PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian na deski lub OSB



mario1976
08-01-2008, 15:43
Czecho, mam szybkie pytanie. Musze troche porzeźbić z dociepleniem budynku w okoliach dachu tarasowego (dokładnie pod). Nie będę opisywał bo jakoś budowlanka lepiej na zdjęciach wychodzi niż w opisach, a nie mogę wkleić fotki :wink: . Pytanie jest takie:

Czy do deski lub płyty OSB styropian (15cm) klei się na zwykły klej taki jak do połączeń styropian + mur czy są jakies inne metody aby to połączyć. Mam taki niewielki trójkącik do docieplenia i musi być tam deska lub OSB i na to styro, siatka i tynk.

mario1976
08-01-2008, 21:55
Kurcze nikt nie wie :-?

Piotr B. CDS
12-01-2008, 13:42
daj same "talerzyki" przykręcane długimi drewnowkrętami.

Barbossa
12-01-2008, 13:54
klei się bez problemu

Andrzej Wilhelmi
12-01-2008, 19:26
I czasami odpada bez problemu. Tylko mocowanie mechaniczne. Pozdrawiam.

kakaowy
12-01-2008, 21:41
Musisz kotwić mechanicznie. Przykleić możesz na klej polimerowy (nie ma prawa odpaść), aczkolwiek napewno nie będzie to tanie rozwiązanie. Pamiętaj też o tym, że płyta musi być naprawdę sztywna.

Barbossa
12-01-2008, 21:49
I czasami odpada bez problemu. Tylko mocowanie mechaniczne. Pozdrawiam.
Andrew, perke?

CoolaTT
13-01-2008, 07:37
Drewno i styropian = własna hodowla myszy!

kakaowy
13-01-2008, 11:21
Pomyśl zanim coś napiszesz. Wszyscy będą Ci wdzięczni.

CoolaTT
13-01-2008, 11:46
Pomyśl zanim coś napiszesz. Wszyscy będą Ci wdzięczni.


Myśle i dlatego do docieplania drewnianych budynków nie stosuje się styropianu. Jeżeli ma być na tm tynk to proponuję kupić kawałek specjalnej wełny mineralnej.


kakaowy przeczytaj, a potem pisz.......... będzie łatwiej i to wszystkim.

kakaowy
13-01-2008, 11:48
Ale co do tematu ma Twoja absurdalna uwaga o myszach? Wiem, że stosuje sie wełne, ale styropian też da się przykleić do drewna i żadnych gryzoni tam nie będzie. Gdyby miały być, to w wełnie również by się pojawiły.

CoolaTT
13-01-2008, 11:57
Ale co do tematu ma Twoja absurdalna uwaga o myszach? Wiem, że stosuje sie wełne, ale styropian też da się przykleić do drewna i żadnych gryzoni tam nie będzie. Gdyby miały być, to w wełnie również by się pojawiły.

O i tu drogi kakaowy Twoja wszechwiedza sie kończy. W styropianie myszy sobie gniazdka robią - bo jest im tak samo cipeło jak ludziom. Niestety jeżeli chodzi o wełnę to już nie jest tak łatwo ząbkami i pazurkami ją skrobać. A przy tym strasznie grydzie w drogach oddechowych.

Nie pisałem tego z przekorą, tylk pisałem co się w przypadku takich zastosowań dzieje.

Dlatego proponowałbym zmienić ton i czasami słuchać (w wolnym czasie doczytać albo nabyć troche praktyki), a nie klepać bez sensu w klawiaturę.

Pozdrwiam

kakaowy
13-01-2008, 12:03
Wybacz, ale to nie ja pisałem o gniazdach myszy 3 metry nad ziemią :) A co do tego, że myszy nie lubią wełny, to mylisz się - bo widziałem na własne oczy, że w krótkim czasie może się tam wprowadzić na dłużej kilka sztuk :)

CoolaTT
13-01-2008, 12:13
A widziałeś gniazda myszy na poddaszach?? Nie to widocznie mało w życiu widziałeś?

A widziałeś korytarze wydrążone przez nie w styropianie? Też nie?

To proponuję proste doświadczenie... weź arkusz styropianu i potnij go na paski ostrym nożem - po skończeniu, nóż nadal będzie ostry. To samo zrób z wełną i zobaczysz co się z nożem stanie i jak będzie wyglądać ostrze noża.

A jeżeli w to nie wieżysz to proponuję ugryźć jednego i drugiego i wtedy poczujesz róźnicę!

Jest to mój ostatni post w tym temacie bo dyskusja z Tobą jest w ogóle bezprzedmiotowa.

Wydaje mi się, że działasz wedle zasady - nie znam sie na niczym, a i tak wiem wszystko lepiej

aha mysz też potrafi iść po belce do góry nogami

kakaowy
13-01-2008, 12:17
Widziałem gniazda myszy na poddaszach i widziałem co robią ze styropianem, ale nadal twierdze, ze nie zrobia gniazd w styropianie przyklejonym na sciane kilka metrow nad ziemia. Z prostego powodu - w domu moga znalesc cala mase lepszych miejsc.

Co do Twoich odczuc - masz racje, wydaje Ci sie :) Ja po prostu dziele sie swoimi watpliwosciami, nie odbieraj tego jako atak na Ciebie.

Krzysztofik
13-01-2008, 12:21
O jakich myszach prawicie?
Wysokogórskich, polnych, czy latających batmankach :wink:
Zadziorne z Was koty :D

kakaowy
13-01-2008, 12:25
O białych myszkach :lol:

tomy.76
13-01-2008, 13:04
klej +wkręty z dużymi podkładkami

Rezi
13-01-2008, 15:58
dechy zostaw w spokoju - zastosuj OSB3
klejenie klejem dyspersyjnym jako mocowanie pomocnicze przy montażu
podstawowe to mocowanie mechaniczne przez talerzyki

Tedii
13-01-2008, 23:16
OSB zagruntowałem Atlasem i przykleiłem styro klejem do styropianu.Na koniec obcięte kołki na długie czarne wkręty i siatkowanie.

Adam36
30-06-2015, 09:52
Mam takie pytanie,poddasze konstrukcją szkieletową,na zewnątrz jest obite deskami podbitką,na to styropian 2 cm i siding z pcv-czy da radę zerwać siding dokleić styropian i na to tynk cienkowarstwowy?
Parter jest murowany i normalnie docieplony styropianem