PDA

Zobacz pełną wersję : Dach - wiadomo że ceramika - ale jakiej firmy???



Romeczek
14-01-2008, 19:28
Od 2 dni przeglądam forum i ile postów tyle opini na temat dachówki ceramicznej, bo taką zamierzamy przykryć dom. Zastanawialiśmy się nad dachówką Robena falista plus - ponoć się ostatnimi czasy popsuła. Potem przyszedł czas na Koramic E32 - doczytałem, że też nie najlepiej się spisuje. Dzisiaj byłem u sprzedawcy materiałów budowlanych - współpracujemy już kilka miesięcy - i polecał mi Koramic ze względu na niemieckie pochodzenie firmy i solidność. Wyczytałem coś również o marglu zawartym w dachówce - ponoć Koramic ma go więcej niż Roben i tym samym jest przez to gorsza.

Pomocy !!!!!! Co polecacie???

pablitoo
14-01-2008, 19:40
Od 2 dni przeglądam forum i ile postów tyle opini na temat dachówki ceramicznej, bo taką zamierzamy przykryć dom. Zastanawialiśmy się nad dachówką Robena falista plus - ponoć się ostatnimi czasy popsuła. Potem przyszedł czas na Koramic E32 - doczytałem, że też nie najlepiej się spisuje. Dzisiaj byłem u sprzedawcy materiałów budowlanych - współpracujemy już kilka miesięcy - i polecał mi Koramic ze względu na niemieckie pochodzenie firmy i solidność. Wyczytałem coś również o marglu zawartym w dachówce - ponoć Koramic ma go więcej niż Roben i tym samym jest przez to gorsza.

Pomocy !!!!!! Co polecacie???

Roben średzka falista :lol:

Kane66
14-01-2008, 19:43
ja polecam ci tą którą widziałeś na dachu (nie w sklepie jedną dachówkę) i która ci się podoba, pasuje do reszty elewacji domu (chyba ze dobierasz elewacje do dachu a nie dach do elewacji). O każdej marce znajdziesz posty czy opinie mowiace o wpadkach, lepsze, gorsze, jeden to, drugi tamto. Serio - nie warto ;)
Nie wnikam dlaczego ceramiczna (o tym tez mozna i mozna...) ale naprawde - pojezdzij, poogladaj dachy, znajdziesz ten co sie podoba, dowiedz sie co maja. Ja tak zrobilem - nie mowie ze to najlepsza metoda. I tez chcialem ceramiczna ;) A skonczylem na betonowym brassie. Malo ze sie podobal to jeszcze byl tańszy i to sporo. Co do jakości itp - kup dachowke na tyle wczesniej by gdy ja przywioza i zobaczysz ze cos nie gra moc sobie pozwolic na nieodebranie towaru i znalezienie innej/drugiej dostawy. Podstawa - kup ją w rzetelnej hurtowni dbajacej o reputacje.

aalbercik
14-01-2008, 20:24
Ja najpierw szukałem po okolicznych dachach. Wybór padł na jesienny liść z Jungnmeier'a. Polecam.

czandra
14-01-2008, 21:45
[quote="Romeczek"Pomocy !!!!!! Co polecacie???[/quote]

Creaton, seria Terra

Xzbyszek
15-01-2008, 07:41
Ja mam Röben falista, trochę się załamałem, jak ją przenosiłem z palet na strop, bo była strasznie krucha i w co drugiej cos się ukruszyło. Po ułożeniu wyszło jednak fajnie, a fachowcy nawet ja chwalili, że dość dobra i równa (Wcześniej ci sami fachowcy doradzali mi, żebym kupił Jungnmeier'a,- nie zdecydowałem się głównie przez cenę)

EZS
15-01-2008, 09:05
Różni się materiałem

A tak na serio - znajdź dekarza, do którego będziesz miał zaufanie, wybierz rodzaj dachówki, która ci się podoba i zapytaj, czy ją połozy. Dekarz wie, która jest krucha a która ma kiepskie zamki.

Ana27
15-01-2008, 09:27
my mamy ruppceramike sirius 13...dachowka bardzo solidna i ladnie wyglada na dachu :) ..

wojciaszek
15-01-2008, 09:33
też rupp sirius i jest ok :lol:

martinez44
15-01-2008, 09:53
Pracuję w firmie produkcującej ceramikę (nie dachówkę ale blisko). Powiem wam coś- cały ten bajer odnośnie ceramiki to propaganda. Trwałość ceramiki jest porównywalna z betonem (patrz koloseum wykonane z betonu stoi do dziś). Spieprzona ceramika będzie miała taką nasiąkliwość, że mróz szybko ją zlasuje. Ale zawsze można powiedzieć, że towar naturalny ekologiczny (ciekawe co jest naturalnego w wypalniu w pallniku gazowum w temp. 1200C).
PS. Bomba A też jest wykonana z ekologicznych materiałów: naturalnego uranu wydobywanego bezpośrednio z ziemi - całość jeszcze uszlachetniona (nie brzmi pięknie?).

hunk1
26-01-2008, 15:53
Ja mam Bogena - Innovo 12 antracyt. Ceramiczna. Na dachu wyglada super jedyny minus to nie jest barwiona w masie - ale od czego sa farby angobowane.

krys1
27-01-2008, 11:17
Ja mam Bogena - Innovo 12 antracyt

POPIERAM. Ja będę mieć Innovo 12 granat brązowy. Dla mnie cudo!!!!!!!!!!!!

http://images33.fotosik.pl/121/5d31f4490e80a2b0.jpg (www.fotosik.pl)

(ta po prawej, wcześniej myślałam nad rubinem czerwonym - ta po lewej)

Krzysztofik
27-01-2008, 12:43
Porozmawiałem sobie z kilkoma osobami, i dowiedziałem sie że cementowa jest o wiele lepsza od ceramicznej.
Uzasadniano to nasiąkliwością przy ewentualnych "mikrouszkodzeniach".
Osobiście miałem do czynienia z dachówką ceramiczną produkowaną ponad 100 lat temu do której nie mam zastrzeżeń, oraz oglądałem sobie dachówki ceramiczne produkowane 15 lat temu, które musiałem wymieiać bo sie rozsypywały.
Dlatego nie wiem skąd ten zachwyt tutaj nad dachówkami ceramicznymi pokrywanymi "czymś tam".

Jrrzy
27-01-2008, 12:45
Roben angobowana, położona w 2005 r.Bez zastrzeżeń, trzyma się dobrze i wygląda dobrze.

krys1
27-01-2008, 14:55
Dlatego nie wiem skąd ten zachwyt tutaj nad dachówkami ceramicznymi pokrywanymi "czymś tam".

A.......tak sobie. Czyżby nie było można???

Natalia Stanko
27-01-2008, 15:35
Gładka glazurowana powierzchnia dachówki powoduje , ze zanieczyszczenia nie przywieraja do niej tak jak do chropowatej - chyba jest to logiczne. Ja osobiście mam dokładnie taką jaką Krys1 - jest boska- czekoladowa na słońcu.

A wybór dkonałam oglądając 3letnią wystawkę dachówek. Tylko glazurowana wyglądała na nową. Reszta była poszarzała od brudu i to właśnie była betonowa dachówka.

ryba7070
27-01-2008, 21:20
Witam! My właśnie mamy Koramica E 32 kasztan angoba szlachetna :D, bardzo fajnie wygląda, dekarze też sobie dachóweczkę chwalili, równa,wysokie zamki. Początkowo chcieliśmy Creatona ( Finesse ) ale jednak był dużo droższy :cry: ...

biedronek
28-01-2008, 18:37
A może BRAAS.

bryta
28-01-2008, 19:25
Porozmawiałem sobie z kilkoma osobami, i dowiedziałem sie że cementowa jest o wiele lepsza od ceramicznej.
Uzasadniano to nasiąkliwością przy ewentualnych "mikrouszkodzeniach".
Osobiście miałem do czynienia z dachówką ceramiczną produkowaną ponad 100 lat temu do której nie mam zastrzeżeń, oraz oglądałem sobie dachówki ceramiczne produkowane 15 lat temu, które musiałem wymieiać bo sie rozsypywały.
Dlatego nie wiem skąd ten zachwyt tutaj nad dachówkami ceramicznymi pokrywanymi "czymś tam".

Szkoda tylko ze jak sie mieszka kolo lasu to betonowa juz po 2 latach wyglada obrzydliwie .
Jesli ma sie otpowiednie fundusze to najlepiej kupic glazurowana :lol:

krys1
28-01-2008, 20:29
Porozmawiałem sobie z kilkoma osobami, i dowiedziałem sie że cementowa jest o wiele lepsza od ceramicznej.
Uzasadniano to nasiąkliwością przy ewentualnych "mikrouszkodzeniach".
Osobiście miałem do czynienia z dachówką ceramiczną produkowaną ponad 100 lat temu do której nie mam zastrzeżeń, oraz oglądałem sobie dachówki ceramiczne produkowane 15 lat temu, które musiałem wymieiać bo sie rozsypywały.
Dlatego nie wiem skąd ten zachwyt tutaj nad dachówkami ceramicznymi pokrywanymi "czymś tam".

Szkoda tylko ze jak sie mieszka kolo lasu to betonowa juz po 2 latach wyglada obrzydliwie .Jesli ma sie otpowiednie fundusze to najlepiej kupic glazurowana :lol:


Zgadzam się z powyższym i dokładam swoje:
Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych. Domki mają średnio 3-5 lat. Na większości leży cementowy czerwony Braas. Osiedle budowała jedna firma. Szkoda, że nie mam zdjęć a i dzieci chore bo bym poszła zrobić parę. Dachówka po tych paru latach wygląda koszmarnie. Jest brudna, porośnięta mchem. I jakoś nikomu nie chce się skakać po dachu i go myć. Nikt nie ma na to ochoty i czasu. Dookoła nie ma lasów ani zbiorników wodnych, które mogłyby zwiększać wilgotność powietrza i sprzyjać "łapaniu" brudu przez dachówki. To mnie przekonuje, że cementowe dachówki bez powłok są najgorsze. Obok tego osiedla mieszka moja znajoma. Ma 10-letni dom i jakąś dachówkę ceramiczną. Dachówka wygląda bardzo dobrze. Dopiero po dokładnym przyjrzeniu się można dostrzec mech na niektórych łączeniach. Po 5 latach po wybudowaniu domu wolałabym pielić ogródek a nie przejmować się dachem.

jacekp71
28-01-2008, 20:55
ponownie wraca watek, w ktorym po czterystu kolejnych postach Romeczek (autor) i tak nie znajdzie odpowiedzi na swoje pytanie .... ;-)
no i najprawdopodobnie i tak kupi to co mu sie podoba (pooglada dachy w okolicy) i na co uzna ze warto wydac pieniadze .... ;-)

piotruspan
28-01-2008, 22:20
dokładnie tak jest właśnie .ja na przykład dostaję odruchów kiedy widzę błyszczącą w słoncu angobowaną.ale to wewnętrzny mój problem.na moim dachu mam taką dachówkę która podobała się mnie-wyszło na to że jest betonowa i tania .mech i glony nie przeszkadzają mi zupełnie(dach ma chronić budynek przed opadami)zamiast odjechanych dachówek wolę mieć większy dach(dom)co do jakości ...porównując wyroby ceramiczne sprzed 100 lat i dzisiejsze.....tak czy siak powinny nas budujących przetrzymać :roll: reasumując jesli podoba się dachówka X(ceramiczna) i masz na nią kase to ją kup zapytawszy wcześniej TYCH OD UKŁADANIA,czy aby coś przeciwko nie mają,cała reszta to bla,bla ale to tylko moje zdanie

zetka79
28-01-2008, 22:47
ja położyłem u siebie niezbyt popularną w Polsce dachówkę firmy Meyer Holsen (model Tandem) i wydaje mi się że oferta tej firmy jest bardzo atrakcyjna - stosunek ceny do jakości. Jest ona reklamowana jako najlżejsza na świecie (model Ravensberger) a gwarancja wynosi 50 lat- wprawdzie wiadomo że to trochę chwyt marketingowy, ale zawsze o czymś świadczy. Niestety kolorystyka nie jest zbyt bogata, ale wydaje mi się że jest warta zainteresowania

skorpio
29-01-2008, 08:07
A może coś takiego?


http://images31.fotosik.pl/124/25336bf1d2724bb3med.jpg

http://images32.fotosik.pl/123/2d517e0e8c63b211med.jpg

krys1
29-01-2008, 11:21
Każdy ma prawo wyboru

Dachówka cementowa po ok. 5 latach (każda z innego dachu na moim osiedlu):

http://images34.fotosik.pl/124/07e63d7b2e31af41.jpg (www.fotosik.pl)

http://images32.fotosik.pl/123/e5a2d699168284f4.jpg (www.fotosik.pl)

http://images34.fotosik.pl/124/83b3e48c174a72a9.jpg (www.fotosik.pl)

skorpio
29-01-2008, 11:28
Szlachetna patyna 8)

Paweł Czernecki
29-01-2008, 13:01
Ja osobiście mam antracytowego Braasa i czy on lepszy czy gorszy to nie wiem. Był na 100% tańszy :)

Ale z mojego doświadczenia mogę dodać że ciemny dach bardzo się brudzi i osoby które lubią na co dzień delektować się nieskażoną powierzchnią dachu powinny wybrać inny kolor.

Co do mchu to obecny braas ma ileś tam powłok lakieru więc może ten problem go mniej dotyczy ...

szybkaosa
30-01-2008, 10:30
Kto ma Creatona MZ5 na dachu? Przyznawać się.

Dostałem wycenę dla blachodachówki Ruuki - 23 000zł
A dachówka Creaton MZ-5 25 500zł
Zastanawiać się? To ceny kompletnego pokrycia z orynnowaniem. Ceny lada chwila idą w górę, co o tym sądzicie?

pablitoo
30-01-2008, 10:45
Każdy ma prawo wyboru

Dachówka cementowa po ok. 5 latach (każda z innego dachu na moim osiedlu):
(...)

Potwierdzam - w bezpośredniej odległości od mojego domu stoją dwa budynki kryte betonowym Brasem - kolor taki jak na fotkach powyżej - ceglasty - niestety ilość mchów i zanieczyszczeń - taka sama - wyglada to koszmarnie ...
Domy około 4-5 lat temu wybudowane i przykryte ...

Krzysztofik
30-01-2008, 15:08
Każdy ma prawo wyboru

Dachówka cementowa po ok. 5 latach (każda z innego dachu na moim osiedlu):
(...)

Potwierdzam - w bezpośredniej odległości od mojego domu stoją dwa budynki kryte betonowym Brasem - kolor taki jak na fotkach powyżej - ceglasty - niestety ilość mchów i zanieczyszczeń - taka sama - wyglada to koszmarnie ...
Domy około 4-5 lat temu wybudowane i przykryte ...
A obok stoją 10 letnie domy z dachówką ceramiczną, ale nie zmieściły sie na zdjęciu???
Dział nazywa sie "wymiana doświadczeń".
Ja napisałem tylko o tym co widziałem i dotykałem.
Być może trafiłem na jakąś felerną partie, ale jestem zrażony do ceramicznych obecnie produkowanych.
Kiedyś zajmowałem sie remontami bardzo starych dachów, i tamte dachówki były praktycznie nieruszone zębem czasu.
Przyglądam sie temu wątkowi bo jestem (jeszcze) przed zakupem dachówek.
Też patrze na dachy sąsiadów i widze od północy "zielone" dachy na ceramice.
O blachodachówce nawet nie myśle, ze względu na cene, a trapezowa mi sie nie podoba :wink:

majki
30-01-2008, 15:34
Ja osobiście mam antracytowego Braasa i czy on lepszy czy gorszy to nie wiem. Był na 100% tańszy :)


My też wybraliśmy Brassa Cisar antracyt. Na pewno tańszy niż ceramika, a jak będzie ... ?
Byle nie kapało :wink:

pozdrawiam, majki

grzesiek_LA
30-01-2008, 17:20
Ja również jestem przed zakupem pokrycia dachu i zastanawiam się jak współcześnie produkowana dachówka cementowa będzie wyglądała za 10-15 lat. Czy farba z niej nie zejdzie? Przecież to w końcu pomalowany beton. Niby są barwione w masie ale to barwienie jest słabe.

Nie wiem czy nie lepiej za 20 - 25 lat wymienić blachę (a może będą wtedy inne fajne pokrycia) niż trzymać 50 lat brzydką dachówkę?
Dochodzę do wniosku, że jak jak kupować dachówkę to porządną a w innym przypadku to lepiej jakąś w miarę przyzwoitą blachodachówkę.

krys1
30-01-2008, 17:24
A obok stoją 10 letnie domy z dachówką ceramiczną, ale nie zmieściły sie na zdjęciu???
Dział nazywa sie "wymiana doświadczeń".


Jutro zrobię zdjęcia tej w/w 10 - letniej ceramicznej. Pozdrawiam

ila66
30-01-2008, 18:00
Nie wiem czy nie lepiej za 20 - 25 lat wymienić blachę (a może będą wtedy inne fajne pokrycia) niż trzymać 50 lat brzydką dachówkę?

z dachowki cementowej w przyszlosci mozna przejsc na karpiowke bez odrywania lat

zetka79
30-01-2008, 20:25
ponownie wraca watek, w ktorym po czterystu kolejnych postach Romeczek (autor) i tak nie znajdzie odpowiedzi na swoje pytanie ....

trudno żeby znalazł odpowiedź skoro już po 10 postach zaczyna się dyskusja nie na temat. Autor wyraźnie w temacie zaznaczył że jest zdecydowany na dachówkę ceramiczną, pozostaje kwestia firmy. Po co więc w tym temacie pojawia się wątek dachówki betonowej? Rozumiem że wymiana doświadczeń, ale chyba na temat...

Paweł Czernecki
31-01-2008, 12:36
racja,a więc zostawmy beton ...

Znajomy kierownik budowy powiedział: Przykryj marsylką bo to od lat niezmienny model i zawsze dokupisz brakującą sztukę. Może jest to kolejne kryterium ...

krys1
31-01-2008, 14:33
To ja jeszcze honorowo wklejam obiecane zdjęcie 10-letniej ceramiki i żeby nie było, to zdjęcie strony północnej.

http://images25.fotosik.pl/149/5cecc6e669736591.jpg (www.fotosik.pl)

Krzysztofik
31-01-2008, 17:40
Ja też honorowo pujde jutro do okulisty, bo jak patrze na 7 letnią ceramike to widocznie mam "zielone mroczki" przed oczami patrząc na nią od strony północnej.
Nie będe oglądał zdjęć, tylko przed zakupem dachówki wnikliwie popatrze sobie na lokalne budowy i osiedla. :wink:

piotrulex
31-01-2008, 20:35
zamowilismy ceramike koramic renesansowa L15 brazowa angobowana

cena 1 sztuki to 2,91 brutto

taka nam polecil zaprzyjazniony handlowiec

zastanawialismy sie jeszcze nad betonowym euronitel lecz jednak postanowilismy polozyc ceramike

Kris2222
31-01-2008, 21:05
też zamówiłem Koramic L15 tylko antracytową :D

miał być Bras a będzie ... wiadomo :)

Jak bedzie położona to wkleję foty :)

el-ka
31-01-2008, 21:10
Trost - angoba, kasztan - cena porównywalna jak braasa.
Jesteśmy zadowoleni.

glowac
31-01-2008, 21:22
Krzysztofik
i co byłes u tego okulisty?
co Ci powiedział?
wszystko ok. czy cylindry będziesz nosił?

Romeczek
odpowiadając na Twoje pytanie - bo chyba nie wszyscy poszli tym tropem - obie firmy i Koramic i Roben kożystają z tego samego złoża w Polsce - tylko z innych ich krańców.
ale obie są robione głównie w Polsce i z naszych surowców, obie też należą do niemieckich włascicieli. jedyna różnica to że dachówki Koramica można w naszym kraju kupić wyprodukowaną u zachodniego sąsiada. Roben chyba tego nie proponuje.
jest to spowodowane tym ze nie wszystkie produkty wienerbergera są produkowane w Polsce.

radzę pojechać do składu i poprosić o adresy budów, które mają na swych dachach tą dachówkę, która Ci się podoba.

grzesiek_LA
31-01-2008, 21:41
A czy macie może fotki dachów z ciemnych dachówek (np. brąz), czy one też porastają?

glowac
31-01-2008, 21:50
kolor nie ma wpływu na porastanie - jedynie na to czy widać bardziej czy mniej.
Wpływ na porastanie ma powłoka - glazura, angoba - tu słabo porasta

grzesiek_LA
31-01-2008, 21:54
Wydawało mi się, że przy ciemniejszych kolorach dach nagrzewa się bardziej przez co szybciej wysusza. Dla porostów to pewnie gorzej...

glowac
31-01-2008, 22:00
o - argument dobry - ale nie wiem jak bardzo hamuje to porastanie.
wiesz i tak jest to uzależnione od tego czy masz z północnej strony dach i czy sa drzewka, jakaś woda, itd.
Dla niezdecydowanych – jeżeli macie dylemat, to proponuję wziąć dachówkę ceramiczną i betonową do ręki i zobaczyć jaką ma fakturę. Im więcej chropowatości (czyli ziarenek piasku…) tym szybciej pokryje się nimi zielony nalot.
Jeżeli jednak ktoś chce kupić cementową – to zdecydowanie barwioną w masie – ale dotyczy to też każdej innej ceramicznej – jeżeli kolor inny niż natura, to barwiona w masie.

el-ka
31-01-2008, 22:05
A te taśmy z miedzią? Ktoś to ma? Ponoć cudowna recepta przeciw zielenieniu dachu.

sailor_ro
31-01-2008, 22:35
No to ja może wtrącę niesmiało,ze jedna z moich sasiadek ma Tondach-glazurowany czekoladowy,druga posiada Creatona-kolor ceglasty,zwykła powłoka bez połysku.Obie położone w tym samym czasie jakis rok temu i na Creatonie cos tam sie zaczyna pojawiac,na Tondachu nic.
Tyle tylko ze Creaton jest oddalony jakies 30-40 metrow od lasu,a Tondach ma ze 300 metrow.

Paulina&Pawe?
31-01-2008, 23:03
ja położyłem u siebie niezbyt popularną w Polsce dachówkę firmy Meyer Holsen (model Tandem) i wydaje mi się że oferta tej firmy jest bardzo atrakcyjna - stosunek ceny do jakości. Jest ona reklamowana jako najlżejsza na świecie (model Ravensberger) a gwarancja wynosi 50 lat- wprawdzie wiadomo że to trochę chwyt marketingowy, ale zawsze o czymś świadczy. Niestety kolorystyka nie jest zbyt bogata, ale wydaje mi się że jest warta zainteresowania


Witam
My tez mamy Meyer-Holsena Tandem kolor stara czerwień i jesteśmy pewni, że to był świetny wybór.

Frantz
01-02-2008, 08:12
Mój majster z 40 letnim doświadczeniem twierdzi, że najlepsza w swojej cenie jest Ruppceramika. Twierdzi, ze to się czuje pod flexem. Sam ma Syriusza

skorpio
01-02-2008, 08:35
A te taśmy z miedzią? Ktoś to ma? Ponoć cudowna recepta przeciw zielenieniu dachu.

Jeśli będą rynny stalowe to ta opcja odpada - miedź wchodzi w reakcję ze stalą.

Nikoru
01-02-2008, 16:39
Mój majster z 40 letnim doświadczeniem twierdzi, że najlepsza w swojej cenie jest Ruppceramika. Twierdzi, ze to się czuje pod flexem. Sam ma Syriusza

Nasz dekarz stwierdził podobnie i dwa dni temu kupiliśmy miedzianego Syriusza :-)

Izulek
01-02-2008, 17:24
A czy ktoś z Was zna lub ma u siebie dachówkę Erlus?

leszekwoz
03-02-2008, 22:24
hey ja wybralem dachowke robena sredzka typu s naturalna czerwien co o niej myslicie?? :D

glowac
03-02-2008, 22:55
kto będzie chciał to dostrzeże różnicę między betonem a ceramiką
http://forum.muratordom.pl/cos-dla-zwolennikow-dachowek,t122919.htm

Paweł Czernecki
04-02-2008, 07:35
:) dobre ... ale miało nie być o cementowych

Ponieważ mam cement na dachu spieszę z wyjaśnieniem bo zdjęcie pod powyższym linkiem jest tendencyjne.

Dachówki tam umieszczone mają około 50lat. Takie same miał mój dziadek na domu. Były one wyrabiane na podwórku podczas budowy na maszynie wibracyjnej. Przetrwały na domu 35 lat i w latach 80tych zostały wymienione na super azbest.

Do dziś stary budynek gospodarczy jest przykryty tą dachówką ( choć to już jej ostatnie lata ) i aż tak porośnięty mchem nie jest.

A skąd mech ? Proste .... chropowata powierzchnia i duża nasiąkliwość która w dużo mniejszym stopniu występuje w ceramice.

jacekp71
04-02-2008, 12:21
Mój majster z 40 letnim doświadczeniem twierdzi, że najlepsza w swojej cenie jest Ruppceramika. Twierdzi, ze to się czuje pod flexem. Sam ma Syriusza

Nasz dekarz stwierdził podobnie i dwa dni temu kupiliśmy miedzianego Syriusza :-)

moze ja jakis dziwny jestem .... ale co ma opinia za przeproszeniem jakiegos majstra do naszego wyboru dachowki ??
a plytki do lazienki kupujecie bo kafelkarzowi sie podoba jak sie docinaja ? czy kociol bo instalator powiedzial ze jest OK i ze latwo sie instaluje ?

zaloze sie, ze 95% osob wybierajac dachowki kierowalo sie / kieruje i bedzie sie kierowac glownie dwoma aspektami: estetyką i ceną.
a jak czytam ze kogos żywotnie interesuje zawartość margla w dachowce, to mnie szczerze mdli ....

piotrulex
04-02-2008, 12:45
Mój majster z 40 letnim doświadczeniem twierdzi, że najlepsza w swojej cenie jest Ruppceramika. Twierdzi, ze to się czuje pod flexem. Sam ma Syriusza

Nasz dekarz stwierdził podobnie i dwa dni temu kupiliśmy miedzianego Syriusza :-)

moze ja jakis dziwny jestem .... ale co ma opinia za przeproszeniem jakiegos majstra do naszego wyboru dachowki ??
a plytki do lazienki kupujecie bo kafelkarzowi sie podoba jak sie docinaja ? czy kociol bo instalator powiedzial ze jest OK i ze latwo sie instaluje ?

zaloze sie, ze 95% osob wybierajac dachowki kierowalo sie / kieruje i bedzie sie kierowac glownie dwoma aspektami: estetyką i ceną.
a jak czytam ze kogos żywotnie interesuje zawartość margla w dachowce, to mnie szczerze mdli ....

jak kupowalismy piec na ktorym sie wcale nie znamy to opinia zaufanego hydraulika byla dla nas bardzo cenna

jak zamawialismy dachowke i z tych co nam sie podobaly byl wybor miedzy 3 firmami to tez wybralismy ta ktora polecil majster ktory dachy od prawie 30-tu lat uklada

to chyba nic dzienego ze robiac zakupy w tematach na ktorych sie nie znamy kierujemy sie opiniazi ludzi ktorzy na tym sie znaja z racji zawodu i nie maja powodu aby nam zle zyczyc

a jak czytam ze kogos mydli gdy inwestor sie nie zna na wszystkim i prosi o pomoc fachowca, to mnie szczerze mdli .... :wink:

Nikoru
04-02-2008, 15:38
Mój majster z 40 letnim doświadczeniem twierdzi, że najlepsza w swojej cenie jest Ruppceramika. Twierdzi, ze to się czuje pod flexem. Sam ma Syriusza

Nasz dekarz stwierdził podobnie i dwa dni temu kupiliśmy miedzianego Syriusza :-)

moze ja jakis dziwny jestem .... ale co ma opinia za przeproszeniem jakiegos majstra do naszego wyboru dachowki ??
a plytki do lazienki kupujecie bo kafelkarzowi sie podoba jak sie docinaja ? czy kociol bo instalator powiedzial ze jest OK i ze latwo sie instaluje ?

zaloze sie, ze 95% osob wybierajac dachowki kierowalo sie / kieruje i bedzie sie kierowac glownie dwoma aspektami: estetyką i ceną.
a jak czytam ze kogos żywotnie interesuje zawartość margla w dachowce, to mnie szczerze mdli ....

jak kupowalismy piec na ktorym sie wcale nie znamy to opinia zaufanego hydraulika byla dla nas bardzo cenna

jak zamawialismy dachowke i z tych co nam sie podobaly byl wybor miedzy 3 firmami to tez wybralismy ta ktora polecil majster ktory dachy od prawie 30-tu lat uklada

to chyba nic dzienego ze robiac zakupy w tematach na ktorych sie nie znamy kierujemy sie opiniazi ludzi ktorzy na tym sie znaja z racji zawodu i nie maja powodu aby nam zle zyczyc

a jak czytam ze kogos mydli gdy inwestor sie nie zna na wszystkim i prosi o pomoc fachowca, to mnie szczerze mdli .... :wink:

Święte słowa! Oczywiste jest, że początkowo kierowaliśmy się estetyką i ceną. Wybraliśmy kilka dachówek a ostateczną decyzję pomógł nam podjąć dekarz. To chyba normalna kolej rzeczy...

aga1401
04-02-2008, 16:01
glowac boska fota
my tez ceramika. robena sredzka falista kasztan
jest p r z e p i e k n a
i powiem wam ze najlepsza jest ceramika.mam ja na domku w ktorym mieszkam i zbudowany ho ho kope lat przed wojna.po prostu wyglada nadal super.nawet dach juz byl raz przekladany,wyplukala sie zaprawa i sami dekarze potwierdzali ze jest extra

jacekp71
05-02-2008, 23:41
Mój majster z 40 letnim doświadczeniem twierdzi, że najlepsza w swojej cenie jest Ruppceramika. Twierdzi, ze to się czuje pod flexem. Sam ma Syriusza

Nasz dekarz stwierdził podobnie i dwa dni temu kupiliśmy miedzianego Syriusza :-)

moze ja jakis dziwny jestem .... ale co ma opinia za przeproszeniem jakiegos majstra do naszego wyboru dachowki ??
a plytki do lazienki kupujecie bo kafelkarzowi sie podoba jak sie docinaja ? czy kociol bo instalator powiedzial ze jest OK i ze latwo sie instaluje ?

zaloze sie, ze 95% osob wybierajac dachowki kierowalo sie / kieruje i bedzie sie kierowac glownie dwoma aspektami: estetyką i ceną.
a jak czytam ze kogos żywotnie interesuje zawartość margla w dachowce, to mnie szczerze mdli ....

jak kupowalismy piec na ktorym sie wcale nie znamy to opinia zaufanego hydraulika byla dla nas bardzo cenna

jak zamawialismy dachowke i z tych co nam sie podobaly byl wybor miedzy 3 firmami to tez wybralismy ta ktora polecil majster ktory dachy od prawie 30-tu lat uklada

to chyba nic dzienego ze robiac zakupy w tematach na ktorych sie nie znamy kierujemy sie opiniazi ludzi ktorzy na tym sie znaja z racji zawodu i nie maja powodu aby nam zle zyczyc

a jak czytam ze kogos mydli gdy inwestor sie nie zna na wszystkim i prosi o pomoc fachowca, to mnie szczerze mdli .... :wink:

Święte słowa! Oczywiste jest, że początkowo kierowaliśmy się estetyką i ceną. Wybraliśmy kilka dachówek a ostateczną decyzję pomógł nam podjąć dekarz. To chyba normalna kolej rzeczy...

dla kogos normalna, dla kogos nie. potrafie zrozumiec wasze podejscie.
jakkolwiek na mojej budowie to zawsze ja mialem ostatnie slowo, nigdy wykonawca. wiem, ze bardzo rzadko kieruja sie interesem inwestora, maja swoje "ulubione" materialy i tysiac argumentow na poparcie ich racji, prawie nigdy nie sa obiektywni. ale kto jak lubi.

poraza mnie jednak inny fenomen.
nie potrafie zrozumiec, ze kiedy na forum jest mowa o dachowkach, to wszyscy sie roztkliwiaja, analizuja ich sklad, pytaja o rade dekarzy itp. i opowiadaja jak to fachowcy wplyneli na ich decyzje.
super. naprawde. jestem na forum juz jakis czas, i przyznam, ze troska z jaka patrzymy na kupowana dachowke jest godna wyzszej sprawy. czasem sie nawet wzrusze.
tylko dlaczego to dot. wylacznie dachowek ????????
dlaczego nagle przy tym etapie nagle jestesmy niefachowcami i pytamy caly swiat po kolei co wybrac ? dlaczego inne materialy nas tak bardzo nie interesuja ?






dlaczego

Nikoru
06-02-2008, 06:51
Myślę, że się mylisz jacekp71. Popatrz ile jest wątków dotyczących ścian, ocieplenia, stropów, okien, sposobu ogrzewania, pieców, oczyszczalni ścieków. Całe mnóstwo zapytań w wykończeniówce (choćby tylko o rodzaj podłóg).
Jest tego trochę i parafrazując trochę Twoje słowa kiedy na forum jest mowa o (właściwe podkreślić), to wszyscy sie roztkliwiają, analizują skład, pytają o rade i opowiadają jak to fachowcy wpłynęli na ich decyzje.

aga1401
06-02-2008, 12:18
jacek: watek brzmi wymiana doswiadczen

roztkliwiaja, analizuja ich sklad,

ja jestem baba i sie bede roztkliwiac bo mam piekna dachowke i dobra.

:lol:

piotrulex
06-02-2008, 12:26
........
tylko dlaczego to dot. wylacznie dachowek ????????
dlaczego nagle przy tym etapie nagle jestesmy niefachowcami i pytamy caly swiat po kolei co wybrac ? dlaczego inne materialy nas tak bardzo nie interesuja ? .........

odpowiedz jest jedna

dlatego ze malo uwaznie przegladasz forum i nie zauwazasz tematow ktore Cie interesuja

o oknach, styropianie, oswietleniu, kotlach, rurach, pompach ciepla, kominkach, panelach i pewnie prawie kazdej innej potrzebnej przy budowie domu sprawie

okna wybralem sam po czytaniu forum

styropian znanego producenta

kociol taki jaki doradzil hydraulik i znajomy z hurtowni, to samo rury

panele wybiera takie jakie mi sie podobaja po wczesniejszej selekcji kuzyna ktory pracuje od lat w komforcie

alarm mam taki jaki doradzil kolega ktory siedzi w tym od lat

kogo przepraszam mam sie zapytac jak nie osoby ktora na tym sie zna?

nie sposob sie znac na wszystkim a decyzje lubie podejmowac w spoisob swiadomy i przemyslany :wink:

aga1401
06-02-2008, 12:41
OOO PIOTRULEX swieta racja.

Bartoosz
06-02-2008, 13:53
Ja wybierając dachówkę sugerowałem się ceną. Wybrałem naturaną czerwień NELSKAMP DS 5, bo była w promcji. Cieśla który wykonywał dach twierdził że coś do tej dachówki dosypali bo przy cięciu i wierceniu zniszczyło mu się wiele wierteł i tarcz, jest po prostu za twarda, ale ma też zalete bo pojedyńcza dachówka jest cięrzka przez co trudniej może poderwać ją wiatr

jacekp71
06-02-2008, 19:35
jacek: watek brzmi wymiana doswiadczen

roztkliwiaja, analizuja ich sklad,

ja jestem baba i sie bede roztkliwiac bo mam piekna dachowke i dobra.

:lol:

aga, mamy taka sama dachowke ;-) i zgadzam sie, ze jest b.ladna i nie kosztowala majatku.
gdybym sluchal rad pierwszego sprzedawcy z ktorym rozmawialem, oraz rzekomo najlepszego dekarza w mojej okolicy (kładł mi dach), to mialbym Braasa.

adam2007
06-02-2008, 21:46
Porozmawiałem sobie z kilkoma osobami, i dowiedziałem sie że cementowa jest o wiele lepsza od ceramicznej.
Uzasadniano to nasiąkliwością przy ewentualnych "mikrouszkodzeniach".
Osobiście miałem do czynienia z dachówką ceramiczną produkowaną ponad 100 lat temu do której nie mam zastrzeżeń, oraz oglądałem sobie dachówki ceramiczne produkowane 15 lat temu, które musiałem wymieiać bo sie rozsypywały.
Dlatego nie wiem skąd ten zachwyt tutaj nad dachówkami ceramicznymi pokrywanymi "czymś tam".

Dobrze gadasz. Ja sie swego czasu napaliłem na Robena Średzką Falistą ale po 1. jak mi przysłali wycene to hm....pogieło ich. Ponadto zacząłem czytać, czytać ,obserwować, słuchać na temat cementowej i raczej na taką się zdecyduję. Co do firmy to może Braas chodź jak się dowiedziałem seria Celtycka Lumino wychodzi już z produkcji. Ale przy 15500pln jak mi wycenili Robena a 7400 Brasaa to jest róznica masakryczna a jakość podobna.
Do tego ta nasiąkliwość i inne zalety naprawdę przekonują
:D

Andrzej Wilhelmi
06-02-2008, 22:07
Nie rzecz w pokryciach a wentylacji dachu! Od tej wentylacji zależy żywotność pokrycia! Dawniej nikt nie mieszkał na poddaszu (strychu). Dzisiaj za sprawą folii paroprzepuszczalnej i zamieszkałym poddaszu wentylacja pomieszczeń odbywa się przez warstwy dachu! Duża wilgotność pod dachówką przy źle wykonanej wentylacji połaci to degradacja nawet najlepszego pokrycia po około 20 latach. Pozdrawiam.

Yatza
06-02-2008, 22:51
My mamy raczej rzadko spotykaną dachówkę Creaton Terra Maxima Plus (produkowana przez zakłady Pfleiderer). Taka brązowo-wiśniowa glazura, dosyć długa (pokrycie 9,9szt/m2). Tania nie była (51 PLN/m2, kupiona w sierpniu '07 kiedy w składach nie można było nawet zamówić Rupp'a czy Roebena), ale urzekła nas kolorem i jakością.

W zasadzie to już mieliśmy brać rzymską dachówkę od Euronitu, ale sąsiad za płotem ma 8 letni dach cementowy... wygląda żle, brudno i smutno.

Paweł Czernecki
07-02-2008, 08:36
... zamieszkałym poddaszu wentylacja pomieszczeń odbywa się przez warstwy dachu...

to chyba nieco nieprecyzyjne stwierdzenie :)

ravik3
07-02-2008, 09:53
Dyskusja robi się gorąca wobec tego i ja dorzucę parę słów krytycznych,niestety, na temat dachówki mz3 maindla sprzedawanej ostatnio od sztandarem creatona. Parę miesięcy temu podobnie jak założyciel tego wątku intensywnie studiowałam forum przed podjęciem decyzji. Dzisiaj dachówkę mamy częściowo na dachu, niestety to co zostało już położone trzeba będzie zdjęć z powodu niemiłosiernie krzywych dachówek krańcowych. Na prawdę trudno uwierzyć że wszystkie te dachówki są z jednej formy!!!(wada nie dotyczy wszystkich dachówek). Właśnie reklamujemy u producenta wadliwe egzemplarze domagając się zwrotu pieniędzy nie tylko za dachówki ale również za rozebranie i ponowne pokrycie dachu. Myślę że ważne jest przy podejmowaniu decyzji jak w przypadku takich sytuacji zachowa sie producent. Mam nadzieję że producent z taką marką nie pozwoli sobie na utratę "twarzy". Czas pokaże. Gdyby jednak okazało się inaczej chętnie doniosę forumowej braci:))))

aga1401
07-02-2008, 11:01
a jacek.no zaraz mi sie lzej na sercu zrobilo.
a ja dostalam wyceny dachowek roznych i cementowych i ceramicznych.roznych kolorow modeli.i nie wyszlo duzo.bo za caly komplet dachowki+ozdoby+jakies tam wywietrzniki+cos tyam (bez orynnowania) zaplacilismy 16 tys. a mamy dach o powierzchni prawie 240 m2
wiec ja jestem zadowolona

skorpio
07-02-2008, 15:35
Dyskusja robi się gorąca wobec tego i ja dorzucę parę słów krytycznych,niestety, na temat dachówki mz3 maindla sprzedawanej ostatnio od sztandarem creatona. Parę miesięcy temu podobnie jak założyciel tego wątku intensywnie studiowałam forum przed podjęciem decyzji. Dzisiaj dachówkę mamy częściowo na dachu, niestety to co zostało już położone trzeba będzie zdjęć z powodu niemiłosiernie krzywych dachówek krańcowych. Na prawdę trudno uwierzyć że wszystkie te dachówki są z jednej formy!!!(wada nie dotyczy wszystkich dachówek). Właśnie reklamujemy u producenta wadliwe egzemplarze domagając się zwrotu pieniędzy nie tylko za dachówki ale również za rozebranie i ponowne pokrycie dachu. Myślę że ważne jest przy podejmowaniu decyzji jak w przypadku takich sytuacji zachowa sie producent. Mam nadzieję że producent z taką marką nie pozwoli sobie na utratę "twarzy". Czas pokaże. Gdyby jednak okazało się inaczej chętnie doniosę forumowej braci:))))

Jaką markę ma ten producent możesz poczytać tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2315875#2315875
Życzę powodzenia.

adam2007
08-02-2008, 09:28
Dyskusja robi się gorąca wobec tego i ja dorzucę parę słów krytycznych,niestety, na temat dachówki mz3 maindla sprzedawanej ostatnio od sztandarem creatona. Parę miesięcy temu podobnie jak założyciel tego wątku intensywnie studiowałam forum przed podjęciem decyzji. Dzisiaj dachówkę mamy częściowo na dachu, niestety to co zostało już położone trzeba będzie zdjęć z powodu niemiłosiernie krzywych dachówek krańcowych. Na prawdę trudno uwierzyć że wszystkie te dachówki są z jednej formy!!!(wada nie dotyczy wszystkich dachówek). Właśnie reklamujemy u producenta wadliwe egzemplarze domagając się zwrotu pieniędzy nie tylko za dachówki ale również za rozebranie i ponowne pokrycie dachu. Myślę że ważne jest przy podejmowaniu decyzji jak w przypadku takich sytuacji zachowa sie producent. Mam nadzieję że producent z taką marką nie pozwoli sobie na utratę "twarzy". Czas pokaże. Gdyby jednak okazało się inaczej chętnie doniosę forumowej braci:))))

Jaką markę ma ten producent możesz poczytać tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2315875#2315875
Życzę powodzenia.



To ładnie. Nie chciałbym w zyciu trafić na takich partaczy. :-?

Lolek70
08-02-2008, 10:49
[ciach]
to chyba nic dzienego ze robiac zakupy w tematach na ktorych sie nie znamy kierujemy sie opiniazi ludzi ktorzy na tym sie znaja z racji zawodu i nie maja powodu aby nam zle zyczyc
[ciach]
No to ja w tej materii - jako, że nie znam się na dachówce, ale mogę przekazać to, co wypowiedział mój dekarz :-)

Zakupiłem Robena eskę miedź.

Jak przyszło do układania, to okazało się, że
1. dachówki z różnych palet nie trzymają wymiarów. Efekt: trzeba było przebijać łaty na 1/4 dachu (no ale dekarz się przyznał, że to jego błąd, że nie sprawdził tego wcześniej)
2. dachówki podczas układania nie przylegają idealnie do siebie - krzywizna eski nie jest idealna (no, ale trudno się dziwić, skoro dachówki nie trzymają wymiarów :(

Dekarz podsumował, że dachówki Robena nie są tragiczne, ale dużo gorzej się układają niż inne. On zdecydowanie poleca Creatona.

pozdrawiam

Paweł Czernecki
08-02-2008, 11:03
A moja cementowa jedna do drugiej podobna :) Zarówno kształt jak i powierzchnia w przypadku każdej dachówki idealna. To tak na przekór... ;)

Lolek70
08-02-2008, 11:42
mądry Polak po szkodzie ...
ale mój dach i tak całkiem ładnie wygląda :wink:

po poprzednim poście zerknąłem na temat "CREATON - kompromitacja (+foty)"
chyba nie przekonam nie przekonanych, ale i nie taki był cel mojego posta :lol:

basia_z_lasu
08-02-2008, 12:27
W zasadzie to już mieliśmy brać rzymską dachówkę od Euronitu, ale sąsiad za płotem ma 8 letni dach cementowy... wygląda żle, brudno i smutno.

W jakim kolorze jest ta żle wylgądająca dachówka cementowa? Wydaje mi się, że w przypadku ciemnoszarej nie powinno być różnicy, czy się mylę?

kaura
08-02-2008, 12:50
U nas leży Roben średzka falista plus.
Majster narzekał ze krzywe lekko są i było dużo odpadów, ale udało sie ją połozyć tak:

http://picasaweb.google.pl/kasiaura7/PrawieCaYDach/photo#5155382166976692994

Yatza
08-02-2008, 15:04
W zasadzie to już mieliśmy brać rzymską dachówkę od Euronitu, ale sąsiad za płotem ma 8 letni dach cementowy... wygląda żle, brudno i smutno.

W jakim kolorze jest ta żle wylgądająca dachówka cementowa? Wydaje mi się, że w przypadku ciemnoszarej nie powinno być różnicy, czy się mylę?

Taka "naturalna" czerwień... ceglasty? Zaraz spojrzę na strone Braas'a... tak, ceglany. To prawda, że na ciemniejszych będzie widać mniej. Chyba? Koło mnie buduje się dom z dachówką Euronit podwójne S brązową - dachy mój i ich były kładzione prawie w tym samym czasie. Będzie konkurs za 5 lat, która lepiej wygląda :wink:

Andrzej Wilhelmi
08-02-2008, 21:53
... zamieszkałym poddaszu wentylacja pomieszczeń odbywa się przez warstwy dachu...

to chyba nieco nieprecyzyjne stwierdzenie :)

A co jest w tym stwierdzeniu nieprecyzyjne? Pozdrawiam.

KIDU
25-02-2008, 14:28
Zastanawiam sie na Meyer-Holsenem, model Tandem. Czy wg Was roznica 3500 PLN/netto na caly dach, pomiedzy tym samym modelem ale roznymi podobnymi kolorami to duzo? Tanszy kolor to angoba, a drozszy to rowniez angoba ale krystaliczna (taka glazurka)

skorpio
25-02-2008, 14:38
Zastanawiam sie na Meyer-Holsenem, model Tandem. Czy wg Was roznica 3500 PLN/netto na caly dach, pomiedzy tym samym modelem ale roznymi podobnymi kolorami to duzo? Tanszy kolor to angoba, a drozszy to rowniez angoba ale krystaliczna (taka glazurka)

Bierz podwójną angobę (tzw. szlachetną czy krystaliczną).

[/img]http://images33.fotosik.pl/157/0d2ef17ba2f05d47med.jpg

http://images24.fotosik.pl/165/d3a3e8dccb7b98e6med.jpg

Przynajmniej glony się tego będą mniej chwytały.

jacekp71
25-02-2008, 14:38
Zastanawiam sie na Meyer-Holsenem, model Tandem. Czy wg Was roznica 3500 PLN/netto na caly dach, pomiedzy tym samym modelem ale roznymi podobnymi kolorami to duzo? Tanszy kolor to angoba, a drozszy to rowniez angoba ale krystaliczna (taka glazurka)

wazne, czy to duzo dla ciebie ! a nie dla nas ....
rozwaz przede wszystkim, czy jest potrzeba zeby kupowac glazurę, masz np. jakies niekorzystne warunki otoczenia sprzyjające porastaniu dachu ?
czy chodzi ci tylko o estetyke ?

skorpio
25-02-2008, 14:40
Jeszcze raz.

http://images24.fotosik.pl/165/d3a3e8dccb7b98e6med.jpg

http://images33.fotosik.pl/157/9671e234661aab14med.jpg

skorpio
25-02-2008, 14:43
http://images33.fotosik.pl/157/9671e234661aab14med.jpg

http://images28.fotosik.pl/165/7a4ab709f731873fmed.jpg

KIDU
25-02-2008, 19:54
Zastanawiam sie na Meyer-Holsenem, model Tandem. Czy wg Was roznica 3500 PLN/netto na caly dach, pomiedzy tym samym modelem ale roznymi podobnymi kolorami to duzo? Tanszy kolor to angoba, a drozszy to rowniez angoba ale krystaliczna (taka glazurka)

wazne, czy to duzo dla ciebie ! a nie dla nas ....
rozwaz przede wszystkim, czy jest potrzeba zeby kupowac glazurę, masz np. jakies niekorzystne warunki otoczenia sprzyjające porastaniu dachu ?
czy chodzi ci tylko o estetyke ?

Wokol domu mam wysokie brzozy, a jakies 500 metrow dalej jest Kampinowski PN.
Mam obawy ze na porowatej angobie mchy moga sie bardziej osadzac, ale z drugiej strony mchy podobno nie wplywaja na zywotnosc dachowki ceramicznej

Andrzej Wilhelmi
26-02-2008, 20:33
Czy błyszcząca powłoka jest ładna to oczywiście rzecz gustu. Mnie osobiście podobają się matowe gdyż są zbliżone do natury. Matowa powłoka wcale nie oznacza chropowatej powierzchni. Za żywotność pokrycia dachowego a i całego dachu odpowiada wentylacja połaci. Przy jej prawidłowym wykonaniu porastanie dachówki jest znikome. Pozdrawiam.

skorpio
26-02-2008, 21:19
Ależ ta powłoka na Meyer-Holsenie przy podwójnej angobie wcalenie nie jest błyszcząca. Jest dokładnie taka jak na zdjęciu czyli półmacik, a swoje robi. Ja również nie lubię błyskotek i dlatego w moich wnętrzach nie będzie modnych ostatnio gresów polerowanych.

Andrzej Wilhelmi
26-02-2008, 23:20
Co znaczy podwójna angoba? Jest angoba naturalna i szlachetna. Szlachetna błyszczy. Pozdrawiam.

skorpio
27-02-2008, 08:14
Dwa razy wypalana w piecu.

nastka79
27-02-2008, 08:54
Ma ktoś może dach Bogen Innovo? Ja mam dość atrakcyjną ofertę, ale nic o nim nie wiem...

KIDU
27-02-2008, 16:05
Ależ ta powłoka na Meyer-Holsenie przy podwójnej angobie wcalenie nie jest błyszcząca. Jest dokładnie taka jak na zdjęciu czyli półmacik, a swoje robi. Ja również nie lubię błyskotek i dlatego w moich wnętrzach nie będzie modnych ostatnio gresów polerowanych.

skorpio, ta dachowka z Twojego zdjecia jaka to linia i kolor Tandema? Bo wydaje mi sie ze pokazujesz zdjecie z linii Klassic a piszesz o linii Aktuell.

skorpio
27-02-2008, 17:49
Linia Klassik, model Altrot, podwójnie angobowana. Linia Aktuell jest glazurowana.

Andrzej Wilhelmi
27-02-2008, 22:35
Dwa razy wypalana w piecu.

Pierwszy raz słyszę o takiej technologii. Widać człowiek całe życie się musi uczyć. Pozdrawiam.

Krzysztofik
27-02-2008, 22:57
Dwa razy wypalana w piecu.
Zapewne chodzi o proceses technologiczny.
Drugi etap pewnie dotyczy utylizacji, ale zapewniam- mało skuteczny

teresab
22-07-2008, 14:02
planuję połozyć dachówkę z firmy Koramic L-15 ceglastą. czy ktoś ją już położył na dachu? Jak wygląda? Ile kosztowała? Mnie wycenili na 18.000 zł brutto. czy warto ją położyć?

jacekp71
22-07-2008, 23:40
18 tysiecy za co (dachowka + dodatki ?) i na ile m2 ?

teresab
23-07-2008, 06:39
zapomniałam dodać, że ta cena to wraz z dodatkami i 2 małymi oknami dachowymi. Powierzchnia dachu 210 m2

marcinradom
24-03-2009, 12:56
odpowiem na zadane przez autora wątku pytanie. jeśli ceramika to tylko Meyer-Holsen ewentualnie Erlus. co do zarastania dachówek ceramicznych, cementowych i blachodachówki to może w innym miejscu coś napiszę by nie robić OT. zaznaczę tylko, że większość osób wypowiadających się na temat porastania dachu mchem nie za bardzo wie o czym pisze. dziwie się jednocześnie, że na forum, bądź co bądź budowlanym, nie ma kompetentnych osób by to wyjaśnić.
pozdrawiam

p.s.
martinez44 winszuję chłodnego spojrzenia na temat. niestety większość z kupujących chłonie slogany marketingowe zarówno od handlowców jak i od dekarzy. jedni i drudzy są zazwyczaj stronniczy.

paulina123
14-09-2011, 15:35
Odświeżając wątek!
Wybór pomiędzy:
- Roben MonzaPlus,
- Rupp Sirius
- Creaton Futura Nuance
- Koramic L15
Proszę o własne doświadczenia, opinie fachowców itp.
Dziękuje!

martinez44
18-09-2011, 19:07
odpowiem na zadane przez autora wątku pytanie. jeśli ceramika to tylko Meyer-Holsen ewentualnie Erlus. co do zarastania dachówek ceramicznych, cementowych i blachodachówki to może w innym miejscu coś napiszę by nie robić OT. zaznaczę tylko, że większość osób wypowiadających się na temat porastania dachu mchem nie za bardzo wie o czym pisze. dziwie się jednocześnie, że na forum, bądź co bądź budowlanym, nie ma kompetentnych osób by to wyjaśnić.
pozdrawiam

p.s.
martinez44 winszuję chłodnego spojrzenia na temat. niestety większość z kupujących chłonie slogany marketingowe zarówno od handlowców jak i od dekarzy. jedni i drudzy są zazwyczaj stronniczy.

Tylko meyer holsen lub erlus? To co .... inni mogą już zamykać interesy? Przecież taka opinia jest niepoważna. Ja mam u siebie robena ksztanowego od 3 lat - technicznie jest ok. Tylko ... w lecie glazurowany dach świeci się jak psu .... (wiadomo co). Nie pasuje do wykończeń drewnianych, kamieniem - porażka na całej linii. Tak jakby stół gdański przykryć ceratą. Większość wybiera dachówki glazurowane bo im się kojarzy że będzie taki lux na dachu - robicie błąd ... dach powinien być bez glazury.... Zresztą przekonacie się sami ...

Tomaszs131
31-07-2013, 17:40
Tylko meyer holsen lub erlus? To co .... inni mogą już zamykać interesy? Przecież taka opinia jest niepoważna. Ja mam u siebie robena ksztanowego od 3 lat - technicznie jest ok. Tylko ... w lecie glazurowany dach świeci się jak psu .... (wiadomo co). Nie pasuje do wykończeń drewnianych, kamieniem - porażka na całej linii. Tak jakby stół gdański przykryć ceratą. Większość wybiera dachówki glazurowane bo im się kojarzy że będzie taki lux na dachu - robicie błąd ... dach powinien być bez glazury.... Zresztą przekonacie się sami ...

Witam.
Moglbys rozwinac temat glazurowanej dachowki? Znasz sie moze na tym? Masz jakies przykre doswiadczenia z glazurowana?
Troche to plytkie co piszesz- dach powinien byc bez glazury -why????????????

fotohobby
31-07-2013, 20:21
No, chyba napisał, dlaczego - chodzi o wrażenia estetyczne i niedopasowanie do pozostałych elementów domu.
Swoją drogą na temat glazury mam dokladnie takie same zdanie.

Tomaszs131
31-07-2013, 22:02
No, chyba napisał, dlaczego - chodzi o wrażenia estetyczne i niedopasowanie do pozostałych elementów domu.
Swoją drogą na temat glazury mam dokladnie takie same zdanie.

Pewnie masz racje, chodzilo mu o walory estetyczne.
Ale to juz kwestia gustu, a o gustach se nie dyskutuje.

rosek
09-08-2013, 21:28
Pierwszy raz słyszę o takiej technologii. Widać człowiek całe życie się musi uczyć. Pozdrawiam.

Meyer Holsen stosuję taką technologię. Drugi wypał jest w atmosferze redukcyjnej (mało tlenu w piecu), pozwala to uzyskać ciekawe kolory, nie tylko samej powłoki (angoby, glazury), ale również samej dachówki. Nazwa "podwójna angoba" jest tu wielce nie precyzyjna.

Tomaszs131
09-08-2013, 21:39
Sa na rynku okna dachowe z PCV, czy warto je kupic? Czy moze sie okazac ze to bomba z opoznionym zaplonem?