PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit - oswietlenie



anasan
08-01-2008, 21:27
Mam prośbę nie moge znależć wątku jak zrobić sufit podwieszany z dosyć dużą powierzchnią podswietlaną nie wiem czy jest to szkło(chyba za ciężkie ) czy pleksi są takie platfoniery ale ja wolałabym coś większego i raczej owalnego .Moze ktos wie jak to wykonać technicznie a może jakieś ciekawe zdjęcia ktoś ma.

anasan
11-01-2008, 18:03
Nie mogę znależć wątku jak mogę to zrobić taki sufit ,pomoże mi ktoś? :(

http://img70.imageshack.us/img70/5204/134wz6.jpg

Marta&Sławek
11-01-2008, 19:09
Hmm, fajny ten sufit, też chętnie poznam odpowiedź jak to zrobić :lol:

Lataren
11-01-2008, 23:45
I ja też;)

Lataren
11-01-2008, 23:55
Po chwili podpatrzenia na ten obraz nasuwa mi sie kilka porad dla Ciebie tylko nie wiem czy dobrze podpowiem ale ja robiłbym to tak:
1. Zainstalował na suficie stelarz pod płyty g-k plus haczyki - myslę, że jak udaśz się do jakiegos sklepu z tego typu rzeczami to podpowiedzą co dokładnie potrzeba
2. Płyta Gips karton jeżeli chcesz zrobić owal to wtedy musisz ponacinać stelarz w celu łatwiejszego ufarmowania kształtu - i tak idealnie tego nie zrobisz samym metalem potem kupujesz specjalną płyte gk nie iwme jak ona sie nazywa - ale jak wspomniałem do sklepu;) - i moczysz ja w wodzie wtedy da się formować (uwaga nie mocz zwykłej płyty gk bo ją po prostu wyrzucisz są specjalne ale msuisz popytać) nakładasz na stelarz przytwierdzasz za pomoca wkrętów
3. Gipsowanie
4."Najprzyjemniejsza i naczystsza robota" przycieranie (dl;atego w cydzysłowiu)

Jeżlei chcesz uzyskać efekt widoczny od zewnętrznej strony tzn duża liczba halogenow to wtedy przed zagipsowanie wycinasz wpłycie otwory wedle własnego uznania ilość oraz rozstaw wstawiasz taki halogenik i musisz doczytać gdzieś na forum

A wewntrzne światło zrobiłbym na dwa sposoby:
1. Cały podwieszany suficik ma mieć przekrój w kształcie litery L wtedy na górze możesz również założyć halogeny
2. tak samo tylko oprocz halogenów wąż świetlny - mniej roboty tylko go kladziesz i ...tutaj sam próbuje coś wyłuskac na forum./..
Wpisz w google sufit podwieszany i poszukaj sa dokładne porady nawet ze zdjęciami.

adema_de
12-01-2008, 08:10
Witam,wydaje mi się że to sufit Honzki.
Zajrzyj do galerii domów i do jej dziennika budowy.Z tego co pamiętam tłumaczyła komuś jak był robiony ten sufit :)

Lataren
13-01-2008, 16:03
Podejrzyj sobie ten link
http://www.muratordom.pl/wnetrza/zrob-to-sam/gieta-scianka,6178_2928.htm
co prawda nie jest to sufit ale moze odpowie na kilka twoich pytań

ochikarka
17-01-2008, 12:11
ja mam taki pas w przedpokoju - jest tam umieszczone szkło satinato - matowe i wąż świetlny - to daje efekt poświaty