PDA

Zobacz pełną wersję : KREDYT!POMÓŻCIE!



romasia3
15-01-2008, 12:47
WITAM!

Mamy działkę budowlaną i obecnie czekamy na PNB. Chcemy wziąść kredyt na budowe domu, ale obawiam sie , że bedzie ciężko.
Sytuacja wyglada w ten sposób,że mąż pracuje za granicą(ja nie pracuję), dochód ok 5-6tys miesiecznie.Tyle, że pracodawca jest firma polska a na umowie o prace( umowa na czas nieokreślony)jest dochód ok 1200zł i właśnie od tej kwoty maż ma odprowadzane składki do ZUS-u.wiadomo o co chodzi).
Oczywiscie mąz z podatku rozlicza sie za granicą a Polsce tylko przedstawia wysokość dochodów bo taki ma obowiązek.
Czy jest jakis bank, który udzieli nam kredytu w tej sytuacji?Nawet gdyby pracodawca wypisal na zaswiadczeniu o zarobkach faktyczny dochód to
obawiam się, ze kiedy bank sprawdzi wysokość składek wpływajacych do ZUS-u to przeciez nie bedzie sie to zgadzalo.Czy wszystkie banki to sprawdzają?
Boje sie ,że mamy marne szanse , doradżcie cos prosze!

POZDRAWIAM!

darekpt
15-01-2008, 13:04
możesz dorzucić kogoś do kredytu np. mame , tate , teściową czy teścia i już masz większy dochód ;)
Banki to raczej składek ZUSowskich nie sprawdzają , no bo jak? ZUS takich danych to raczej nie podaje . Co najwyżej mogą poprosić o PITa a tam już masz wielkość dochodów. Najważniejsze że ma umowe na czas nieokreślony - wejdz na strone jkiegoś banku i sprawdz swoją zdolność kredytową za pomocą kalkulatora.

screamu
15-01-2008, 13:39
Możesz sprubować z tzw. kredytem na oświadczenie gdzie nie musisz pokazywać dochodów. Kredyt taki jest oczywiście droższy i z tego co wiem to ograniczony górnymi kwotami (300 tys zł) Na pewno w ofercie dombanku i santander banku

darekpt
15-01-2008, 13:48
na oświadczenie to jest tylko reklama , możesz wziąść ale 500zł ;) Żaden Bank Ci nie da na dowód czy na oświadczenie 200tys czy 300tys , się tylko tak reklamują , jak to że dojeżdżają , nie sprawdzają i za darmo dają.....

lobos
15-01-2008, 14:41
na oświadczenie to jest tylko reklama , możesz wziąść ale 500zł ;) Żaden Bank Ci nie da na dowód czy na oświadczenie 200tys czy 300tys , się tylko tak reklamują , jak to że dojeżdżają , nie sprawdzają i za darmo dają.....


Kolego bzdur nie gadaj.
Santander consumer bank tam dostaniesz pożyczkę na budowę bez problemu
bez oświadczenia o zarobkach.Podpisujesz tylko oświadczeni że cię będzie stać kredyt spłacać.
Wiem to na pewno ponieważ mój szwagier też pracuje za granicą i właśnie jego zarobki''oficjalnie'' to najniższa krajowa w rzeczywistości zarabia ok 7 tyś zł.
I dostał pożyczkę bez problemu.

darekpt
15-01-2008, 14:49
ta super , a brałeś taki kredyt czy kolega Twoj barł? ja się wypowiadam bo się starałem o kredyt w tamtym roku i wiem co to jest i 2 miesiące załatwiałem i jeszcze po znajomościach . Niech może się tu wypowiadają Ci co już przeszli walke o kredyt z bankiem a nie jacys koledzy , kolegów . Obyś Ty tak szybko dostał ten kredyt jak ten Twój kolega na oświadczenie , fajnie by było podpisujesz papierek że Cię stać i już masz kredyt .

lobos
15-01-2008, 17:11
romasia3 proponuję wizytę w santander banku i zobaczysz jaka jet prawda.

jea
15-01-2008, 20:18
romasia3, Santander udziela kredytu na oświadczenie bez sprawdzania dochodów, jeżeli wkład własny wynosi 30%.
Jeżeli mąż może przedstawić umowę zagraniczną o pracę (przetłumaczoną) i wpływy na konto przez ostatnie conajmniej 6 miesięcy, też dostanie.

romasia3
16-01-2008, 21:39
HEJ!

Serdeczne dzięki za odpowiedzi na moje pytanie .

pelsona
18-01-2008, 14:07
A może wziąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania, działki czy innej nieruchomości. Nie interesują ich żadne dochody. Odpada cała kołomyja z wypłatami transz, zaawansowaniem budowy itp
pzdr.

darekpt
18-01-2008, 18:54
ale z tego co wiem to porzyczka jest na wyższym %

ferdyn
20-01-2008, 13:26
A może wziąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania, działki czy innej nieruchomości. Nie interesują ich żadne dochody. Odpada cała kołomyja z wypłatami transz, zaawansowaniem budowy itp
pzdr.

??

W przypadku pożyczki bank nie weryfikuje przeznaczenia środków (poza tym, że oświadczasz,że nie będą przeznaczane na działalność gospodarczą).

Poza tym cała procedura dochodowa jest identyczna, jak w przypadku innych celów kredytowych.

romasia3
21-01-2008, 08:12
[quote="pelsona"]A może wziąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania, działki czy innej nieruchomości.


Mieszkanie zamierzamy sprzedać a wartość działki to ok 40tys wiec pożyczka pod zastaw raczej nie wchodzi w grę.
Ale wczoraj dowiedziałam się,że męża kolega z pracy bez zadnego problemu dostał kredyt 200tys w PKO tylko ze ma u nich konto.
Prawdopodobnie pod koniec tygodnia bedziemy mieli pozwolenie :) a wtedy ruszamy do banków, moze jednak nie będzie az tak zle :-?

pozdrawiam :D

stasiek_ps
21-01-2008, 15:08
WITAM!

Mamy działkę budowlaną i obecnie czekamy na PNB. Chcemy wziąść kredyt na budowe domu, ale obawiam sie , że bedzie ciężko.
Sytuacja wyglada w ten sposób,że mąż pracuje za granicą(ja nie pracuję), dochód ok 5-6tys miesiecznie.Tyle, że pracodawca jest firma polska a na umowie o prace( umowa na czas nieokreślony)jest dochód ok 1200zł i właśnie od tej kwoty maż ma odprowadzane składki do ZUS-u.wiadomo o co chodzi).
Oczywiscie mąz z podatku rozlicza sie za granicą a Polsce tylko przedstawia wysokość dochodów bo taki ma obowiązek.
Czy jest jakis bank, który udzieli nam kredytu w tej sytuacji?Nawet gdyby pracodawca wypisal na zaswiadczeniu o zarobkach faktyczny dochód to
obawiam się, ze kiedy bank sprawdzi wysokość składek wpływajacych do ZUS-u to przeciez nie bedzie sie to zgadzalo.Czy wszystkie banki to sprawdzają?
Boje sie ,że mamy marne szanse , doradżcie cos prosze!

POZDRAWIAM!

A skąd masz wiedzę, że bank sprawdza w ZUSie wysokość składek? Brałem dwukrotnie kredyt hipoteczny i jedyny dokument o zarobkach jaki przedstawiałem to było zaświadczenie o zarobkach wystawione przez zakład pracy na druku bankowym i podawano tam średni dochód miesięczny netto z 3 ostatnich miesięcy. Jedyne dodatkowe inforamcje była takie czy zakład nie jest w stanie upadłości i czy pracownik nie jest na okresie wypowiedznia. Gdyby banki chciały weryfikować takie dane wysyłając zapytania do ZUS to udzielałyby kredytów miesiącami.

grzegorz_forum
02-04-2008, 09:27
Witam
Co do Santandera, to prawdą jest, że daje kredyty na oświadczenie. Sam mam taki kredyt zaciągany 4 lata temu, ale wiem, że teraz też są (zmiany są niewielkie). Tak jak pisano trzeba mieć 30% wkładu własnego i to "uruchomionego" przed kredytem (czyli jeśli ktoś ma oszczędności to musi za nie przynajmniej kupić materiały). W ostatnim czasie bank podniósł limity kredytu na oświadczenie (jakieś 1,5 miesiąca temu). Wcześniej to było 150k w CHF i 300k w PLN. Teraz jest odpowiednio 200k i 400k.

Ja podpowiem jeszcze jedno rozwiązanie. Jednym z banków, który opiera się tylko i wyłącznie na zaświadczeniu o dochodach nie sprawdzając ani pitów ani nawet wpływów na rachunek jest Kredyt Bank. Dodatkowo ofertę ma dużo lepszą niż Santander.
Pozdrawiam

grzegorz_forum
02-04-2008, 10:43
Witadomość z ostatniej chwili :)
Od dzisiaj Santander przy procedurze uproszczonej wymaga tylko 25% wkładu własnego POD WARUNKIEM, że kwota kredytu nie przekracza 300k i kredyt jest w PLN i jeszcze inne dotyczące min. okresu historii kredytowej (min. 4 lata). W pozostałych przypadkach musi być 30%.

civic9
02-04-2008, 11:06
A skąd masz wiedzę, że bank sprawdza w ZUSie wysokość składek? Brałem dwukrotnie kredyt hipoteczny i jedyny dokument o zarobkach jaki przedstawiałem to było zaświadczenie o zarobkach wystawione przez zakład pracy na druku bankowym i podawano tam średni dochód miesięczny netto z 3 ostatnich miesięcy. Jedyne dodatkowe inforamcje była takie czy zakład nie jest w stanie upadłości i czy pracownik nie jest na okresie wypowiedznia. Gdyby banki chciały weryfikować takie dane wysyłając zapytania do ZUS to udzielałyby kredytów miesiącami.

Stary post, ale skomentuję...
A mnie bank (millennium) poprosił po prostu o przyniesienie zaświadczenia z ZUSu o tym ile składek i od jakich podstaw wpłynęło w ciągu ostatniego roku. Sam musiałem wystąpić i przekonać w ZUSie żeby mi to szybko dali (trwało ponad tydzień). Może zaświadczenie było nie wiarygodne :) - ale się wszystko zgadzało, więc dali.

inches
02-04-2008, 12:22
Spróbuj w Polbanku. Bardzo dobrze liczą zdolność kredytową. Ja mam u nich zdolność na ok. 400tyś (najwięcej) a winnych bankach ok. 300tyś.
Wymagają: zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach za 6 m-cy, deklaracje podatkową PIT11 lub wyciagi z konta z 6 m-cy lub ZUS RMUA z 6 m-cy ( tak dokłanie nie pamiętam)
Ponadto max. okres kredytowania w CHF 40 lat oraz nie interesuje ich ile masz dzieci.
Myslę, że banki interesuje przede wszystkim fakt, ile ktoś zarabia. Pracodawca wystawi zaświadczenie, a bank i tak sprawdzi czy jest zgodne z prawdą. Nie słyszałam żeby banki sprawdzaly wyskosć składek, ale może się mylę.

Odzwiedź kilka banków to zobaczysz. Ja już sprawdziałam kilka.
Życzę powodzenia.

laura27
02-04-2008, 21:20
Witadomość z ostatniej chwili :)
Od dzisiaj Santander przy procedurze uproszczonej wymaga tylko 25% wkładu własnego POD WARUNKIEM, że kwota kredytu nie przekracza 300k i kredyt jest w PLN i jeszcze inne dotyczące min. okresu historii kredytowej (min. 4 lata). W pozostałych przypadkach musi być 30%.

grzegorz, a ile to jest 30 % inwestycji . Jaki procent obejmuje działka plus stan surowy otwarty. Jak oni to wszystko wyliczają

i pytanie drugie

grzegorz_forum
02-04-2008, 23:11
Działka i stan surowy powinien załatwiać sprawę 30%. Liczone jest to tak, że najpierw ustalany jest całościowy koszt inwestycji (z uwzględnieniem wartości działki i prac przeprowadzonych dotąd) - czyli to, co dotąd zrobiłeś i to, co jeszcze za kredyt chcesz zrobić i musisz mieć 30% tej sumy. No chyba, że działka jest wzięta na kredyt...