PDA

Zobacz pełną wersję : łuki



marad
13-01-2008, 10:19
Ludzie pomocy jak mam zrobić łuki z gk na suficie, a w nich oświetlenie.
Od czego mam zacząć , jakie materiały kupić?

adi_
13-01-2008, 20:50
najpierw to sie zastanow jaki wielki ten luk potem jaki chcesz stelaz ,czy drewno czy aluminium .
szczeze to lepszy aluminiowy
potem ten luk musisz wyprofilowac z tego aluminium profili zeby ktos nie pomyslal ze cala plyte musisz kupic aluminiowa .
wracajac do temtu to jak juz zrobisz ten luk w tym stelazu to musisz go jakos do sufitu przymocowac a to tez nie jest proste no ale jak masz w domu meczyciela to nie masz innego wyjscia jak zrobic to co chce bo inaczej przesrane .
jak juz bedzie stelaz wisial to wystarczy wyciac pasek plyty i przykrecac go od poczatku do konca ( jesli luk niewielki ) sam sie bedzie dopasowywal .
gozej jak luk bedzie wiekszy wtedy albo sie robi naciecia na spodniej warstwie kartonu albo lekko zwilza plyte i tez da sie wygiac .
to tyle co by bylo w teori i mojej praktyce reszte powiedza ci juz forumowicze specjalisci moja wiedza na tym sie konczy pozdrawiam

marad
14-01-2008, 20:16
Dzięki adi za wskazówki. Na pewno się przydadzą, ale może ktoś z forumowiczów robił coś podobnego i ma jakieś fotki, albo rys. Bardzo by to pomogło.

adi_
15-01-2008, 19:57
no a jaki masz sofit i plany na luk czy ma on zajmowac cale miejsce czy tylko jego czesc pozdrawiam

Saturn1b
01-04-2008, 17:22
Mam np ten ten kątownik aluminiowy, wiem jaki ma być promień itp. W jaki sposób można go wygiąć lub za pomocą czego :-?

arturromarr
03-04-2008, 13:28
Nie robiłem łuków ale ja bym ponacinał jeden brzeg profilu i wtedy wygnie się rękoma, potem to już tylko przykręcić do płyty.
Dobrze by było nad łukiem dać jeden poziomy profil dla usztywnienia.

04-04-2008, 20:52
witam. opisz dokladnie jak to ma wygladac, w kazdym badz razie profile musza byc odpowiednio nacinane i umocowane do sufitu według wczesniej narysowanych lini na nim, rygips tez trzeba nacinac i to dosc dokladnie bo w innym wypadku zrobi sie luk w pionie i poziomie :wink: javascript:emoticon(':wink:')
javascript:emoticon(':wink:')