PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o identyfikację płytek ;-)



Mr Eco
14-01-2008, 20:37
http://images34.fotosik.pl/108/df998f25f636f2c8.jpg (www.fotosik.pl)
Może ktoś wie co to są za płytki na scianie???
Widać na zdjęciu ze jest to jedna płyta ( w ogóle nie ma łączeń)
Co to jest i gdzie można to dostać?
Zdjęcie pochodzi ze strony
http://www.kuchnie4katy.pl/galeria.html

matka dyrektorka
14-01-2008, 20:49
to jest chyba taka płyta z jakiej się robi fronty mebli

Damro
14-01-2008, 20:58
Moim zdaniem jest to trawertyn a łączenia widać,zwłaszcza koło światełek :D

2112wojtek
14-01-2008, 20:59
trawertyn wenecki

matka dyrektorka
14-01-2008, 21:12
:oops:

Mr Eco
15-01-2008, 07:54
dzięki bardzo
A te płytki na podłodze??? Wiecie może co to jest?

Julka85
15-01-2008, 08:14
Też znalazłam te zdjęcia na Internecie i dołączam się do prośby o identyfikacje płytek Piekna ta kuchnia ;-)
Na tym ostatnim zdjęciu też jest cos takiego na ścianie

http://images34.fotosik.pl/108/0007bc73aa677504.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/141/17efd38758b0475e.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/108/4e227aa7238d70d3.jpg (www.fotosik.pl)

2112wojtek
15-01-2008, 09:14
dzięki bardzo
A te płytki na podłodze??? Wiecie może co to jest?
Też wygląda na trawertyn zywicowany odmiany np marmorino light, breccia itp.
Nie musi to być oczywiście "oryginalny" trawertyn a materiał imitujący trawertyn.
Np. na ścianie stiuk, na podłodze gres itd. Jak nie dotkniesz, nie wiesz.

Julka85
15-01-2008, 20:49
Znalazłam jeszcze takie zdjęcie
Blat w tej kuchni jest napewno z granitu bo pytałam
Pana który pracuje w tej firmie, niestety on nie wie co to są
za płytki na ścianie bo klientka robiła je we własnym zakresie....
Jestem ciekawa co to jest za światełko w szafce (to niebieskie)
http://images31.fotosik.pl/109/61a5646df094fb2b.jpg (www.fotosik.pl)

Damro
15-01-2008, 21:13
Zwykłe ledy,w wielu sklepach meblowych takie są w prezentowanych meblach,przejdź się a zobaczysz je z bliska :D

Gwizdki
15-01-2008, 21:17
dzięki bardzo
A te płytki na podłodze??? Wiecie może co to jest?
Też wygląda na trawertyn zywicowany odmiany np marmorino light, breccia itp.
Nie musi to być oczywiście "oryginalny" trawertyn a materiał imitujący trawertyn.
Np. na ścianie stiuk, na podłodze gres itd. Jak nie dotkniesz, nie wiesz.

Wojtku, mój guru, a czy mógłbyś mi podpowiedzieć kto robi takie płytki najbardziej zbliżone do tego co widać na ścianie? Marzy mi się łazienka taka kamienno-trawertynowa, ale oczywiście wchodzą w grę tylko "podróbki" :wink: czyli kafelki. Te w Tubądzinie wydają mi się zbyt maziaste, wolałabym coś gładszego, subtelniejszego.... Z kolei te najpopularniejsze (większość łazienek jest teraz z tego zrobiona + płytki ciemno brązowe imitujące drewno, niestety nie pamiętam nazwy) podobno są bardzo podatne na uszkodzenia i zarysowania. Podpowiedz coś plizzz! :P

2112wojtek
16-01-2008, 08:21
Gwizdki
niezasłużone objawy czołobitności , bardzo mnie peszą :oops:
Zobacz np w Zirconio w grupie produktów Luxe znajdziesz ser. villa, tales, samarcanda, navona,catania, ,arco, ainsa, radica marfil i imola ( te 2 ostatnie ze strukturą naturalnego kamienia) .
W Imola : Travertino , Crema mate , Nuez z ser .stone i ser. cuarcito, crema z ser. palace, arena ser. damasco.(2 ostatnie także z ze strukturą naturalnego kamienia)
Dosyć ciekawe formaty /od 33x60 do 30 x 120cm/ , wszystkie plytki rektyfikowane, można więc układać "bezfugowo" jak kamień, imitują gatunki trawertynu podobne do tych ze zdjęcia.
Niestety dobre imitacje i ciekawe formaty nie są też tak tanie jak Tubądzin.
Najtaniej wyjdzie stiuk woskowany, nie można tu jednak uzyskać lustrzanej powierzchni.

Znakomite imitacje drewna egzotycznego znajdziesz również w tych wymienionych przeze mnie firmach . W Imola Miel, Wengue, Haya w serii np Forest w Zirconio cała seria Studio : ok 10 gatunków egzotyków, rektyfikowanych fantastyczna jakość i wykonanie.

KiZ
16-01-2008, 10:21
Gwizdki
niezasłużone objawy czołobitności , bardzo mnie peszą :oops:
Zobacz np w Zirconio w grupie produktów Luxe znajdziesz ser. villa, tales, samarcanda, navona,catania, ,arco, ainsa, radica marfil i imola ( te 2 ostatnie ze strukturą naturalnego kamienia) .
W Imola : Travertino , Crema mate , Nuez z ser .stone i ser. cuarcito, crema z ser. palace, arena ser. damasco.(2 ostatnie także z ze strukturą naturalnego kamienia)
Dosyć ciekawe formaty /od 33x60 do 30 x 120cm/ , wszystkie plytki rektyfikowane, można więc układać "bezfugowo" jak kamień, imitują gatunki trawertynu podobne do tych ze zdjęcia.
Niestety dobre imitacje i ciekawe formaty nie są też tak tanie jak Tubądzin.
Najtaniej wyjdzie stiuk woskowany, nie można tu jednak uzyskać lustrzanej powierzchni.

Znakomite imitacje drewna egzotycznego znajdziesz również w tych wymienionych przeze mnie firmach . W Imola Miel, Wengue, Haya w serii np Forest w Zirconio cała seria Studio : ok 10 gatunków egzotyków, rektyfikowanych fantastyczna jakość i wykonanie.

Wojciechu... czyżbyś polecał kicz...? ;)

Gwizdki
16-01-2008, 10:46
Gwizdki
niezasłużone objawy czołobitności , bardzo mnie peszą :oops:

E tam niezasłużone! :P Zawsze czytam co masz ciekawego do powiedzenia i zawsze jestem pod wrażeniem Twojej rozległej wiedzy w temacie. To, że jestem obecna "postowo" sporadycznie nie oznacza, że nic nie widzę 8) :lol:

Za info wielkie dzięki. Pospisuję, posprawdzam i przeliczę czy mnie na to stać :P Jeszcze raz dzięki za pomoc :D

2112wojtek
16-01-2008, 14:36
Wojciechu... czyżbyś polecał kicz...? ;)

Ot, pamiętliwy złośliwiec :D :D
Coż, nie każdego stać na bangkirei :wink:

Kanton
16-01-2008, 15:24
podobne robi tubądzin i paradyż , ale to również może być okleina

liwia
16-01-2008, 16:49
Mam trawertynowy kominek, i do kuchni kupiłam płytki trawertynowe z Nowej Gali oczywiście imitacja. Płytka mam 30cm na 60cm i 60cm na 60 więc bardzo duze i świetnie wyglądają a kosztowały około 50-60 zl za metr. Do łazienki widziałam z Paradyża ja kupiłam Tubądzin Cava bardzo jasne ale bardziej przypominające kamień i skałe, wyszło elegancko.

Julka85
16-02-2008, 16:55
Livia wklej fotki jak możesz ;-)