PDA

Zobacz pełną wersję : komin wentylacyjny



kasja
10-01-2008, 20:57
Mam pytanie odnośnie komina wentylacyjnego, z dachu lepiej jak wychodzi komin czy te pierdułki (to się chyba nazywa nawiewnik) które sie kupuje z dachówką?

Andriu
11-01-2008, 07:12
poszukaj ten temat był szeroko omawiany na forum kilkakrotnie

Atomic
11-01-2008, 07:37
Jeżeli masz na myśli wentylację pomieszczeń, to najlepiej jak jest normalny komin.
Nawiewniki stosuje się głównie do wentylacji połaci dachowej.
Można zamiast komina nad dachem zastosować kominki wentylacyjne systemowe, które wstawia się zamiast dachówki.
Ja na swoim dachu do wentylacji łazienki zastosowałem fiński system kominków.
http://semifinland.pl/
Nie jest tani, ale za to bardzo solidnie wykonany i posiada regulację konta ustawienia, oraz (co bardzo ważne) kominki są ocieplone co ogranicza skraplanie się pary wodnej.

pablitoo
11-01-2008, 08:21
Mam pytanie odnośnie komina wentylacyjnego, z dachu lepiej jak wychodzi komin czy te pierdułki (to się chyba nazywa nawiewnik) które sie kupuje z dachówką?

U mnie wychodzi i komin i pierdułki ...

Każdy system dachówkowy / producent / posiada w swojej ofercie dachówki tzw kominki wentylacyjne - służą one również do wyprowadzenia kanałów wentylacyjnych ponad połać dachu - a są bardzo estetyczne i ładne - jedyna ich wada - cena ...

kasja
11-01-2008, 09:21
murarz twierdzi, że musi to wiedzieć czy chcemy "kominki z dachówki"czy murowany, bo jak normalny komin to on musi go też od stropu murować a jak są te dachowe kominki to bez komina w środku. Nie wiem czy jest to bez róznicy czy jednak lepiej jak jest normalny komin. Sorry za upierdliwość, ale jestem baba budownicza, a majster jak to majster sugeruje jak jemu wygodniej.

pablitoo
11-01-2008, 09:49
Prosta sprawa - tam gdzie jest wybudowany komin - kanały wentylacyjne należy wyprowadzić z niego do pomieszczeń bezpośrednio doń przylegających, natomiast w tych pomieszczeniach które nie mają "styku" z kominem należy zastosować kominki wentylacyjne i system rur wentylacyjnych ... - przecie fachowiec to musi wiedzieć , no i w projekcie domu też musi to być rozrysowane ... - co to za projekt bez schematu wentylacji ...

:o

pawelurb
11-01-2008, 10:43
w łazience mam zastosowany taki kominek wentylacyjny , dachówkowy , tyle że kompletnie się to nie sprawdziło , bo jak twierdzi kominiarz żeby to działało musialoby być wystawione ponad kalenicę , co jest nierealne , efekt jest taki że w całym domu wentylacja grawitacyjna działa ok, a w łazience dmucha do środka.... winne jest umiejscowienie tego kominka, i jedyne wyjście to zastosowanie wentylatora z klapą zwrotną, bo inaczej dmucha

edde
11-01-2008, 20:37
a czy przy tej wentylacji (grawitacyjnej) masz zbilansowane nawiewy z wywiewami? bo może ty pies pogrzebany, żeby mogło wyjść musi gdzieś wejść i wchodzi po najmniejszej linni por w łazience?

Barbossa
12-01-2008, 07:58
murarz twierdzi, że musi to wiedzieć czy chcemy "kominki z dachówki"czy murowany, bo jak normalny komin to on musi go też od stropu murować a jak są te dachowe kominki to bez komina w środku. Nie wiem czy jest to bez róznicy czy jednak lepiej jak jest normalny komin. Sorry za upierdliwość, ale jestem baba budownicza, a majster jak to majster sugeruje jak jemu wygodniej.
tzn nie chce murować komina, a dać te pierdułki :roll:
nie da rady
proponuję normalny, normalnie działający, komin z kanałami wentylacyjnymi

pawelurb to może jeszcze by jakoś "koślawo" działało, ale długść kanału went. (a raczej róznica poziomów) to min. 2m inaczej nie workit
no i ponad POŁAĆ dachu też powinno swoje wystawać (niekoniecznie kalenicę)

pawelurb
12-01-2008, 08:16
no właśnie , ten mój kanał wentylacyjny ma jakieś ledwo 2 metry , kominek wysoki na około 30 cm , i umieszczony jest na połaci bliżej okapu niż szczytu , nie mam jak tego przerobić , więc spróbuję z wentylatorem. Nawiew do domu jest , i do kotłowni, i do kominka , w oknach nawiewniki , więc raczej przyczyną nie jest zbyt szczelny dom , tylko właście umieszczenie tego kominka.