PDA

Zobacz pełną wersję : gotowe projekty domow z betonu komorkowego



wojst
19-08-2003, 19:52
Gdzie w siecie moge znaleźć informacje o projektach domow z betonu komorkowego. Na stronie Ytong'a jest kilka ale raczej mnie nie kręca.....


Wojtek

siewonka
20-08-2003, 06:48
Projektów z betonu kom. jest sporo na stronie Archipelagu z Wrocławia

W-waBiker
20-08-2003, 08:21
Witam.Mam pytanie do Ciebie:po co Ci projekt na budynek z betonu komórkowego???Wybierasz sobie projekt jaki Ci pasuje i robisz do niego adaptacje tzn wprowadzasz do niego ewentualne zmiany jakie byś chciał zrobić (oczywiście przez uprawnionego architekta) , zmiana rodzaju materiału budowlanego (mam na myśli cegły, pustaki itp.) też podlega takiej adaptacji ale to żaden problem, ja np.buduje dom z projektu Studia Atrium i w projekcie miałem porotherm a ja od razu powiedziałem że będe budował z BK i bez żadnego problemu dostałem od ręki (przy zakupie projektu) pisemną zgode na budowe tego domu z BK.Nie widze tu żadnego problemu.To jest tzw. adaptacja projektu gotowego (do Twoich potrzeb)

wojst
20-08-2003, 20:25
Wydaje mi się, że o wiele korzystniej jest najpierw szukać gotowego projektu z danego materialu niż biegać za adaptacją innego pod nowy materiał. Nie jestem jeszcze na tym etapie ale mysle, że za przeliczanie wytrzymalosci, rozwiazań konstrukcyjnych ktos musi zaplacic. Ktos czyli JA

Grzegorz63
20-08-2003, 21:12
Każdy projekt tzw. "gotowy" musi być adaptowany do konkretnych warunków lokalnych!!! ( dostosowanie projektu do miejscowych warunków gruntowych, śniegowych, wiatrowych itp.). Poza tym przy ubieganiu się o Pozwolenie na budowę wymagane jest dołączenie projektu zagospodarowania terenu (działki). I to wszystko właśnie robi architekt adaptujący. Tak więc, gdy zakupisz projekt gotowy to na 100% czeka Cię wizyta u drugiego architekta/ konstruktora.