PDA

Zobacz pełną wersję : PYTANKO ....montaż wełny i płyt kg ...POMÓŻCIE KOBIECIE



daggulka
08-01-2008, 12:56
Witam.
W związku z kosmicznymi cenami robocizny ambitnie zdecydowałam,że sami ocieplimy poddasze i położymy płyty kg.....łatwo powiedzieć, gorzej zrobić :oops: .
Ręce do pracy są zapewnione, tyle że te ręce nigdy nie wykonywały takiej pracy i obawiam się, że każda decyzja będzie podjęta przeze mnie.
Obejrzałam film instruktażowy z muratora i mam kilka pytań.

Więc z założenia warstwy będą następujące licząc od góry:
-gont
-papa
-deskowanie
-szczelina wentylacyjna 3cm
-wełna15-tka przytrzymana sznurkiem
-wełna5-tka na profilach
-folia paroizolacyjna
-płyty kg
-szpachlowanie łączeń i innych miejsc

Pytania:
czym można mocować profile zamiast wieszaków? czy można na wkręty np. długości 10cm do krokwii przez wełnę 5-tkę?
boję się scenariusza, że:
zamocujemy wieszaki,położymy wełnę 15-tkę , a potem okaże się, że te wieszaki krzywo wiszą i nie da się do nich zamocowć profila...i wtedy d... blada, bo trzeba będzie na nowo wełnę 15-tkę ściągać i poprawiać wieszaki

a tak, gdyby można mocować profile na wkręty to w celu wypoziomowania profili możnaby tylko dokręcić lub odkręcić nieco wkręt :roll: ... jeśli się da to na jakie wkręty?

czy jest jeszcze jakaś inna-łatwiejsza opcja ?

Będę bardzo wdzięczna za sugestie i w miarę szybkie odpowiedzi, ponieważ jutro zaczynamy :wink: .

Piotr B. CDS
08-01-2008, 13:25
nie można !!!! nie robić tak !! na wieszakach tylko i wyłącznie, mają one możliwosc regulacji w przpadku gdybysmy chcieli wypoziomować.

i porada odnośnie mocowania pierwszej wełny (15-tki) nie sznurkiem tylko drutem, nawet wiązałkowym. C zemu ? Sznurek tak czy inaczej po latach "sparcieje" tymbardziej kiedy dojdzie amplituda temeratury w zimie i latem.
pozdrawiam

Piotr B. CDS
08-01-2008, 13:27
aha :) drut wiązałkowy ocynkowany :)

daggulka
08-01-2008, 18:01
Dobrze, co do wieszaków... wujek stwierdził, że damy radę :wink: :D

co do drutu...po jaką cholerę drut skoro nawet gdyby za 10 lat sznurek szlag trafił to i tak wełnę będą trzymały stelaże :roll:

garbus2
08-01-2008, 20:13
wlasnie robie wieszaki (grzybki) na skosach i welne mialem juz wczesniej polozona - nie ma zadnego roblemu poza tym ze nieco pyli. druga warstwe klade sukcesywnie. Niemnie polecam:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1611552&highlight=#1611552

a w szczegolnosci :
http://forum.muratordom.pl/ocieplam-poddasze-krotkie-pytania,t98340-60.htm

Rom-KOn bardzo mi pomogl i wytlumaczyl lopatologicznie na gg co i jak za co dziekuje raz jeszcze :) od pierwszego postu poprowadzil denesa jak zrobic zabudowe ze stelazy

MARTiiii
08-01-2008, 20:24
Zwykły sznurek starczy na skosy ale na sufit to chyba lepiej by było dać drut.

Kogutos
08-01-2008, 20:33
Witam daggulka :)

Chciałem ci powiedzieć że będe twoim wiernym słuchaczem tematu :)
Dlatego że też sam postanowiłem docieplić dach z identycznego powodu jak ty.
Dlatego był bym wdzięczny o zamieszczanie nawet najmniejszych informacji dotyczącej ocieplenia :) Sam nie mam najmniejszego doświadczenia o ocieplaniu ale jestem zdania że Polak Potrafi ;D.
Ja obecnie jestem na etapie wieńca wiec sporo za tobą ;) mam czas na przeszkolenie, mam też problem z decyzją co do krycia dachu :( czytałem różne tematy i praktycznie wszyscy są za pełnym deskowaniem i dachówką, a ja myślałem o membranie i blacho dachówką ale rozwiązanie gont+papa+płyta OSB też mnie zainteresowała :) Dlaczego ty wybrałaś taką opcję ? maiałaś tak w projekcie czy jak?

Pozdrawiam

ps.
Bardzo bym prosił o zamieszczanie jak największej ilości zdjęć :) celem nauki ;)

-COLOR-
08-01-2008, 20:36
Witam.

czym można mocować profile zamiast wieszaków? czy można na wkręty np. długości 10cm do krokwii przez wełnę 5-tkę?
boję się scenariusza, że:
zamocujemy wieszaki,położymy wełnę 15-tkę , a potem okaże się, że te wieszaki krzywo wiszą i nie da się do nich zamocowć profila...i wtedy d... blada, bo trzeba będzie na nowo wełnę 15-tkę ściągać i poprawiać wieszaki

a tak, gdyby można mocować profile na wkręty to w celu wypoziomowania profili możnaby tylko dokręcić lub odkręcić nieco wkręt :roll: ... jeśli się da to na jakie wkręty?
.

sorry za złośliwość z góry ale nie mogę, no nie mogę

bo to jest tak, czytając tego posta, jak bym zapytał na forum:
córka, małoletnia, ma ząbka mlecznego do usuniecia, mam narzędzia, wiertarki, wkrętarki, młotki, śrubokręty itp i poradźcie mi jak to najprostszym sposobem zrobić bo w przychodni kolejka na pół roku a prywatnie to chce za robociznę straszne kwoty

a odpowiadając już powazniej: to proponuje zajrzeć na www.knauf.pl choćby, popatrzeć na rysunki techniczne, opisy, poczytać archiwalnych postów pewnie kilka setek i na koniec za miesiąc po wykonanej robocie nie narzekać, że GK to diabła warte, gdy będzie pękać, gdy zimno, plamy itp, itp

daggulka
08-01-2008, 20:45
powiem tak..... na początku miałam zapędy coby zamocować samą wełnę.... i jeśli faktycznie płyty nas przerosną technicznie , to weźmiemy fachowców do samych płyt....ale co mi szkodzi nie spróbować :roll:

COLOR.....a tak na marginesie...ile bierzesz za metr położenia płyt kg?

S***el
08-01-2008, 20:59
powiem tak wełnę nie montujemy sznurkiem ani drutem tylko zwykłą najtańszą siatką do ociepleń. Tniemy ją na paski po około 33 cm i wtedy mamy 150 mb mocowania za niewielkie pieniądze a wszystko bedzie trzymało się super i nie spadnie. Koszt położenia sufitu gk to około 30 zł m2.

daggulka
08-01-2008, 21:07
No właśnie...zakładając, że pomęczę się i założę tą wełnę i profile ...to wybaczcie, ale za samo przymocowanie płyt nie dam 2550zeta :o (85m*30zł)...tym bardziej, że "najczarniejsza" robota z wełną już w zasadzie zrobiona będzie.
A co do sznurka... nie kupiłam szarego sznurka tylko taki biały z tworzywa...przyjrzałam się dokładnie: nie naciąga się, jest mocny i myślę , że się nada.

Rom-Kon
08-01-2008, 21:23
(...)i porada odnośnie mocowania pierwszej wełny (15-tki) nie sznurkiem tylko drutem, nawet wiązałkowym. C zemu ? Sznurek tak czy inaczej po latach "sparcieje" tymbardziej kiedy dojdzie amplituda temeratury w zimie i latem.
pozdrawiam
...sorry ale jeszcze drutem nie robiłem i nie mam zamiaru... sznurek rolniczy TEX 1000 to nic innego jak sznurek do snopowiązałek i wykonany jest z tworzywa sztucznego... czyli plastiku... czas rozpadu reklamówek plastikowych to ok. 4000lat... a czemu sznurek ma sparcieć szybciej? Prędzej papiaki skorodują o drucie nie wspomnę... Amplituda??? Pod 15cm wełny??? Raczej klimat baaardzo umiarkowany i bez szkodliwego dla tw. sztucznych UV... A sznurek to nic innego jak "przytrzymywadło" by wełna na pysk (wyraz "morda" teraz używa się w innym znaczeniu :lol: ) nie leciała! Jesli wełna się trzyma bez sznurka to nie potrzeba go dawać! Jest zbędny. I jak daggulka stwierdziła wełna trzyma się na profilach.


Dzięki garbus2 ale nie przesadzaj bo obrosnę w piórka... sokole :wink:

Rom-Kon
08-01-2008, 21:27
...sznurek rolniczy TEX1000.... 2km tego sznurka za 17.50zł!!!
słownie DWA TYSIąCE METRóW ZA SIEDEMNAśCIE ZłOTYCH I PIęćDZIESIąT GROSZY! ...i to są olbrzymie pieniądze? wystardza na 200m2 poddasza i jeszcze zostaje...
:D :D :D

Kogutos
08-01-2008, 21:30
Co do ocieplenia to znalazłem interesujący temat :)

Podany jest wyżej link ale daggulka przeczytaj ;)
http://forum.muratordom.pl/ocieplenie-poddasza-uzytkowego,t18238.htm
Więc sprawa z położeniem ocieplenia wydaje się prosta :)

teraz pozostaje płyty, jedyny problem widzę tylko przy rogach ale nie wydaje mi się żeby to było coś trudnego ;) podobnie się pewnie kładzie jak w ścianach działowych z tym że trzeba zastosować siatkę wzmacniającą na łączeniach.

pismag
08-01-2008, 21:40
boję się scenariusza, że:
zamocujemy wieszaki,położymy wełnę 15-tkę , a potem okaże się, że te wieszaki krzywo wiszą i nie da się do nich zamocowć profila...i wtedy d... blada, bo trzeba będzie na nowo wełnę 15-tkę ściągać i poprawiać wieszaki

Ja zrobiłem najpierw zabudowę stelarza( bez wełny) na wieszakach krokwiowych - grzybkach. Po wypoziomowaniu profili C zdjąłem je z wieszaków i dopiero wtedy założyłem wełnę 15 + 10 podtrzymując ją drutem ocynkowanym a następnie zatrzasnąłem profile na wieszakach.

garbus2
08-01-2008, 21:41
Co do ocieplenia to znalazłem interesujący temat :)

Podany jest wyżej link ale daggulka przeczytaj ;)
http://forum.muratordom.pl/ocieplenie-poddasza-uzytkowego,t18238.htm
Więc sprawa z położeniem ocieplenia wydaje się prosta :)



wcale nie czuje sie ignorowany :o :-?

daggulka
08-01-2008, 21:47
Kogutos...tak, przeczytałam już chyba wszystkie wątki jakie są tutaj na temat poddasza :wink: :D
problem w tym, że teoretycznie nie wygląda to tak źle jak w praktyce :roll: ...po obejrzeniu tego filmiku stwierdziłam, że jż natychmiast mogę się za to brać bo potrafię :roll: ...a to wcale tak nie jest....trzeba cholernej dokładności i precyzji :wink: :D
ale stwierdziliśmy, że z pomocą wujka który jest "złotą rączką" może damy se jakoś radę :D

co do tego filmiku instruktażowego -dostałam Twoją wiadomość na priv- kurcze, on jest na płytce która była dołączona do któregoś tam numeru muratora...nie ma go nigdzie w necie, albo nie znalazłam (choć szukałam), więc nie mam jak go Tobie przesłać- tym bardziej że po pierwsze ma sporą pojemność, a po drugie ma go w tej chwili wujek "złota rączka", który przerabia w tej chwili teorię :wink: :lol: .
Proponuję zapytać kogoś w redakcji czy nie mają tego w archiwum i czy nie mógłbyś kupić....lub posznupać w necie dokładnie i może coś znajdziesz.
Instruktaż jest bardzo przejrzysty i wszystko-krok po kroku jest pokazane co robić...bardzo fajna sprawa ( w zasadzie to mam wszystkie płytki...o kładzeniu kafli, paneli...super sprawa)...jeśli nie znajdziesz to mogę Ci zgrać na płytę te wszystkie instruktaże i wysłać pocztą)

Rom-Kon... kurcze, chłopie...z nieba mi spadłeś...a będę bardzo wredną i namolną babą jeśli poproszę o pomoc w doradztwie tak jak garbus2?

garbus2
08-01-2008, 21:48
Dzięki garbus2 ale nie przesadzaj bo obrosnę w piórka... sokole :wink:

spoko spoko wyskubie sie jak bedzie trzeba :)

garbus2
08-01-2008, 21:52
co do tego filmiku instruktażowego -dostałam Twoją wiadomość na priv- kurcze, on jest na płytce która była dołączona do któregoś tam numeru muratora...nie ma go nigdzie w necie, albo nie znalazłam (choć szukałam), więc nie mam jak go Tobie przesłać- tym bardziej że po pierwsze ma sporą pojemność, a po drugie ma go w tej chwili wujek "złota rączka", który przerabia w tej chwili teorię :wink: :lol: .
Proponuję zapytać kogoś w redakcji czy nie mają tego w archiwum i czy nie mógłbyś kupić....lub posznupać w necie dokładnie i może coś znajdziesz.
Instruktaż jest bardzo przejrzysty i wszystko-krok po kroku jest pokazane co robić...bardzo fajna sprawa ( w zasadzie to mam wszystkie płytki...o kładzeniu kafli, paneli...super sprawa)...jeśli nie znajdziesz to mogę Ci zgrać na płytę te wszystkie instruktaże i wysłać pocztą)



na youtube sa filmiki instrutazowe z tej serii

-COLOR-
08-01-2008, 21:53
COLOR.....a tak na marginesie...ile bierzesz za metr położenia płyt kg?

jak już napisałaś nie dasz tyle :evil:

i wybór sznurka jak najbardziej właściwy 8)

Kogutos
08-01-2008, 21:56
Co do ocieplenia to znalazłem interesujący temat :)

Podany jest wyżej link ale daggulka przeczytaj ;)
http://forum.muratordom.pl/ocieplenie-poddasza-uzytkowego,t18238.htm
Więc sprawa z położeniem ocieplenia wydaje się prosta :)



wcale nie czuje sie ignorowany :o :-?

Przepraszam jak poczułeś się ignorowany :( to nie tam miało wyglądać napisałem że jest napisany powyżej :)

Co do filmików to szukałem już wcześniej ale te co znalazłem to nic dowiedzieć się nowego co już wiem z forum nie da :(

garbus2 dzięki za podpowiedz tam nie szukałem :oops:

Kogutos
08-01-2008, 21:58
daggulka czy mogła bys mi wysłać jakieś twoje zdjęcia z wykończeniówki twojego dachu :oops: chodzi mi o takie tam rzeczy jak: kalenica, brzegi, okap, rogi itp..

daggulka
08-01-2008, 22:01
Kogutos... hm... sprawa ma się tak, że w trakcie roboty nie robiłam zdjęć dachu z bliska...naprawdę wstyd się przyznać :oops: ale mam potwory lęk wysokości więc za nic bym nie wlazła na górę coby zdjęcia porobić :oops:

jedyne co mogłabym zrobić to jakieś zbliżenia na tą chwilę... na chwilę gotowego już dachu :roll:

Kogutos
08-01-2008, 22:11
:) nie chodzi mi o zdjęcia mikro ;)

Chciałbym poprostu zobaczyć jak są trudniejsze elementy wykończone :) Oczywiście mogą być zdjęcia ze zbliżenia :) jak możesz.

ps.
A możesz mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące pytania w prv o wyborze pokrycia dachu? :oops:

ps2.
Współczuje przeżyć z kotłem ;D ale twarda jesteś ;)

daggulka
08-01-2008, 22:15
Kogutos...faktycznie mi umknęło to Twoje pytanie...sorki...odpiszę Ci zaraz na priv jak to było z tym pokryciem dachu :wink: .

Tedii
08-01-2008, 22:50
Jeden drobiazg: bezwzględnie zabezpieczyć się przed pyleniem.
Dobra maska,okulary i okrycie.

Piotr B. CDS
09-01-2008, 06:24
(...)i porada odnośnie mocowania pierwszej wełny (15-tki) nie sznurkiem tylko drutem, nawet wiązałkowym. C zemu ? Sznurek tak czy inaczej po latach "sparcieje" tymbardziej kiedy dojdzie amplituda temeratury w zimie i latem.
pozdrawiam
...sorry ale jeszcze drutem nie robiłem i nie mam zamiaru... sznurek rolniczy TEX 1000 to nic innego jak sznurek do snopowiązałek i wykonany jest z tworzywa sztucznego... czyli plastiku... czas rozpadu reklamówek plastikowych to ok. 4000lat... a czemu sznurek ma sparcieć szybciej? Prędzej papiaki skorodują o drucie nie wspomnę... Amplituda??? Pod 15cm wełny??? Raczej klimat baaardzo umiarkowany i bez szkodliwego dla tw. sztucznych UV... A sznurek to nic innego jak "przytrzymywadło" by wełna na pysk (wyraz "morda" teraz używa się w innym znaczeniu :lol: ) nie leciała! Jesli wełna się trzyma bez sznurka to nie potrzeba go dawać! Jest zbędny. I jak daggulka stwierdziła wełna trzyma się na profilach.

praca po "polskiemu" ??? sznurek do snopowiązałek używac do podwieszania wełny ??? a pytałeś gdzies jak zachowuje sie w rzecztywistości taki sznurek do snopowiązałek :)??? oczywiście nie wykonawców którzy robia poddasza bo jak moga stwierdzić to kiedy podwieszona wełna jest przykryta kartongipsami :)?

No ale w sumie "17,5" to jest coś !!! na 200 m2 poddasza !! :) może by zamiast płyty GKF 12,5mm dać zwykłą 9,5 mm jeszcze :) ??? BĘDZIE TANIEJ !!!

sorki nie przemawiasz do mnie przekonywujaco :) widziałem jak potrafi "zwiesić" sie płyta na poddaszach, tymbardziej jezeli tos inteligentny zrobi profile co 60 cm. mówisz ze wełna "sama sie tzryma" ? ok. nie będę sie pocił aby coś komus uswiadomić :)
jestem na swoim twardym stanowisku i sam uzył bym prędzej drutu i nie chodzi tu o to że drutem trudniej, tylko dlatego że pewniej :) widziałem jak zachowuje sie sznurek po kilku sezonach i nie powierzył bym mu takiego zadania jak podwieszenie wełny " przytrzymanie" :)
pozdr




Dzięki garbus2 ale nie przesadzaj bo obrosnę w piórka... sokole :wink:

daggulka
09-01-2008, 07:27
Tedii...mój tato zadbał o to i przyniósł nam śliczne gogle i maski z pracy :D ...kupiłam do tego rekawiczki wampirki ... jakies stare ciuchy sie wygrzebie :wink: :lol: ... i strój karnawałowy gotowy :D .

garbus2
09-01-2008, 07:32
Przepraszam jak poczułeś się ignorowany :( to nie tam miało wyglądać napisałem że jest napisany powyżej :)

Co do filmików to szukałem już wcześniej ale te co znalazłem to nic dowiedzieć się nowego co już wiem z forum nie da :(

garbus2 dzięki za podpowiedz tam nie szukałem :oops:

pomylily mi sie ikonki zamiast :wink: dalem :o wiec mial to byc zart :) co do filmu to jak wejdziesz tu (wiem ze to film ze strony knaufa o czym pisano):
http://pl.youtube.com/watch?v=3BinZzGScDk&eurl=http://knaufblog.pl/index.php/2007/05/15/montaz-sufitu-podwieszanego-z-plyt-gipsowych-filmowy-instruktaz-ekspertow-knaufa-2/

ale obok po prawej jest tam cos takiego jak filmy podobne i tam jest nastepnych kilkanascie juz roznego pochodzenia.

daggulka
09-01-2008, 07:44
Przed chwilką też łaziłam po necie i szukałam z nadzieją, że może jednak znajdę gdzieś ten film instruktażowy z muratora żeby dać tutaj linka, ale niestety nie znalazłam.
Te filmiki które garbus2 poleca ogladałam i ...hm...pokazują bardzo ogólnikowo na czym to polega.
Film z muratora trwa jakieś 20 minut i krok po kroku pokazuje wszysstko w najdrobniejszych szczegółach łacznie z wyszczególnieniem co bedzie nam potrzebne, co kupić i po kolei co robić ze zbliżeniami w potrzebnych momentach. Naprawdę bardzo przydatna rzecz.
Jesli ktoś jest zainteresowany ...to pytajcie redakcję, może ma jakieś zapasy i może odsprzedać :wink: :D .

Rom-Kon
09-01-2008, 07:48
Piotr B. CDS sorry ale jednak chyba nie reprezentujesz poziomu z którym mozna polemizować... Najpierw 2x się zastanów nim palniesz coś... rozumiem że używasz oryginalny drut pod nazwą "specjalistyczne wiązadło do wełnowe typu poddaszowego" a nie zwykły drut wiązałkowy!

...jest takie stare chińskie powiedzenie... nie polemizuj z głupcem bo najpierw sprowadzi rozmowę do swojego poziomu a później pokona cię doświadczeniem...
i dobra rada na przyszłość... myśl człowieku to naprawdę nie boli...

Piotr B. CDS
09-01-2008, 12:45
Piotr B. CDS sorry ale jednak chyba nie reprezentujesz poziomu z którym mozna polemizować... Najpierw 2x się zastanów nim palniesz coś... rozumiem że używasz oryginalny drut pod nazwą "specjalistyczne wiązadło do wełnowe typu poddaszowego" a nie zwykły drut wiązałkowy!

...jest takie stare chińskie powiedzenie... nie polemizuj z głupcem bo najpierw sprowadzi rozmowę do swojego poziomu a później pokona cię doświadczeniem...
i dobra rada na przyszłość... myśl człowieku to naprawdę nie boli...
:) od początku wiesz o co chodzi :) potocznie używa się nazwy "drut"...nie będę się tutaj rozwodził technologicznie i w sprawie specjalistycznego nazewnictwa bo nie o to tuta chodzi, wiedżac o tym że większośc nie wiedziała by o co chodzi.

Ja równiez Tobie proponuje sie zastanowić tymbardziej wykonawcy ! czyli człowiekowi mam nadzieje któremu ludzie NIE powierzają swój "zakatek spokoju" - poddasze, gdzie spędzają przewaznie 1/3 swojego zycia śpiąc tam i który twierdzi że do podwieszania wełny dobry jest SZNUREK SNOPOWIĄZAŁKOWY !!!!! Prosze Cię :) mnie głupcem nazywasz? sam sie prosze zastanów jak kogoś ocenisz obrażając przy tym :>

Tutaj forum polega na doradzaniu i uwazam iż moja uwaga jest bardziej technologicznie własciwa dla osobvy która zuypełnie nie zna sie na ocieplaniu i podwieszaniu wełny.

kończe polemike
pozdrawiam

Rom-Kon
09-01-2008, 18:57
Piotr B. CDS pokazałeś że ogładę już masz... umiesz się zachować w towarzystwie... czas na salony uderzyć! Tylko przedtem wygarnij słomę z butów i zdejmij ten krawat w biało-czerwone paski bo ostatnio stał się niemodny...

...a tym postem udowodniłeś że kreujesz się na typowego przedstawiciela klasy budowlańców z epoki późnego Gierka... berecik z antenką... pecik w kąciku ust... flaszka w kieszeni kufajki i nawet przyznaję że dobrze Ci to idzie!

...ja też kończę z Tobą tą polemikę bo faktycznie sprowadzasz już mnie do swojego poziomu... a tego raczej nie chcę.

Kogutos
09-01-2008, 20:31
Ludzie wyluzujcie :evil: chcecie się popisywać to piszcie gdzie indziej !!!
Ten temat daggulka a dokładniej jej prośba! a Wy tu jakąś wojnę prowadzicie sobie! kto kogo mocniej kopnie! :evil:

daggulka dzięki za odpowiedz i jestem przekonany w 90% na gont jak ty ;) ale ciągle czytając forum itp a zwłaszcza po rozmowach z wykonawcami dachu oraz po przejechaniu 15km po osiedlach domów jednorodzinnych to trafiłem tylko na 2 dachy z gontu :cry: Plus tego co widzę w blaszce to taki że łatwiej będę miał później zrobić wentylację i ocieplenie :)

daggulka
09-01-2008, 21:22
hm ... a dlaczego uważasz, że łatwiej wentylację i ocieplenie zrobić w dachu z blachy niż w dachu z fontu? :roll:

dobra , ludzie- kupiłam już materiał...w sobotę zaczynamy od wieszania wieszaków...potem wełna 15-tka na sznurkach, potem piątka na profilach, na to folia na dwustronną taśmę do profili i tak se poczeka do wiosny... na wiosnę płyty kg (montowałabym teraz, ale boję się wpaczeń i zawilgocenia ...tynki już mam przeschnięte , ale wylewki dopiero na wiosnę będą)

jeśli będę potrzebować jakichś praktycznych informacji których niedobór wyniknie w trakcie prac, to będę pytać na tym wątku z nadzieją, że pomożecie :wink:

Trociu
09-01-2008, 21:25
Tak się głośno zastanawiam, bo gdzieś wyczytałem że folia paroizolacyjna nie za dobrze znosi promieniowanie UV. Może ktoś wie, co grozi jak się pozostawi folię bez przykrycia na kilka (3-4) miesiące, zanim położy się na nią płytę g-k.

Rom-Kon
09-01-2008, 22:02
Sorry Kogutos masz całkowitą rację ale jak ktoś jedzie po mnie to się troszkę wkurzyłem... ze swojej strony już zakończyłem tą "konstruktywną" polemikę.


Tak się głośno zastanawiam, bo gdzieś wyczytałem że folia paroizolacyjna nie za dobrze znosi promieniowanie UV. Może ktoś wie, co grozi jak się pozostawi folię bez przykrycia na kilka (3-4) miesiące, zanim położy się na nią płytę g-k.

Tak masz całkowitą rację! Folia nie ma odporności na promieniowanie UV. Nie ma dodatków uodporniających bo i po co? Pod płytą słońce ani kwarcówka nie świeci. Nie powiem niestety ile czasu wytrzyma na poddaszu bez przykrycia. Ile tego promieniowania będzie na poddaszu ale na pewno słońce będzie zaglądać. Szyby w oknach zatrzymują dużą część UV... może ktoś inny wiążąco odpowie na to pytanie? Z danych katalogowych nie rzucił mi się w oczy taki parametr.
Jedno jest pewne w 100%. Ta folia ma mniejszą odporność niż folia ogrodnicza na tunele. Bo nie potrzebne są takie dodatki więc ich na pewno nie dają!
Za to jednego mogę być pewien! Dobrze zabezpieczona folia przetrwa inwestora... o co najmniej parę tysięcy lat... niestety...

Rom-Kon
09-01-2008, 22:09
(..)a będę bardzo wredną i namolną babą jeśli poproszę o pomoc w doradztwie tak jak garbus2?
Jeśli czas pozwoli to nie mam nic przeciwko temu... :wink:
...może dla tego że lubię grafiki Borisa Vallejo... a chyba jego rękę poznaję w Twoim avatarku :wink: Smoczyco... :D

Piotr B. CDS
10-01-2008, 07:29
Sorry Kogutos masz całkowitą rację ale jak ktoś jedzie po mnie to się troszkę wkurzyłem... ze swojej strony już zakończyłem tą "konstruktywną" polemikę.
...

po co bezsensownie zacząłeś krytyke ? zamiast pomyslec i przeanalaziować czyjeś zdanie a przynajmniej uszanować.... Każdy ma swoje doświadczenia i każdy chce tutaj mam nadzieje jak najlepoiej pomóc bo takie jest założenie...

Koniec na ten temat.
pozdrawiam

daggulka
10-01-2008, 08:38
Rom-Kon... obiecuję, że nie będe pisać z byle duperelą... po prostu jeśli coś w praktyce wyjdzie z czym nie bedziemy mogli sobie poradzić technicznie, to zapytam na gg albo na priv :wink:

ashca
11-01-2008, 07:50
To ja się podłącze pod wątek, żeby już drugiego podobnego nie zaczynać.

Czy mogę dać wełne grubości 15 cm, jeżeli krokwie mam tylko 16 cm?
Szczelina wentylacyjna wyniosłaby wtedy 1 cm, czy to nie za mało?
Dach jest odeskowany. Następna grubość wełny to dopiero 10 cm i wtedy szczelina wyniosłaby aż 6 cm.
Chyba, że znacie jakiś rodzaj wełny, że sprzedają 12cm, bo ja niestety nie mogę takiej znaleźć.
Doradźcie coś sensownego.

daggulka
11-01-2008, 08:26
ashca.... u ciebie to bym zrobiła 2 warstwy po 10cm (10 między krokwie z 6cm wentylacją i 10cm pod stelaż) ...wełna jest albo 10 albo 15 albo 5cm ...kiedyś gdzieś widziałam 14-tkę...ale 2cm szczeliny to i tak według mnie za mało ... 3cm też według mnie za mało, ale co zrobić -jak się wczesniej nie pomyślało to teraz trza kombinować-to o sobie :wink:

a u mnie powiedzcie mi kochani- krokwie 18-tki....czy położyć tą 15-tkę normalnie (tylko zasznurować od strony pokoju), czy ścisnąc ją miedzy dolne i górne sznurki....czy jest jakas opcja w ogóle że wełna sie rozpręży na tyle, że zatka szczelinę wentylacyjną? :roll:

zbigmor
11-01-2008, 08:36
To ja się podłącze pod wątek, żeby już drugiego podobnego nie zaczynać.

Czy mogę dać wełne grubości 15 cm, jeżeli krokwie mam tylko 16 cm?
Szczelina wentylacyjna wyniosłaby wtedy 1 cm, czy to nie za mało?
Dach jest odeskowany. Następna grubość wełny to dopiero 10 cm i wtedy szczelina wyniosłaby aż 6 cm.
Chyba, że znacie jakiś rodzaj wełny, że sprzedają 12cm, bo ja niestety nie mogę takiej znaleźć.
Doradźcie coś sensownego.

Chyba jednak lepiej opuścić wieszaki.

daggulka
11-01-2008, 10:01
no tak, ale jeśli opuści wieszaki to musiałaby sznurek podtrzymujący opierwszą warstwę wełny przymocować do?... do czego jesli nie do krokwii....do wieszaków? czy musiałaby dać dłuźsze gwoździe? :roll:

zbigmor
11-01-2008, 10:03
no tak, ale jeśli opuści wieszaki to musiałaby sznurek podtrzymujący opierwszą warstwę wełny przymocować do?... do czego jesli nie do krokwii....do wieszaków? czy musiałaby dać dłuźsze gwoździe? :roll:

Pierwsza warstwa wełny powinna sie trzymać sama między krokwiami.

daggulka
11-01-2008, 10:09
no tak...faktycznie tak jest na filmach instruktażowych knauf'a ...ale w praktyce wychodzi to tak, że robiąc samemu nie zawsze wyjdzie tak pięknie i ślicznie jak facowcom i nie zawsze ta wełna sie trzyma jak powinna...więc profilaktycznie ja np. dam sznurek

a co myślicie ludziska o szczelinie 3cm? styknie czy nie styknie i sznurować wełne jak baleron z dwóch stron?

zbigmor
11-01-2008, 10:13
[quote="daggulka"]no tak...faktycznie tak jest na filmach instruktażowych knauf'a ...ale w praktyce wychodzi to tak, że robiąc samemu nie zawsze wyjdzie tak pięknie i ślicznie jak facowcom i nie zawsze ta wełna sie trzyma jak powinna...więc profilaktycznie ja np. dam sznurek

Ja sam montowałem, ale pomiędzy krokwiami 18cm. Czasami był problem, zwłaszcza gdy instalowałem ścinki. Wtedy dawałem sznurki mocowane do krokwi.

daggulka
11-01-2008, 11:40
czyli co....dawać tą wełnę w sznurki z góry i z dołu jak baleron coby w razie rozprężenia zachowac tę szczeline 3m czy nie ma takiej potrzeby i tylko z dołu zasznurować od strony pokoju w celu podtrzymania coby nie spadła mi na pysk w trakcie pracy?

proszę o krótkie i jasne odpowiedzi :roll:

DeeM
11-01-2008, 11:56
Co do baleronu :) to pewnie że, daj ten sznurek z dwóch stron, ile to roboty?
Na pewno nie zaszkodzi.

Aby zmieścic 15cm + szczelina wentylacyjna pomiędzy krokwiami 16cm, na krokwie nabijałem listwy z desek 2,5cm pozostałych po szalunkach. Po takiej operacji miałem krokwie 18,5 cm czyli wełna 15cm i 3,5cm szczelina went.


Pozdrowienia

ashca
11-01-2008, 12:15
Aby zmieścic 15cm + szczelina wentylacyjna pomiędzy krokwiami 16cm, na krokwie nabijałem listwy z desek 2,5cm pozostałych po szalunkach. Po takiej operacji miałem krokwie 18,5 cm czyli wełna 15cm i 3,5cm szczelina went.

O, ten pomysł mi się podoba :)))

DeeM
11-01-2008, 13:04
Aby zmieścic...
O, ten pomysł mi się podoba :)))
Oj, to może ja podam numer konta... 8)

ashca
11-01-2008, 13:23
Oj, to może ja podam numer konta

Musi ci wystarczyć moja zadowolona mina :)

Rom-Kon
11-01-2008, 17:18
czyli co....dawać tą wełnę w sznurki z góry i z dołu jak baleron coby w razie rozprężenia zachowac tę szczeline 3m czy nie ma takiej potrzeby i tylko z dołu zasznurować od strony pokoju w celu podtrzymania coby nie spadła mi na pysk w trakcie pracy?

proszę o krótkie i jasne odpowiedzi :roll:
Jeśli boisz się o szczelinę to daj baleronik! Czasem przy nieumiejętnym manewrowaniu drugą warstwą wełny można wcisnąć tę pierwszą a jeśli grawitacja zawiedzie to nie opadnie. W szczególności przy krokwiach może zamknąć się szczelina. Sznurek tani, papiaki też... tylko trochę więcej roboty.
...i na marginesie...
Sznurek w tym miejscu jest narażony na bardzo duże wahania temperatury w przeciwieństwie do tego sznurka poniżej który jest opatulony wełną... latem moze być i 80*C a zimą -30*C ale nawet jak sznurek sparcieje szybciej to nic się nie stanie... spełnił swoją rolę rolę - nie dopuścił do dosunięcia wełny.
...i jeszcze jedno...
Specjalistyczny sznurek do mocowania wełny o nazwie TEX 1000 kupuje się nie w marketach budowlanych tylko w sklepach-hurtowniach rolniczych! Ten specjalistyczny sznurek do wełny mineralnej rolnicy upodobali sobie do snopowiązałek i pras do słomy i występuje w 2 odmianach TEX 1000 (1kg/1km długości) i TEX 2000 (2kg/1km) ten drugi jest jeszcze raz taki gruby i gorzej się go naciąga :wink:
:lol: :lol: :lol:

Rom-Kon
11-01-2008, 17:24
To ja się podłącze pod wątek, żeby już drugiego podobnego nie zaczynać.

Czy mogę dać wełne grubości 15 cm, jeżeli krokwie mam tylko 16 cm?
Szczelina wentylacyjna wyniosłaby wtedy 1 cm, czy to nie za mało?
Dach jest odeskowany. Następna grubość wełny to dopiero 10 cm i wtedy szczelina wyniosłaby aż 6 cm.
Chyba, że znacie jakiś rodzaj wełny, że sprzedają 12cm, bo ja niestety nie mogę takiej znaleźć.
Doradźcie coś sensownego.
...nadbitka z desek i będzie ok. ale już dostałaś taką podpowiedź...

Rom-Kon
11-01-2008, 17:55
...w opisie: Przepraszam że nie mam "Ć" ale mi się jakiś skrót zainstalował pod alt-c i nie umiem tego odinstalowac
Przepraszam że czasami mam ć, to na innym kompie.

No to teraz porada czysto budowlana!
Przyczyną braku ć jest.... sterownik karty graficznej Radeon! Wykorzystuje on skrót alt+c czyli nasze ć do czegoś tam u siebie... wystarczy wejść w opcje karty graficznej...w zakładkę skróty kalwiaturowe i zmienić alt+c na inny np. nie wykorzystywany w naszym języku alt+f .... literka ć powinna się w cudowny sposób pojawić... :wink:

Bystry jestem... nie? ... bo sam mam radeona i też kiedyś mi ć wĆieło :wink:
:lol: :lol: :lol:

daggulka
11-01-2008, 17:59
dobre :D :D :D
mnie przed chwilą jakieś chińszczyzny wychodziły jak pisałam do kogoś na gg :lol: ...ale wyłączyłam gg, zresetowałam kompa i szafa gra :wink: :D

DeeM
11-01-2008, 20:38
Rom-Kon, dzięki. Oczywiście z "ć" strzał w dziesiątkę. Kilka osób z forum też mi doradziło to samo, mam ten problem w pracy i jakoś brakuje mi czasu żeby z tym zrobić porządek.

Pozdrowienia

Piotr B. CDS
12-01-2008, 08:43
[quote=daggulka]

Specjalistyczny sznurek do mocowania wełny o nazwie TEX 1000 kupuje się nie w marketach budowlanych tylko w sklepach-hurtowniach rolniczych! Ten specjalistyczny sznurek do wełny mineralnej rolnicy upodobali sobie do snopowiązałek i pras do słomy i występuje w 2 odmianach TEX 1000 (1kg/1km długości) i TEX 2000 (2kg/1km) ten drugi jest jeszcze raz taki gruby i gorzej się go naciąga :wink:
:lol: :lol: :lol:

Przepraszam że taki jestem upierdliwy :)
miałem nie kontynuowac ale nie mogę sie powstrzymać.
Co Ty wypisujesz :)?
zupełnie sie nie zgodze, jest wręcz odwrotnie, to budowlańcy upodobali sobie ten sznurek ponieważ obróbka jego jest o wiele prostsza i szybsza niż jak mi wczesniej zwróciłeś uwage "specjalistyczne wiązadło " potocznie drut :)

koniec...koniec juz na ten temat. :) zostawiam.. niech dagula zdecyduje jakie rozwiazanie wybierze.

pozdr

kakaowy
12-01-2008, 08:45
Ale naprawde?

Mam wrażenie, że nie zauważyłbyś ironii nawet gdyby do Ciebie podeszła i kopnęła Cie w d... :lol:

Piotr B. CDS
12-01-2008, 08:46
:)

pozdr

vadiol
12-01-2008, 09:20
Daggulka

Ktore wieszaki do profili wybralas i czy wiesz , jak je wypoziomowac ?
Do przymocowania GK , przydatny jest przyrzad zrobiony z laty .
Najlepiej uzyc wkretarke dedykowana do GK .

kakaowy
12-01-2008, 09:37
Jaki przyrzad zrobiony z laty???

vadiol
12-01-2008, 09:41
w ksztalcie litery T . dwie sztuki . sluza one do podtrzymania plyt .

kakaowy
12-01-2008, 09:43
A po co takie cudo robić, czemu ono ma służyć?

vadiol
12-01-2008, 09:50
Jak kazda maszyna , pomaga w pracy . Gwoli wyjasnienia , tak uzyta lata jest maszyna prosta .

kakaowy
12-01-2008, 09:52
To sie przydaje chyba tylko wtedy, kiedy robisz samemu?

vadiol
12-01-2008, 10:09
Jak sufit z GK ma wykonac jedna osoba , to potrzebny jest stol montazowy do GK . Przy pomocy T mozna samemu zamontowac plyty , ale to b. ciezka praca . Zamontowalem kiedys sam plyty na suficie , w pomiesczeniu 60mkw . Coz , czlowiek mlody to i glupi ...

daggulka
12-01-2008, 16:50
vadiol ...wieszaki zmówiłam grzybkowe...chłopaki dziś je mocowali ...szło w miarę sprawnie :roll:

co do tego przyrządu .... na pewno pomaga w podtrzymaniu płyt kg przy montażu jesli mało jest rąk do pomocy :wink:

natomiast już wiem, że ze wszystkich przyrządów użytych do tych prac najbardziej niezbędne są długa poziomica oraz wkrętarka :wink: :D

kakaowy
12-01-2008, 16:56
Przyda Ci sie jeszcze sznurek traserski :)

daggulka
12-01-2008, 19:28
Mam sznurek :roll:

Pytanie za 10 punktów:
na skosach daję dwie warstwy wełny : 15-tkę i 5-tkę ...a co z sufitem nad poddaszem użytkowym? Stryszek będzie nieocieplony.
Planujemy dać tylko 15-tkę między kleszcze , na to profil , folia paroizolacyjna i płyta .
Sama 15-tka na suficie styknie czy dawać 15-tkę i 5-tkę jak na skosach?

garbus2
12-01-2008, 19:32
Mam sznurek :roll:

Pytanie za 10 punktów:
na skosach daję dwie warstwy wełny : 15-tkę i 5-tkę ...a co z sufitem nad poddaszem użytkowym? Stryszek będzie nieocieplony.
Planujemy dać tylko 15-tkę między kleszcze , na to profil , folia paroizolacyjna i płyta .
Sama 15-tka na suficie styknie czy dawać 15-tkę i 5-tkę jak na skosach?

z tego co sie tu naczytalem to na sufit daje sie zwykle tyle samo co na skosy a niektorzy dodaja dodatkowe 5cm