PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to dobry pomysł ?



marcinzet
13-01-2008, 17:40
Witam, ja nastolatek mam mały pokój na poddaszu, szykuje jego remont i :

-----------------------------------------------------------------------
1 Podłoga jasne panele

2 Mam zamiar zrobić szafę wnękową na skośnej ścianie
Zastanawiam się jaki materiał użyć na drzwi ?

3 Stolik szkło + chrom

4 Biurko szklane (lub jakieś inne ale jakie żeby mi spasowało - potrzebuje duże ?)

5 Jako regały chce wykorzystać 2/3 regały magazynowe
np http://allegro.pl/item295709767_regal_regaly_metalowe_110_zl_netto_2 00_kg_.html

6 Jaki wybrać kolor ścian ? Myślałem o zieleni jak sukno stołu bilardowego ale czy będzie pasować, czy nie za ciemno ?

7 Jaki kolor narzuty na wersalkę ?

Pomóżcie, Marcin

marcinzet
13-01-2008, 17:52
dodam tylko że na ścianie chciałbym wstawić jeszcze jakiś plakat ze stołem bilardowym i graczami, lub jakiś motyw kart do gry, raczej coś czarno białego

marcinzet
14-01-2008, 22:15
PROSZĘ POMÓŻCIE

JASNA PODŁOGA (PANELE)
CHROM + SZKŁO MEBLE

JAKI KOLOR ŚCIAN DO TEGO ? POKÓJ MŁODZIEŻOWY

Karpatka
14-01-2008, 22:37
Jak dla mnie to pierwszy szok: szklane biurko :o Może moje zaskoczenie wynika z tego, że utrzymanie sterylnego porządku na i w biurku zawsze było moją piętą achillesową i najwyraźniej moje pociechy odziedziczyły talent po mnie. Z tego też powodu uwielbiam duże biurka, ale drewniane.
Jeśli chodzi o kolor ścian - nie wiem, jak dobrze jest doświetlony pokój (czasami są z tym problemy na poddaszach). Generalnie w tego typu pomieszczeniach wybierałabym zdecydowane, ale nie ciemne kolory. Zieleń tak, ale chyba nie odcień sukna bilardowego.
Powodzenia i dobrych pomysłów życzę!

ave!
14-01-2008, 22:38
znając z autopsji wygląd pokoju młodzieńca w wieku nastoletnim :wink: to: zawsze jest w takim pokoju duuuuużo róznych rzeczy, plakatów, które będą staniły dekorację etc - więc ściany dałabym w stonowanym jasnym kolorze - najlepiej takim, jaki lubisz - piszesz o zieleni - z metalem i szkłem... chyba srednio konweniuje...chyba, że chłodniejszy odcień
pprzedstaw także oswietlenie i wielkość pokoju
i skoro masz swobodny wybór... staraj się raczej przedstawiać propozycje swoje - ocenimy :D (powiało dydaktycznym smrodkiem...)

Cpt_Q
14-01-2008, 22:57
...
4 Biurko szklane (lub jakieś inne ale jakie żeby mi spasowało - potrzebuje duże ?)
...

Szklany blat jest zimny, nadgarstki marzną, jak sie pisze na kompie :cry:
20 lat temu sobie zafundowałem i jakoś nie może się stłuc... :roll:

marcinzet
14-01-2008, 23:17
Moja głowa jest pełna pomysłów ale do żadnego nie przywiązuje się tak bardzo żeby z niego nie zrezygnować.

WYMIAR 4,1 x 3,2 czyli niedużo ale chciałbym zrobić mini szafę wnękową na ścianie skośnej

dodam, że skos też jest spory ale ściana od skosu ma około 90 cm
http://img165.imageshack.us/img165/8265/schematao4.jpg
na CD jest okno oraz skos, na E drzwi

-----------------
Ciemnych paneli boje się dać gdyż może być za ciemno, pomieszczenie nie jest dobrze oświetlone. Okno jest standardowe (wysunięte ściany) na skosie na ścianie 4,1. Tak samo nie chce narazić się na wizualne pomniejszenie

Teraz mam mocny orange ale potrzebuje zmian :)

Biurko szklane - niekoniecznie, tak jakoś mi wpadło na myśl

*dysponuje grubszymi płytkami mexicana, często omawiane na forum ale chyba mi nie spasują (chyba, że ktoś ma jakiś pomysł ? ) praktycznie za darmo ale czy jest sens wykorzystania, może na jednej ścianie?

!@#$%^&*()
a taki mi się teraz obraz w głowie pojawił: na ścianie B kafle mexicana, ciemne panele, reszta ścian pomalowane na kolor kremowy, mocno doświetlić pokój[/img]

OK
15-01-2008, 00:46
...
4 Biurko szklane (lub jakieś inne ale jakie żeby mi spasowało - potrzebuje duże ?)
...

Szklany blat jest zimny, nadgarstki marzną, jak sie pisze na kompie :cry:
20 lat temu sobie zafundowałem i jakoś nie może się stłuc... :roll:

Po 20 latach to należy zmienić kompa na laptopa i grzać stawy kolanowe :wink:

marcinzet, nie przekombinuj :D Jesteś młody - nie urządzasz mieszkania/domu na następnych ...dzieścia lat.
Zrób jasne panele, jak pisałeś - ściany pomaluj na biało. Poeksperymentuj - z tkaninami, tapetami, plakatami itp.
Nie pakuj się w koszty, których za chwilę będziesz żałować :wink:
Sam piszesz, że masz głowę pełną pomysłów...
Zrób tak, żeby je wszystkie móc wprowadzić w życie. Szafa wnękowa - zamiast drzwi zasłony panelowe, w razie czego zmiana koloru grosze kosztuje. Zmiana narzuty tym bardziej :wink:
Masz kaprys na stolik chrom+szkło - proszę bardzo, ale biurko to już bym dała koziołki z ikei (np.) i blat dowolny - znowu łatwo zmienić.
Płytek raczej unikaj - uwiążesz się do jednej ściany i za dwa lata znowu będziesz się zastanawiał, co do tego będzie pasować :wink:

Właśnie teraz masz czas na eksperymenty, na poszukanie samego siebie. Chcesz sobie urządzić pokój - zrób to po swojemu. Tak jak Tobie się będzie podobać :wink: Patrz tylko na to, żeby w razie czego łatwo było zmienić :lol:
Chcesz wiedzieć, jak Ci będzie z zieloną ścianą - kup za kilkanaście złotych kawał materiału na allegro (jakość nieistotna) i powieś, popatrz. Pomalować zawsze zdążysz, jak Ci się spodoba. Mniej Cię to wyniesie kasy i wysiłku niż kupno farby, malowanie i przemalowywanie w razie czego. Itd. itp. zachowaj sobie łatwość zmian :wink:

marcinzet
15-01-2008, 14:28
I tak chyba zrobię, dobry pomysł z tymi panelami na szafę wnękową, może się kurzyć ale będę mierzył dokładnie ...

jasne panele, a z narzutą i kolorami ścian będę eksperymentował, gdyby coś jeszcze zwrócę się o pomoc ...

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł proszę ...

ochikarka
17-01-2008, 10:21
wiesz mozesz zrobić drzwi do szafy typu komandor - można szklane a za szklem zdjecie swoje ( np. sepii ) lub ten stół bilardowy , może też być to przyklejone tylko do płyty bez szkła. Polecam znaleść dobrego stolarza który zrobi jakieś fajne półeczki + biurko oryginalne . Wkleje zdjecie biurka mojego syna http://foto1.m.onet.pl/_m/6c603c1208fdaa626800f750e9902f61,5,19,0.jpg

marcinzet
18-01-2008, 23:01
można prosić o większe zdjęcie na maila [email protected]

marcinzet
19-01-2008, 11:24
Czy ktoś wie gdzie można coś takiego dostać ?

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/cg/od/3fe7/0fiEXEkvGfJHJazO3X.jpg

marcinzet
21-01-2008, 08:50
nikt się z czymś takim nie spotkał ?

taje
21-01-2008, 11:13
Nie pamietam autora projektu ale to sa jakies zagraniczne designerskie polki. W Warszawie pewnie do dostania w Zoom-ie na Nowogrodzkiej. Nie wiem jaka cena ale na pewno nie najnizsza.

marcinzet
21-01-2008, 11:31
Jest jeszcze możliwość żeby samemu zrobić, w sumie żadnej filozofii w tym nie ma ...

arcobaleno
21-01-2008, 12:33
Witaj :D
Podoba mi się Twoje twórcze podejscie :wink:
Przeważnie "chłopy" to mało zwracają uwagę na taki detale i jest im wszystko jedno :wink:
Odnosnie koloru scian - taki zoelony jak ze stołu bilardowego moze byc zbyt przytłaczajacy..ja bym postawiła na coś mniej wyrazistego...jeśli planujesz dodatki szkło+chrom a do tego piszesz, ze pokój nie jest zbyt jasny to może sciany daj w jaśniejszym kolorze? Wystrój pokoju będzie chyba (tak wnioskuję) raczej chłodny (dla chłopaka jak najbardziej pasuje :wink: ) więc sciany pomaluj może na taki jasny, rozbielony siwo-niebieski...mój szwagier ma tak w pokoju i całkiem fajnie to wyglada - do tego też ma jasne panele. Będzie się ładnie komponowało z metalem i szkłem.
Z płytek mexicana bym zrezygnowała na Twoim miejscu - nie to, ze są be, bo sama mam tym obłozony kominek i bardzo mi sie podoba, jednak to nie ten styl..

Co do materiału na drzwi do wnękowej szafy - postawiłabym na mleczne szkło w aluminiowych ramkach.

arcobaleno
21-01-2008, 12:50
O coś takiego...choć nie wiem jak bedzie z samodzielnym zrobieniem :wink:
http://img403.imageshack.us/img403/6606/rtyup9.jpg

A tu przykładowe wnętrze dla młodego mężczyzny :wink:

http://img180.imageshack.us/img180/6616/architekturawnetrzmieszjy5.jpg

Mógłbys pomyslec też o jakimś fajnym oświetleniu we wnękach albo pod sufitem.. Będziesz "ruszał" sufit? Jakie planujesz oświetlenie?

marcinzet
21-01-2008, 13:48
A dziękuje za konkretną odpowiedź :)

jasny, rozbielony siwo-niebieski - próbuje to sobie wyobrazić :D jakaś fotka ?
ale już się zdecydowałem na mniej więcej taki kolor

mam niski pokój dlatego nie mogę za bardzo ruszać sufitu ale mam plan
myślałem również o oświetleniu poprzez puszczenie przez cały pokój na długości dwóch linek i do tego halogeny u spodu metalowej konstrukcji w kształcie litery V - nie wiem jak to się fachowo nazywa, to jest chyba na 12V

chce mocno oświetlić pokój (może lepiej - mieć możliwość włączenia większej ilości światła)

co do szafy to mleczna szyba pasowałaby super ale zastanawiam sie nad siwymi żaluzjami pionowymi, łatwy montaż i cenna rozsądna

*biurko ze zdjęcia jest też bardzo ładne, ktoś wie gdzie można takowe dostać ?

arcobaleno
21-01-2008, 14:21
marcin - fotką z kolorem siwo-niebieskim :wink: niestety nie dysponuję, ale widzę, ze masz rozwiniętą wyobraźnię wiec na pewno soibie poradzisz :wink: Najlepiej wybierz się do sklepu i poszukaj odcieni w takich klimatach a wtedy sam bedziesz wiedział jaki Ci najbardziej odpowiada :D

Oswietlenie na metalowych linkach to moim zdaniem też dobry pomysł do takich wnętrz.


biurko ze zdjęcia jest też bardzo ładne, ktoś wie gdzie można takowe dostać ?
Takie właśnie "stojaki" a do tego najróżniejsze blaty ma w swojej ofercie Ikea
Dla przykładu jasne drewno w połączeniu ze szkłem http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59843796

A i myslę, że zasłony panelowe to niezły pomysł jeśli chodzi o szafę wnękową...na pewno tańsze niż drzwi i do tego "elastyczne" jeśli chodzi o zmiany :wink:

OK
21-01-2008, 14:21
W Ikei są takie koziołki, blat do dobrania samemu :wink:

marcinzet
21-01-2008, 15:21
Hmmm, konstrukcja prosta - może pomyśleć nad zrobieniem czegoś takiego samemu (mam na myśli stelaż)

marcinzet
21-01-2008, 17:27
Udźwig 120 kg
Długość 78 cm
Wysokość 74 cm

http://img329.imageshack.us/img329/5301/beztytuu1111ku0.png

Długość można skorygować w garażu :)

CENA: 49 PLN x 2 = 98 pln + blat

OK
21-01-2008, 18:42
W Ikei najtańsze koziołki 30/szt. z drewna, mają też szklane blaty :D
No, ale jak Ci potrzebny udźwig biurka 120 kg... :wink:

marcinzet
21-01-2008, 19:13
Przynajmniej takiego samego nigdzie bym nie spotkał :P

No czasami i udźwig 120 kg mógłby być za mały :)

OK
21-01-2008, 19:19
Co racja to racja :wink: