PDA

Zobacz pełną wersję : porównanie ofert CO



mamamatinka
07-01-2008, 22:21
prośba gorąca do znawców i doświadczonych. No tak myślałam że dostanę parę ofert na instalację CO porównam i jasna sprawa.... a tu imdalej w las tym ciemniej jak to dawni rzymianie mawiali.

Proszę skomentujcie i porównajcie merytorycznie i cenowo moje streszczenia 2 ofert które mam:
1 oferta:
1.1 kotłownia: Viesmann Vitodens 200W, Vitotronic 200, cwu 120l (9 tys) + osprzęt + montaż = razem 11,5 k
1.2. instalacja c.o.: al-pex comap, grzejniki Kermi 7 szt. + 2 łazienkowe, moduły, głowice, rozdzielacze z szafką, zawory (razem z roboc.) 10 tys
1.3. podłogówka około 70 m kw: mat. instalacyjny (stsyem biofloor comap), zestaw ster. autom. ogrzew podłog, pompa, rozdzieacz (7-8 obwodów) + robocizna = 8,8 tys
1.4. Instalacja cwu i instal kanalizacyjna - mat i rob. 5 tys

czyli 1 oferta: 35 brutto

2. oferta (większa objętościowo, ale dla mnie jakoś mniej czytelna, w kilku opcjach z kilkoma kotłami i z opcją full podłogówka, mnie jednak inteserusje system mieszany):
2.1. C.O.: rozdzielacz C.o., rozdzielacz O.P. szafki (2), osprzęt rodzielaczy, ryry Pex-al-pex, otuliny, rury osłonowe + roboc. 4,3 tys
2.2. Grzejniki buderus VK 7 szt 3 tys
2.3. osprzęt do grzejników (zawory, zawiesa, złączki) 800
2.4. podłogówka: styrpian 5 cm (nie wiedziałam że w cenę wchodzi też styro, w tej pierwszej oferci enie ma o tym mowy????) folia, taśma dyl, klipsy (a o rurach nic nie piszą???? wszak rurki być muszą nie????) + montaż: 4,3 tys
2.5. zawór zasil 1 obieg grzewczy: 192 zł ( co to tylko jeden takiz awór??? nie rozumiem tej pozycji)
6. mat wod-kan + robocizna: 3,2 tys
7. kocioł buderus logamax plus GB022 (ale ze ster RC20 - czy to znaczy że bez pogodówki????), z zasob 120, moc 24 kW - 7300 (na allegro znalazłam za 6400). Cała kotłownia z montażem: 11 tys.

A więc 1 oferta to 35 tys. i facet zrobił na mnie b. fajne wrażenie. A druga oferta na 28 tys i faceta nie znam bo rozmawiał z nim mąż który o C.o. wie jeszcze mniej niż ja. Błagam pomózcie, bo różnica spora, ta druga oferta niby jak mała ksiażeczka, a kurcze jakaś taka mniej czytelna dla mnie (może dlatego że nie gadałam z facetem). Oceńcie proszę fachowym okiem.

mamamatinka
08-01-2008, 14:36
hmmm, odzewu brak... Rozumiem, zadanie dość niewdzięczne i torchę bezsensu, no ale tak w desperacji torchę szykam... W końcu 7 tys róznicy to nie mało.
Rozmawial dziś z Panem od 2 oferty i zrobił na mnie dobrze wrażenie (tylko co z tego????)
Napiszcie prosze chociaż opinie na temat kotła Buderus Logamax Plus GB 022 (ze ster. RC30 bo taki chcę)

MARTiiii
09-01-2008, 21:52
Dopytaj co i jak w przy tej drugiej ofercie. Ogólnie Buderus chyba z tych firm lepszych najkorzystniej wychodzi. Tez jestem w trakcie wycen..

mamamatinka
10-01-2008, 08:09
no, żeby nie było, że swój własny wątek porzucam. W między czasie pogadałam i z jedną i druga ekipą, sporo wyjasniłam. Troszke piszę o tym w dzienniku więc żeby nie pisać tego dsamego dla ew. zainteresowanych link

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90134