07-2008, 22:07
Ogladałam dzis w sklepie wyroby włąsnie tych 3 firm .Roto bardzo bardzo nam sie podobały :)

Adamol
06-07-2008, 00:12
a wybrałem Velux z pakietem trzyszybowym o współczynniku 0,5. Rozsądna cena, do tego bardzo dobry kołnierz BDX oraz powłoka samoczyszcząca w standardzie. Do tego rolety wewnętrzne gratis od przedstawiciela Veluxa.
Największą różnicę widać w oknach łazienkowych. Fakro są malowane na biało, Velux jest pokryty warstwą plastiku, dzięki temu lepiej chroni przed działaniem wilgoci.
Dla mnie zaletą jest otwieranie w górze okna. Mój synek nie dostanie :)
W przyszłym tygodniu montaż, zobaczymy jak będą wyglądały....
Pozdrawiam

Damro
06-07-2008, 00:18
Ja również wybrałam veluxa, :P i nie żałuję,zastanawiałam się jeszcze nad Fakro ale jestem chyba pedantką i wybrałam veluxa głównie za wykonanie. :D

sonia2003
06-07-2008, 08:07
od 6 lat mieszkamy w mieszkaniu, gdzie są między innymi 4 okna Fakro. Porażka. Teraz przy budowie domu wybieramy veluxa.

Lookita
06-07-2008, 08:58
ja tez vele wybralem...nie mam porownania z innymi,klamki mam na gorze,za wysoko dla mnie,ale dla dziecie celowo.....okna chyba porzadnie zrobione,pakiet termiczny...2 mam klapowo obrotowe,teraz zaluje,ze je kupilem,bo...nie przyda mi sie ta funkcja...coz...w nastepnym domu nie bedzie na pewno az tylu okien polaciowych....strasznie sie nagrzewa pomieszczenie,inna spraw,ze swietnie jest dosiwetlone, w czasie pelni ksiezyca rozniez....

Jerry304
06-07-2008, 09:20
Na pytanie o okna mój dekarz powiedział , że tylko velux innych mi nie wstawi :o

mayland
06-07-2008, 09:22
A to co, nie potrafi wstawić innych? :wink:

Jerry304
06-07-2008, 09:28
Powiedział krótko, że temat innych okien już przerabiał i nie ma zamiaru przyjeżdżać do cieknących okien.Wg.niego velux gwarantuje spokój na lata.

Lucyna1
07-07-2008, 12:52
U nas padł wybór na Veluxa. Kusiły mnie okna kolankowe z Fakro ale cena była zaporowa i nie planowana w wydatkach.
Postanowilismy kupić okna firmy, która jest sprawdzona w branzy :) .Mmay 3 drewniane i jedno białe w łazience. Póki co sprawdzaja sie bez zarzutu-oby tak dalej.

aniace
09-07-2008, 11:38
:D
Ja mam FAKRO :lol:
Mam je od roku i rzadnych zastrzeżeń.
Porównując na targach ROTO-FAKRO, estetyką i wykonaniem wygrało Fakro.
A jak jest dobrze zamontowane, to nic nie cieknie.
:wink: