PDA

Zobacz pełną wersję : Gaz propan a zimna kotłownia...



am
20-08-2003, 08:41
Właśnie odebrałem projekt instalacji gazowej na propan.
Projektant twierdzi, ze przy ogrzewaniu na propan, nie wystarczy kratka wentylacyjna w kotłowni i kratka nawiewowa (tzw zetka) umieszczona 30cm od posadzki.
Przy propanie jest potrzebna kratka na ścianie zewnetrznej na poziomie posadzki. Propan jest cięższy od powietrza i w przypadku przecieku zbiera się właśnie na poziomie posadzki.
Projektant twierdzi, że nie może to być zetka, ponieważ propan musi mieć możliwość "wyjścia z pomieszczenia" właśnie na poziomie posadzki.
Czy ktoś może to potwierdzić?
Przecież zetkę wymyślono po to, żeby nie było przeciągów - jak wykuję dziurę w ścianie na poziomie podłogi, to w zimie będzie bardzo zimno a i snieg może nawieje :x
Jakie są wasze doświadczenia. Czy wszyscy posiadacze instalacji na propan mają takie kratki na poziomie podłogi?

alexsoft
20-08-2003, 08:45
Przeciez mozesz zrobic "zetke" ale w poziomie......

Maluszek
20-08-2003, 08:52
am - projektant to samo nam powiedział i wcale nie jesteśmy tym zachwyceni. Teraz mamy zetkę tak jak i Ty ale chyba trzeba będzie coś takiego zrobić i na zimę zatkać albo co.

am
20-08-2003, 09:28
Nie pomyslałem o tej zetce w poziomie - fajny pomysł - nie wiem tylko, czy tak mozna przy propoanie.
Ja na razie kratki nie montuje. Planuję dać czujnik propanu na podłodze połączony z zaworem odcinajacym dopływ gazu do budynku.
NIe wiem tylko, czy UDT mi to zaakceptuje.
Ciekawy jestem, czy rzeczywiście wszyscy "propanowcy" taka kratkę mają

Maluszek
20-08-2003, 09:38
My już taki czujnik mamy ale nie wiedziałam, że można go podłączyć do zaworu odcinającego gaz.

Greengaz
16-03-2012, 18:53
Odpowiedź na tym forum

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?199200-PROPAN-–-własny-zbiornik-LPG&p=5272057#post5272057