PDA

Zobacz pełną wersję : dopuszczalna granica błędu



maj1983
08-01-2008, 08:37
Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?
Czy mogę w ramach tej granicy błędu poszeszyć dom? (dodam, iż nie będzie to kolidowało z odległościami od granicy, pozostaną zgodne z przepisami)

budulec1
08-01-2008, 09:08
Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?
Czy mogę w ramach tej granicy błędu poszeszyć dom? (dodam, iż nie będzie to kolidowało z odległościami od granicy, pozostaną zgodne z przepisami)
Nie ma żadnej granicy błędu. Jest coś takiego jak tolerancja wykonania, ale w żadnym wypadku nie jest to 10%!

Krzysztofik
08-01-2008, 09:21
Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?......
Chodzi o grubość np. ocieplenia np. zamiast 12 cm dasz 15, a tym samym budynek robi sie większy bez zmiany wymiarów konstrukcyjnych.

areq
08-01-2008, 09:34
Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?
Czy mogę w ramach tej granicy błędu poszeszyć dom? (dodam, iż nie będzie to kolidowało z odległościami od granicy, pozostaną zgodne z przepisami)
Jak powiększysz o 10-15cm to można to "olać",czy też powiedzmy nikt nie będzie strzelał do Ciebie w nadzorze przy inwentaryzacji powykonawczej.O zwiększeniu grubości ocieplenia nie mówię bo to drobnostka,przy założeniu,że zachowane są odległości od granic.Zgodnie z przepisami jednak nie można zmieniać wymiaru domu...życie to co innego.

budulec1
08-01-2008, 11:26
Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?......
Chodzi o grubość np. ocieplenia np. zamiast 12 cm dasz 15, a tym samym budynek robi sie większy bez zmiany wymiarów konstrukcyjnych.
budynek nie robi się większy

KiZ
08-01-2008, 12:03
Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?
Czy mogę w ramach tej granicy błędu poszeszyć dom? (dodam, iż nie będzie to kolidowało z odległościami od granicy, pozostaną zgodne z przepisami)

10% ścian zewnętrznych ze względu na błedy zawala się w ciagu trzech lat od wybudowania (?) :o

Krzysztofik
08-01-2008, 12:10
Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?......
Chodzi o grubość np. ocieplenia np. zamiast 12 cm dasz 15, a tym samym budynek robi sie większy bez zmiany wymiarów konstrukcyjnych.
budynek nie robi się większy
W takim razie puchnie.

Arek-L
08-01-2008, 12:27
Kiedyś zadałem takie samo pytanie koledze - konstruktorowi: teoretycznie nie ma marginesu błędu. Praktycznie - marginesem błędu jest grubość kreski ołówka/flamastra na mapach ( czyli jakieś 10 cm) inwentaryzacyjnych.

budulec1
08-01-2008, 13:04
. Praktycznie - marginesem błędu jest grubość kreski ołówka/flamastra na mapach ( czyli jakieś 10 cm) inwentaryzacyjnych.
Chyba żartujesz

Arek-L
08-01-2008, 13:34
nie. A na mapie zasadniczej to jak policzysz realne wymiary? A grubość kreski to ile ma? 0,5mm? W skali 1:100 to jest pare centymetrów przecież. Przecież od osi kreski nikt tego nie policzy...

Krzysztofik
08-01-2008, 13:50
Co Ty z tymi kreskami? Są jeszcze cyferki :wink:

Arek-L
08-01-2008, 14:29
oczywiście, że są cyferki, pytanie odkąd dokąd liczone. Nie czepiam się, bo sam miałem problem z dołożeniem styropianu z jednej strony. Lepiej to jeszcze geodeta mi powiedział: "Panie, u mnie jak nie więcej jak pół metra różnicy, to nikt się nie bedzie czepiał".

budulec1
08-01-2008, 16:26
oczywiście, że są cyferki, pytanie odkąd dokąd liczone. Nie czepiam się, bo sam miałem problem z dołożeniem styropianu z jednej strony. Lepiej to jeszcze geodeta mi powiedział: "Panie, u mnie jak nie więcej jak pół metra różnicy, to nikt się nie bedzie czepiał".
Kopnij tego geodetę w zadek i wymierz sobie metrówką , będziesz miał dokładniej :D
a cyferki rzecz święta.

Arek-L
08-01-2008, 16:32
ja naprawdę rozumiem - cyferki rzecz święta. Pytanie: odkąd - dokąd mierzone są te cyferki?

budulec1
08-01-2008, 16:34
ja naprawdę rozumiem - cyferki rzecz święta. Pytanie: odkąd - dokąd mierzone są te cyferki?
kończ Waść , wstydu oszczedź :D

Arek-L
08-01-2008, 16:39
kończę.

izabela.16
09-01-2008, 06:36
nam architekt powiedzial ze dom mozna przesunac ewentualnie o max 30cm wzgledem granic(zachowujac minimalne odleglosci) ale w zadnym wypadku nie mozna zmienic kubatury i powierzchni zabudowy budynku).Ale wiadomo teoria teoaria a zycie mowi co innego...kombinuj poki mozesz..pozniej cie tylko zamkna lub dadza kare taka ze moglybs sobie cos za to urzadzic.:)

ila66
09-01-2008, 06:59
a jakie sa granice bledu w innych kierunkach ?

- zmiana wysokosci scianki kolankowej
- zmiana kata nachylenia dachu
- wysokosc komina ....itp.

a jak jest w rzeczywistosci ?