PDA

Zobacz pełną wersję : PIWNICZKA W NIEPODPIWNICZONYM DOMU



ewazych
14-01-2008, 08:14
zamieżam wybudowac dom bez podpiwniczenia czy jest jakaś szansa zastapienia piwnicy spiżarnią. Czytałam już o propozycjach klimatyzacji, luksferów itp. inni jeszcze mówili ze ziemianka byłaby najlepszym rozwiązaniem. dLACZEGO PYTAM, PONIEWAŻ chciałabym uzyskać temerature zbliżona do piwnicznej w której można by było przechowywać przetwory i warzywa. Z góry dziękuje za odpowiedź

bimbelt
14-01-2008, 12:06
Ja w schowku pod schodami zrezygnowalem z ocieplenia posadzki. Będzie troche chłodniej, ale nie mam pojęcia czy wystarczająco chłodno by trzymać tam np. ziemniaki na zimę.

ewazych
14-07-2008, 11:56
w jednym z muratorów z 2004 roku znalazłam idealne rozwiązanie. Pamietać jak w starych domach budowano piwniczki na wino. Wybuduję taką w swoim domu tylko że nie wiem w którym miejscu ją rozplanowąć. W muratorze mówiono ze w środku domu i nie może miec kontaktu z fundamentami. Ale to co było napisane to bardzo ogólnikowa wiedza. Czy ktoś wie jak cos takiego wybudować, w pomieszczeniu tym trzymane będa ziemniaki i przetwory dlatego niezbędna będzie wentylacja jak ją połączyć z domem? A co z ociepleniem i ochroną przed zalaniem, czy może lepiej jakąś lepiankę :) Prosze o pomoc, jeśli chcecie plan domu jest w moim dzienniku.