PDA

Zobacz pełną wersję : MOKRE DESKI NAD OCIEPLENIEM-BIG PROBLEM??????



małyarek
08-01-2008, 09:00
Witam! mam problem z zawilgoconym ociepleniem! Dach jest nowo zrobiony ale nie ma żadnych nawietrzników. Pokrycie jest z papy termozgrzewalnej na pełnym deskowaniu. Połowa dachu (prostopadle do kalenicy) jest poddaszem użytkowym! Jest położona paroizolacja. Strych w pozostałej części ma nawiew powietrza z zewnątrz. Pomiędzy górną stroną wełny a deskami jest woda, wszystko mokre!!!! Przypuszczam, że muszę zrobić nawiewy pomiędzy krokwiami od strony okapu, ale jak rozwiązać wyciag pary przy kalenicy??????
Proszę o jakieś rozwiązania!!!! bo mi z sufitu kapie! :( DZIĘKI

hes
08-01-2008, 09:07
Wrzuć to do wymiany doświadczeń, tam więcej użytkowników.
I nie po dwa razy...

wolo63
24-02-2008, 23:06
Od strony okapu między krokwiami zrobiłem 1-2cm szczelinę do deskowania .Na deskowanie od spodu nabiłem paski 3cm grubości i szerokości aby docieplenie nie dotykało deskowania a w kalenicy przecina się papę lub wycina otwory ok. 5cm średnicy na jedną przestrzeń między krokwiową .Tam gdzie na drodze wentylowanego powietrza jest przeszkoda to wiercić trzeba otwory tylko z rozsądkiem aby nie osłabić konstukcji . Tak powstały kanał suszy docieplenie. Bez paniki Zrób tak i Będziesz spał spokojnie .Pozdrawiam.