PDA

Zobacz pełną wersję : Kanadyjczyk pod klucz - kogo polecacie? ile za m2? (mazow.)



IzaMalczyk
09-01-2008, 10:59
Zamierzamy wybudowac nie wielki dom w technologii szkieletowej. Szukamy sprawdzonej ekipy, która wybudowałaby go pod klucz. Jeśli możecie polecić takich wykonawców, będę wdzięczna. Interesuje mnie również cena za m2 (przy wykończeniach w podstawowym standardzie).

Pozdrawiam,
Iza

adiz1
09-01-2008, 11:29
W ostatnim czasie pojawiło się sporo firm budujących domy w technologii szkieletowej, są też takie które mają już spore (wieloletnie) doświadczenie.
Konkretów szukaj na specjalistycznym serwisie www.szkielet.pl
Ja buduję z nimi:
www.domyzpaczki.pl
Na razie jestem zadowolony.

IzaMalczyk
09-01-2008, 11:42
adiz1 - dziękuję bardzo za linki :)

Pozdrawiam,
Iza

Adam_Wlkp
11-01-2008, 16:50
adiz1 - dziękuję bardzo za linki :)

Pozdrawiam,
Iza

Dlaczego w technologii szkieletowej ? My kiedyś też chcieliśmy dom technologii szkieletowej lecz po długich analizach doszliśmy do kilku spostrzeżeń które zmieniły nasz punkt widzenia.
Ceny wybudowania szkieletowego a budynku z np. betonu komórkowego niewiele się różnią. Porównaj przykładowe kosztorysy.

Jak będziesz chciała kiedyś sprzedać swój domek to... hmm, możesz mieć problem ze wzgledu na technologie. Dużo ludzi w Polsce nie traktuje "poważnie" tej technologii. Do Ytonga zresztą też podchodzą z obawą i uprzedzeniami ale jest już lepiej niż z płytami OSB ;)

Pozdrawiam

scs
12-01-2008, 14:34
Najlepiej fachowców szukac z "amerykańskim" doswiadczeniem,teraz $ tani to bedzie ich sporo w RP:)

S***el
12-01-2008, 15:09
W ostatnim czasie pojawiło się sporo firm budujących domy w technologii szkieletowe

CoolaTT
13-01-2008, 07:47
adiz1 - dziękuję bardzo za linki :)

Pozdrawiam,
Iza

Dlaczego w technologii szkieletowej ? My kiedyś też chcieliśmy dom technologii szkieletowej lecz po długich analizach doszliśmy do kilku spostrzeżeń które zmieniły nasz punkt widzenia.
Ceny wybudowania szkieletowego a budynku z np. betonu komórkowego niewiele się różnią. Porównaj przykładowe kosztorysy.

Jak będziesz chciała kiedyś sprzedać swój domek to... hmm, możesz mieć problem ze wzgledu na technologie. Dużo ludzi w Polsce nie traktuje "poważnie" tej technologii. Do Ytonga zresztą też podchodzą z obawą i uprzedzeniami ale jest już lepiej niż z płytami OSB ;)

Pozdrawiam

A to dlatego że jest wyraźnie cieplej, zdrowiej i ładniej niż w tradycyjnym betoniaku. Zadziwia mnie jedno - na szkielecie stoi cała Ameryka Północna i cała Skandynawia, a u nas wciąż się ludzie boją. Najlepiej żeby było ciężkie i stabilne i najlepiej żeby stało 1000 lat - tylko po co to komu?

karollo100
29-05-2008, 20:07
Jak budować to tylko szkielet. Cieplutki, zdrowy i estetyczny.
Czy ten domek nie jest ładny?
http://www.drevimed.pl/dom.php?dom=d-1&typ=mieszkalne

No i czas budowy. W ciągu 2 miesięcy od wbicia łopaty w ziemię można się wprowadzać.

kasia1981
30-05-2008, 06:38
hej ładny to jest ale układ pomieszczeń dla mnie to porażka kuchnia 5 m kw to tak jak w bloku do tego jedna łazienka na parterze nie wiem jak wam ale mi w nocy nie chciałoby się biegać po schodach i ta sypalnia na górze też 5m z tego można zrobić garderobę bo pokój o takiej powierzchni to pomyłka. wiem wiem zaraz ktoś napisze, że xzepiam się szczegółow ale też myślałam o domu w takiej technologi tylko problem był jeden za nic na świecie nie mogłam znależć projektu który by mi pasował

karollo100
30-05-2008, 18:40
To robimy tak: zamiast sypialni na górze 5m to druga łazienka i za jednym zamachem znikają dwa problemy.
A co do kuchni, to kto w dzisiejszych czasach ma czas przesiadywać w kuchni...

Aneczkab
23-06-2008, 10:11
A co do kuchni, to kto w dzisiejszych czasach ma czas przesiadywać w kuchni...

Zdziwiłbyś się bo kiedyś kuchnia była tylko do przyrządzania posiłków a teraz to nawet tam można znajomych zapraszać i kompletnie nikt nie poczuje się obrażony. Kuchnia zmieniła swoje znaczenie i teraz jest o wiele ważniejszym pomieszczeniem niż kiedyś. ;)

Tak czy inaczej ja to co oszczędzę na wynajmowaniu mieszkania w czasie wieloletniej budowy betonowego domu wydaje na projekt indywidualny ;) i będzie idealnie

ka***ud
23-06-2008, 13:41
Witam, a może FBU KAMARBUD?