PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki styropian?



litex
13-01-2008, 17:11
Witam

Czy jest roznica miedzy firma a firma w styropianach?
Mozecie cos polecic bo chcialbym zamowic teraz na cale ocieplenie (15cm), posadzke i stropy..?

Mozecie cos polecic np. w okolicach Rzeszowa (podkarpacie)

pismag
13-01-2008, 19:19
Najlepszy jest z najbliższego składu. Ważna jest klasa twardości , inna na ściany a inna na posadzki do domu a jeszcze inna do garażu. Przy kupowaniu styropianu podawałem sprzedawcy jego przeznaczenie.

FREDY
13-01-2008, 22:15
zwróć uwagę na współczynnik lambda. Różnice w izolacyjności cieplnej są naprawdę duże. Widziałem styropian z lambdą 0.032 jak i również z 0.039. To jest naprawdę wielka różnica bo aż 20%. Przy twojej grubości to ta róznica odpowiada za okolo 3 cm ocieplenia.

WaldiM
14-01-2008, 00:30
zwróć uwagę na współczynnik lambda. Różnice w izolacyjności cieplnej są naprawdę duże. Widziałem styropian z lambdą 0.032 jak i również z 0.039. To jest naprawdę wielka różnica bo aż 20%. Przy twojej grubości to ta róznica odpowiada za okolo 3 cm ocieplenia.

Czysta prawda, najpierw lambda, liczenie potem zakup, jak możesz i ekpia potrafi nie kołkuj styropianu tylko na sam klej, najlepszy styropian frezowany, jest co prawda droższy, ale pozwala na uniknięcie mostków cieplnych i nie trzeba latać z pianką i wypatrywać każdej dziury, a i tak wszystkich nie zobaczysz im mniejsza warstwa styropianu tym większe prawdopodobieństwo powstania takowego mostka. Wkładaj w podłogę ile się da również tam też są spore oszczędności i nie słuchaj twórców teorii opartych na amatorskim OZC, że się nie opłaca, zawsze się opłaca.

WaldiM
14-01-2008, 12:19
Czysta prawda, najpierw lambda
wydaje ci sie, styropian 0,031 jest zawsze droższy od 0,04, pokaż mi miejsce gdzie można kupić styropian 0,031 w tej samej cenie co 0,04 bo 0,04 można kupić już od 110zł/m3

Kolejna teoria budowlana ?
Jeżeli jest tańszy to jest coś podejżanego, zastanowiłbym się czy go brać i dokładnie przyglądał jego atestom. Nie rozumieiem co to ma do wpółczynnika przenikalności cieplnej materiału izolującego, ale mam nadzieję, że się z nami podzielisz tą wiedzą tajemną którą posiadłeś. Pozatym to zadanie które napisałeś a ja zacytowałem to nie gdziewaj się jakiś bezsens, sam go jeszcze raz przeczytaj i powiedz o co w nim chodzi .... może ci pomogę troszkę zrozumieć czego nie rozumiem, co prawda nie pojmuję niczego

cyt. "wydaje ci się, że styropian 0,031 jest zawsze droższy od 0,04" TAK NIE TYLKO MNIE SIĘ TAK WYDAJE WIĘKOSZOŚCI LUDZI RÓWNIEŻ, JAK NIE WIERZYSZ PRZEPROWADŹ ANKIETĘ
cyt. "pokaż mi miejsce gdzie można kupić styropian 0,031 w tej samej cenie co 0,04" TO JEST BEŁKOT, DLACZEGO JA MAM CI POKAZYWAĆ MIEJSCE GDZIE SPRZEDAJE SIE W TEJ SAMEJ CENIE SYTROPIAN 0,031 I 0,04 SKORO TWIERDZĘ, ŻE TEN PIERWSZY JEST DROŻSZY.
cyt. "0,04 mozna kupić za 110 zł/m3" NO I CO Z TEGO, CHcESZ NAPISAĆ ŻE 0,031 TEŻ KUPISZ ZA TYLE SAMO ?
Cuda panie cuda walczysz o kolejny literek w swoim domku ;)

Mice
14-01-2008, 12:34
WaldiM, z całym szacunkiem ale w pogoni za próbą dop.....nia mpoplaw-owi sam zaczynasz opowiadać głupoty :lol:
Jeśli jego zdanie brzmi od początku tak :

wydaje ci sie, styropian 0,031 jest zawsze droższy od 0,04, pokaż mi miejsce gdzie można kupić styropian 0,031 w tej samej cenie co 0,04 bo 0,04 można kupić już od 110zł/m3
to sobie dopisałeś "że" i pełen zapału poszedłeś szeroko :roll:
Wyloozuj w tej walce ciutkę 8)

WaldiM
14-01-2008, 12:53
Przecież ten post nie ma żadnego sensu, chyba że rzeczywiście kupuje styropian o niższej przenikalności cieplnej w tej samej cenie co o wyższej, a może się mylę ?

Mice
14-01-2008, 13:21
Nie chcę tu robić za adwokata ani wyręcząć "pozwanego" ale zdanie brzmi poprawnie

Twoja teza w kontekście wypowiedzi Fredy-ego:
"Czysta prawda, najpierw lambda"

odpowiedź :
1.wydaje ci sie,
2. styropian 0,031 jest zawsze droższy od 0,04,
3. pokaż mi miejsce gdzie można kupić styropian 0,031 w tej samej cenie co 0,04 bo 0,04 można kupić już od 110zł/m3

Podsumowanie : zdanie jest poprawne i na temat a czy prawdziwe ? kwestia założeń i obliczeń ... co do ceny się nie wypowiem bo już jestem po zakupach i kupiłem ten 0,04 :wink:

litex
14-01-2008, 22:29
cisza :D

a mam pytanie dalej dot styropianu,,
bo duzo jest tyc cudotworca ze sie nie oplaca itp. po co na co i tak dalej.

Mam zamiar dom ocieplić 15 cm warstwa styripanu (to samo tyczy się stropu skosnego), garaż 10 cm, a posadzke 15 cm.

Myślicie ze tak wystarczy... wiem kazdy pewnie napisze ze czym wiecej tym lepiej, ale 15 to i tak jest wiecej niz standartowo sie daje... co o tym myslicie?


czyli przenikalnosc 0,04 jest lepsza od 0,32 ?

MARTiiii
14-01-2008, 22:40
Starczy 15, bez przesady. Tez bede bral 15cm tylko z frezem obowiazkowo. 0,31 za drogi jak na moj gust, 0,4 starczy.

alpejczyk
15-01-2008, 20:20
Większość projektów ma na podłogi 10 cm, więc po co 15??Zle licza projektanci??Za komuny tak było- lepiej zapas w razie W.A co to jest to W??

Mice
15-01-2008, 21:42
Większość projektów ma na podłogi 10 cm, więc po co 15??
Jesz codziennie ryż ? Przecież 2 miliardy Chińczyków jedzą :lol:


Zle licza projektanci??Za komuny tak było- lepiej zapas w razie W.A co to jest to W??
Projektanci gotowców liczą tak, żeby zmieścić się w normach, a nie żeby zapewnić ekonomiczność domu. A ekonomiczność u każdego może być na innym poziomie. Ot i cała wiedza tajemna :roll:

Mice
16-01-2008, 07:22
Większość projektów ma na podłogi 10 cm, więc po co 15??Zle licza projektanci??
ja tez uważam że skoro litex chce dać na ściany 15 cm styropianu to dawanie na podłogę też 15 mija się z celem, jakieś proporcje winny być, jeśli 15 na posadzki to na ściany konsekwentnie 20, albo jeśli na ściany 15 to na posadzki 10
Ale konsekwencja nie może być używana jak mantra :roll:
Nie znamy warunków i techonologii, wystarczy, że ściany konstrukcyjne ma ciepłe a na posadzce podłogówkę akumulacyjną planuje i wtedy +/- ma to sens. Ale i tak policzyć by się zdało...

anabelka23
06-06-2014, 19:31
Jakiego producenta polecacie?
Planuję lada chwila docieplanie ścian. Dajemy styropian 12 cm, lambda 0,031- ten grafitowy za 173,60 zł za m3 z Krasbuda lub około 10- 12 zł droższy na opakowaniu z Termo Organiki. Wykonawca bardziej poleca Organikę. A Podobno niektórzy ocieplają też Mariolą. Ceny ma zbliżone do Krasbudowych, ale tej firmy zupełnie nie kojarzę. A Wy czego używaliście?

okobar
07-06-2014, 00:23
tani ten 0,031 u was tam
w moich okolicach chodzi [po minimum 200 PLN za m3

Spawos
07-06-2014, 06:06
anabelka23 12cm malo grafitu daj 20-25 styropianu bedzie cieplo a koszt niewielki teraz :)

zeglugawielka
13-06-2014, 13:37
Jakiego producenta polecacie?
Planuję lada chwila docieplanie ścian. Dajemy styropian 12 cm, lambda 0,031- ten grafitowy za 173,60 zł za m3 z Krasbuda lub około 10- 12 zł droższy na opakowaniu z Termo Organiki. Wykonawca bardziej poleca Organikę. A Podobno niektórzy ocieplają też Mariolą. Ceny ma zbliżone do Krasbudowych, ale tej firmy zupełnie nie kojarzę. A Wy czego używaliście?

Wykonawca ma rację

anabelka23
20-06-2014, 15:48
okobar, to spora różnica w cenie. Ale pewnie ma się też firmą.

Spawos, 20- 22 cm? 20 cm to chyba najgrubszy. Może się na tym nie znam, ale nie spotkałam się z tym, żeby ktoś robił docieplenie 20 cm u nas...

zeglugawielka, napiszesz coś więcej na temat tego, czym się różni towar tych dwóch firm? Słyszałam, że styropian z Organiki przy lambda 44 odpowiada temu z Krasbuda lambda 42. Faktycznie?

W składzie, z którego mam zamiar brać materiał mają też Styrmanna, ale słyszałam, że ta firma jest daleko w tyle jeśli chodzi o jakość.

BCS
27-06-2014, 17:41
.... mają też Styrmanna, ale słyszałam, że ta firma jest daleko w tyle jeśli chodzi o jakość.

Większość z firm oprócz nazwy firmy również podaje parametry styropianu, wspomniany Styrmann ma L 45,42, 40 i fs70 pomiędzy tymi typami jest przepaść jakości, szkoda że psują sobie opinie/markę 45 i 42 bo 40 mają znośną, a fs70 jest dobra, inni markowi producenci jak austroterm (polecam) nie robią "rzadkich" styropianów i nie puszczają z fabryki pod swoją marką kiepskich produktów.

anabelka23
28-06-2014, 23:21
budowlaniec007 serdecznie dziękuję za link.
Prawda jest taka, że nie zależy mi na cenie, ale na jakości. W sumie lepiej dopłacić ten 1000- 1500 zł, czy troszkę więcej, żeby mieć pewność, że docieplenie będzie OK. Zastanawiam się tylko nad tym, czy brać z Termoorganiki dalmatyńczyka plus, czy z Krasbuda np. grafitowy lambda 31. Mój wykonawca uważa, że lepiej zrobić dalmatyńczykiem plus- lambda 42, niż krasbudowskim lambda 31. Tłumaczy to tym, że jednego nie ma co porównywać z drugim. Lepsza jest jakość pierwszego, pomimo tego, że ma inny współczynnik przewodzenia ciepła.

Artur-69, znajomy robił elewację styropianem tej firmy. Miał niezłe przejścia... Przywieźli mu z hurtowni grafit, w którym płyta zaczęła rozchodzić się w miejscu frezowania... Tak jakby się rozklejała i z grafitowego zrobiła się lekko brązowa. Ale z jakiej racji??? Ostatnio robiliśmy wylewki. Zamawiałam u dostawcy styropian d/p. Poszłam na plac "pomacać" i ten styrmanna miękki prawie jak elewacyjny :sick:

BCS
29-06-2014, 11:31
Na pewno styrmann to nie rewelacja, do tego rzeczywiście mieli kłopoty z grafitowym, jak napisałaś, że lepiej wydać deczko więcej na pewniaka, dlatego dla osób tak podchodzących do tematu polecam Austroterm, towar jeszcze nigdy na budowę nie przyjechał niezgodnej ze zleceniem.

luki8l
30-06-2014, 09:17
Witam,
Ja z kolei zamierzam dać 25cm styropianu z Termoorganiki, ale poradźcie czy:
- przy takiej grubości dawać frezowany?,
- czy dać "fasadę gold" (w kropki, L=38 ) czy "termonium" (grafitowy, L=32) - różnica w cenie około 15%, czyli przy moim zamówieniu to będzie jakieś 1500zł.
- może "golda" frezowanego zamiast termonium bez frezu?

Generalnie ma być jak najcieplej... :)
Ściany mam z Porothermu 25 Dryfix, pod dachem 15cm isovera Pofi (między krokwiami) i 18 Super maty pod krokwiami. Dom na płycie 20cm XPSa. Okna Alphaline V90+ z Vetrexa wysunięte 3cm w ocieplenie.

Doradźcie proszę jakie ocieplenie będzie najwłaściwsze.
Dzięki!

fighter1983
30-06-2014, 10:06
przy takiej grubosci - frez bez sensu.
Jak najcieplej: To termonium + 0,031
No i kolkuj przy takiej grubosci.

luki8l
30-06-2014, 11:22
Dzięki za szybką odpowiedź.
Kołkować na całej powierzchni, czy tylko po rogach domu?
Dlaczego przy takiej grubości frez nie ma sensu? W ogóle od jakiej grubości frez nie ma sensu i dlaczego?
Zawsze wydawało mi się, że płyty z frezem, nawet jak się "rozdejdą", z jakiś tam powodów, to będą lepiej izolować, niż te bez...
Nie to żebym się upierał przy płytach frezowanych, ale trochę mnie to zdziwiło.

fighter1983
30-06-2014, 11:39
bo frez eliminuje mostek termiczny na polaczeniach. natomiast powyzej grubosci 15cm jest to juz pomijalne w zasadzie. malo tego - ten frez moze przysporzyc wiecej problemow niz korzysci, jezeli wykonawca jest malo dokladny - moze w niektorych miejscach zrobic wstawke z odwoconym frezem - ponizej 15cm bedzie sie bal :) a jak bedzie mial tak grubo - moze sobie nie laczyc frez z frezem - zycie na budowie.
jest jeszcze jeden aspekt frezu: np w Termoorganice powyzej 15cm grafitowy frezuja w module 24opakowania - i robi sie problem, bo musisz zamowienie zlozyc jako wielokrotnosc 24opakowan (za duzo materialu) lub... koncowke domowic w prostej krawedzi.
Czesc producentow wogole nie frezuje powyzej 15 lub 20cm.
Ja bym wolal np zamiast grafitowej 0,032 frezowanej zamontowac sobie o 10zl netto/m3 drozsza prosta krawedz 0,031.
wiec wypadkowo: doplacam tylko 4zl netto do m3... zwlaszcza ze wlasnie w TO: 0,031 ma TR100 a 0,032 TR80... a to jakby nie bylo - jest roznica :)

fighter1983
30-06-2014, 11:52
co do kolkowania: kolkowanie po calosci: 2 kolki na plyte.
W narozach budynku: dodatkowo naroza plyt.
Oczywiscie w termodyblu, czyli frezujemy otwory pod kolki i zaslepkami styropianowymi zatykamy,

luki8l
01-07-2014, 14:48
Ok, decyzja zapadła, będzie 25cm TO termonium bez frezu, cena 200zł/m3 z najbliższego składu budowlanego.
Do tego klej TO-KU bodajże...
Otwory na kołki na pewno będę "frezował", pytanie tylko na jaką głębokość? 5cm, 10cm?
Czy są takie otwornice, aby ten "środek" użyć jako zaślepki? Wiem, że można kupić specjalnie przygotowane zaślepki, no ale to znowu dodatkowe koszty.

Dzięki za wszelką pomoc!

okobar
03-07-2014, 14:19
ja osobiście użyłbym freza, i grafitu

co do tych zaślepek - nie znalazłem jeszcze takiej otwornicy, która pozwalałby wycięty styropian użyć jako zaślepki.... to nie znaczy że nie ma, ja tylko nie widziałem :P

marekzmarek
07-08-2014, 16:04
Ok, decyzja zapadła, będzie 25cm TO termonium bez frezu, cena 200zł/m3 z najbliższego składu budowlanego.
Do tego klej TO-KU bodajże...
Otwory na kołki na pewno będę "frezował", pytanie tylko na jaką głębokość? 5cm, 10cm?
Czy są takie otwornice, aby ten "środek" użyć jako zaślepki? Wiem, że można kupić specjalnie przygotowane zaślepki, no ale to znowu dodatkowe koszty.

Dzięki za wszelką pomoc!
Styro TermoOrganiki, dobry wybór, mają rekomendacje ITB.

mzprojekty
08-08-2014, 11:53
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi musisz sobie sam policzyć jaki wyjdzie korzystniej, np. jeżeli zastosujesz styropian na 10m2, 10cm grubości styropian z lambda 0,031 (np. grafitowy, to upraszczając obliczenia, bez oporów przyjmowania i oddawania ciepła, wygląda to następująco:
U = 0,031/0,1 = 0,31 W/m2K
Jeżeli np. grafitowy styropian kosztuje 200zł/m3, to płacisz na tej powierzchni za 1m3 czyli 200zł.
Natomiast jeżeli masz styropian z lambda 0,040 i dasz go 13cm grubości, to wynik jest następujący
U=0,04/0,13=0,307 W/m2K
Jeżeli kosztuje 130zł/m3, to potrzebujesz 1,3m3 * 130zł = 169zł za izolację powierzchni 10m2.
Wszystko zależy od ceny materiału i od tego czy np. możesz wepchnąć izolację o większej grubości w danym miejscu.
www.mzprojekty.pl

mantra5
11-08-2014, 10:05
zarówno styropian jak i wełna mineralna tylko dobrej jakości od sprawdzonych firm , liderów rynku, reszta to chińska taniocha bez parametrów

rmg82
12-04-2015, 18:46
hej
słyszał ktoś cokolwiek na temat styropianu firmy Mariola z Łomży?

marnon
13-04-2015, 05:29
to ja zapytam czy ktoś z was używał /kupował styropian firmy ARSANIT ? jakieś opinie ?

MatixL
13-04-2015, 09:09
czemu koniecznie chcesz kołkować ?
ja u siebie daje 25 cm bez kołkowania - warunek jest taki że trzeba cały mur zagruntować a następnie dać klej pod całość płyty - u mnie będzie na grzebień na murze + mniejszy grzebień na płycie styropianowej. Długo zastanawiałem się kołkować czy nie - i wyszło że nie.

sokrates72
14-04-2015, 11:02
hej
słyszał ktoś cokolwiek na temat styropianu firmy Mariola z Łomży?

Osobiście nic nie mam do Marioli ale wybrałbym dla siebie coś markowego.

rmg82
14-04-2015, 18:48
Sokrates dzięki za odpowiedź, masz jakieś info na temat tego produktu?

ktoś jeszcze?

Kuzi
13-05-2015, 18:30
Witam

nie mogę za bardzo znaleź]ć informacji na temat styropianu zewnętrznego na ocieplenie : Solbet Lubartów

możecie podzielić się swoimi opiniami ?