PDA

Zobacz pełną wersję : Wstrzymanie budowy przez sąsiada



Kamilek
20-08-2003, 07:20
Mam pytanie: mam nowego sąsiada który bezposrednio graniczy z moją budową. Zostal on włascicielem domu na mocy testamentu w trakcie, gdy w miescie zalatwiałem pozwolenia na budowe- decyzja sadu o testamencie juz była, żadnych wpisów do księgi wieczystej jeszcze nie, bo to trwa- w związku z tym nie był powiadamiany o zgodach miasta.
Ja rozpoczalem budowe i boje sie, czy on moze ja wstrzymac na mocy tego ze nie byl powiadamiany pomimo ze juz bylo po dezycji sadu w sparwie dziedziczenia ???
Podsumowujac- czy jezeli jest zgoda na budowe, to sasiad moze mi ja wstrzymac, gdyz jako strona nie byl powiadamiany ???

Bartt
20-08-2003, 08:25
Sądzę, że jeśli stał się nową stroną, to powinien o tym zawiadomić. Nikt nie jest jasnowidzem, szczególnie urzędnik :)

20-08-2003, 08:39
Ale on nie wiedział że trwają uzgodnienia, a teraz może wstrzymać bo własnie nie wiedzial....
Nie mial obowiazku powiadamiac urzad bo skad mogl wiedziec ze cos sie dzieje...

Benicio
20-08-2003, 13:22
Witam

Jeśli Gmina i Ty zachowaliście całą procedurę administracyjną przy wydawaniu pozwolenia na budowę (zawiadomienie sąsiadów, odczekanie na ewentualne zastrzeżenia, czekanie na uprawomocnienie się pozwolenia, zgłoszenie rozpoczecia budowy etc.), to jesteś (chyba) czysty jak łza. Inne wyjście byłoby przecież totalnym absurdem.
Gorzej jeśli któraś z procedur administracyjnych byłaby niedopełniona - wtedy mógłbys mieć kłopoty.

Pozdrowienia B.

Shadock
20-08-2003, 17:49
Generalnie po to podajesz wykaz sąsiadów Twojej działki, aby urząd mógł ich powiadomić. Nie jest to Twoją sprawą co się dzieje na sąsiednich działkach. Jeśli urząd powiadomił sąsiadów i w terminie urzędowym nie wpłynęły żadne zastrzeżenia - to nie powinno być problemu.

Rozumiem, że skoro zacząłeś budowę - to Twoje pozwolenie jest już prawomocne 8)

Jeśli tak, to jego "brocha", że się nie zainteresował w urzędzie - pisma wyszły - jest potwierdzenie - nie było sprzeciwów - wg mnie buduj, nie martw się i powodzenia :D