PDA

Zobacz pełną wersję : Co my?licie o oknach Urz?dowskiego?



java
20-08-2003, 09:19
Może ktoś z Was ma takie okna? Jak się sprawują?

pirat
20-08-2003, 10:38
poszukaj na forum ..... ten temat wsytępowal wielokrotnie na forum gro ludzi było na TAK inni na NIE

pchelek
21-08-2003, 08:34
Nie kupuj tych okien.
Mają suche szklenie - zamiast silikonu są uszczelki - co w polskim klimacie jest totalnym nieporozumieniem :cry: . Aprobata nie dopuszcza tego sposobu szklenia. Jest tani ale okna szybko łuszczą się z farby - szczególnie te transparentne.
Pozatym potrafią sprzedać okna [bo taniej] bez lakierowania - tylko impregnat.
Klient sam lakieruje [często nieodpowiednimi farbami, lakierami] :o i potem nie ma okien - drewno gnije.

Pearl
21-08-2003, 09:23
nam się nie podobały. Wybraliśmy Majewskiego. Jest ok.

Pozdrawiam

Pearl

Wowka
21-08-2003, 09:33
A nam się podobały i dlatego mamy Urzędowskiego.
Jest OK.
Pozdrawiam Wowka

A tak na poważnie to jest wiele firm oferujących okna o podobnych parametrach i cenach. Naprawdę jest w czym wybierać i nie ma tutaj tej jednej "jedynie słusznej" firmy... :wink:
Kwestia gustu czy też tylko nawet odniesionego "pierwszego wrażenia

Pearl
21-08-2003, 09:55
zgoda Wowka. "Po co spory? Po co kłótnie? Po co nasze swary głupie? Wnet i tak zginiemy w zupie" (czytaj: przyjdą po nas nasze dzieci i wymienią je na inne :wink: ).

Pozdrawiam

Pearl

Wowka
21-08-2003, 10:03
http://home.wanadoo.nl/de.animaties/smileygroot.gif
Masz rację Pearl
Pozdrawiam

Marbo
21-08-2003, 19:16
Pchelek,
Co ma klimat do suchego szklenia, które jest od wewnętrznej strony?

pchelek
22-08-2003, 07:43
Wilgoć z wnętrza, w której jest większa prężność pary wodnej i z tego powodu pod większym ciśnieniem wilgoć wnika w szczeliny [uszczelka nie jest tak szczelna jak silikon] wnika w ramę pod szybę. Na zewnątrz uszczelnienie silikonem nie pozwala wilgoci odparować. Następuje zawilgocenie drewna. Dodatkowo przy spadku temperatury wilgoć się wyrasza. Co znaczy wilgoć dla drewna wiadomo - nasiąka wodą i pęcznieje. Wilgotne drewno to nie koniec. Wilgoć musi jakoś wyjść - chociażby z powodu nagrzewania przez słońce. Następuje odparzanie lakieru, łuszczenie i odpadanie farby. Od zewnątrz w odsłonięte, spękane drewno wnika woda z opadów. Dlatego suche szklenie to nieporozumienie.

Marbo
22-08-2003, 09:59
Ale jakie estetyczne...

ARTURRO1
05-11-2005, 13:02

ARTURRO1
05-11-2005, 13:03

czmirek
05-11-2005, 15:42
KUPIŁEM OKNA URZĘDOWSKIEGO I WBREW LICZNYM OSTRZEŻENIOM JESTEM ZADOWOLONE I TO BARDZO MAM WRAŻENIE ZE KONKURENCJA BARDZO BOI SIE TEJ FIRMY BO WSZYSCY ZGODNIE PRZED NIĄ MNIE OSTRZEGALI CO OKAZAŁO SIE BAJKĄ A CZĘSTO CZYSTYM KŁAMSTWEM
URZĘDOWSKI JAKO NIELICZNY POSIADA APROBATĘ ITB NA DREWNO MERANTI I POSIADA PEŁNY 10MM SOFTLINE A NIE JAKIEŚ 4MM JAK U KONKURENCJI CO NIEZASŁUGUJE NAWET NA NAZWE SOFTLINE.PONADTO OKNA SĄ ESTRETYCZNE I ELEGANCKIE A UBSŁUGA PROFESJONALNA-JEDYNA FIRMA CO NIC ZŁEGO MI O KONKURENCJI NIEOPOWIADAŁA TYLKO MOWIŁA O SWOIM PRODUKCIE-TAK TRZYMAĆ
kazda sroczka swoj ogonek chwali. co do jakosci okien urzedowskiego mam watpliwosci od pewnego czasu tak juz ok. 5-7 lat olewaja klijentow i ich reklamacje wiele bylo na forum rowniez osobiscie mialem okazje poznac produkt urzedowskiego osobiscie zadna rewelacja jest wiele lepszych firm na rynku i do tego bez suchego szklenia na ktore nie maja atestu. podobaja ci sie ich okna ok. o gustach sie nie dyskutuje, jestes zadowolony no i fajnie , ale ten post smierdzi mi krypto reklama i to jest moje zdanie.

05-11-2005, 17:59
KUPIŁEM OKNA URZĘDOWSKIEGO I WBREW LICZNYM OSTRZEŻENIOM JESTEM ZADOWOLONE I TO BARDZO MAM WRAŻENIE ZE KONKURENCJA BARDZO BOI SIE TEJ FIRMY BO WSZYSCY ZGODNIE PRZED NIĄ MNIE OSTRZEGALI CO OKAZAŁO SIE BAJKĄ A CZĘSTO CZYSTYM KŁAMSTWEM
URZĘDOWSKI JAKO NIELICZNY POSIADA APROBATĘ ITB NA DREWNO MERANTI I POSIADA PEŁNY 10MM SOFTLINE A NIE JAKIEŚ 4MM JAK U KONKURENCJI CO NIEZASŁUGUJE NAWET NA NAZWE SOFTLINE.PONADTO OKNA SĄ ESTRETYCZNE I ELEGANCKIE A UBSŁUGA PROFESJONALNA-JEDYNA FIRMA CO NIC ZŁEGO MI O KONKURENCJI NIEOPOWIADAŁA TYLKO MOWIŁA O SWOIM PRODUKCIE-TAK TRZYMAĆ
kazda sroczka swoj ogonek chwali. co do jakosci okien urzedowskiego mam watpliwosci od pewnego czasu tak juz ok. 5-7 lat olewaja klijentow i ich reklamacje wiele bylo na forum rowniez osobiscie mialem okazje poznac produkt urzedowskiego osobiscie zadna rewelacja jest wiele lepszych firm na rynku i do tego bez suchego szklenia na ktore nie maja atestu. podobaja ci sie ich okna ok. o gustach sie nie dyskutuje, jestes zadowolony no i fajnie , ale ten post smierdzi mi krypto reklama i to jest moje zdanie.
Dokładnie - brzmi jak tekst mało sprytnego handlowca ;), na tym forum i podejrzewam na innych takie teksty są przciwskuteczne.
Co do firmy Urzędowski - chyba za bardzo uwierzyli w swoją wielkość. Ostatnio za to mają sporo wpadek jak najbardziej realnych.
Na mnie wrażenia dobrego nie zrobili - sprzedawca sugerował wręcz, że powinniśmy być dumni, że kupujemy takie okna ;)

michal_m
05-11-2005, 19:40
Zdecydowaliśmy się na Galux z Urzędowskiego, odrzucając wielu innych producentów (Majewskiego również). Jak na razie decyzja trafiona.

echo
07-11-2005, 06:29
A my jesteśmy bardzo zadowoleni z tych okien (Meranti).
Nasi znajomi mają te okna od ładnych kilku lat i tez jest OK.

Waldon
07-11-2005, 07:32
Nie kupuj tych okien.
Mają suche szklenie - zamiast silikonu są uszczelki - co w polskim klimacie jest totalnym nieporozumieniem :cry: . Aprobata nie dopuszcza tego sposobu szklenia.
na pewno piszesz o Urzędowskim?
Ja mam U i wszędzi jest silikon.
Może coś ostatnio się zmieniło
:-?

tczarek
07-11-2005, 07:38
No pięknie ilu urzytkowników tyle opinii. Tak jak zawsze jedni zadowoleni inni nie a prawda jak zwykle leży gdzieś po środku. Ale tak to jest w wątkach typu "Co sądzicie o ...............?"

jurg
07-11-2005, 08:34
Mam okna U. czwarty sezon. Softline. Meranti.
Okna były montowane przed tynkami i wylewkami.
Dwa sezony bez ogrzewania, drugi sezon z ogrzewaniem.
Suche szklenie - jeżeli komuś przeszkadza i się boi że mu wilgoć wejdzie pod uszczelkę i okno zgnije to niech takich okien nie kupuje - po co ma się stresować. Z moimi oknami nic się nie dzieje. Zresztą za Łabą ta technologia z suchym szkleniem stosowana była od lat i okna przetrwały.
Malować będę po pięciu sezonach - tak jak zaleca producent i lakierem, takim który zaleca producent.

koles
07-11-2005, 08:46
Z tym suchym szkleniem to jakas przesada.Urzedowski produkuje okna od lat i bywały różne babole(jak u wszystkich producentów) ale na gnicie drewna ,które to jest zaimpregnowane pod uszczelką z tego co wiem reklamacji niebyło .Jak ktoś się obawia tego rozwiązania zawsze może poprosic producenta o położenie silikonu zamiast suchego szklenia ,lub samemu wyjąć uszczelke i zasilikonować bez problemu.

araman
07-11-2005, 11:17
Mam Okna urzędowskiego 4 rok i na razie jest OK wszstkie sie otwierają i zamykają lakier nie schodzi. Mi się podobają. Jedyny mankament to mój pies który nie nauczył się ich otwierać i podrapał futrynę ale to już taka psia natura. Najlepiej kupiś po jednym wstawić do domu i po 10 latach wyrobić sobie oipnię- a tak ile firm produkujacych okna razy ilośc urzytkowników tyle opini. Ja zaliczam się do tych zadowolonych z okien Urzędowskiego

mada
08-11-2005, 17:23
Ja też mam Urzędowskiego, od trzech lat. Wszystko jest ok. Moje okna podobają mi się też nie dlatego, że Urzędowski, tylko dlatego, że są sosnowe. W domu jest dzięki temu i przytulnie i JASNO!!! Dziwię się, że tak mało ludzi wybiera takie drewno.

albi
21-12-2005, 13:15
W temacie suchego szklenia.
1. Suche szklenie jest od wielu lat powszechnie stosowane w Niemczech.
2. Urzędowski posiada aprobatę techniczną ITB na okna JU-68 z suchym szkleniem. (tak na marginesie: jest to jedna z paru tylko firm, które mają aprobatę techniczną na okna z meranti)
3. Jeśłi Klient nie życzy sobie suchego szklenia, to moze BEZ DOPŁAT poprosić o położenie silikonu także od strony wewnętrznej.
4. Urzędowski stosuje suche szklenie nie dlatego, ze jest tańsze (koszt silikony i uszczelki jest podbny, i jest to koszt śmiesznie niski przy cenie całego okna), ale dlatego, że uważa że jest rozwiązanie lepsze.

P.S.
Tak, jestem związany z branżą okienną i z Urzędowskim.

wacława
20-09-2006, 12:24
Czy to możliwe, że za montaż okien od Urzędowskiego płaci się dużo drożej niż za montaż produktów innych firm. Tak jest w moim przypadku. Wygląda na to , że mam zapłacić 1 tys. zł wiecej (4 okna duże i 5 malutkich) bo zamontuje mi to firma przez Urzędowskiego autoryzowana. Czy ktoś ma doświadczenia w tym zakresie?

moniqa_1977
20-09-2006, 12:51
Urzędowski estetycznie bardzo mi sie podobał 8)

Nie podobała mi sie rozmowa z dealerem, sposób traktowania klientów i jawne lekceważenie termniów umownych...
Już na wstepie pan dealer mnie uprzedził, że "termin w umowie możemy okreslić na dzień x - ale i tak okna beda co najmniej x czasu później"

Po tym hasle - odpusciłam temat Urzędowskiego :evil:

albi
20-09-2006, 12:56
Pani Wacławo,
tak jest to możliwe. Nie ma (na szczęscie) urzędowej ceny na montaz okien.
Ba! Mozliwe jest nawet, że w Krakowie zapłaci Pani za taki sam montaż takich samych okien inną kwote niż w Warszawie.
Tak samo możliwe jest, ze za naprawę samochodu w autoryzowanym serwisie zapłaci Pani więcej niż za naprawę w warsztacie pana Heńka :)

takie życie: wolny rynek :)

Wood
07-10-2006, 09:45
Urzędowski estetycznie bardzo mi sie podobał 8)

Nie podobała mi sie rozmowa z dealerem, sposób traktowania klientów i jawne lekceważenie termniów umownych...
Już na wstepie pan dealer mnie uprzedził, że "termin w umowie możemy okreslić na dzień x - ale i tak okna beda co najmniej x czasu później"

Po tym hasle - odpusciłam temat Urzędowskiego :evil:


Ten dealer poprostu powiedział prawdę Chciał zaoszczedzić tobie kłopotu i sobie również kosztem nawet braku zlecenia (swojego zysku).Jestem ciekaw czy te inne okna dostałaś w terminie?
Z tego co ja obserwuję to terminy w oknach drewnianych wynoszą naprawdę X .Tylko,że jedni handlowcy powiedzą prawdę a inni to co chce usłyszeć klient.Firma dealerska niema najmniejszego wpływu na terminy realizacji producenta.Też jej zależy na jak najszybszych ,ponieważ ma ona zysk po zrealizowaniu umowy .Natomiast producent ma naszą zaliczkę i zysk z jej obracania a dodatkowy z realizacji zlecenia :cry:
Znam producentów którzy mają dobre ceny ale zawalają terminy ,znam też producentów terminowych ale o wygórowanych cenach ,ale nieznam terminowych i tanich :) niestety.
Firma handlowa działa na rynku lokalnym i niestać jaj na złą opinię przez nawalanie producenta.Producent natomiast działa na rynku całego kraju i europy zawsze znajdzie następnych naiwnych zwłaszcza na okna które kupuje sie raz lub dwa razy w życiu w odróżnieniu od dóbr powszechnego użytku.
Może za ileś lat jak zmieni się ich mentalość często z innej epoki.

moniqa_1977
08-10-2006, 20:11
Urzędowski estetycznie bardzo mi sie podobał 8)

Nie podobała mi sie rozmowa z dealerem, sposób traktowania klientów i jawne lekceważenie termniów umownych...
Już na wstepie pan dealer mnie uprzedził, że "termin w umowie możemy okreslić na dzień x - ale i tak okna beda co najmniej x czasu później"

Po tym hasle - odpusciłam temat Urzędowskiego :evil:


Ten dealer poprostu powiedział prawdę Chciał zaoszczedzić tobie kłopotu i sobie również kosztem nawet braku zlecenia (swojego zysku).

A czy nie łatwiej byłoby podać w umowie realny - nawet odległy - termin? ;)


Jestem ciekaw czy te inne okna dostałaś w terminie?

Jutro sie okaże 8)
Na razie wszystko wskazuje, że termin umowny będzie zachowany :)

lazik
08-10-2006, 20:43
Urzędowski estetycznie bardzo mi sie podobał 8)

Nie podobała mi sie rozmowa z dealerem, sposób traktowania klientów i jawne lekceważenie termniów umownych...
Już na wstepie pan dealer mnie uprzedził, że "termin w umowie możemy okreslić na dzień x - ale i tak okna beda co najmniej x czasu później"

Po tym hasle - odpusciłam temat Urzędowskiego :evil:


Ten dealer poprostu powiedział prawdę Chciał zaoszczedzić tobie kłopotu i sobie również kosztem nawet braku zlecenia (swojego zysku).

A czy nie łatwiej byłoby podać w umowie realny - nawet odległy - termin? ;)


Jestem ciekaw czy te inne okna dostałaś w terminie?

Jutro sie okaże 8)
Na razie wszystko wskazuje, że termin umowny będzie zachowany :)

U mnie też wszystko wskazuje a tyle sięnaczytałem o Urzędowskim, w którym to są takie opóźnienia. Część okien już jest u dystrybutora a drzwi i dwa nietypowe są w ostatniej fazie produkcji. Czasu mają jeszcze miesiąc, także ja jak najbardziej jestem dobrych myśli.

JACKIE P
08-10-2006, 21:46
ja tez zakłądałem okna urzędowskiego, z okien jestem b. zadowolony, montaż w cenie, lokalny dealer zaproponował cenę za drewniane w cenie 1m2 plastiku - nie wahałęm się ani chwili. Co do pradomówności firmy, terminów - to jest to b. długa historia - szczególnie jesli chodzi o zamawianie drzwi zewnętrznych - to idzie jak po grudzie - wyprzedzenie minimum 8 m-cy, nie skutkują żadne telefony, znajomości, straszenie prawem itp. Mają to głęboko w poważaniu - natomiast produkty bez zastrzeżeń. Szczególnie seria GALUX jesli chodzi o okna i drzwi zewnętrzne - są super. Reszta jesli idzie o firmę /terminy/ - no comments.

edyryt
27-02-2007, 16:11
[quote]ja tez zakłądałem okna urzędowskiego, z okien jestem b. zadowolony, montaż w cenie, lokalny dealer zaproponował cenę za drewniane w cenie 1m2 plastiku - nie wahałęm się ani chwili. Co do pradomówności firmy, terminów - to jest to b. długa historia - szczególnie jesli chodzi o zamawianie drzwi zewnętrznych - to idzie jak po grudzie - wyprzedzenie minimum 8 m-cy, nie skutkują żadne telefony, znajomości, straszenie prawem itp. Mają to głęboko w poważaniu - natomiast produkty bez zastrzeżeń. Szczególnie seria GALUX jesli chodzi o okna i drzwi zewnętrzne - są super. Reszta jesli idzie o firmę /terminy/ - no comments.[quote]

Dokładnie tak było w naszym przypadku. A teraz po 3 m-cach od montażu okazuje się że na części okien odchodzi lakier!!!!!!!!!!!

JACKIE P
27-02-2007, 16:35
nasze były montowane w maju 2005 - b/u.

agathon
27-02-2007, 21:23
Podobnie jak Jackie P , montowałem Galluxa - co do jakości nie mam jeszcze zastrzeżeń. Okna i drzwi super. Montażyści również.
Oczywiście była obsuwa czasowa :evil: , a jakże !
Wniosek : zamawiać co najmniej pół roku wcześniej i wtedy nerwy spokojne.

edyryt
28-02-2007, 11:50
Podobnie jak Jackie P , montowałem Galluxa - co do jakości nie mam jeszcze zastrzeżeń. Okna i drzwi super. Montażyści również.
Oczywiście była obsuwa czasowa :evil: , a jakże !
Wniosek : zamawiać co najmniej pół roku wcześniej i wtedy nerwy spokojne.
Nasze okna to też Gallux złoty dąb - niestety

radekk
28-02-2007, 18:52
Niestety jesli się chce okna o parametrach Galluxa to nie ma na rynku konkurencjii...

Lookita
03-03-2007, 13:13
Na razie zadatkowalem.Kupilem Galuxy i...zamowilem pare okienek z szyba o wsp. 0.5. Drzwi tez zamowilem i wiem ze 16 tyg czekam na okna...ponadto..z meranti do 24 lutego bo byla poprzednia ofertka zrezygnowalem i mam mahoniowe po tej samej cenie. Po 24ym wzrost nastapil o 25% chyba...i zaoszedzilem na zamwoieniu 4.5 tys pln......Ogladalem wolominska oferte oraz 2-3 innych firm..mniej lub bardziej znanych i...faktycznie..inni takich parametrow nie maja...cena...coz...moglem i pcv kupic za 9 tys :-)))ale wolalem dac duzo wiecej....pod koniec wakacji mam nadz ..ze napisze jak je juz wstawie sobie w M04B.....a wszystko przez mojego kolege z zycia a drugiego z forum--Jackie P.....to on mnie ost. przekonal na te okienka....a mnie i Zonie sie bardzo podobaly......

marcin-jogo
22-03-2007, 00:26
Na razie zadatkowalem.Kupilem Galuxy i...zamowilem pare okienek z szyba o wsp. 0.5. Drzwi tez zamowilem i wiem ze 16 tyg czekam na okna...ponadto..z meranti do 24 lutego bo byla poprzednia ofertka zrezygnowalem i mam mahoniowe po tej samej cenie. Po 24ym wzrost nastapil o 25% chyba...i zaoszedzilem na zamwoieniu 4.5 tys pln......Ogladalem wolominska oferte oraz 2-3 innych firm..mniej lub bardziej znanych i...faktycznie..inni takich parametrow nie maja...cena...coz...moglem i pcv kupic za 9 tys :-)))ale wolalem dac duzo wiecej....pod koniec wakacji mam nadz ..ze napisze jak je juz wstawie sobie w M04B.....a wszystko przez mojego kolege z zycia a drugiego z forum--Jackie P.....to on mnie ost. przekonal na te okienka....a mnie i Zonie sie bardzo podobaly......
Gwarantuję ci że napewno nie masz mahoniu o ile wogóle wiesz o czym piszesz :wink: Prawdziwy mahoń minimum 2,5-3 raza droższy od sosny to co sprzedają to drzewa mahoniowce a nie mahoń
A na mahoń i dąb jest w tej chwili promocja -20% choć gdyby kupować dąb przed 01marca to i tak wyszło by minimum 300 zł taniej na dużym oknie :wink:
To taka obniżka po podwyższce :lol:

Lookita
22-03-2007, 07:19
zgadza sie...zle sformulowalem.....chodzilo o rodzine mahoniowatych..a nie czysty mahon...wowczas tego nie bylo...ale powiem szczerze ze zamawiajac i bedac w trakcie rozmow nie bylo jeszcze tej oferty...wyszlo ze bede miec lepsza odmiane drewna z rodziny mahoniowatych :-))czy teraz sie dobrze wypisalem?;-))coz...promocje sa i beda...i podwyzki...nie sposob nadazyc za tym....najwazniejsze ze i tak poczynilem oszczednosci...i Ytonga mam taniej niz juz jest...
PS.Co to za dom w avatarze masz?Czy to Z27????

marcin-jogo
22-03-2007, 08:14
Witam teraz dobrze :P
Nie to żebym się czepiał ale tat tylko w woli ścisłości :wink:
Nie to nie Z27. To Z18 ten większy chociaż po moich przeróbkach wyszedł Z18L GP2 h+ trochę musiałem go poprzestawiać :lol:

RenataS
01-11-2007, 07:56
Dokładnie tak było w naszym przypadku. A teraz po 3 m-cach od montażu okazuje się że na części okien odchodzi lakier!!!!!!!!!!!

i co z tym lakierem? złożyłeś reklamację? uznali? kiedy okna były monotowane, przed czy po tynkach?