PDA

Zobacz pełną wersję : Znaleziona duża suka



tomek1950
13-01-2008, 21:36
Dziś wieczorem w Konstancinie znalazłem wielką sukę. Zgubiła się lub uciekła. Wygląda na zadbaną, miała obrożę i kaganiec. Wygląda na mieszańca jakiejś rasy uważanej za niebezpieczną. Jest pręgowana brązowo czarna, na pysku ma białą łatę. Ogon obcięty. Uszy również obcięte przy łbie.

tomek1950
13-01-2008, 23:07
Ona jest wielka. Grzbiet ma na wysokości ponad 70 cm. Bidula łasi się, merda krótkim ogonkiem, liże mnie po rękach i nie tylko po rękach. Zdjąłem jej kaganiec. Jest straszną pieszczochą. A ja mam psa i próba ich zaprzyjaźnienia nie wypadła pozytywnie. Dinarek jest w sypialni, suka w przedpokoju i kuchni. Poradźcie co robić!!! Schronisko? Szkoda suki. Szukać właściciela któremu uciekła - nie mam warunków by tę bidulę trzymać. HELP. Szkoda mi suki. Jest bardzo miła, choć wygląda bardzo groźnie.
Kaganiec oczywiście ma zdjęty. Na obroży nie było żadnej informacji o właścicielu.

DPS
14-01-2008, 07:13
Spróbowałabym rozwiesić ogłoszenie z kserokopią zdjęcia delikwentki w okolicy, w której ją znalazłeś. No i nr telefonu do siebie.
W schronisku warto zapytać, czy ktoś u nich nie poszukiwał, mogą mieć kontakt do właściciela. Ogłoszenie w gazecie? :roll:
Suka na pewno nie pozwoli Dinarowi na dominację, jest duża i wie, że ma przewagę. No i charakterek.
Skoro zadbana i w kagańcu, to powinien właściciel jej szukać, patrz też po ogłoszeniach. I sprawdź słupy tam, gdzie ją znalazłeś.
Swoją drogą, sunia ma szczęście, że na Ciebie trafiła, większość bałaby się do niej podejść a co dopiero zdjąć kaganiec i psica padłaby z pragnienia i głodu.

Gabryjella
14-01-2008, 16:29
Myślę i myślę co to może być za rasa, może to cane corso:

http://www.canecorso.net.pl/pliki/edgar/1edgar167.jpg


Kurcze przydałoby się zajrzeć jej w pachwinę i podejść do jakiejś lecznicy gdzie mają czytnik, aby sprawdzić czy nie ma chipa.

tomek1950
14-01-2008, 18:34
http://images33.fotosik.pl/107/c6b72c7da0c3b2d9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c6b72c7da0c3b2d9)

Wet powiedział, że to owczarek środkowoazjatycki.

Gabryjella
14-01-2008, 19:06
Tak to azjata, ja szukałam bardziej wśród "bojowców" :wink:

Pierwszy raz widzę pręgowanego CAO :)

Dam info o niej na molosach i dogo.

Na bank komuś się zgubiła. Wiem, że marudzę i trudno o takie coś prosić przy CAO, ale jeżeli suka ma w pachwinie tatuaż to ułatwiłoby sprawę. Sprawdzałeś czy nie ma chipa ?

Z moje strony radzę, oprócz tego co powyższe, bo jeżeli suka ma tatuaż lub chip to daje 90% szansy na znalezienie właściciela porozwieszać ogłoszenia w okolicach sklepów, kościoła, szkół itd., do tego zwracać uwagę na ogłoszenia, może właściciel powywiesza. Suka jest dosyć charakterystyczna, pochodziłabym po okolicznych wetach, przecież gdzieś musiała być leczona. Rozwiesić w lecznicach ogłoszenia. Rozwiesić je również w sklepach zoologicznych, może właściciele mają sąsiadkę w moim typie, ja kojarzę ludzi po psach i samochodach :wink:

Gabryjella
14-01-2008, 19:39
Aha jeszcze jedna sprawa pod jakie schronisko podlega Konstancin ? Oby nie Krzyczki :-?

Nie masz możliwości przetrzymać jej u siebie, ja rozumiem, że psy się nie zaakceptowały, ale schron do tego jeżeli to ten konkretny to jak wyrok.

Jeżeli zdecydujesz się ją przetrzymać ja ze swojej strony obiecuję pomoc w poszukaniu nowego domu, jeżeli stary się oczywiście nie znajdzie, w co jednak nie wierzę, bo suka zadbana i chyba młoda, więc sądzę, że sobie samowolkę zrobiła.

Może znalazłabym kogoś kto by ją przetrzymał, nie wiem.

Dałeś gdzieś jeszcze ogłoszenia ?

tomek1950
14-01-2008, 20:57
Pierwsza doba była ciężka. Musieliśmy rozdzielić psy. Teraz jest znacznie lepiej. Trochę merdają do siebie, ale nasza "pierdoła" goldenek zwazniał i na nią często warczy. Zazdrosny. Trudnym momentem jest karmienie. Dinar niejadek jadł za trzech byłe suka nie dostała.
A suczysko jest słodkie. Kiedy wróciłem do domu skoczyła mi na piersi i wylizała.
Sprawdzę tatuaż. U weta byłem bez suki bo nie chciałem jej stresować jazdą samochodem. Czy tatuaż oznacza, że ma chipa?
Do schroniska jej nie oddamy. Jak zadzwoniłem na Paluch z pytaniem czy nikt jej nie szukał poradzono tel do UG lub Straży miejskiej to przyjedzie hycel. :evil:
Ja w czwartek wyjeżdżam do "komturii" więc zabiorę goldena i będzie łatwiej. Żona zostaje.
Na priva wysyłam Ci nr tel.
Dzięki za informacje i pomoc.
Ogłoszenia rozwieszam.

Gabryjella
14-01-2008, 21:10
Tatuaż oznacza, że suka jest rasowa, pochodzi z hodowli zarejestrowanej w ZK, jak byśmy go mieli to przez ZK moglibyśmy ustalić:
- albo hodolę z jakiej pochodzi - to w przypadku kiedy właściciel suki nie wyrabiał jej rodowodu a co za tym idzie nie zarejestrował w ZK, jak hodowca porządny to ma dane właściciela;
-albo właściciela - jeżeli suka jest w ZK zarejestrowana to mają oni jego dane.

Tatuaż nie oznacza, że ma chipa, bo może go mieć albo nie mieć bez względu na tatuaż, te dwie rzeczy nie mają ze sobą związku.

Przejrzałam ogłoszenia w necie, ale nie ma nic o zaginionej azjatce.

rrmi
14-01-2008, 21:19
Mysle , ze ktos jej szuka.
U mnie kolo domu na drzewie tez wisi ogloszenie , bo komus bokserka zaginela.Trzeba dac ludziom chwile na rozwieszenie ogloszen.
Troche czasu Tomku i wlasciciel sie znajdzie a Ty zaczniesz tesknic.
:D

Moj maly ma tatuaz na uchu , wiec moze do ucha tez warto zajrzec , nie tylko w pachwinke.

Zochna
14-01-2008, 21:34
Tomku - pewnie to zrobiles - ale tak na wszelki wypadek -
zostaw koniecznie kontakt do siebie w okolicznych schroniskach
- jezeli ktos jej bedzie szukal to napewno skontaktuje sie ze schroniskiem.
Tez mialam u siebie taka "znajde" przez pare dni - i przez kontakt zostawiony w schronie odnalazl sie wlasciciel..
Trzymam kciuki :)

Gabryjella
14-01-2008, 21:36
Moj maly ma tatuaz na uchu , wiec moze do ucha tez warto zajrzec , nie tylko w pachwinke.

Ta suka ma skopiowane ucholce :wink:

tomek1950
14-01-2008, 21:47
Te jej uszy wyglądają jak obgryzione.
Sądząc po stanie uzębienia jest młoda, a jak na suke wyjątkowo duża. Obejrzałem w internecie wzorzec rasy.
W imieniu suki dzięki, dzięki, dzięki. :D

Xena z Xsary
14-01-2008, 21:50
bo tak wyglądają uszy azjatów

Gabryjella
14-01-2008, 22:00
I kaukazów..... Niestety jak zły wet tnie to takie efekty, o ile to robił wet :-? no dobra, ale to nie temat o cięciu. :wink:

Będę zwracać uwagę na ogłoszenia o CAO, jeżeli takowe będą, i tak pół dnia nic innego nie robię tylko ogłoszenia przeglądam :wink:

tomek1950
14-01-2008, 22:27
Próbowałem obejrzeć jej pachwiny, ale ona się sprzeciwia. Wstydliwa. :wink: :D
Jednak to co widziałem to chyba tatuażu nie ma. Spróbuję jutro ponownie.

tomek1950
14-01-2008, 23:04
Obejrzałem wszystkie zdjęcia na CAO.pl Nie ma jej.

tomek1950
15-01-2008, 11:10
Przed chwilą duża suka, "Czarka" wróciła do własciciela!!!! :D :D :D :D :D :D :D
Ogłoszenie u weta okazało się skuteczne. Radość własciciela i suki były ogromne. Mnie wylizała na pożegnanie. :D :D
Dziękuję wszystkim.

oxa
15-01-2008, 11:12
Super, ukłony dla Ciebie za troskę i cierpliwość :D

Gabryjella
15-01-2008, 13:30
To super :D

tomek1950
15-01-2008, 14:24
Też bardzo się cieszę. Że suka odnalazła swój dom, że własciciel odnalazł swojego psa i z tego, że jestescie tacy wspaniali.

Buziaki dla wszystkich
Tomek

DPS
15-01-2008, 16:40
Tomku, bardzo się cieszę!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

grzesiozłodzi
17-01-2008, 00:51
Obejrzałem wszystkie zdjęcia na CAO.pl Nie ma jej.

Fajnie że wszystko dobrze się zakończyło, Tomku wykonałeś kawał dobrej roboty :D , zwłaszcza przeglądając całą bazę CAO.pl, a pręgowane Azjaty są http://www.ysolom.fora.pl/galeria,13/fingal-vel-labek-i-bagira-vel-zmora,252.html są nawet na tym forum 8)

Pozdrawiam
Grzegorz

adanielak1
16-02-2008, 16:10
Super z was ludziska, :D :D :D Kocham dobre zakończenia, a tak ich niewiele wśród znajd. :cry: . W mojej miejscowości ktoś wyrzucił zwyczajnie w krzaki dwie młode sunie ok. 3 mies. Nikt nie chce bo suka to problem, a ja mam już trzy psy, co robić... :cry: