PDA

Zobacz pełną wersję : zmniejszyć garaż czy zlikwidować



aguś1982
07-01-2008, 21:19
mam problem i to duży okazało się że mój garaż się nie zmieści na działce , brakuje mi 1 m i wieć garaż miałby 2,8m . Jeśli jednak zlikwidowałabym garaż to musiałabym przenieś kotłownie, która znajdowała się w garażu do budynku i wówczas byłaby bardzo mała bo miałaby 1,40m na 3,20 i tu zaczyna sie mój problem bo nie wiem jak bedzie wyglądał ten garaż zmniejszony, czy wogóle jest sens stawiać . Wszystko się plącze z jednej strony chcę aby stał zmniejszony, wówczas byłaby duża ktłownia i przechowalnia rupieci, z drugiej strony nie wiem jak to bedzie wyglądało? Poradzcie co zrobić?

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/sytuacja.php

krabek
07-01-2008, 21:47
widziałem twój projekt
Moja rada jest następująca.
W garażu masz okno. Zamuruj to okno a garaż automatycznie zwiększy ci się o 1 m
Pod warunkiem że zachowasz odległość 3 m od granicy działki
Garaż o szerokości 2,8 m w osiach to faktycznie ok. 2, 3 m wewnątrz. Moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu robić garaż o takiej szerekości wewnątrz.
Możesz jeszcze jescze zkikwidować całkiem tą ścianę z oknem od strony granicy działki pozostawiając taką " wiatę na samochód , napewno wygodniejsze to niż garaż o szerokości 2,3 m.

aguś1982
07-01-2008, 22:17
jest tylko problem ,że obojętnie co bym nie robiła to muszę skrócić garaż o 1m . Jednak ja myśle o tym, aby ten garaż nie był na auto tylko an kotłownie i rupieciarnie

agnieszkakusi
08-01-2008, 06:24
my zupełnie świadomie zrezygnowaliśmy z garażu. Wczoraj odśnieżając auto trochę klnęłam pod nosem, ale od razu przypomniało mi się, co mamy w domu dzięki rezygnacji z garażu i zrobiło mi się lepiej :D Naprawdę, bez garażu da się żyć :wink:

pierwek
08-01-2008, 07:18
Naprawdę, bez garażu da się żyć

Ba... ale co to za życie... :(

;)

agnieszkakusi
08-01-2008, 07:22
moi rodzice mają dwa garaże i powiem szczerze, że nie wiem po co. Auto stoi w nich tylko jak zapowiadają mróz (tata nie lubi skrobać szyb :wink: ). Sąsiad również ma garaż, a auto stoi na podjeździe. Jakoś wygodniej było zrobić duuuużą łazienkę, pralnio-suszarnię i spiżarkę :D

pierwek
08-01-2008, 07:41
a po co Ci duuuuża łazienka? (nawiasem mówiąc zależy co rozumiemy pod pojęciem "duża") btw pralniosuszarnię i niewielką spiżarkę będę miał w swoim nowym domku

ja mam 3 garaże, w tym jeden podwójny, i wierz mi, wiem co w nich trzymać...
a nie mam 4 aut...

laspalmas
08-01-2008, 08:17
Ja bym się przychylił do pomysłu proponowanego przez krabka
Ostatecznie wiata ma ten plus że nie będziesz miał lodu na szybach,
Ja mam bramę do garażu szerokości 2,4 i szczeże mówiąc nawet przy 2,8 to ciężko otworzyć drzwi od samochodu.

agnieszkakusi
08-01-2008, 08:18
łazienka ma 14 metrów.

zezo
08-01-2008, 10:12
Popieram pomysł krabka

Możesz jeszcze jescze zkikwidować całkiem tą ścianę z oknem od strony granicy działki pozostawiając taką " wiatę na samochód , napewno wygodniejsze to niż garaż o szerokości 2,3 m.
wiata zda egzamin

pierwek
08-01-2008, 10:57
jakbym miał nie robić garażu - bo za wąski to zrobiłbym po prostu w tamtym miejscu jakieś pomieszczenie gospodarcze. Tego w domu nigdy za dużo. No chyba że pod całym domem są piwnice jak u geda :) (ponad 300m piwnic - zazdraszczam :) )
Trzymanie samochodu pod wiatą czy pod chmurką to wg mnie jeden grzyb.
Wiata to ewentualnie do sezonowania drewna do kominka...

pierwek
08-01-2008, 11:04
łazienka ma 14 metrów.

moja będzie miała 7 + obok pralnia coś koło 4m - osobiście nie widzę powodu żeby była większa ale to rzecz gustu. od łazienki oczekuję że będę mógł się w niej wykąpać lub umyć lub ... :oops:

agnieszkakusi
08-01-2008, 11:07
lub zamontować taką wannę do.... :oops: :wink:
http://foto0.m.onet.pl/_m/b5c615cefaf983917c677f27b92136e0,5,19,0.jpg

vip42
08-01-2008, 11:22
kotłownia + wiata

chyba że uda się zmieścic kotłownie w bryle budynku to sama wiata, ale każdy daszek ma ten plus że nie masz śniegu na aucie i zamarzniętego lodu, pamiątek po ptakach oraz nie nagrzewa ci się auto latem w słońcu

pierwek
08-01-2008, 12:05
lub zamontować taką wannę do.... :oops: :wink:

eee ja to za wygodnicki chyba za bardzo jestem żeby jakieś figle w wannie wyczyniać... :D

ratraktor
08-01-2008, 12:07
Mieliśmy podobny problem. Podobał nam się W-21.21b z http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2112b.html.

Ale działka w kształcie trapezu, w linii zabudowy 20,2m. Dla garażu brakowało 1m. Dodatkowo działka południowa. Zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Będzie podobny, ze zmienionym układem pomieszczeń (działka południowa), dopasowany do działki.

Projek domu + zagospodarowanie działki + przyłącze wodne i elektryczne 11 tyś. złotych (Wrocław). Różnica w porównaniu z gotowym projektem (projekt + adaptacja + zagospodarowanie działki + przyłącza ) z 5 .. 6 tyś, ale uważam że warto. Czyli różnica w stosunku do kosztów całej inwestycji 1..2%.

laspalmas
08-01-2008, 12:14
Trzymanie samochodu pod wiatą czy pod chmurką to wg mnie jeden grzyb.Wiata to ewentualnie do sezonowania drewna do kominka...
Nie tak do końca.
Ja teraz mam samochód we wiacie i zawsze szyby mam czyste, a raz się zapomniałem i potem nie chciało mi się wjeżdżać pod wiate i rano skrobałem szyby z lodku.

aguś1982
08-01-2008, 13:31
postanowione jutro spotykam się z panem od adaptacji projektu i zmniejszymy garaż o 1m i nie bedzie to już garaż tylko pomieszczenie gospodarcze i kotłownia mam nadzieje , że bedzie to fajnie wyglądać jak myślicie ?

pierwek
08-01-2008, 13:35
nie chcę wprowadzać dodatkowego zamieszania ale czy nie lepiej byłoby zamiast tej zmniejszonej dobudówki postawić ściany do samej góry i wydłużyć trochę dach? Koszt nie powinien być straszny bo to będzie przecież jakieś 2,5m chyba a wydaję mi się że bryła domu lepiej by wyglądała.

krabek
08-01-2008, 18:55
postanowione jutro spotykam się z panem od adaptacji projektu i zmniejszymy garaż o 1m i nie bedzie to już garaż tylko pomieszczenie gospodarcze i kotłownia mam nadzieje , że bedzie to fajnie wyglądać jak myślicie ?

Przemyśl jeszcze jedną moją radę

Wykonaj fundament pod ścianą w odległości jak jest w projekcie
Na tym fundamencie wykonaj ze 3 słupy żelbetowe, wykonaj podciąg potem murłata i oprzyj na tym dach
W pierwszym momencie będziesz miała wiatę.
Pod wiatą zawsze możesz postawić ściankę zewnętrzną w tym miejscu w jakim obecnie chcesz postawić ścianę.
Jężeli później postawisz ścianę to ten 1 m. za ściąną w kierunku granicy działki wykorzystasz do skłądowania drewna do kotłowni. A może.... ci się spodoba wiata....