PDA

Zobacz pełną wersję : Suszarka kondensacyjna -bardzo ważne pytanie



zott36
14-01-2008, 12:13
Chcę spełnic swoje marzenie i kupic suszarkę kondensacyjną (blok) ,
mam mało miejsca więc suszarka musi stac na pralce .I tu pojawia sie pewien problem.
Pralkę mam siemens , czy suszarkę tez muszę kupic siemensa lub boscha , zeby ustawic je jedna na drugą ?
Wybrałam sobie suszarkę AEG lub Electrolux i poinformowano mnie w jednym sklepie , ze nie będę mogła jej ustawic na siemensie .
Możliwe są ponoc tylko takie kombinacje.
Ponoc AEG można postawic na electroluxie i odwrotnie
Bosch na siemensie i odwrotnie.
Dziwi mnie to troszkę . W innych sklepach nie wypowiadają sie na ten temat , mówia wprost , ze nie wiedzą .
Może ktos z forumowiczów wie jak to jest naprawdę ?

akacja
14-01-2008, 18:42
Suszarki nie stawia się bezpośrednio na pralce, potrzebny jest element łączący. Taki kawałek jakby stelaża, niezbyt wysoki. Może być z wysuwaną półką np. na miskę z praniem, może być bez. Stelaż musi pasować i do pralki i do suszarki, dlatego nie można ich dobierać dowolnie.

zott36
15-01-2008, 07:51
Dziękuję za odp. teraz już wszystko jasne ,szkoda , ze w sklepie nie potrafią udzielic takiej informacji.
Pozdrawiam

Maciejka_1976
15-02-2009, 00:22
też mam ważne pytanie dotyczące suszarki kondensacyjnej...czy można ją zabudować/obudować jakąś szafką??muszę ją wstawić do łazienki, a nie chcę,żeby stala tak na wierzchu, pomyślałam o jakiejś zabudowie, ale czytałam,że taka suszarka oddaje dużo ciepła i stąd moje pytanie...

ellaj
15-02-2009, 11:28
No, wlasnie tez mi sie wydaje, ze nie, bo za duzo ciepla oddaje.
Potrafi nagrzac niewielkie pomieszczenie. Lepiej chyba nie ryzykowac.

witu102
15-02-2009, 16:53
co znaczy ryzykować:)
ciepło oddaje, ale ,moim zdaniem, dobra jakościowa obudowa z wentylacją nie będzie sprawiała kłopotów, ciepła jest duze, ale temperatury nie są duże..maks 60st wiec raczej nic nam nie spali i nie stopi:)

ellaj
15-02-2009, 17:25
Nie pamietam dokladnie, ale producent chyba zabrania.
Nie jestem pewna.
Nie pamietam juz isntrukcji.

Maciejka_1976
15-02-2009, 17:28
no właśnie tak sobie pomyślałam,ze te temp. to coś w granicach max 60 stopni, więc takiej szafce z drewna czy mdf'u nie powinno się nic stać...najwyżej będę otwierała szafkę na czas suszenia...może zostawię jakieś otwory wentylacyjne z tyłu i z boku szafki...
pralce chyba też zrobię takie otwory, bo też muszę ją zabudować...

może ktoś jeszcze ma jakies doświadczenie w tym temacie???