PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi balkonowe - górna część skrzydła po pchnięciu odstaje



grzegorz_si
10-01-2008, 20:39
Witam
Mam takowy problem z drzwiami balkonowymi z Oknoplastu (dwa skrzydła ruchomy słupek poprzeczka):
Po jakimś czasie od montażu przestały trzymać górne okucia (czy jak to tam nazwać) i jak pchnę je od zewnątrz (drzwi otwierane do wewnątrz) to skrzydło od góry po prostu odchodzi od futryny.
Wygląda to tak jak by skrzydło opadło i ten walcowaty metalowy element nie zahacza o okucie tylko się po nim ślizga.
Dół jest w porządku, nie ma żadnych chrobotów i otarć przy zamykaniu i otwieraniu.
Zgłosiłem, przyjechał monter, coś tam pokręcił (pewnie podniósł skrzydło) i pojechał.
Minęły 3 tygodnie i znowu jest to samo. Dzwonię - goście twierdzą że kwestia regulacji i znowu będą kręcić śrubkami.
Co o tym myślicie? Moim zdaniem to średnio normalne że co 3-4 tygodnie drzwi się tak rozregulowują, że je byle wiatr potem może wyłamać. Co jak gwintu na tych śrubkach braknie i skrzydła nie da się już podnieść?

Mieliście taki problem? Czy to jakaś wada? Jeżeli tak to czego? Z firmą która mi to montowała ciężko się dogadać...