PDA

Zobacz pełną wersję : do posiadaczy okien w kolorze "zloty dab"......



ocia79
07-01-2008, 17:00
Witam,
mam w domu okna w kolorze "zloty dab",drzwi wejsciowe tez w tym samym kolorze,Jestem teraz przed wyborem drzwi wewnetrznych i nie wiem jaki kolor wybrac.
W jakim kolorze wy macie drzwi wewnetrzne???Czy ktos dobieral kolor drzwi wenetrznych do koloru okien????

rogbog
07-01-2008, 17:56
Witaj, my też mamy złty dąb okien i drzwi wejściowych.Natomiast drzwi wewnetrzne staralismy się dobierać raczej do koloru podłóg.Wybralismy drzwi Porta Styl- orzech.Nie wiem jak to będzie fungować-bo do montarzu drzwi i podłóg jeszcze mamy trochę czasu.Poa tym były to drzwi w dosć przystępnej cenie i być może za ileś tam lat je wymienimy.
Pozdrawiam Bogusia :)

mamamatinka
07-01-2008, 20:45
my wprawdzie okna mamy nei złoty dab tylko orzech (drewniane), ale drzwi wewn. będziemy mieć białe. Trochę zależy w jakim stopniu u ciebie drzwi wew. i okna będą do siebie zbliżone i czy na oknie coś będzie wisieć, jeśli okno będzie za firanką wydaje mi się, że drzwi wew. komponuj raczej do podłogi czy w ogóle planowanego stylu i kolorystyki wnętrza niż do samego okan, no chyba że okna są np. duże i będą odsłonięte, no ale przecież na pewno zdarzy się że w pokoju może stać coś w innym kolorze drwana niz złoty dąb także wydaje mi się że nie musisz dobierać drzwi wewn. pod kolor okna. Z resztą w ogóle nie musi być "pod kolor" byleby była spójność i jakaś koncepcja.

khaldum
07-01-2008, 21:25
Mamy złoty dąb okna i drzwi zewnętrzne .

Drzwi wewnętrzne planujemy ciemniejsze.

Założenie jest takie aby drzwi były ciemne - wszystkie drzwi wychodzą z halu i korytarza, a jak wiadomo w ciągu komunikacyjnym, w domach gdzie są dzieci ściany zawsze się ubrudzą, więc założenie jest , że ściany będą ciemne, a drzwi mają się wtapiać w tło. Podłoga do tego jasna.

Drzwi, aby nie były zbyt ciemne, będą miały przeszklenia 4 matowe szyby : te drzwi były na forum nie raz omawiane, na pewno znajdziesz.


pozdrawiam

magpie101
07-01-2008, 21:56
Okna i drzwi zew. mamy zloty dab, a drzwi wew. w kolorze orzech. Drzwi wew. dobieralismy do plytek i mebli.

Annja
08-01-2008, 16:45
Mamy okna, drzwi wejściowe, bramę i rolety w złotym dębie, ale w środku, tak jak chyba zresztą u wszystkich poprzedników, drzwi będą inne - dopasowane do koloru podłóg i schodów, częściowo też mebli i będą ciemniejsze niż okna - tzn orzech albo nawet wenge - jeszcze nie dokonaliśmy ostatecznego wyboru

kachna28
08-01-2008, 17:13
Ja co prawda nie planuję okien złoty dąb -a Canadian
http://www.mielczarek.winkhaus.pl/jpeg/kolory/kolor20_canadian.jpg
-ale odcień jest zbliżony i zloty dąb bedą drzwi zewnętrzne. Natomiast wewnętrzne -tak jak poprzednicy -chyba zrobimy orzech -podłogi ciemne -merbau, jatoba itp. mam tylko dylemat co do parapetów :-? W łazienkach będzie marmur ale w sypialniach marzą mi się drewniane -mamy już kupiony na nie dąb.. i teraz dylemat -czy zostawic taki "czysty" dąb -czy bejcowac na orzech -pod kolor drzwi wewnetrznych.. co radzicie?

ocia79
08-01-2008, 20:57
dziekuje za odpowiedzi.tez zastanawiam sie nad kolorami wenge i orzech.podlogi beda debowe.