PDA

Zobacz pełną wersję : OBNIŻONY SALON - jakie stopnie...?



Marta&Sławek
15-01-2008, 11:33
Mam prośbę do osób posiadających w swoich domach obniżony salon. U mnie trzeba dorobić tylko jeden stopień - nie wiem jednak co będzie najlepiej wyglądać, i co się najlepiej sprawdzi w użytkowaniu... prosty, zaokrąglony a może zupełnie coś innego... Stąd moja prośba do osób posiadających juz takie schodki o zdjęcia i opinie. W necie nie moge nic znależć. Wpadłam tylko na jedno zdjęcie:
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/wybor-dzialki-i-projektu/wysoko-nad-glowa,6319_1542.htm
Po prawej stronie drugie z góry ( u mnie jeden stopień mniej)

Elfir
15-01-2008, 11:47
Przede wszystkim wyróżnij go kolorystycznie bo inaczej goście bedą potykać.
Np. krawędz stopnia z dekorów

kgasiorowska
15-01-2008, 17:13
my zrezygnowalismy ze schodka, podobno to nie jest wcale fajne w uzytkowaniu.

chopinetka
15-01-2008, 17:29
http://images31.fotosik.pl/85/c6831fc51946b74cmed.jpg

To dla zachęty więcej w galerii dom Edyty Kozłowskiej. mam nadzieję, że nie będzie miała do mnie pretensji o to zdjęcie :)

Anisia3
15-01-2008, 17:38
Ja mam dwa stopnie. Zrobione są po łuku. Nie sa uciążliwe, nawet dzieci nie maja kłopotu, szybko sie przyzwyczaiły.

Marta&Sławek
16-01-2008, 09:25
Anisia3 - może jakaś fotka by się znalazła.....
Moje wejście do salonu i z zalonu do drugiej jego części to duże koła ścięte u dołu. Stopnie w kształcie łuku mogłyby chyba dobrze wyglądać. Nie chciałabym tylko żeby zajeło to mi zbyt dużo miejsca, bo takie same stopnie będą na dwóch prostopadłych co siebie ścianach.

Anisia3
16-01-2008, 09:50
U mnie w dzienniku są na pewno widoczne te schodki, tyle, że jeszcze bez ścian. Zdjęcia robione na etapie stanu zero. 8)

Basiaw
16-01-2008, 09:51
Ja mam taką sytuację w domu - tzw. salon i kuchnia obniżone o jednego pustaka.
Przeglądam zdjęcia jakie mam, ale nie mam dobrego ujęcia stopnia, mogę zrobić wieczorem i podesłać Ci na priv koło 21ej.
Mam w pokoju dwa takie stopnie - jeden prowadzący z korytarza do pokoju a drugi z pokoju przez drzwi balkonowe na przyszły :wink: taras.

pozdrawiam
Basia

Marta&Sławek
16-01-2008, 09:59
Dzięki wielkie Basiaw, będę czekać :P

askaaa
17-01-2008, 11:05
mam schodki i drugi raz na pewno bym nie zrobila...

Marta&Sławek
17-01-2008, 11:13
askaaa - możesz napisać coś więcej, dlaczego jesteś taka niezadowolona ...?
U mnie już trochę za późno na zlikwidowanie takiej różnicy poziomów, ale ciekawa jestem jakie niedgodności mnie w związku z tym czekają. Poza tym możesz pomóc innym przeglądającym ten wątek w dokonaniu wyboru na "za" lub "przeciw" takiemu rozwiązaniu :wink:

askaaa
17-01-2008, 17:54
schodki to pomylka... jeszcze w tym domku nie mieszkam a juz nie moge na nie patrzec ! Tak naprawde chodzi mi o dziecko( akurat mam takie ktore ciagle biega, skacze i takie tam rozne). Upadla juz nie raz na nich ! Mi osobiscie tez przeszkadzaja. Pewnie sie przyzwyczaje,bo jakie zreszta mam wyjscie :(

"za" nie znalazlam zadnego. Zrobilam u siebie poniewaz byly w projekcie. Zreszta kiedys obnizony salon strasznie mi sie podobal, ale teraz zdecydowanie jestem na NIE !