PDA

Zobacz pełną wersję : max zakupiony 5 lat temu...mogę go użyć?



ceza
20-08-2003, 07:28
witam
Czy max zakupiony wiele lat temu, który odleżał i wreszcie doczekał się budowania stracił swoje właściwości, czy budowanie nie będzie zbyt ryzykowne (trwałość, właściwości cieplne)?Chyba nie był zbyt dobrze zabezpieczony.
cezar

dobrzykowice
20-08-2003, 08:15
no wlaśnie wszystko tak naprawdę zalezy od tego jak byl przechowywany. Takie rzeczy wg mnie najlepiej jest rostrzygać z fachowcami jak inspektor nadzoru lub kier. budowy ....

skritland
20-08-2003, 11:45
Mój max przeleżał 15 lat. Nie był niczym przykryty. Górna warstwa to był szmelc, ale reszta zachowała się bardzo dobrze.

ceza
20-08-2003, 12:08
i co zbudowałeś juz coś z niego?nie było większych kłopotów?planuje budowę bliźniaka, mój wspólnik ma kilkuletniego maxa, dziś się dowiem jak był przechowywany, troche się obawiam o jego jakość, może dac sobie spokój i spać spokojnie?nie wiem jeszcze ile moge mu zapłacić za taki materiał. czy możesz mi podpowiedzieć?

sam
20-08-2003, 14:34
Nie jestem budowlańcem, ale ja zastonowiłbym się jaki % to stanowi inwestycji i ile możesz stracić na tym, jak się okarze do d... Możesz też dać to do jakiegoś instytu do przebadania. Za zbadanie bloczka betonowego płaci się ok. 600zł.

pyrka
20-08-2003, 21:03
Użyłam do budowy ścian wewnętrznych 10-letniej kratówki przechowywanej na dworze przykrytą tylko od góry. Była twardsza i mocniejsza od świeżo zakupionego porothermu. Przebraliśmy ją i ok. 10% wyrzuciliśmy , bo była popękana i wykrzywiona przez mrozy. Max wyglądał podobnie , ale został zużyty na budowę garażu.

20-08-2003, 21:22
Jeżeli pustaki byly dobrze zabezpieczone (przykryte i nie zciekały wodą) to powinny byc OK. Ja częściowo budowalem z putaków 10 letnich i chyba były lepszej jakości jak te co dokupiłem. Pustaki powinien ocenić kier. budowy lub inspektor nadzoru, a najbezpieczniej bedzie jak zbadasz ich wytrzymałość.

zalmar
20-08-2003, 21:29
jeżeli był przechowywany pod przykryciem, tzn. nie zalany i nie przemarźnięty ... i nie jest rozlasowny czy popękany zbuduj z niego garaż czy inne mniej istotne budynki, ale jeżeli planujesz wykorzystać ten materiał na dom lepiej poradzić się fachowca, który dokładnie oceni materiał... w końcu to ma być Twój dom na lata....

ceza
21-08-2003, 08:37
dzieki wszystkim za informacje, faktycznie jesli cos z nim jest nie tak-nie ma sensu zawracac sobie nim glowy.

Wowka
21-08-2003, 10:11
Miałem trochę podwójnej kratówki. Była przechowywana przez teścia ok 10 lat na paletach pod przykryciem w miejscu przewiewnym. Prawie, że nie było strat. Wybudowałem z niej kilka ścian wewnętrznych.