PDA

Zobacz pełną wersję : Czy glazura kładziona na tynk - czy beztynku??????



Eugeniusz_
10-01-2008, 09:25
Pewnie każdy się zastanawiał czy tynkować ściany pod glazurę, jedni mówią że nie trzeba inni że tak, może to zależy od rodzaju ściany, wtedy jaki rodzaj tak a jaki nie???
Ktoś mówił że pójdzie dużo kleju na wyrównanie, ale z drugiej strony koszt tynku też jest jakiś???
Podstawa czy glazura kładziona bezpośrednio na ścianę ma tendencje np do pękania albo odpadania??? :-?

Jak to jest?? :-? :-? :lol: :lol:

Danielek
10-01-2008, 09:29
bez tynku to bys musial miec bardzo rowne sciany. Ja bym polozyl tynk, chyba ze gipsowy to nie, bo slabiej beda sie plytki trzymac.

Eugeniusz_
10-01-2008, 09:31
Zgadza się ale czy nie lepiej długą pacą wyrównać tylko klejem.
Kiedyś nap w bliku to spoecjalnie był skuwany tynk do gołego betonu cegły, też były kleje ale glazurnik mówił ze coś tam na tynku... :):

10-01-2008, 09:43
Zgadza się ale czy nie lepiej długą pacą wyrównać tylko klejem ...
zgadza się ale czy nie lepiej w tym miejscu wyrównac to zaprawą a nie klejem ?
(tez mozna cienko ...)


...
Kiedyś nap w bliku to spoecjalnie był skuwany tynk do gołego betonu cegły, też były kleje ale glazurnik mówił ze coś tam na tynku... :):
kiedys glazurnicy kładli płytki na zaprawie
stare tynki kazali skuwac aby
- uniknąc znacznej odsadzki
- stary tynk był często słaby i najczęsciej pomalowany - a to nie gwarantowało ze płytki nie odpadną wraz z warstwą doklejonej do nich zaprawy

pierwek
10-01-2008, 12:11
położenie tynku będzie dużo tańsze niż "równanie" klejem no chyba że ściana z silikatów albo BK i idealnie równa.

Przy ceramice klejonej na zaprawę z betoniarki nie wyobrażam sobie za bardzo równania klejem...

Jola z Melisy
10-01-2008, 16:45
a jak z równymi ścianami z ytonga?

Krzysztofik
10-01-2008, 16:48
a jak z równymi ścianami z ytonga?
Nie musisz się chwalić. :wink:
Kładziesz na ściane bez tynkowania.

Jola z Melisy
10-01-2008, 16:52
No właśnie nie wiem. Był u mnie wczoraj tynkarz i nic nie mówił, żeby nie kłaść w łazience. A tynki maja być gipsowe, więc jak czytam, chyba nie za bardzo sie nadają pod glazurę

Kris2222
10-01-2008, 17:22
ja ma Ytong i łazienki zostawiłem nieotynkowane, już przy murowaniu wszystkie ściany od środka łazienek były pod specjalną uwagą :D

artureski
10-01-2008, 17:36
Mam ściany z BK na zaprawie i glazurę kładziona bez tynku na ścianę i nie widzę z tym problemów i nie wiem czemu miałoby to być niemożliwe. Najpierw gruntowana ściana potem bardzo cienka warstwa kleju. Dzięki temu płytki są równo z tynkiem na ścianie.

kubaimycha
10-01-2008, 19:25
Zależało mi, żeby glazura była na równo z miejscami, gdzie jej nie ma i jest tylko tynk. W związku z tym kładziona była bezpośrednio na mur ( bk )...

Eugeniusz_
10-01-2008, 21:25
Czyli skolko ugodno :):), ale daje to pogląd ze względó technologicznych nie ma zastrzeżeń, tylko względy dokładności wykonania ścian :):):).
Czyli jak ściany równe po co tynk :-? :lol: :lol: :lol: :wink:

piotruspan
10-01-2008, 22:27
Czyli skolko ugodno :):), ale daje to pogląd ze względó technologicznych nie ma zastrzeżeń, tylko względy dokładności wykonania ścian :):):).
Czyli jak ściany równe po co tynk :-? :lol: :lol: :lol: :wink:
yes,yes,yes 8)

Barbossa
11-01-2008, 06:28
No właśnie nie wiem. Był u mnie wczoraj tynkarz i nic nie mówił, żeby nie kłaść w łazience. A tynki maja być gipsowe, więc jak czytam, chyba nie za bardzo sie nadają pod glazurę
to nie czytaj tych głupot
kłaść można na sciany i na tynk, nie ma większego znaczenia
a tynk najlepiej żeby był "na ostro"

Wciornastek
11-01-2008, 07:22
Oczywiscie, że mozna bez tynku i tylko na klej kłaść płytki. Ja nawet tak mam ze względów estetyczno praktycznych. W kuchni nie chciałam żeby fartuszek odstawał od ściany dlatego w miejscu plytek został pozostawiony pas bez tynku. Wtedy bez problemu mozna był zlicować pozostałą część ściany z płykami. Uważam, że takie rozwiązanie jest praktyczne bo nie osadza sie brud na granicy płytka i sciana. Wiem z doswiadczenia że kuchenny osad na tej krawędzi jest szczegolnie paskudny nawet przy zastosowaniu listew maskujących (ktore sa teraz niemodne). Trzeba tylko pamietac że w takim wypadku instalacje - przewody - powinny byc w bruzdach.

Eugeniusz_
11-01-2008, 20:43
Dziękuję za swoje opinie i wiedzę praktyczną :wink: :lol: .
Wezmę łatę i zobaczę jakie są ściany i od tego uzależnię :):)

vadiol
12-01-2008, 10:04
Sprawdz pion , poziom i na ukos . Im wieksze nierownosci , tym wiecej kleju - to wie kazdy . Tansze kleje , maja max grubosc warstwy 3mm , drozsze zazwyczaj 5mm . Sa kleje , ktore mozna klasc grubiej , ale one maja widelki np. od 10 do 30mm . Przypuszczam , ze masz na scianie dolki , nie dobierzesz wiec kleju chcac zachowac sie zgodnie z zaleceniami producentow .
Do sciany z dolkami , nie sposob przykleic rowno plytek o malych formatach .
Tak jak pisano wczesniej : wyrownaj sciane zaprawa . Taniej i latwiej niz klejem . Kleje do plytek fatalnie sie obrabia .