PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku



agnieszka1980
11-01-2008, 10:53
Witam,
ciekawa jestem jakiej firmy kupowaliście styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych waszego domku i czy kupowaliście frezowany czy nie.
My zastanawiamy się nad zakupem, ale jeszcze nie zdecydowaliśmy jaki kupimy.

Piotr B. CDS
12-01-2008, 12:38
szczerze mówiąc to sprzedaje przewaznie AUSTROTHERM, Magbud ..

do swojego domu kupiłem również AUSTROTHERM Frezowany.
moim zdaniem jeden z lepszych producentó styropianu na rynku. Magbud mam w ofercie bo jest troszke tańszy (obecnie po 115/m3) a parametry ma w porządku.
pozdrawiam

elais
18-08-2008, 13:42
A czy ten frezowany styropian ma lepsze właściwości niż zwykły? Czy warto zainwestować w niego?

aru
18-08-2008, 13:50
frezy są do lepszego/szczelniejszego połączenia poszczególnych płyt, redukuje wypełnianie przerw pianką

majki
18-08-2008, 20:37
Brałem Knauf Therm. Cieplejszy niż standardowy, ekipa chwaliła że równy. No i oczywiście nie frezowany.

pozdrawiam, majki

edde
18-08-2008, 21:11
Brałem Knauf Therm. Cieplejszy niż standardowy, ekipa chwaliła że równy. No i oczywiście nie frezowany.

pozdrawiam, majki

a dlaczego "oczywiście" ?

majki
18-08-2008, 21:17
Brałem Knauf Therm. Cieplejszy niż standardowy, ekipa chwaliła że równy. No i oczywiście nie frezowany.

pozdrawiam, majki

a dlaczego "oczywiście" ?

To pytanie z kategorii podchwytliwych :wink: Z reguły tego typu dyskusje kończa się "ciekawie" :roll: :lol:
Dlaczego "oczywiście" - MOIM zdaniem, w poparciu o zdanie ekipy od ociepleń ( miałem super ekipę ) : styropian frezowany jest z reguły w "łódkę", udowodnili mi to na przykładzie frezowanej Ursy XPS jaką miałem na fundamenty ( a wydawało by się, że powinno byc ok, bo to styro z "górnej" półki ) ... :o
Ekipa wręcz prosiła by nie zamawiać frezowanego. I tak wszelkie szpary wypełniane pianką.
Tak jak pisałem Knauf był na tyle równy, że było niewiele miejsc by uzupełniać szpary painką. Dodatkowo na tyle równy, że prawie w ogóle nie szlifowany żeby wyrównać powierzchnię zewnętrzną.
I tyle z mojej strony. Ale każdy wie lepiej i niech robi tak jak mu pasuje :wink: :D

pozdrawiam, majki

Albinos
19-08-2008, 07:21
Ja także jestem przed wyborem styropianu na elewację.
Dom jest z Ytonga 36 i planuje styropian 7cm.
Co prawda na innej budowie w pobliżu nie ocieplali już Ytonga 36 niczym, ale to wydaje mi się głupie.

Mój wykonawca zaleca frezowany, zwykły, miękki, nie jakiś tam w kropki.

Może ktoś coś podpowie?

sylwia1891
20-08-2008, 05:58
A właśnie co sądzicie o styropianie termoorganika w kropki bo muszę powiedzieć,że cena całkiem przystępna

Albinos
21-08-2008, 10:40
Mi odradzało kilku fachowców. Mówili że to tylko marketing, że przy ytongu 36,5, jak nie chcę watą, to w zupełności zwykły miękki styropian styknie, 6cm.

A szukam innych opini przed podjęciem ostatecznej decyzji.

pierwek
21-08-2008, 10:47
Ja także jestem przed wyborem styropianu na elewację.
Dom jest z Ytonga 36 i planuje styropian 7cm.
Co prawda na innej budowie w pobliżu nie ocieplali już Ytonga 36 niczym, ale to wydaje mi się głupie.

mi wydaje się głupie ocieplanie styropianem 7cm ale ja się nie znam...

koszt całej robocizny przy 7cm a 10 cm będzie taki sam

MIRAS41
21-08-2008, 11:00
Mi odradzało kilku fachowców. Mówili że to tylko marketing, że przy ytongu 36,5, jak nie chcę watą, to w zupełności zwykły miękki styropian styknie, 6cm.

A szukam innych opini przed podjęciem ostatecznej decyzji.


Zgadzam sie 6 cm w zupełności wystarczy

j-j
21-08-2008, 11:12
Najlepiej gr. 5 cm po co przepłacać a tak w ogóle to po co styropian? Bez niego taniej, palić węglem a węgiel kupować za to co oszczędzicie na styropianie.

Radek-10
21-08-2008, 11:45
Witam
U siebie na ścianę dawałem 15 cm swisspora z frezem,żadnych łódek nie było.Frez to frez że tak filozoficznie powiem.Jeżeli płyty z frezem są krzywe to jak kazdy wadliwy produkt podlega reklamacji i wymianie.
pzdr
Radeq