PDA

Zobacz pełną wersję : okna jezierskiego za i przeciw?



Strony : [1] 2 3

zaba&hubo
15-01-2008, 23:12
czy ktos ma te okna w uzytkowaniu i moglby sie podzielic swoimi obserwacjami??
Dzieki.

Sasha
15-01-2008, 23:59
Są ok to dobry producent - zgłoś się do jareko z tego forum to wyjaśni ci dlaczego

poza tu masz trochę o okanch
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47119

tomlolo
16-01-2008, 21:27
Posiadam takie w obustronnym kolorze. Wysoka jakość wykonania, nie mam żadnych negatywnych uwag. W tym samym czasie znajomi montowali okna VIDOK. Na pierwszy "rzut oka" widać że nasze są przynajmniej o klasę wyżej :D

Proponuję jeszcze sprawdzić wszystkich dystrybutorów Jezierskiego w swojej okolicy. W moim przypadku różnica na całości była prawie 2.000 !

AmberWind
16-01-2008, 21:31
My tez mamy Jezierskiego i sa doprawdy super. No i piekne wizualnie :-)

Kris2222
16-01-2008, 21:40
też mam okna Jezierskiego , model Rondo , kolor złoty dąb dwustronny,
są naprawdę super wykonane! okleina imituje drewno prawie nie do poznaki, no ił łady maja ten złoty dąb ,
naprawdę jest złoty, a nie brązowy , jak popatrzę z dalsza to widać różnice miedzy moim złotym dębem a sąsiada
A poza tym firma słowna i wywiązująca sie z zobowiązań
POLECAM!!! :D

jareko
16-01-2008, 23:06
hmmm...trudno jest chwalić firmę z która sie współpracuje - można zostać odebranym na opak ale padłem tu już podany i czuje sie jakby wezwany do tablicy by kilka slow powiedzieć
Jeden z niewielu producentów sztywno trzymających sie zasady - jak czegoś sie nie da wykonać, co przekracza dopuszczalne normy, nie jest zgodne z zaleceniami systemu - nie ma szansy by takie okno wykonali nawet bez gwarancji
Jeden z niewielu producentów u których serwis firmowy działa i to działa sprawnie
Sam produkt - Schuco - jest uznawany przez ludzi z branży za najwyższą półkę jakościowo-wytrzymałościowa
Realnie jak czegoś sie nie da wykonać w Schuco a inni chcą i dają jeszcze na to gwarancje coś już jest nie tak u innych i winno dać do myslenia
Oczywiście mogę zostać odebrany jako wyjątkowo nieobiektywny ale Ci co mieli okazje mnie poznać wiedza ze lizusem nie jestem

zaba&hubo
17-01-2008, 08:43
A co myslicie o szybach k=0,7? czy to jest podwojna szyba czy potrojna? czy moze mysle pojecia? A warto to zastosowac??

laspalmas
17-01-2008, 14:51
Łyżka dziegciu w tej beczce miodu:
http://forum.muratordom.pl/okna-jezierski,t58517.htm?highlight=jezierski
http://forum.muratordom.pl/okna-jezierski-dziwny-vat,t114122.htm?highlight=jezierski
na forum jest bardzo dużo postów dotyczących tego producenta - pozytywnych.

VIP Jacek
17-01-2008, 16:53
zaba..
nic dodać, nic ująć.
kupujesz Jezierskiego? :lol:

jareko
17-01-2008, 17:15
Łyżka dziegciu w tej beczce miodu:
http://forum.muratordom.pl/okna-jezierski,t58517.htm?highlight=jezierski
http://forum.muratordom.pl/okna-jezierski-dziwny-vat,t114122.htm?highlight=jezierski
na forum jest bardzo dużo postów dotyczących tego producenta - pozytywnych.
faktycznie dodałbym jeszcze temat dotyczący rolet jakie Jezierski montował z Alutechniki
Co do dziwnego VAT-u to nie firma jest winna tylko dealer który chciał ukryć to i owo licząc na to ze klient nieswiadomy
Ha ha ha Formowicz nieswiadomy - oj naiwny dealer naiwny :lol:
Ale per saldo faktycznie więcej dobrego niz złego sie mówi o tej firmie na rynku

kachna28
17-01-2008, 18:13
My też zdecydowaliśmy się na Jezierskiego (montaż za ok. 6 tygodni). A szukaliśmy długo i w wielu firmach. Początkowo byliśmy nastawieni na profile Veka. Udaliśmy się do Oknoplastu -ale nasz lokalny dystrybutor nie prowadzi rolet podtynkowych :-? (nam zależało na jednoczesnym montażu). Potem trafiliśmy do Vidoku -ale firmę "przerosło" zamówienie na drzwi tarasowe przesuwne... Kilka razy zmieniali koncepcję -czy mają byc w jednaj ramie, czy w trzech, sposób montażu taki czy inny -itp. itd... Nawet cenowo strasznie "mieszali" -jednago dnia wycena opiewała na 14,5tys a drugiego na 18tys :o !!! (Przy tym samym kolorze i wymiarze okien!). Pan z salonu chciał nas zachęcic do ich przesuwki -zawożąc nas nawet do domu w którym taką zamontowali -odniósł odwrotny efekt -drzwi chodziły bardzo ciężko, uszczelki powypaczane (drzwi miały 3 m-ce) -po prostu klęska! W końcy trafiliśmy do Jezierskiego -ale bez większego przekoanania -sądziliśmy, że to "za wysokie progi" :wink: A tu miłe zaskoczenie -wycena wyszła taniej nawet niż w Vidoku. Kolorów wybór taki -że aż zawrót głowy (zdecydowaliśmy się ostatecznie na Canadian). I w standardzie -to co u innych wymagało dopłaty -np klamki i zaślepki w korze sterego złota. Zobaczymy czy po montażu też bedę taka zadowolona :D

jareko
17-01-2008, 18:53
A co myslicie o szybach k=0,7? czy to jest podwojna szyba czy potrojna? czy moze mysle pojecia? A warto to zastosowac??
jest to pakiet 4/12/4/12/4 znaczy sie ma trzy szyby - znaczy sie trzyszybowy ale.... ale trzy szyby tworzą dwie komory - znaczy sie jest to szyba dwukomorowa :lol:
Czy warto? zależy za ile i ile szkła masz w domu
Przy tradycyjnych projektach raczej gra nie warta świeczki
przy dużych przeszkleniach - warto sie zastanowić
dopłaty do k=0,7 nie są już tak duże jak kilka lat temu

Jola z Melisy
17-01-2008, 19:19
kachna, piszesz, że klamki w kolorze starego złota w standardzie. Dziwne. My musieliśmy dopłacić,. żeby w oknach koloru orzech nie mieć czarnych klamek.

kachna28
17-01-2008, 20:32
kachna, piszesz, że klamki w kolorze starego złota w standardzie. Dziwne. My musieliśmy dopłacić,. żeby w oknach koloru orzech nie mieć czarnych klamek.
Dziwne :o Mi w salonie jeszierskiego powiedziano, że do koloru Canadian - ich program automatycznie dobiera klamki i zaślepki "stare złoto" -zresztą potwierdzono mi to także u samego producenta... może z orzechem jest jakoś inaczej? :-? (W Vidoku za 1szt zaślepki na zawias wołli ok. 15zł -co przy oknach do całego domu tworzy niemałą sumkę....).

Jola z Melisy
17-01-2008, 20:43
My dopłacaliśmy po 20 zł za klamki (zaślepki już w tej cenie). Tak czy siak dopłaciliśmy extra 280 zł. :cry: Zamawialiśmy w październiku.

jareko
17-01-2008, 21:56
hmmm....pierwsze słyszę by była jakakolwiek dopłata za kolor klamek czy tez za klamki z kluczykiem jak pojawiają sie okucia WK
Coz....dealer zarobił ekstra
Do pewnych kolorów standardowo pojawiają sie klamki w jakimś tam kolorze
mahoń, meranti - brązowe
zloty dąb - złote
orzech o ile dobrze pamiętam także zlote
ale zawsze można samemu wybrać kolor klamek jaki sie chce

Damro
17-01-2008, 23:15
My dopłacaliśmy po 20 zł za klamki (zaślepki już w tej cenie). Tak czy siak dopłaciliśmy extra 280 zł. :cry: Zamawialiśmy w październiku.
Jolu,ja też jak Kachna mam zamontowane klamki w kolorze starego złota w standardzie i też w październiku i też jak Ty w Lakbudzie :o więc nie rozumiem :-?

Jola z Melisy
18-01-2008, 10:52
No cóż, dzwoniłam do Jezierskiego i faktycznie złote klamki są w standardzie przy tym kolorze. Wynika z tego że dałam się skroić. :evil:

finlandia
01-02-2008, 17:44
No cóż, dzwoniłam do Jezierskiego i faktycznie złote klamki są w standardzie przy tym kolorze. Wynika z tego że dałam się skroić. :evil:

Biedactwo ;) chyba dlatego warto sprawdzac wycene w dwoch punktach.. kto nie ma nic do ukrycia nie bedzie mial zalu. Ja mam w swoim miescie konkurencyjnego dealera w ramach jednego Producenta i nawet nie zabiegam o wylącznosc, mimo iz nasze obroty to dwa rozne bieguny.

Ale.. nieladnie ze ktos na Jezierskim chce dodatkowo robic takie male przekreciki.

Jola z Melisy
01-02-2008, 21:30
Ale dzięki Wam, odzyskałam kaskę za klamki!. Wymieniłam te oliwkowe na stare złoto, które okazało się być w standardzie. Nota bene te "bez dopłaty" są ładniejsze niż te oliwkowe. :wink:

kachna28
02-02-2008, 09:37
Ale dzięki Wam, odzyskałam kaskę za klamki!. Wymieniłam te oliwkowe na stare złoto, które okazało się być w standardzie. Nota bene te "bez dopłaty" są ładniejsze niż te oliwkowe. :wink:
BRAVO! Forum górą!!! :D

mynia_pynia
02-02-2008, 12:00
Odgrzebuje temat.
Bo miałam mieć na początku okna drewniane, ale ... będę miała plastiki.
Po całodniowym szukaniu po Internecie nadziałam się min na ta firmę.
Mają kolor okien, jaki mnie interesuje i ogólnie są chwaleni, już nawet zadzwoniłam do przedstawiciela z zapytaniem o różne pierdoły.

Pyt. 1. (głupie - bo każdy ma inaczej)
Ile kosztują takie okna w porównaniu do innych firm. Będę miała okna w okleinie obustronnej koloru - ANTHRAZIT (prawie czarne - nie widziałam ich jeszcze w realu, więc nie wiem dokładnie jaki to odcień) ma ktoś takie z tej firmy???

Pyt. 2.
Czy ktoś może się podzielić informacją ile wyniósł go koszt okien??? Bez znaczenia czy plastiki czy drewniane.

jareko
02-02-2008, 12:17
mynia
nie sposób odpowiedzieć na Twe drugie pytanie - cena zależy od funkcji okien, ich wyposażenia no i ilości
Powiem ci ze najtańszy domek jaki robiłem to byl koszt 8.000 najdroższy 120.000
Co do porównania cen Jezierskiego względem innych
W kolorze - zwłaszcza obustronnym jest bardzo atrakcyjny cenowo
Miej tez świadomość ze Schuco to Schuco :) a ono dość drogim profilem jest
Skoro chcesz mieć okna w kolorze to mimo wszystko warto nie patrzeć na cenę tylko na to czy okna jakie masz w projekcie sa do wykonania i to z gwarancja producenta a nie dealera - dealer da Ci gwarancje na wszystko :lol:
okna kupujesz na cale życie swej chałupy lub Twoje - o tym nie zapominaj :)

mynia_pynia
02-02-2008, 12:45
Dzięki, liczyłam że się odezwiesz.
Co do okiem to będę mieć:

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?id=166&p=detail

6 okien otwieranych (ful opcje) 50x50 cm (takie niby ozdobne)
1 okno~ 100x130 cm (ful opcje)
2 okna ~ 100x100 cm (ful opcje)
2 okna trójkątne ( te z przodu - bo w dachu wykusz zlikwidowałam)
1 okno (kolankowe, łamane - nie wiem jak się nazywa)
3 drzwi balkonowe
i pozostałe cztery które na wizualce są od ziemi (na parterze parter) będą w rzeczywistości od wysokości kolannie i niektóre z nich będą zamontowane na stałe - bez otwierania .

Myśle że tych okien nie jest tak strasznie dużo żeby kosztowały 120 tyś :)

jareko
02-02-2008, 16:36
czyżbyś ta droga prosiła o wycenę i ofertę? ;)

kachna28
02-02-2008, 17:00
jareko -mam do Ciebie pytanie techniczne(technologiczne). jak montujesz okna w ścianie dwuwarstwowej? (na razie jest sam pustak -ale dojdzie 12cm styro). Mój gfachmen od elewacji uważa że okno powinni się "wystawic" poza lico ściany o około 1-2cm -wtedy "uniknie się mostków termicznych, drogiej obróbki, dużej ilości styropianu i pianki itp....). Ja zawsze sądziłam że w 2warstwowej okno licuje się z murem -teraz już sama nie wiem? Mówi prawdę -czy po prostu chce miec mniej roboty przy elewacji z obróbkami? Prawdoposobnie w przyszłym tyg bedę miała montaż okien -i jakoś nie wyobrażam sobie tłumaczyc fachmenom z Jezierskiego (czy raczej od lokalnego przedst.) jak mają montowac? Chyba sami wiedzą jak to zrobic :roll: jak sądzisz??

mynia_pynia
02-02-2008, 17:05
Pogrzebałam trochę po forum i znalazłam kilka wypowiedzi gdzie padały ceny.
Były to kwoty rzędu 14 - 17 - 20 tyś - to mi starczy.

I kolejne pytanie. Moja koleżanka zamówiła sobie okna z firmy MS mają ocieplone profile - kumpela jest bardzo zadowolona - ale ja nic na forum nie znalazłam o tej firmie.

Ktoś coś słyszał??

finlandia
02-02-2008, 17:10
Dzięki, liczyłam że się odezwiesz.
Co do okiem to będę mieć:

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?id=166&p=detail


Myśle że tych okien nie jest tak strasznie dużo żeby kosztowały 120 tyś :)
Zajefanie będą wyglądały Twoje okienka jesli zdecydujesz sie na te szprosy konstrukcyjne (poprzeczki):) Jak w reklamie Jezierskiego.
Tylko czy Jareko "przepuści" wielkości balkonów?;) Ale Ty przynajmniej masz jzu w projekcie przewidzianą podwójną poprzeczkę, wiec moze nie bedzie tak zle?
Strzelam na oko, ze wycena wyjdzie w okolicach 20 tys w Elicie w dwustronnym kolorze. Skosy i trojkaty Jezierski wycenia niedorgo, wiec bedzie konkurencyjnie takze w aspekcie ceny.

Jola z Melisy
02-02-2008, 17:45
Qrcze, albo ja mam pecha do tego Jezierskiego, albo okna są mocno przereklamowane. Dziś np. odkryliśmy, że w pomiędzy szybami w jednej z witryn zbiera się para, co oznacza, że okno jest nieszczelne. Nota bene jest to pakiet trzyszybowy. Jest jeszcze parę innych "kwiatków", jak np. brak katów prostych przy listwach przyszybowych (niestety więcej niż dopuszczalny mm. na metrze). niewielkie, bo niewielkie, ale jednak, uszkodzenia okleiny na dwóch oknach. I inne takie tam drobiazgi. Ale ta zaparowana szyba mnie naprawdę zgrzała. W końcu okna te kosztowały kupę kasy i firma reklamuje się jako "okna dla wymagających"

jareko
02-02-2008, 20:26
ha ha ha
tylko prośba - nie jestem adwokatem Jezierskiego ale znów padają przykre słowa pod adresem producenta a maja sie nijak do wymienionych tu spraw i w obronie KAZDEGO producenta stawać tu będę w tej sytuacji
- zaparowana szyba w środku to wina producenta szkła, na to Producent okna jako wyrobu finalnego nie ma wpływu - czasem takie rzeczy sie zdarzają i podlegają reklamacji - spoko - szyby sie wymieni i to za friko
- nie wiem co rozumiesz pod "brak katów prostych przy listwach przyszybowych" ?
- rysy także sie zdarzają - w trakcie transportu, czasem w trakcie montażu, w trakcie dalszych prac - zawsze można je zlikwidować ale czy to wina producenta czy tynkarzy - nie udowodnisz teraz nikomu

a teraz z innej beczki
U jednego z Was montowałem w tym roku okna. Pod taśma ochronna była rysa, zgłoszona reklamacja za dwa tygodnie przyjechał serwis i wymienił ruchomy słupek - akurat tu można było po prostu wymienić wadliwy element
Inny przykład - inny producent, błąd na produkcji szyb w środku uwieziona osa - reklamacja, szyba wymieniona bez klopotu



....Tylko czy Jareko "przepuści" wielkości balkonów?;) .....od razu Jareko mówi ze w takiej formie jaka widać na wizualizacji nie przepuści :lol:

Jola z Melisy
02-02-2008, 21:14
Co do szyb, to mówiąc szczerze nie mam zamiaru analizować skąd firma Jezierski bierze szyby a skąd profile. Mnie interesuje efekt końcowy. Reklamację też nie będę składać w firmie Jezierski, tylko u dilera, u którego kupowałam okna. Co do rys, to nie są to rysy powstałe przy montażu, ani tynkowaniu (dom nie ma jeszcze tynków), ale na dwóch oknach są niewielkie fragmenty niedogrzanej folii. Widać pod spodem brązowy profil. Oprócz tego, na krawędzi profilu usztywniającego jest odspojona część okleiny tak, że widać białe fragmenty. Co do nie trzymania kątów prostych, to chodzi o to, że jak postawisz kątownik w narożu okna, to na 25 centymetrowym ramieniu są 2~3 mm. szpary. Generalnie katy są mniejsze niż 90 stopni.

jareko
02-02-2008, 21:23
tak wiec złóż reklamacje i czekaj spokojnie na efekt
nie ma znaczenia kto produkuje szyby - to tylko rzecz która może ulec w trakcie transportu, montażu, błędu z powodu niedokładności człowieka uszkodzeniu
Po to masz gwarancje by to usunąć - tak jak w innych rzeczach
Mercedes tez jest do bani bo w czasie gwarancji coś sie może zepsuć?
Sory - ale nie dajmy sie zwariować :lol:
Jak pisze tu w stopce Charli - okna to po prostu materiał budowlany jak każdy inny

Damro
02-02-2008, 21:56
Co do szyb, to mówiąc szczerze nie mam zamiaru analizować skąd firma Jezierski bierze szyby a skąd profile. Mnie interesuje efekt końcowy. Reklamację też nie będę składać w firmie Jezierski, tylko u dilera, u którego kupowałam okna. Co do rys, to nie są to rysy powstałe przy montażu, ani tynkowaniu (dom nie ma jeszcze tynków), ale na dwóch oknach są niewielkie fragmenty niedogrzanej folii. Widać pod spodem brązowy profil. Oprócz tego, na krawędzi profilu usztywniającego jest odspojona część okleiny tak, że widać białe fragmenty. Co do nie trzymania kątów prostych, to chodzi o to, że jak postawisz kątownik w narożu okna, to na 25 centymetrowym ramieniu są 2~3 mm. szpary. Generalnie katy są mniejsze niż 90 stopni.
[/b]Jolu cholera,strasznie mi przykro że Ci się tak trafiło,musisz mieć jakiegoś pecha,ja ze swoich okienek jestem cholernie zadowolona,mam męża pedancika,oglądał każde okno pod lupą,widać było po nim że bardzo chciał się do czegoś przyczepić lecz naprawdę nie ma do czego,znalazł jedynie malusieńką ryskę,praktycznie niewidoczną i już chciał dzwonić aby zareklamować lecz przekonałam go że tego naprawdę nie widać,zadzwoń do Agnieszki tzn do Lakbudu i przedstaw sytuację a napewno ci doradzi,super babka :D .Jeśli chcesz to mogę Ci na priv podać nick samego Pana Jezierskiego,który czasami na to forum zagląda,osobiście z nim sobie koresponduję i facio naprawdę sympatyczny i otwarty na wszystkie sugestie i wierz mi zależy mu aby klient był zadowolony,walcz o swoje bo to nie mała kasa którą wydałaś.
Pozdrawiam

jareko
02-02-2008, 22:21
nie jest tajemnica
jego nick - Lekomin

Damro
02-02-2008, 22:26
[quote="jareko"]nie jest tajemnica
jego nick - Lekomin[/quote
Ty siedzisz w branży to możesz wiedzieć ale nie każdy jest wtajemniczony :D

jareko
02-02-2008, 22:28
i cholera najgorsze dla wielu jest to ze z Jezierskim współpracuję
Co czyni mnie hmmm.... mało wiarygodnym

Damro
02-02-2008, 22:41
i cholera najgorsze dla wielu jest to ze z Jezierskim współpracuję
Co czyni mnie hmmm.... mało wiarygodnym
Dlaczego?Ja również dzięki Tobie wybrałam i cholera naprawdę nie żałuję a widziam wykonanie okien wielu firm i Jezierski naprawdę to górna pólka :D.A i Panowie serwisanci też fajni,pozdrawiam jeśli mnie słyszą lub widzą :D

AmberWind
02-02-2008, 22:55
Qrcze, albo ja mam pecha do tego Jezierskiego, albo okna są mocno przereklamowane.

Jolu nie Ty jedna ;)

W ubieglym tygodniu zauwazylam dwie wady w naszych oknach Jezierskiego :(

1. Nieszczelnosc jednego okna. U mnie nie ma w srodku pary, ale slady po wielu strugach wody :o Slady sa suche, w srodku okna nie ma widocznej wilgoci, ale slady sa ...

2. Nieszczelnosc na calej dlugosc uszczelki w oknie tarasowym. To ta uszczelka gdzie sa zawiasy. Wieje jak cholera :roll:

Zglosilam obie wady mailem do biura Jezierskiego i zaraz otrzymalam odpowiedz, ze w przyszlym tygodniu ktos sie ze mna skontaktuje. Zobaczymy jaka bedzie reakcja na zgloszona reklamacje ...

Damro
02-02-2008, 23:02
Jola z Melisy a może te zaparowane okna to dlatego że w domku jest za zimno?U nas też tak było na początku,ocieplilismy dach potem trochę zaczeliśmy grzać i było po kłopocie,teraz nawet tynkom nie przeszkadza.

Jola z Melisy
02-02-2008, 23:06
Niezależnie od opisywanych przeze mnie usterek, okna są naprawdę piękne i to nie jest tak, że żałuję, że je kupiłam. Sprzedawca też nie kwestionuje naszych uwag i jestem przekona, że z reklamacją nie będzie problemów. Napisałam tylko jak to wygląda u nas, bo niestety nie mogę powiedzieć, że moje okna są idealne i że nie ma się do czego przyczepić. I możecie wierzyć lub nie, ale wcale nie zależało mi żeby coś "znaleźć". A jak dla mnie Jareko, jesteś bardzo wiarygodny. Wielokrotnie czytając Twoje posty, przekonałam się, że jesteś specem w temacie i nie bijesz piany bez sensu. Pozdrawiam. :wink:

jareko
02-02-2008, 23:08
dziękuje :)

Jola z Melisy
02-02-2008, 23:08
Damro, ta para jest w środku między szybami i to w jednej witrynie. Na pewno tak nie powinno być.

Damro
02-02-2008, 23:11
Damro, ta para jest w środku między szybami i to w jednej witrynie. Na pewno tak nie powinno być.
U mnie też była wewnątrz na 2 oknach u góry i w tej chwili naprawdę nic z nimi się nie dzieje.

jareko
02-02-2008, 23:15
nie powinno tak być
początkowy nadmiar wilgoci winien wchłonąć granulat jaki jest w ramce dystansowej (są czasem takie uwarunkowania termiczne w połączeniu z operacja słońca) - faktem jest, ze para nie musi jeszcze oznaczać rozszczelnienia pakietu
Nie musi ale może :lol:
Charlie jest tu lepszym szpeniem od szyb niż ja

Damro
02-02-2008, 23:31
Kurde,Ty mnie nie strasz :lol:

jareko
02-02-2008, 23:38
Kurde,Ty mnie nie strasz :lol:jak ja mogę straszyć tak piękne oczko :lol:

Damro
02-02-2008, 23:51
Kurde,Ty mnie nie strasz :lol:jak ja mogę straszyć tak piękne oczko :lol:
Hehe,Ty mnie na oczko nie nabieraj,tylko powiedz co mam zrobić z tym oknem zaparowanym :lol:

jareko
03-02-2008, 00:11
ja tylko dziele sie wrażeniem :)
a co możesz robić :)
kiedy sie pojawiło zaparowanie?
kiedy zniknęło?
czy pojawiło sie potwórnie?

Damro
03-02-2008, 00:20
Zaparowanie zrobiło się jak mi ekipa zamontowała,dach był nieocieplony,,,,,,,,,temperatura wewn. +6 stopni,kiedy dach ociepliłam,kominkiem zaczęłam palić,problem zniknął,dodam że okna dachowe tak samo się zachowywały :-?

jareko
03-02-2008, 00:32
możesz spać spokojnie - ale zapytaj Charliego na wszelki wypadek
wbrew pozorom takie zjawiska sie zdarzają i jeszcze o niczym złym nie świadczą
gorzej jeśli po tym pierwszym razie pojawi sie choć raz - jeden jedyny raz - powtórnie - wtedy szyba faktycznie jest nieszczelnosc

lekomin
03-02-2008, 00:34
Charliego się o szyby nie pytajcie, bo są jego w naszych oknach ;)

Jeśli są jakiekolwiek problemy, to momentalnie reklamować. Jeśli są problemy z serwisem, to PW do mnie ;)

Co do szyb, pakiety mogą się rozszczelnić, i wtedy z automatu podlegają wymianie. Ale "para" w wewnątrz pakietu szybowego w nieogrzewanym budynku może się zdarzyć. Chodzi o to, żeby później jej nie było, tzn. ma zniknąć raz na zawsze.

Co do listew, to najprawdopodobniej efekt pomontażowy: serwis albo listwy dobije i będzie super, albo wymieni na nowe. Nie ma z tym też większego problemu.

Klient ma być zadowolony, ot co.
pzdr
Piotrek Jezierski

Damro
03-02-2008, 00:34
upss,kamień lekko mi spadł z serca,będę obserwować :D

jareko
03-02-2008, 00:57
no jak sam szef mówi - znaczy będzie git :)

kachna28
03-02-2008, 09:44
JAREKO -powtarzam moje wczorajsze pytanie -proszę o odp. -bo sprawa robi się PILNA :roll: ...

jareko -mam do Ciebie pytanie techniczne(technologiczne). jak montujesz okna w ścianie dwuwarstwowej? (na razie jest sam pustak -ale dojdzie 12cm styro). Mój gfachmen od elewacji uważa że okno powinni się "wystawic" poza lico ściany o około 1-2cm -wtedy "uniknie się mostków termicznych, drogiej obróbki, dużej ilości styropianu i pianki itp....). Ja zawsze sądziłam że w 2warstwowej okno licuje się z murem -teraz już sama nie wiem? Mówi prawdę -czy po prostu chce miec mniej roboty przy elewacji z obróbkami? Prawdoposobnie w przyszłym tyg bedę miała montaż okien -i jakoś nie wyobrażam sobie tłumaczyc fachmenom z Jezierskiego (czy raczej od lokalnego przedst.) jak mają montowac? Chyba sami wiedzą jak to zrobic :roll: jak sądzisz??

mynia_pynia
03-02-2008, 09:58
do jareko.

Pytanie za 1000 punktów.

Czy jest możliwość by producent "Jezierski" zrobił grawerkę na ramach okien z miejscowością i adresem?? Tak na wszelki wypadek gdyby na okna chciał sie ktoś połasić.
Takiej trwałej której usunięcie spowodowałoby widoczne uszkodzenie ramy.
I ile coś takiego by kosztowało od okna?

jareko
03-02-2008, 10:54
...Pytanie za 1000 punktów.... zrobił grawerkę na ramach okien z miejscowością i adresem?? Tak na wszelki wypadek gdyby na okna chciał sie ktoś połasić.Takiej trwałej której usunięcie spowodowałoby widoczne uszkodzenie ramy.
sa inne metody - znany sposób znakowania specjalnymi flamastrami które widać w ultrafiolecie - po cholerę niszczyć okno?
Bo o co tak naprawdę chodzi? By po namierzeniu własnych okien udowodniła ze sa one TWOJA własnością. Bo złodziejowi jak i paserowi (a nim stałby sie Inwestor który kupi taki towar) jest obojętne jakie okna ma zamontowane - ze swoim czy z Twoim adresem. Poza tym nawet jak będzie grawerka zawsze można ja usunąć
Jesli juz to najlepiej byłoby mieć szyby gdzie w ramce dystansowej sa wszystkie Twoje dane ale wątpię by ktokolwiek sie w to bawił - bez względu na cene

jareko
03-02-2008, 10:58
JAREKO -powtarzam moje wczorajsze pytanie -proszę o odp. -bo sprawa robi się PILNA :roll: ...

jareko -mam do Ciebie pytanie techniczne(technologiczne). jak montujesz okna w ścianie dwuwarstwowej? (na razie jest sam pustak -ale dojdzie 12cm styro). Mój gfachmen od elewacji uważa że okno powinni się "wystawic" poza lico ściany o około 1-2cm -wtedy "uniknie się mostków termicznych, drogiej obróbki, dużej ilości styropianu i pianki itp....). Ja zawsze sądziłam że w 2warstwowej okno licuje się z murem -teraz już sama nie wiem? Mówi prawdę -czy po prostu chce miec mniej roboty przy elewacji z obróbkami? Prawdoposobnie w przyszłym tyg bedę miała montaż okien -i jakoś nie wyobrażam sobie tłumaczyc fachmenom z Jezierskiego (czy raczej od lokalnego przedst.) jak mają montowac? Chyba sami wiedzą jak to zrobic :roll: jak sądzisz??
licuje sie z murem - taka jest ogolna zasada
można wypchnąć na zewnątrz do 10mm bez żadnych dodatkowych podpórek - powyzej tej wartości trzeba mocować blachy podtrzymujące okno
poza tym mówimy tu o sytuacjach gdzie mur jest postawiony IDEALNIE a to rzadkość
I cel tego wystawiana na zewnątrz jest wątpliwy
kładą styropian, przycinają go odpowiednio - tak by zakrywał piane jak i kawałek ościeżnicy, ewentualne szczeliny wypełniają pianka i jest git :lol:
Po co komplikować sobie sprawę? i ponosić dodatkowe koszta?

lekomin
03-02-2008, 12:53
Co do tego licowania się z murem..

Okna w najcieplejszych budynkach licuje się ze styropianem, ale wtedy trzeba zakładać kołnierze z EPDM i wysunięte na zewnątrz stalowe łapy.. Tak się montuje okna np. na dużych budowach biurowych (i to w 75% okna aluminiowe). Tylko, że to już musi robić bardzo dobra ekipa i musi być nadzór: jakakolwiek dziura w łączeniach EPDM to po prostu tragedia..

Na potrzeby "domowe" licowanie z murem, ew. tak jak Jareko napisał, lekkie wysunięcie, jest zdecydowanie najlepszym wyjściem.

kachna28
03-02-2008, 17:44
No dobra -to pozostawię tę kwestię fachofcom :wink: Zapewne zamontują na równo z murem....

finlandia
04-02-2008, 14:54
jareko -mam do Ciebie pytanie techniczne(technologiczne). jak montujesz okna w ścianie dwuwarstwowej? (na razie jest sam pustak -ale dojdzie 12cm styro). Mój gfachmen od elewacji uważa że okno powinni się "wystawic" poza lico ściany o około 1-2cm -wtedy "uniknie się mostków termicznych, drogiej obróbki, dużej ilości styropianu i pianki itp....). Ja zawsze sądziłam że w 2warstwowej okno licuje się z murem -teraz już sama nie wiem? Mówi prawdę -czy po prostu chce miec mniej roboty przy elewacji z obróbkami? Prawdoposobnie w przyszłym tyg bedę miała montaż okien -i jakoś nie wyobrażam sobie tłumaczyc fachmenom z Jezierskiego (czy raczej od lokalnego przedst.) jak mają montowac? Chyba sami wiedzą jak to zrobic :roll: jak sądzisz??
Niedawno spotkałem sie z takim samym zdaniem - moze to jakis producent elewacji tak zalecił na jakims szkoleniu?
Te argumenty ze droga obrobka to chyba pomyłka. Zdecydowanie najłatwiej obrobic okno zlicowane - panowie zwykle "wchodza" na ramę ok 2cm.

AmberWind
18-02-2008, 09:42
Pamietacie jak pisalam o wiejacym oknie balkonowym?
Warto dopisac zakonczenie historii :-)

Przed chwila byl u mnie serwis Jezierskiego. Uszczelka i docisk w oknie zostaly poprawione. Teraz jest idealnie. Mimo solidnego wiatru na zewnatrz, nic nie wieje do srodka :-)

Co do drugiego okna z rozszczelnieniem szyby i zaciekami, sprawa zostala opisana i czekam na dalszy rozwoj wypadkow.

Sadze, ze warto pisac nie tylko o cenach i parametrach okien, ale rowniez o serwisie gwarancyjnym, ktory jak sie okazuje jest rownie wazny jak sam proces wyboru. U nas spisal sie doskonale! :-)

///Tomek30
18-02-2008, 10:24
Ja mam te okna co prawda od paru dni, ale efekt przeszedł moje oczekiwania. Sposób podejścia handlowca, wykonanie oraz montaż na wysokim poziomie. Cena warta tego produktu. Mam tylko pytanie, mam okna w kolorze oraz poprzeczki profil Elita. Zauważylem po dwa otwory w każdej poprzeczce od zewnętrznej strony od dołu. Chce się upewnić u niezależnych fachowców co to jest??

nikita1
18-02-2008, 11:15
Ja mam te okna co prawda od paru dni, ale efekt przeszedł moje oczekiwania. Sposób podejścia handlowca, wykonanie oraz montaż na wysokim poziomie. Cena warta tego produktu. Mam tylko pytanie, mam okna w kolorze oraz poprzeczki profil Elita. Zauważylem po dwa otwory w każdej poprzeczce od zewnętrznej strony od dołu. Chce się upewnić u niezależnych fachowców co to jest??

Może odwodnienia?

finlandia
18-02-2008, 14:15
Ja mam te okna co prawda od paru dni, ale efekt przeszedł moje oczekiwania. Sposób podejścia handlowca, wykonanie oraz montaż na wysokim poziomie. Cena warta tego produktu. Mam tylko pytanie, mam okna w kolorze oraz poprzeczki profil Elita. Zauważylem po dwa otwory w każdej poprzeczce od zewnętrznej strony od dołu. Chce się upewnić u niezależnych fachowców co to jest??
Jak na "czole" poprzeczki to odwodnienie, tak jak na dole skrzydla. Teoretycznie pod szybą w poprzeczce też może znaleźć się woda i jakby już to musi mieć ujście. Nie u wszystkich producentów to występuje.
Tak samo jak maleńkie otworki (średnica ok 2mm) na obowdzie (boku) skrzydła - to są otwory odpowietrzające - pisał kiedyś o konieczności ich wykonywania pan Jerzy Płoński w Muratorze..

Remik_Programista
19-02-2008, 21:08
Po wielu godzinach spędzonych w poszukiwaniu odpowiednich okien za odpowiednią cenę wybrałem Jezierskiego a w chwilach zwątpienia już miałem zamawiać u M&S.
Obaj producenci mają 3 szyby i "ciepłe ramki"
Oki Jezierski i basta z uwagi na dobrą cenę.
Proszę tylko o podanie informacji gdzie mogę znaleźć informację na temat prawidłowego montażu tzw. "ciepły montaż". Mam ścianę dwuwarstwową SILIKAT + Styropian.
Pozdrawiam.

Wytrych
28-03-2008, 15:40
Witajcie widzę że wszyscy wypowiadaja sie w samych superlatywach. Ja dołożę do tego miodu łychę dziegciu.

Okna Jezierskiego - pcv założylem na wiosne 2007, 13 sztuk, w tym piekne okno w salonie dlugie na 2,4 m oraz fajne przesuwane drzwi balkonowe w salonie. Kosztowały zdecydowanie powyżej średniej rynkowej. Buduje się w Łodzi. Prace wykończeniowe w domu ciągną się długo, więc okna po prostu były.
Kilka dni temu zrobilem badanie termowizyjne budynku, chciałem się przekonać czy nie ma jakiś przerw w ociepleniu murów (ściana trójwarstwowa) i poddasza.

Wyszło że nieszczelności są ale ... na oknach. Wzieliśmy więc poziomice i zaczeliśmy mierzyć. Na 13 sztuk nie mam w domu okna które było by proste. Wypaczone są zarówno ramy jak i profile. Np. duze oknio w salonie na długości 2,4 metra wypaczone jest na 3 cm. Aż szyba jest wygięta. Rozsuwane drzwi w salonie dramat, są wypaczone na każdą możliwą strone o jakieś 2 cm. Były solidnie zabezpieczone folią więc nie były używane, w tej chwili po otwarciu właściwie nie można ich zasunąć. Drzwi balkonowe tez dramat.

Przyjechał serwisant od Jezierskiego, mają wystawiać szyby i prostować okna. Jak to zostanie wyprostowane nawet sobie nie wyobrażam. Najgorzej że firma montująca okna, której nazwy z litości nie podam musi wypróć ze scian ramy. A to oznacza zniszczenie gładzi, nie wiem co będzie z parapetami które są z trawertunu.

Nikt, ani montażyści ani ludzie z fabryki nie byli mi w stanie powiedzieć czy wina leży w złych profilach czy w błędnym założeniu.
Generalnie zapłaciłem za drogie markowe okna, otrzymałem szmire i mnóstwo kłopotów. Zobaczymy jak pojda naprawy, umowiony jestem na 3.04.2008 dam info na forum.

Michał

Charlie
28-03-2008, 23:43
Michał - spitolony montaż, na bank.

Damro
28-03-2008, 23:47
Michał - spitolony montaż, na bank.
Też tak uważam po tym co napisałeś.

civic9
29-03-2008, 00:04
To i ja swoją historią się podzielę.

Na wstępnie napiszę, jakby ktoś tylko początek czytał - okna bardzo dobre.

Ale w życiu różnie bywa. Ja przeżyłem stres bo zamawiałem z roletami i ktoś pomylił kolor pancerza (w sumie to nie wiem czy u dealera, Jezierskiego czy producenta rolet). Żona chciała zabić, wiecie jak to jest. Ale przyjechał serwis i wymienili wszystkie pancerze - 15 okien, w tym kilka dość dużych. Chłopaki z serwisu świetni - zarówno jeśli chodzi o zachowanie, jak i o technikę. Siedzieli u nas od świtu do 23.00, choć nie nalegałem. I to ważne, bo jak ktoś tu pisał to materiał jak każdy inny, coś się może w trakcie transportu stać, ktoś coś może zamienić, montaż skopać - ważne, że tego nie olewają. Szkoda, że domów nie budują. Przy okazji poprawili kilka rzeczy po montażystach. I tu dochodzimy do sedna... różne firmy się za sprzedaż i montaż biorą. To już nie Jezierski. Same okna nie pomogą, jak montażysta, z firmy nie kontrolowanej przez Jezierskiego skopie montaż. Mnie moi montażyści też trochę powkurzali, ale serwis Jezierskiego rozwiązał wszystkie problemy. No, mogliby coś wymyślić, żeby bardziej kontrolować i wymóc jakość na firmach montujących.

Zadowolony jestem.

Jola z Melisy
29-03-2008, 09:07
Potwierdżam, że serwis jezierskiego jest super profesjonalny i do tego sumpatyczny. :wink: U nas był pan Piotr z kolegą (to gdyby sam właściciel czytywał ten wątek). Panom premia się należy, poważnie.

kachna28
29-03-2008, 09:14
U nas okna jezierski od tygodnia. Na razie jestem zadowolona, chociaż był jeden minus (poza oczekiwaniem 3 miesięcznym na okna :evil: ). Otóż rolety w oknie tarasowym nie bardzo chciały się wysuwac. Montażyści nawet tego nie sprawdzali (w sumie to w domu jeszcze nie ma prądu -ale przecież mieli podciągnięty przedłużacz -np do wiertarek). Po kilku dniach od montażu mąż sprawdził rolety z elektrykiem -no i nie chodziły :roll: Po kilku telefonach łaskawie przyjechał pan z salonu (nie od producenta) -kląc pod nosem, że to nie on powinien tylko serwis jezierskiego. Okazało się że rolety spadły z jakichś prowadnic czy cośtam -ale już chodzą). Zobaczymy co będzie dalej... Tak więc-Jezierski firma OK -gorzej z lokalnymi przedstawicielami (mnie np nie poinformowano, że okna wejdą do produkcji dopiero po 10 lutego, chociaż umowę podpisałam 17.12...).

finlandia
29-03-2008, 10:32
Tak więc-Jezierski firma OK -gorzej z lokalnymi przedstawicielami (mnie np nie poinformowano, że okna wejdą do produkcji dopiero po 10 lutego, chociaż umowę podpisałam 17.12...).
No tak, jak coś zle to winien przedstawiciel.
Ale co gorsza - na ogół to jest prawda. Czasem dealer (nie mam tu wcale na mysli tylk oJezierskieg) "przetrzyma" zaliczkę, zapłaci nią inną fakturę itd. To życie, chociaż zdecydowanie wymaga potępienia.

Po kilku telefonach łaskawie przyjechał pan z salonu (nie od producenta) -kląc pod nosem, że to nie on powinien tylko serwis jezierskiego. Okazało się że rolety spadły z jakichś prowadnic czy cośtam -ale już chodzą).
Faktem jest tez, ze skoro występuje wada ukryta, to nie jest to winą dealera (chociaz nie zawsze) i niby za co ma on odpowiadac?. Tez jestem "dealerem" i wiem, ze sprzedając coś odpowiadam.
Dotykając wątku prawnego, przez 2 lata odpowiadam za kazdy sprzedany produkt, nawet ten, którego nie polecam (np. chińskie drzwi).
Ale MORALNIE proponując jakąś firmę to biorę za nią odpowiedzialność.
Kachna, Twój sprzedawca chciałby tylko wziąść pieniądze i mieć gdzieś całą resztę. Nie ładnie, ale takie postawy też się zdarzają..

///Tomek30
29-03-2008, 13:38
Witam, piszecie o długich terminach oczekiwania na okna, o watpliwościach związanych z montażem. Nie rozumiem tego, jaki macie problem, aby skontaktować się bezpośrednio z firma Jezierski i tam zamówić okna wraz z montażem? Buduję w Łodzi i nie było problemu by handlowiec przyjechał i sprzedał mi okna razem z montażem przez ich autoryzowaną firmę. Za krótko mam te okna by mówić sam miód o nich, ale realia to 3 tygodnie oczekiwania, okna zamawiałem styczeń, montaż luty.
Pozdrawiam

civic9
29-03-2008, 13:42
Tak, mówimy o tych autoryzowanych właśnie (przynajmiej posługujących się ich logiem, papierów nie sprawdzałem). Po prostu trafiłeś na lepszą. Pewnie większość jest znośna, ale trafiają się wyjątki. A nawet pewnie w jednej firmie mogą się zdarzyć dwie różne ekipy. Sam J. na małych inwestycjach pewnie nie montuje.

kachna28
29-03-2008, 15:15
U mnie już po montażu -panowie z salonu -zgodnie z oczekiwaniami -zlicowali z murem. Dwa dni później powiadomiłam o tym fakcie szefa ekipy od elewacji, stwierdził: "no to będzie drożej" :roll: :evil: ...

jareko
29-03-2008, 19:22
U mnie już po montażu -panowie z salonu -zgodnie z oczekiwaniami -zlicowali z murem. Dwa dni później powiadomiłam o tym fakcie szefa ekipy od elewacji, stwierdził: "no to będzie drożej" :roll: :evil: ...
a to ciekawe - dlaczego chce więcej kasy za taki, zupełnie prawidłowy montaż w ścianie 2W?

jareko
29-03-2008, 19:29
... ale realia to 3 tygodnie oczekiwania, okna zamawiałem styczeń, montaż luty....

3 tygodnie ? nawet na białe w standardzie to już na dzień dzisiejszy termin nierealny - realny do 4 tygodni
okna kolor standard - oczekiwanie ok 4-5 tygodni
okna kolor antywlam - ok 5-6 tyg
okna kolor - przesuwki, luki itp - do 8 tygodni
Możesz zadzwonić i sprawdzić u źródła :) tak jak sugerujesz innym

jareko
29-03-2008, 19:33
..... Sam J. na małych inwestycjach pewnie nie montuje.z tego co mi wiadomo potencjalni klienci odsyłani sa do przedstawicieli

kachna28
29-03-2008, 19:39
U mnie już po montażu -panowie z salonu -zgodnie z oczekiwaniami -zlicowali z murem. Dwa dni później powiadomiłam o tym fakcie szefa ekipy od elewacji, stwierdził: "no to będzie drożej" :roll: :evil: ...
a to ciekawe - dlaczego chce więcej kasy za taki, zupełnie prawidłowy montaż w ścianie 2W?
No właśnie... tym bardziej że przy pomiarze ścian pod elewację -gdy odliczyłam metraż okien powiedział: ja liczę całośc ściany nie odejmując otworów -bo przecież muszę je obrobic :x ! -czyli liczy sobie dwa razy za obróbkę okien -a swoją drogą ciekawe ile razy trafiło mu się robic elewację przy "wypuszczonych" oknach :roll: :evil: ... Ja sobie z nim pogadam za miesiąc jak przyjedzie robic :evil: !

Namtar
15-01-2009, 12:28
A dlaczego jak ide do 2 roznych przedstawicieli tego samego producenta (czt. Jezierski) mam dwa rozne czasy gwarancji i to rozniace sie o 5 lat????

finlandia
15-01-2009, 12:58
A dlaczego jak ide do 2 roznych przedstawicieli tego samego producenta (czt. Jezierski) mam dwa rozne czasy gwarancji i to rozniace sie o 5 lat????
a to jeden sie chyba pomylil:)

jareko
15-01-2009, 14:07
a nie do końca :) Jak zawsze pod wlos ;) Jareko głos zabiera :lol:
Idziesz nie do Jezierskiego tylko dealera z nim współpracującego
jeden bazuje na gwarancji producenta - stad masz 5 lat
inny ryzykuje i dodaje kolejne 5 lat od siebie
Później wygląda to tak, ze przez pierwsze 5 lat jak będzie się coś działo to przyjedzie serwis sprzedawcy bądź Jezierskiego - zaś przez następne 5 tylko sprzedawcy
Podobnie ryzykuje dając 10 letnia gwarancje (sadze ze tyle minimum pożyję :) ) ale tez mam świadomość ze w przypadku tego producenta tak naprawdę nie ryzykuje niczym - i dotąd dokąd będzie produkował dobre okna - będę ryzykował ale jeśli się popsuje... to nie dość ze ryzykować nie bedę to jeszcze nie będę takich okien sprzedawał :)

finlandia
15-01-2009, 15:23
Wiesz Jareko, że ja wcale nie myslałem o Twojej wydlużonej gwarancji, a o zwykłym trafieniu na niezorientowanego sprzedawce. Jak ktos ma 5-6 firm to czesto sam sie gubi ktora ile daje gwarancji i zapytany z nienacka wypali coś na szybko..
Jak bede sie 10 lat zajmowal montazem od strony praktycznej to tez pomysle nad udzieleniem takiej gwarancji. O ile bede czegos pewny :D

jareko
15-01-2009, 16:11
...Jak bede sie 10 lat zajmowal montazem od strony praktycznej to tez pomysle nad udzieleniem takiej gwarancji. O ile bede czegos pewny :DCzego ci życzę :)
Powiem szczerze, jak na spowiedzi :)
Szukałem dostawcy Schuco od lat, odkąd firma Mage zamknęła produkcje Przetestowałem kilku i... i jak sie zetknąłem z Jezierskim tak już przy nim pozostałem. Mimo iz mam w promieniu 50 km od siebie co najmniej trzech producentów to.... i tu nie będę rozwijał tematu - domyślni się domyślą :)
Tak wiec zamiast mieć dostawce pod nosem mam 200 km od siebie - i to mnie czasem boli :lol:

barteks31
15-01-2009, 19:52
Witam, mam pytanie do Ciebie Jareko lub do kogoś kto sprzedaje okna Jezierskiego. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć czy cena okna w dwustronnym kolorze model Elita THERMO będzie taka sama co okna model Rondo, oczywiście ten sam kolor i wymiary.
Pozdrawiam

jareko
15-01-2009, 20:23
cena wyjściowa powinna być identyczna - to w dalszym ciągu CT-70
narzut na kolor - nie ma znaczenia czy jedno, czy obustronny - wynosi +20%
jeśli oba kolory sie różnią to dodatkowo +10%
jeśli kolor jest spoza palety standardowych barw tez dodatkowo +10% + wydluzenie terminu realizacji

ProStaś
15-01-2009, 21:24
Szukałem dostawcy Schuco od lat, odkąd firma Mage zamknęła produkcje Przetestowałem kilku i... i jak sie zetknąłem z Jezierskim tak już przy nim pozostałem. Mimo iz mam w promieniu 50 km od siebie co najmniej trzech producentów to.... i tu nie będę rozwijał tematu - domyślni się domyślą :)
Tak wiec zamiast mieć dostawce pod nosem mam 200 km od siebie - i to mnie czasem boli :lol:

Pomimo tego, że robią na profilu EURO ?

Pozdrawiam.

jareko
15-01-2009, 21:33
Pomimo tego, że robią na profilu EURO ?A to ciekawa informacja :lol: ciekawe skąd?
zapraszam z suwmiarka do mnie - pomierzymy grubość ścianek :)

ProStaś
15-01-2009, 21:40
Pomimo tego, że robią na profilu EURO ?A to ciekawa informacja :lol: ciekawe skąd?
zapraszam z suwmiarka do mnie - pomierzymy grubość ścianek :)

Pokaż zdjęcie profilu ze znaczkiem Schuco świadczącym o RAL-u. :lol:

PS.
Od zaufanego producenta, który robi na RAL. :roll:

jareko
15-01-2009, 21:50
Pokaż zdjęcie profilu ze znaczkiem Schuco świadczącym o RAL-u. :lol:
PS.
Od zaufanego producenta, który robi na RAL. :roll:
robi sie jeszcze ciekawiej :lol:
RAL? a wogole wiesz co to jest i czym sie różni od RENOLITU?
Moze przeszkadza temu producentowi taśma ochronna z napisem Jezierski?
Dla wielu to powód by mówić iz robią to w Chinach :lol:
Czego to ludzie nie wymyślą - zwłaszcza zaufani producenci :lol:
To pośmiejmy sie dalej
Czym różni się CT70 od CT70 Euro?
RALem?
RENOLITEM?
Nazwą?
Klasą - A czy B?
Grubością ścianek zewnętrznych?

Czym?

ProStaś
15-01-2009, 22:04
robi sie jeszcze ciekawiej :lol:
RAL? a wogole wiesz co to jest i czym sie różni od RENOLITU?
Moze przeszkadza temu producentowi taśma ochronna z napisem Jezierski?
Dla wielu to powód by mówić iz robią to w Chinach :lol:
Czego to ludzie nie wymyślą - zwłaszcza zaufani producenci :lol:
To pośmiejmy sie dalej
Czym różni się CT70 od CT70 Euro?
RALem?
RENOLITEM?
Nazwą?
Klasą - A czy B?
Grubością ścianek zewnętrznych?

Czym?

Spokojnie, zupełnie nie rozumiem po co wytaczasz te działa :-?
Zacytowałem jednego z małych producentów z Łodzi, chwalonego przez Charliego. W żaden sposób nie konkuruje on z Jezierskim i taśma z napisem Jezierski mu nie przeszkadza. Mają zupełnie inne rynki zbytu.

W miarę postępów zdobywania przeze mnie wiedzy o oknach, które zamierzam kupić, dotarłem do wskazanej powyżej informacji. Z ciekawości,. po wywołaniu tematu z niebytu (nie przeze mnie) spróbowałem ją zweryfikować.
Z tego co się orientuje to przede wszystkim chodzi o grubość ścianek profilu.
Być może określenie profil RAL-owski ma szersze (węższe znaczenie od tego, który mnie zaprezentowano). Jedno jest pewne - WSZYSCY PRODUCENCI, KTÓRYM ZADAŁEM PYTANIE : Czy wyceniali mi okna na profilu Euro czy na RAL? Robili głupie miny i oświadczali, że Euro.

PS. Ja naprawdę nie mam nic do Jezierskiego. Ponawiam prośbę pokaż znaczek Schuco świadczący o profilu RAL.

jareko
15-01-2009, 22:28
a ja ponownie powiem ci ze znaczka RAL oznaczającego KOLOR z palety barw RAL nie uświadczysz
Tak samo jak nie uświadczysz napisu EURO - chyba ze kiedyś na banknotach którymi będziesz płacił :)
A może ja ślepy jestem i tego napisu nie widzę?
W którym miejscu mam go szukać? ;)

jeśli Charlie producenta poleca - trzeba brać i Charliemu zaufać :)

ProStaś
15-01-2009, 22:44
a ja ponownie powiem ci ze znaczka RAL oznaczającego KOLOR z palety barw RAL nie uświadczysz
Tak samo jak nie uświadczysz napisu EURO - chyba ze kiedyś na banknotach którymi będziesz płacił :)
A może ja ślepy jestem i tego napisu nie widzę?
W którym miejscu mam go szukać? ;)

jeśli Charlie producenta poleca - trzeba brać i Charliemu zaufać :)

Ufam i Charliemu i Tobie i pchełkowi i innym. Bez Waszej wiedzy moje (myślę, że nie tylko moje) poszukiwania okien to błądzenie we mgle. Dlatego na 99% będzie CT-70 Cava z trzema szybami.

Być może Pan X z firmy Y (jak chcesz wrzucę Ci na priv) użył skrótu myślowego rozróżniając profil Euro od RAL. Chodzi o to, że te pierwsze wymógł na Schuco rynek (profile są drogie, cenione w całej Europie) by oszczędzić na cenie, zwłaszcza w tych sytuacjach, gdzie aż taka grubość ścianek profilu nie jest niezbędna.
Ów magiczny znaczek to coś na kształt kwadratu z liniami odchodzącymi w prawo (górna prosta) i w lewo (dolna prosta). Ależ mam talent do tłumaczenia :roll: :o :roll: :o

Pozdrawiam.
PS. Jak jest z promocją u Jezierskiego na 3 szybę do CT 70? Została przedłużona na ten rok ?

jareko
15-01-2009, 22:55
I bynajmniej nie chodzi mi o to czy to Euro czy nie profile na których robi Jezierski sa klasy A - grubość ścianki odpowiednia, powyżej 2,8 mm
A różnicę w profilach masz w symbolice wypalonej laserem na niewidocznej po oszkleniu stronie profil skrzydła i na zewnętrznej stronie ościeżnicy a nie w jakis tam znaczkach - to tak dla potomnych :)
i tak skrzydło okienne ma numer
8689 dla CT70 (ważne i sprawdzalne - ścianka zewnętrzna ma mieć ponad 2,8 mm i kurde ma :) )
8867 dla CT70 Euro

Promocja?
Przedłożona ale troszkę zmieniona
Teraz zamiast 19 zeta do 28 lutego jest 29 zeta za 1mkw
Dla Si 82 w dalszym ciagu 1,- za 1mkw

finlandia
16-01-2009, 13:47
Szukałem dostawcy Schuco od lat, odkąd firma Mage zamknęła produkcje Przetestowałem kilku i... i jak sie zetknąłem z Jezierskim tak już przy nim pozostałem. Mimo iz mam w promieniu 50 km od siebie co najmniej trzech producentów to.... i tu nie będę rozwijał tematu - domyślni się domyślą :)
Tak wiec zamiast mieć dostawce pod nosem mam 200 km od siebie - i to mnie czasem boli :lol:

Pomimo tego, że robią na profilu EURO ?

Pozdrawiam.
Brrr.. ktoś coś wymamrotał niewyraźnie pod nosem z nadzieją że Klient i tak nie zrozumie w czym rzecz a nabierze niepewności. Zaufany producent - a raczej jego sprzedawca osiągnęli swój cel, bo tu padło to określenie w formie oskarżenia. Mimo że wyżej zostało to po częsci wyprostowane, to jednak swój wymiar ma. Może Lekomin zabierze głos i powie coś o profilach które kupuje?A jakiś teoretyk wyklaruje mi co ma RAL do EURO, bo ja szczerze nie mam takiej wiedzy.

ProStaś
16-01-2009, 14:40
Brrr.. ktoś coś wymamrotał niewyraźnie pod nosem z nadzieją że Klient i tak nie zrozumie w czym rzecz a nabierze niepewności. Zaufany producent - a raczej jego sprzedawca osiągnęli swój cel, bo tu padło to określenie w formie oskarżenia. Mimo że wyżej zostało to po częsci wyprostowane, to jednak swój wymiar ma.

Co do okien i tego co jest z nimi związane, zapewne masz racje.
Co do moich intencji: bredzisz. Zwłaszcza, że nadal nie wiem, czy Schuco będzie od Jezierskiego, czy od Zimnego, czy od Mielczarka. Oferty osoby, która mi tą informację podała, nie rozważam. Z kilku względów.

jareko
16-01-2009, 15:05
...Oferty osoby, która mi tą informację podała, nie rozważam. Z kilku względów.i chyba dobrze gdyż jak widzę lekko bredził :lol: by zostać zauważonym ;)

finlandia
16-01-2009, 17:36
Brrr.. ktoś coś wymamrotał niewyraźnie pod nosem z nadzieją że Klient i tak nie zrozumie w czym rzecz a nabierze niepewności. Zaufany producent - a raczej jego sprzedawca osiągnęli swój cel, bo tu padło to określenie w formie oskarżenia. Mimo że wyżej zostało to po częsci wyprostowane, to jednak swój wymiar ma.

Co do okien i tego co jest z nimi związane, zapewne masz racje.
Co do moich intencji: bredzisz. Zwłaszcza, że nadal nie wiem, czy Schuco będzie od Jezierskiego, czy od Zimnego, czy od Mielczarka. Oferty osoby, która mi tą informację podała, nie rozważam. Z kilku względów.
A więc przyznajesz, że Twoje pytanie jest zle sformulowane? Nie obraz sie - to prawie jak Lepper pytajacy z trybuny "czy prawda jest ze X wziął łapówkę" :wink:
Pomylić się można, ale sztuką jest się do błędu przyznać. To forum czytają też normalni ludzie i nie każdy jest w stanie wyłapać takie niuanse

jareko
16-01-2009, 19:11
Panooooowie :)
Dajcie już spokój
Sprawa na priv już wyjaśniona :)

ProStaś
16-01-2009, 19:12
Panooooowie :)
Dajcie już spokój
Sprawa na priv już wyjaśniona :)

Si.
Pax.

jareko
22-01-2009, 11:26
A teraz bardzo przykra sprawa - zamieszczam za zgoda autora korespondencji
Może (choć czasem zaczynam wątpić w zdrowy rozsadek) da co nie co do myślenia jeśli "taniej" zaślepi
Niestety dość często zdarza sie, ze dealerzy bywają nieuczciwi, tu choć uprzedził ze okna będą od konkurencji ale widziałem kilka lat temu okna niby od Jezierskiego a tak naprawdę niewiadomego poczodzenia
a teraz cytat prywatnej korespondencji - bez żadnych skrótów

Witam

Piszę do Pana ponieważ po zapoznaniu się z opiniami z tego forum, zapragnąłem zakupić do nowobudowanego domu okna z chwalonego wielokrotnie na tym forum profilu SCHÜCO w wykonaniu firmy Jezierski. Po wizytach w salonie okien zostałem namówiony przez sprzedającego na ten sam profilu, ale w wykonaniu śląskiej firmy EUROCOLOR - padły m.in. słowa "jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać". W salonie pokazano mi przykładowe okno EUROCOLORu i dałem się przekonać - sfinalizowaliśmy zamówienie. Po 4 tyg. zamontowano mi okna i ...
nie wiem co zrobić, bo mój stary 9-letni BUDVAR to przy tym mercedes. Wymienię tylko, że:
- uszczelki nie są przycięte i sklejone lecz zawinięte na rogach na półokrągło
- patrząc przez okno w profilu widać śmieci tj. resztki plastikowych wiórów
- kilka okien zostało od razu przeszklonych (po mojej interwencji) ponieważ uszczelka zewnętrzna nie była dokładnie umieszczona w wycięciu i przez to nie dotykała do pakietu szybowego (woda po zewnętrznej powierzchni wlewała się w środek profilu)
- po zamknięciu uszczelki zewnętrzne np. drzwi balkonowych zamiast układać się prosto wyginają się w esy (trwałe odkształcenie) - a to nie wygląda zbyt ładnie.

Nie muszę dodawać, że okno pokazane w salonie było idealne.

Teraz pytanie czy i ew. w jaki sposób można dojść swoich racji - chodzi mi przede wszystkim aby otrzymać szczelne, estetyczne okna tj. bez esowatych uszczelek widocznych z zewnątrz czy półokrągłych narożnikach z uszczelek ?

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc - Adrian Dębski (Uwe_czw)

P.S.
Najgorsze w tym wszystkim jest jeszcze świadomość, że byłem zdecydowany na Jezierskiego i porównywałem tylko jego ofertę, a jak doszło do podpisania umowy to dałem się przekabacić sprzedawcy ...


i nastepny:


Witam ponownie

Okna zostały zakupione w firmie EURODOOR, ul. Warszawska 257 w Częstochowie - http://www.edoor.pl/

Jeżeli chodzi o umieszczenie tego postu na forum - jestem jak najbardziej ZA - może będzie to przestrogą dla innych z ok. śląska, którzy skuszą się na SCHÜCO w wykonaniu firmy EUROCOLOR.
Część z tego co napisałem umieściłem w wątku http://forum.muratordom.pl/post3016692.htm?highlight=#3016692

Uwe_czw

I jakby komentarz ode mnie.
Czasy są jakie są. Większość z Was nie ma zielonego pojęcia o oknach, nie ma tez pojęcia jacy bywają producenci na rynku, nie ma pojęcia czym tak naprawdę mogą sie miedzy sobą różnic okna w tym samym profilu. Jakże często zaślepienie "oszczędnościami" wybieramy wśród ofert w tym samym profilu oferty najtańszej etc etc. Wielokrotnie ludzie z branży przestrzegają Was i sugerują rozsądek. Dealerzy często współpracują nie z jednym lecz z wieloma dostawcami i tak naprawdę producent nie ma możliwości zweryfikowania handlowca do czasu kiedy nie dostanie takiego sygnału jak ten. Dziękuje ci Uwe_czw gdyż dzięki tobie ten dealer już nigdy nie będzie sprzedawał okien Jezierskiego - sprawa nabrała oficjalnego biegu.
Prośba do tych, którzy w podobny sposób zostali potraktowani - piszcie
Eliminujmy cwaniaków z rynku - dla Waszego dobra

mynia_pynia
22-01-2009, 11:48
Mam u siebie okana na profilu SCHUCO z firmy Wimarol, okna są rewelacyjne, b. esteryczne, odgapiłam od jesierskiego ciepłą ramkę i to coś co się wciska w dół ramy żeby syfy nie wpadały (u Jezierskiego jest to złote - u mnie czarne).

A wycena ze wszystkimi bajerami była o 7 tyś niższa, nie jest to może powalająca różnica ale dla mnie dać 30 tyś a 23 tyś ma znaczenie.

Jest duża ilość firmi w europie robiących okna na tym profilu i proszę nie rozwalać mnie na łopadki że tylko Jezierski jest cool.

jareko
22-01-2009, 12:01
...Jest duża ilość firmi w europie robiących okna na tym profilu i proszę nie rozwalać mnie na łopadki że tylko Jezierski jest cool.
Nikt nie mówi ze Jezierski jest jedyny i the besciak
jeśli tylko do takich wniosków pobudzi cie załączona rozmowa z Uwe - wyrazy współczucia co do umiejętności odczytania treści
Zamiast Jezierskiego wstaw nazwę dowolnego dużego producenta mającego mocno rozwinięta siec sprzedaży i produkującego na znanym profilu
Swego czasu w Warszawie w miejsce Gealana wciskano ludziom Aluplasta, W miejsce Salamandra dostawali ludzie Roplasto

barteks31
22-01-2009, 14:34
Kupując okna Jezierskiego jak sie upewnić że to są naprawdę okna z tej firmy.

finlandia
22-01-2009, 15:34
Kupując okna Jezierskiego jak sie upewnić że to są naprawdę okna z tej firmy.
Ha,to jest pytanie! dobre, ładne, ciepłe, itp..
a poważnie.. czasem jezierski przykleja kartę gwarancyjną z logo na szybę (ale nie zawsze), naklejki na profilach okleinowanych są z logo.. ale też nie można wykluczyć że mogą się zdarzyć inne..

Sytuacje, że ktoś dostaje okna inne niż zamawiał są bardzo sporadyczne, bo taki oszust bardzo szybko wypłynie i jest to ewidentnie towar niezgodny z umową. Jak już masz wątpliwości - zadzwoń do fabryki.. ale uwierz ze nie jest łatwo znaleźć inne okna na tym samym profilu i okuciach i szybie, uszzelniananej listwie progowej.. Poza tym jesli "podróbka" miałaby być tańsza (w końcu oszust musi mieć w tym jakiś interes) to na pewno zauważysz oszczędności - rzuci się w oczy prymitywne wykonanie.
Swoją drogą.. to takie markowe okno mogłoby mieć jakiś trwały emblemat trudny do podrobienia.
Ach, wiem już - w oknach Jezierskiego po otwarciu, na dole ościeżnicy widać złotą uszczelkę z napisem Jezierski...

jareko
22-01-2009, 20:27
wysunąć okno poza lico o przewidywana warstwę kleju - to jeszcze rozumiem - ale to raptem 5-10 mm
Inne argumenty do mnie nie przemawiają

jareko
22-01-2009, 20:34
Kupując okna Jezierskiego jak sie upewnić że to są naprawdę okna z tej firmy..... to takie markowe okno mogłoby mieć jakiś trwały emblemat trudny do podrobienia.
Ach, wiem już - w oknach Jezierskiego po otwarciu, na dole ościeżnicy widać złotą uszczelkę z napisem Jezierski...
Nie tylko tzw "złota linia" (wybacz Piotrze - ale co za ...... tak ja nazwał?)
Na każdym oknie karta gwarancyjna - choć był czas kiedy zabrakło druków z drukarni
Transport na budowę - przynajmniej w moim wypadku - firmowy - rzadko jest sytuacja bym przeładowywał okna na swój samochód - skupiam sie tylko na budownictwie indywidualnym i inwestycjach
W przypadku jakichkolwiek okien okleinowanych - zawsze !!!! taśma ochronna z logo Jezierski

finlandia
23-01-2009, 10:47
[W przypadku jakichkolwiek okien okleinowanych - zawsze !!!! taśma ochronna z logo Jezierski
Zawsze?
a jak dostawca pomyli rolki z taśmami i przyśle te nie oznaczone?;)

faneuro
23-01-2009, 12:01
jest także opis na ramce wewnątrz zespolenia szyb , myśle że to jest jedna z bardziej j charakterystycznych cech

barteks31
02-02-2009, 10:43
Zebrałem wyceny okien Jezierskiego (Elita Termo- 15szt.) z kilku punktów sprzedaży które znalazłem na stronie Jezierskiego. I bardzo zdziwiły mnie rozbieżności w tych wycenach które dochodzą nawet do 6tyś.O co tu chodzi. Dodam tylko że nie miałem żadnych specjalnych życzeń co do wyposażenia tych okien a wszyskie oferty uwzględniaja surowy montaz. Najtańsza oferta jest z salonu firmowego Jezierski.
Oto kwoty z wycen:
1. 16 400
2. 17 200
3. 17 467
4. 18 429
5. 19 495
6. 19 969
7. 22 668
8. 22 816

finlandia
02-02-2009, 13:30
Normalka sprawa przy "niezaangazowanym" rozsylaniu wycen do wszystkich w okolicy.
Wycena moze zawierac VAT lub nie, 7 % lub 22%.
Potem różne rabaty, niektóre juz zawierają dodatkowe procenty za pełną zaliczkę.
Rózne profile, różne szyby, rózne dodatki - nawet jesli o nie nie prosiles.
Rózny zakres montazu.
Wszystko moze byc rozne kończąc na najprostszym - ludzkiej pomyłce.

kamerki
03-02-2009, 09:36
Robiłam wycenę w Kołobrzegu i Białymstoku. Te same wymiary i parametry. Wyszła różnica w cenie na niekorzyść Kołobrzegu. Byłam u przedstawiciela pierwszego i drugiego. Decyzja podjęta, okna zamówione w Białymstoku, mimo, że odległość spora około 400 km. Montują już niedługo. Mam nadzieję, że była to dobra decyzja.

jareko
03-02-2009, 10:23
finlandia - i po co tłumaczysz? Pod koniec roku miałem podobna sytuacje, klient rozesłał do ponad 50 firm (nawet nie trudząc się ukryć ich adresy mailowe - poleciał jak z rozdzielnika) a jako ze Forumowicz dostałem później mail właśnie w tym stylu - dlaczego nawet w ramach jednego producenta są różnice w cenach. Dołączył do tego kilka ofert a mnie włos sie zjeżył. Żadna, podkreślę ŻADNA !!! nie uwzględniała identycznych danych wyjściowych, różnice były w szczegółach z których rozbieżność dochodziła do 5 tys na 15 sztukach okien.
Później pytania w stylu - dlatczego u jednego dopłata do WK-2 jest taka a u innego taka mała? Niby WK ale tu klamka wliczona w cenę dopłaty a gdzie indziej za klamkę bulic trzeba, tu klamka Hoppe Secoustic z kluczykiem gdzie indziej klamka nie wiadomo co (pewne z Castoramy za 12 PLN) itd itd U jednego szyba P-4 na ramce 16 u innego P-4 na 10 itd itd
U jednego same fixy szklone w ościeżnicy, u drugiego w skrzydle itd itd
takie same oferty a jednak w szczegółach różniące się i to znacznie
No i kwestia ceny montażu cóż... ide na dwór, szkoda strzępić języka :)

finlandia
03-02-2009, 10:24
O rety..
to już przesada. Nie mam nic do Bialegostoku, poza tym ze szanuję Panów z Mikado, bo to zawsze byla firma stawiająca na niezłe okno, a nie na najniższą cenę.
Ale żeby ściągać ekipę taki szmat drogi..

jareko
03-02-2009, 10:32
fin mnie sciagaja do Gdanska, do Poznania, do Wroclawia, Krakowa, Lublina i bynajmniej nie jestem tańszy od firm na miejscu (choc zdarza sie)
Klient nasz Pan - chce - w czym problem?
Ostatnio wyjmowałem i wstawiałem na nowo okna po ekipie w Myslenicach :)

finlandia
03-02-2009, 10:38
Odnośnie jeszcze tych cen:
kiedys zwrócił się do mnie znajomy z odległych stron o "pomoc" w rozszyfrowaniu kilku wycen jakie dostał w odpowiedzi na zestawienie stolarki z projektu. Róznice ogromne, nawet jesli dotyczyły dealerow tego samego Producenta. Szkoda gadać. Każdy wyceniał jak chciał, wymiary i wyposażenie pasował wg własnego uznania, ale najgorsze byo to, że na ok 10 wycen które widzialem moze dwie były zrobione dobrze, tj. zawierały wszystkie okno i nie mialy błędów ilościowych.
Najprostsza pomyłka : pominięcie okna lub wpisanie błędnej ilosci..

A ktoś kto ma do "oceny" kilkanascie wycen okiem rzuca tylko na końcową kwotę.. i stąd się biorą posty "skąd te różnice"...

jareko
03-02-2009, 10:45
pomijam juz kwestie ewentualnej interpretacji jakis końcowych podsumowań - dodatków, doplat za np, inne szyby, okucia etc
dobra Fin - zostawmy to - dla klienta liczy sie cenę końcowa i ona mu daje do myślenia a nie zawartość i różnice ;)

lus
03-02-2009, 11:42
14 okien,standardowe ( RU,ruchomy słupek) , w tym trzy z łukami , obustronny kolor,2-szyby,profil SCHUCO Rondo CT70.Okucia GU. Mam wycene lokalnej firmy z Trojmiasta (Omega Okna Rumia) na ok. 13 tys.(7%vat) (dosc tanio w stosunku do konkurencji). Czy uwazacie ,ze jakość nie ucierpi?

finlandia
03-02-2009, 12:06
14 okien,standardowe ( RU,ruchomy słupek) , w tym trzy z łukami , obustronny kolor,2-szyby,profil SCHUCO Rondo CT70.Okucia GU. Mam wycene lokalnej firmy z Trojmiasta (Omega Okna Rumia) na ok. 13 tys.(7%vat) (dosc tanio w stosunku do konkurencji). Czy uwazacie ,ze jakość nie ucierpi?

Rety! tak ciężko przeczytać kilka postów wstecz? Na tej samej stronie, troszke przewiń do góry, 22 stycznia...


Co uważamy? Mysle ze pisząc to masz nadzieję że potwierdzimy byś brał w ciemno? Nikt rozsądny nie przyjmie za odpowiedzialności za firmę tańszą - dlatego sprzedajemy te -teoretycznie- droższe.

Przykład oszczędności opisł wyzej Jaroko.

lus
03-02-2009, 13:32
Nie wiem skąd te nerwy,finlandia? Czyżby rynek leciał na łeb?
Z postów z dn22/1 niestety nie wynika odp. na moje pytanie.
A jest bardzo proste. Mam oferty na profile/ramki/okucia/klamki tej samej klasy i konfiguracji,a wyceny różnią się aż o 8000 zł (najdroższe M&S).
Czy te 13.000 (czyli sr. ok.1000 za okno) to rozpaczliwa walka o kleinta,czy sprzedaż z normalną ,powiedzmy 20% marżą .A reszta to tzw. złodzieje?
Ta najtańsza oferta to od producenta-dystrybutora.

barteks31
03-02-2009, 13:40
Jareko, finlandia wiele dobrego dowiedziałem sie z waszych postów ale wypisując cos takiego że "klienta interesuje tylko cena końcowa a nie zawartość oferty" to trace w was wiarę. Troche chłopaki generalizujecie, to ja może napiszę tak: wszyscy sprzedawcy okien to ... Ah szkoda miejsca na kłótnie i wywody nie na temat.
Pozdrawiam
Bartek Sikorski

finlandia
03-02-2009, 16:58
Lus..
Tak, denerwuje sie.. bo ile można powtarzać to samo.. przeczytaj chociaz kilka stron a znajdziesz odpowiedzi.
Podziwiam tych, którzy poświęcają na poznanie naszych sporów dlugie wieczory, ale Ci na ogół juz nigdy nie muszą pytać..
Forum to nie maszyna lotto gdzie wrzucisz kupon i znasz wynik. To nie takie proste.

Nie myśl że w dzisiejszych czasach można na oknch zarabiać 30 czy 50%. Nie, gdy miasto dalej jest dealer tego samego Producenta. To nierealne.
A za "naciągaczy" uważam tych, którzy sprzedają poniżej kosztów, bo odchudzją okno na maksa i psują tym renomę rynku okiennego.
Popatrz na "szukam dobrych okien" - tam są same fatalne przykłady złych wyborów. Nie wzięły się one z niczego.

jareko
03-02-2009, 17:35
widzisz Lus...
Jest taki watek - szukam dobrych okien - dubluje sie on zupełnie niepotrzebnie - to pierwsza irytacja
druga to ciągła Wasza wiara w to ze macie porównywalne oferty a różnica 8 tys bierze się stad ze jedni to chcą z Was zedrzeć skóre zaś inni sa filantropami
Jest dostępnych na rynku ponad 60 profili, jest ponad 5 tys producentów, jest co najmniej 8 tys firm montujących okna
Co chwila powtarzać to co już było tu nie raz powiedziane może byc irytujące i czasem puszczaja nam nerwy - nie dlatego ze kryzys jak sugeruje barteks31.
Kazdy swój rozum ma i jak słyszę najczęściej kryterium wyboru jest cena - jak najniższa z możliwie niskich i zaprzeczanie temu nie ma sensu - gdyby tak niebylo nie bylo by wątków w stylu - RATUNKU, spie... mi okna i tym podobnych
Zarówno w stolarce drewnianej jak i PVC kryją sie ogromne możliwości "oszczędności" juz na etapie opracowywania ofert a później na etapie produkcji, dalem Wam przyklad samych klamek - albo wogole nie uwzglednionych w ofercie, albo g.. za 12 zeta albo Hoppe za ponad 60 zeta netto
tak samo z oknami - możesz mieć takie za 10 ale tez i za 20 tys. I powtarzane tu wielokrotnie Wasze podejście ktore bije z maili czy postow tutaj - okna traktujecie jak deski na szalunki które później wrzucacie do ogniska
Nie generalizuje - 90% przypadkow klientów z którymi los mnie zetknął ma właśnie takie podejście do okien. Później walniecie sobie tynki szlachetne, farby strukturalne, wybecelujecie ogromna kasę na to co rzuca sie w oczy by po kilku latach stanąć przed problemem albo towaru do dupy albo schrzanionego montażu albo innych dolegliwości związanych podejściem do zagadnienia, zresztą w innych watkach podejście jest podobne - zawsze doszukujecie sie naciągania Was na kase tylko jednego pojac nie moge - podobnych dylematów większość z Was nie ma przy wyborze samochodu i jakoś nie zastanawia sie dlaczego wybrany kosztuje tyle a nie 50% wartości
Nie mowie ze Jezierski i tylko Jezierski, nie mowie tez ze Adams i tylko Adams, czy OKnoplast czy M&S itd
Cena końcowa to także późniejszy serwis, dbałość o klienta, duperele które producent MUSI mieć skalkulowane a o których wy nie macie zielonego pojęcia - poza nieliczni ktorzy prowadzać własny biznes znają te szczegóły rzutujące na cenę końcowa
Moza sprzedać okna i miec klienta gdzieś, można tez przez cały czas gwarancji o niego dbać i reagować
Wspomniane wyzej firmy, duże firmy, mające renomę na rynku, produkt jakościowo równy i z najwyższej polki w danym segmencie profili gwarantują wam wszystko to czego oczekujecie
a zresztą... o tym tez było wiec zostawmy ten watek tematowi dla którego go ktoś stworzył

lus
03-02-2009, 18:43
Panowie Jareko i finlandia, prosze krótko i zwięźle: profil SCHUCO Corona CT 70 Rondo + 2 szyby 1,0 + okucia GU Unijet+klamka a la secustic+ciepla ramka+okleina obustronna (okno 150x150 RU) za 1000 PLN to szajs? TAK czy NIE ?

jareko
03-02-2009, 19:07
Panowie Jareko i finlandia, prosze krótko i zwięźle: profil SCHUCO Corona CT 70 Rondo + 2 szyby 1,0 + okucia GU Unijet+klamka a la secustic+ciepla ramka+okleina obustronna (okno 150x150 RU) za 1000 PLN to szajs? TAK czy NIE ?
panie Lus - krotko i zwiezlowato - a skad mamy wiedziec?
Bardziej zwiezlowato - odczep sie Pan :lol: - tak lepiej skoro słowa pisane wcześniej nie docierają do lepetyny? ;)
Masz tu swoja grupę budująca - zapytaj o doświadczenia innych z tym producentem - szybciej odpowiedz dostaniesz
Jesli chodzi ci tylko o kase - 1000 brutto za okno 150/150 w jednym skrzydle RU, w obustronnym kolorze, z ciepla ramką, z kalmka secoustic to szajs i badziewie
Z innej beczki - Medcedes Aklase z komisu w Pcimiu dolnym za 10 tys - tak czy nie?
:lol:

coulignon
03-02-2009, 19:11
Pomyłka!.... on na pewno myślał o oknie do kibla 60x60 fix w ościeżnicy... za tysiaka bedzie przyzwoite...Tylko po ch....j ta klamka???? :lol: :lol: :lol: :lol:

jareko
03-02-2009, 19:15
Pomyłka!.... on na pewno myślał o oknie do kibla 60x60 fix w ościeżnicy... za tysiaka bedzie przyzwoite...Tylko po ch....j ta klamka???? :lol: :lol: :lol: :lol:by wziac sznur i ulzyc sobie i innym :lol: :lol: :lol:

pchelek
03-02-2009, 20:07
zamiast doradzic to se jaja robicie :)))))))))))))))
Schuco to jeden z lepszych systemow. A ze cena 1000 zeta - coz moze byc taka - w obecnych czsach to strasznie drogie okno. Widzialem po 350 zeta - takich samych wymiarow.

jareko
03-02-2009, 20:19
Pchelek, nie robie sobie jaj
1000 zeta za 150/150, obustronny kolor, ru, klamka secoustic, ciepla ramka - ni ch... nie chce wyjsc 1000 brutto - nawet u badziewiatego producenta jakiego znam i trzepie szmelc na Schuco wlasnie rondo i premium - na cavie mu nie wychodzi bo to wyzsza szkola jazdy
Jeszcze w tym 1000 zapewne montaz :lol:
Ceny sa jakie sa zas euro juz 4,60 wiec jaja to kury niosa a nie my :)
350 tez moge ci podac adres do takiego producenta co ci w tej cenie okno wykona - moze i z rok wytrzyma :lol:
Pamietasz Pchelek co to jest wzmocnienie? :P Jak jego nie ma to 350 netto jest cena i tak wygórowaną ha ha ha

lus
03-02-2009, 20:55
Ale nerwy wam puszczają:) Aż tak źle w branży?
Za pół roku będziecie sprzedawać wasze "mercedesy" za pół ceny.
:lol: :lol: :lol:

jareko
03-02-2009, 20:59
jasne :) :) :) na takie gadanie poszczają :) :) :)
a teraz na serio - oczywiście możesz wierzyć badz nie - dla okna o tych wymiarach i w wersji jaka opisałeś cena jest podejrzanie niska
i tak jak wspomniałem - podpytaj na stronie grup budujących o tego producenta

pchelek
03-02-2009, 23:21
Tak serio to okno tej marki kosztuje 1200 co najmniej. Za 350 zeta sprzedaje Dobroplast - a czy jest tam wzmocnienie - cyba jest z blachy 0,0000001 mm. Ale to jest podlaski merol.
Luz - my oknamy nie handlujemy - my je albo montujemy, albo naprawiamy takie okna po 350 za sztuke [znaczy sie oceniamy ze to badziew i wymieniamy
Jareko zebys ty widzial jakie ja dzis okna widzialem w budynku w Otwocku - systemu nie wymienie [z litosci]. Ale tyle wad to sie zdarza na stu inwestycjach - a tu na JEEDNEJ. Chyba bedziesz mial robote - wymiara okien w 150 mieszkaniach. Okna duze, laczone w zestawy, wysokie, kolorowe.

edde
04-02-2009, 00:28
Tak serio to okno tej marki kosztuje 1200 co najmniej. Za 350 zeta sprzedaje Dobroplast - a czy jest tam wzmocnienie - cyba jest z blachy 0,0000001 mm. Ale to jest podlaski merol.
Luz - my oknamy nie handlujemy - my je albo montujemy, albo naprawiamy takie okna po 350 za sztuke [znaczy sie oceniamy ze to badziew i wymieniamy
Jareko zebys ty widzial jakie ja dzis okna widzialem w budynku w Otwocku - systemu nie wymienie [z litosci]. Ale tyle wad to sie zdarza na stu inwestycjach - a tu na JEEDNEJ. Chyba bedziesz mial robote - wymiara okien w 150 mieszkaniach. Okna duze, laczone w zestawy, wysokie, kolorowe.

znaczy co to "podlaski merol" jest?

jareko
04-02-2009, 01:05
...Chyba bedziesz mial robote - wymiara okien w 150 mieszkaniach. Okna duze, laczone w zestawy, wysokie, kolorowe.Wiesz dobrze ze uwielbiam wlasnie takie inwestycje :) Ale wiesz skąd sie to bierze? Dostaje codziennie na mail biuletyn o przetargach - włos się jeży
Podstawowe kryterium wyboru oferty - cena. Za każdym razem wygrywa najtańsza oferta !!! Za każdym !!! Bez wyjątku !!!
ale skala - to zaskakuje
ostatni kwiatek - najtańsza oferta 37.100.- najdroższa 180.000,- I teraz powiedz, zakładając ze realnie cena winna być ok 90.000,- (miałem specyfikacje w reku ale wycofałem sie z przetargu) - co można powiedzieć o oknach za 1/3 tej sumy? Pamiętasz sprzed dwu lat Wojewódzkie Centrum Stomatologi i firmę której okna wyjmowałem i montowałem na nowo? Realnie to co mi zapłacili (prawie 500kPLN) to forsa wyrzucona w błoto a wystarczyło wybrać realna ofertę. Dla mnie super, siedziałem sobie na inwestycji pól roku za realne pieniądze.
I po co to wszystko?
Nie można od razu podejść do zagadnienia z głowa?
A chociażby Forumowicz co ma przeboje z firma ButzBach - wiem ze pilotujesz ta sprawę. Tez kasa i niewiedza :(
A tu co chwila jakiś wyskakuje z tekstami jak powyżej, Mercedesy czy Jaguary - co ma piernik do wiatraka. Okno, dobre okno musi kosztować i tyle a ludzie liczą na cuda

pchelek
04-02-2009, 09:02
"podlaski merol" to okno z firmy D.
Kazdy region kraju takie merole posiada.
Podlaski mercedes to okna z firmy ... z Radzynia Podlaskiego, Bialegostoku, Łomzy, itp.
"podlask imerol" to okno za trzysta piecdziesiat zeta.

finlandia
04-02-2009, 14:06
Wy tu sobie gadacie.. ale moze takie przykłady przemówią do wyobraźni..

Ja wrócę do słowa "klamka" a`la secustik. Klamki to moje oczko w głowie.
Secustik nie oznacza kształtu - chociaż tak się w Polsce potocznie przyjęło. To funkcja - coś "ala" sprzęgiełko z blokadą. Teoretycznie pierwszy stopien zabezpieczenia okna przed wlamaniem, praktycznie to fajny ksztalt i dobra, plynna praca przy zamykaniu okna. Slowem klamka godna polecenia.

Cos ala secustik i secustik to roznica w zakupie ok7zl sztuka. Jesli ktos robi mercedesa to po co mu oszczednosc 5zl na oknie. Dla mnie to oznacza, ze ma tendencje do odchudzania nie tylko na klamce.

jareko
04-02-2009, 15:34
.. ale moze takie przykłady przemówią do wyobraźni...nie przemowią Fin i nie ma sensu dalej ciagnac tematu - dlaczego?
Spojrz na jeden jedyny komentarz

...Ale nerwy wam puszczają Aż tak źle w branży?
Za pół roku będziecie sprzedawać wasze "mercedesy" za pół ceny.
moim zdaniem te słowa kończą jakakolwiek dyskusje
malo tego - te słowa poddają wogóle wątpliwość naszego tutaj udzielania się

WaldiM
04-02-2009, 15:55
Spokojnie, bez nerwów to tylko awaria. Cóż jareko gość trochę generalizuje i trochę ma racji. Lecicie na starych zleceniach z boomu inwestycyjnego, mam firmę o innym profilu i ja już czuję skutki recesji obroty spadły o 50%, dobrze, że nie inwestowałem bo już bym się przejechał jak sporo moich kolegów. Braciszek co buduje maltę w Poznaniu mówi, że w budowlance recesja zacznie się w połowie kwietnia, kiedy skończą się bieżące zlecenia, więc nie napinaj się. Jak to sobie poukładasz i rozwiążesz to twoja sprawa i twoich pieniędzy, napewno będziesz musiał być bardziej elastyczny niż do tej pory takie czasy idą. Co do podlaskich mercedesów to kpiny z producentów okien na podlasiu uważam za nie na miejscu i jako przestawiciel określnej marki powineneś się z tym powstrzymać. Podlasie to zacofany region, wiem z niego pochodzę, co jest z jednej strony minusem, a z drugiej plusem. In plus są koszty pracy, taki producent z podlasia ma koszty pracy ok. 20% mniejsze od jezierskiego, więc za prównywalny produkt moze zarządać ceny 20% mniejszej, pytanie czy jest taki produkt w stanie wykonać, pewnie teraz jeszcze nie, uczy się ... ale za kilka lat .... nie jestem pewien, czy sam nie ustawisz się w kolejce do niego ... a że to ludek pamiętliwy to zacytuje ci opinię o podlaskim merolu i będzie ci głupio. :)

jareko
04-02-2009, 16:17
WaldiM - o merolu nie ja mówiłem wiec proszę - czytaj uważnie i do kogo innego ten komentarz
Jasne ze trzeba być elastycznym ale tez trzeba byc świadomym innych zagrożeń
W samochodzie nie oszukasz i zamiast konia mechanicznego nie wstawisz osła
W oknach możesz i spadek zamówień z lat 1999-2005 zaowocował nie tylko plajtami wielu firm produkujących okna lecz tez zamiana konia na osła. Gówniany produkt za gówniane pieniądze z gównianym montażem - wszystko gówniane byleby tylko przetrwać.
Efekty tego widać po dziś dzień i możesz nie wieżyc ale powoli podstawa działa wielu firm montażowo-handlowych jest wymiana i poprawa tego co w tamtych latach spierdzielono
Były firmy które trzymały standard tak samo jak był jest i będzie klient który za określoną cenę wymaga odpowiedniego produktu jak i ma zupełnie inne podejście do okien jak większość z Was
No i na koniec - nie zdziw się jak licząc na spadek cen zaskoczy cie ich dość radykalna podwyżka - myślisz ze producenci to samobójcy i będą do euro dokładać bo Pan Iksinski nie chce ich okien i liczy na 50% rabat?
Euro już przekroczyło 4,55 a 90% procent materiałów do produkcji DOBRYCH okien pochodzi z importu
Prorokuje ze tak jak kilka lat temu wyłożył sie Brokat tak w najbliższym czasie wyłoży sie każda firma która zechce iść na skróty ulegając presji kryzysu i oszukując bądź sprzedając prawie po kosztach
Samochody mimo krachu na rynku drożeją - jakby pod prąd oczekiwaniom klientów

WaldiM
04-02-2009, 16:42
Euro w górę pojazd w górę to dosyć prosta zasada, tylko o jednym nie napisałeś, dealerzy samochodowi zaczęli liczyć ceny pojazdów na początku tego roku w euro po 3,2 zł, bo były droższe niż w UE i zwyżka kursu zaskoczyła ich ze spodniami opuszczonymi na kolanach, nikt nie ubezpieczał ryzyka kursowego euro w górę haha, stąd podwyżki samochodów. Z tego co ja tam się orientuję to w naszym kraju produkuje się profile do okien i jezierski nie kupuje ich w niemczech, to samo dotyczy producentów szyb więc skąd niby ma być ta powyżka skoro kurs euro w górę chyba obniżka, bo koszty pracy przy recesji muszą iść w dół, no chyba że masz swoją prywatną ekonomię produktową lub posiadasz jakieś informacje kluczowe a nieznane w środowisku, to podziel się nimi obstawimy na giełdzie zarobimy ;)

jareko
04-02-2009, 16:50
ha ha ha wiec powiem tak - znajomość rynku okiennego zwłaszcza jeśli chodzi o komponenty do produkcji okien są ci mało znane. Podobnie jak nieznane ci jest źródło zaopatrywania się w profil przez Jezierskiego - już było tu nie raz wiele głupot o tym napisanych... ta.... trzepie ten profil u siebie w garażu :P
Dalsza dyskusja nie ma sensu

Qgiel
04-02-2009, 17:01
Samochody mimo krachu na rynku drożeją - jakby pod prąd oczekiwaniom klientów

Zawsze mnie to zastanawia - mamy kryzys - złotówka słabnie( waluta wzmacnia się ) - sprzedaż spada - ceny rosną...........czy tak da się bez końca ???

finlandia
04-02-2009, 17:19
"podlaski merol" to okno z firmy D.
Kazdy region kraju takie merole posiada.
Podlaski mercedes to okna z firmy ... z Radzynia Podlaskiego, Bialegostoku, Łomzy, itp.
"podlask imerol" to okno za trzysta piecdziesiat zeta.

Ktoś się obraził za te słowa.. Dla osoby z branzy jest to oczywiste że to wyśmiewa jedną firmę i z podlasiem ma to wspólne tylko jej położenie.
Chodzi o najtańszego i największego pdo wzgledem ilości producenta "okien" w kraju.
Nie mogę się powstrzymać by ponownie nie zamieścić odnośnika do innego rorum, ale czytając parę wypowiedzi każdy zrozumie w czym jest rzecz:
http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=9354

A Podlasie?jest bardzo fajne i znam statąd wiele przyzwoitych firm z tej branzy.

finlandia
04-02-2009, 17:28
....
Z tego co ja tam się orientuję to w naszym kraju produkuje się profile do okien i jezierski nie kupuje ich w niemczech, to samo dotyczy producentów szyb więc skąd niby ma być ta powyżka skoro kurs euro w górę
...

Nawet jeśli profil produkuje się w kraju, to i tak większość cen jest przeliczana wg kursu Euro..
A Schueco jest jednym z ostatnich profili importowanych z Niemiec, moze dlatego wciąż utrzymuje tak wysoką jakość?

Lus...
Nie ma szansy by ceny spadly jeszcze bardziej. Ceny okien i akcesoriów idą ostro w górę. W tym tygodniu codziennie dostaję informację o podwyżkach, a o cennikch podawanych wg Euro nawet nie mówię.

Nie zapowiada się by Producenci do każdego okna dodawali drugie gratis. Raczej zwolnią ludzi i zamkną zakłady, a w praktyce narobią wcześniej długów i pociągną za sobą na dno słabszych dostawców komponentów..
Z jednej strony fajnie że najgorsi wylecą z tego rynku, ale z drugiej.. to nie bedzie takie bezbolesne, takze dla Klientów, bo wiele osob zostanie z oknami bez możliwosci skorzystania z gwarancji

jareko
04-02-2009, 19:02
.... to nie bedzie takie bezbolesne, takze dla Klientów, bo wiele osob zostanie z oknami bez możliwosci skorzystania z gwarancji
widzisz, w latach kryzysu okiennego jaki mial miejsce kilka tal temu nagminne było inne zjawisko - klient płacił i g..no a nie okna otrzymywal. Ci którzy zdarzyli się załapać na resztki produkcji np. Brokatu byli wygrani a reszta? co wpłaciła zaliczki i ....
Tez sadze ze wcześniej czy później małe firmy padną, garazowcow takich prawdziwych juz prawie nie ma, pozostaną duzi co nie będę myśleli czubkiem swego interesu tylko głową, co będą utrzymywać ceny wbrew -sorki za słowo - idiotycznym życzeniom niektórych, będą utrzymywać jakość i obsługę klientów - oni wygrają Ci z tego "kryzysu" wyjdą jeszcze mocniejsi, staną sie potentatami z dobrym zapleczem ludzkim i maszynowym
podobnie będzie z punktami handlowymi, natapi uporządkowanie rynku, już są ruchy w kierunku prawdziwej autoryzacji przedstawicieli, już byle chłystek co wpadnie na pomysł by lawirować miedzy jednym a drugim dostawca nie będzie miał racji bytu.
Sadze ze dla kilku rozsądnych producentów dotrze ze w ich interesie jest mieć związanego z ich firma uczciwego partnera i partycypować w jego kosztach działalności na rzecz swego chlebodawcy co zaowocuje jeszcze większym zaufaniem do MARKI a nie samego produktu. Już dziś dla wielu Oknoplast, Adams, M&S, Jezierski, Goran, Natura, Dziadek są synonimami produktu dobrej jakości
Zawsze znajda się ci co wyśmiewać się będą z nich i mówić ze firma Cipcius ma okna takie same o wiele tańsze. Ze Mercedesa prosto spod igły można będzie kupić za pól ceny i tym podobne bzdury. Cipciusiow po prostu nie będzie.
I to jest w mej ocenie nadzieja na uporządkowanie nareszcie rynku okiennego - żadne tam papiery, certyfikaty, Aprobaty etc. Bedzie wcześniej czy później zniknie z rynku - i oby stało się to jak najszybciej
Niech żyje kryzys w branży okiennej - tylko cholera - gdzie on jest? :lol:

lus
04-02-2009, 20:40
Panowie finlandia i jareko, te tanie kawalki to opowiadajcie jeleniom, ktorych chyba ostatnio wam brakuje. W waszych postach zero merytorycznych tekstow odnośnie TECHNOLOGII, wszystko na okrągło. Nawet nie wiecie ilu PRODUCENTOW okien PVC w Polsce -np. profil SCHUCO produkuje je w Polsce , również ile okuć niemieckich jest produkowane w Polsce.
Załóżcie sobie najlepiej kółko wzajemnej adoracji.A ceny na okna PVC i wasze usługi, wskutek rosnącej konkurencji i kryzysu BĘDĄ SPADAĆ. I bardzo dobrze!

jareko
04-02-2009, 20:49
...np. profil SCHUCO produkuje je w Polsce ,...konkret poparty faktami a nie gadaniem dla samego gadania poprosze

Sławas7
04-02-2009, 21:23
Panowie finlandia i jareko, te tanie kawalki to opowiadajcie jeleniom, ktorych chyba ostatnio wam brakuje. W waszych postach zero merytorycznych tekstow odnośnie TECHNOLOGII, wszystko na okrągło. Nawet nie wiecie ilu PRODUCENTOW okien PVC w Polsce -np. profil SCHUCO produkuje je w Polsce , również ile okuć niemieckich jest produkowane w Polsce.
Załóżcie sobie najlepiej kółko wzajemnej adoracji.A ceny na okna PVC i wasze usługi, wskutek rosnącej konkurencji i kryzysu BĘDĄ SPADAĆ. I bardzo dobrze!

Trudno nie zgodzić się z powyższym postem. Zamiast doradztwa jest wyśmiewanie przysłowiowego Kowalskiego.
Myślę że dobrze by było ogłosić składanie kandydatur na najbardziej zadufanego doradcę tego forum - kilka kandydatur już jest.

jareko
04-02-2009, 21:32
tak - ja jestem pierwszy do takiej oceny :)
najbardziej zadufany w sobie doradca - to Jareko
I super - mnie się to podoba
Z przysłowiowego Kowlaskiego co rozum ma i się nim posługuje naśmiewać się nie zamierzam i nie naśmiewam
Z troli i pieniaczy - naśmiewać się będę zawsze - nawet jak mi przypniecie łatkę najbardziej zadufanego

pchelek
04-02-2009, 21:55
Jarekoi finlandio - "spiewac kazdy moze".
Schuco produkowane w Polsce - pewno jakas garazowa podrobka.
Takze samo okucia.
Koles myli profile i okna - dla niego to to samo.
Fakt ze koles sie osmiesza. Jak lubi - jego prawko.

Podlasie nie jest zacofane. Podalem przyklad "merola z Podlasia" pewnej firmy.
Sa tam tez firmy bardzo dobre jak chociazby WAMEX z Radzynia.
Do lus-a mam uwage by czytal co pisze - inaczej na glupka wychodzi.

Lenart
04-02-2009, 22:25
kupuje teraz okna do domu
złożyłem wykaz w niemarkowych i markowych - zobacze co dostanę.
Ale co do niemarkowych - jakich przeciwskazania - konkretnie -dużo
tu gadania ale brak konkretów - wylataja okna ?,
wyginaja się oscieznice ?, uszczelki sie rozpuszczja ?, po roku sie wykrzywią ?
przeciez przy odbiorze i montażu czy to dobrze działa to sprawdzę,
czy nie ma fafroków w oknach - sprawdzę, czy kolor odpowiedni itd.
okucia sprawdzę i widziałem - nie z papieru.
okno działa dobrze (z wystawy) - to w domu też sprawdzę.
Jak sie co popsuje to za różnice w cenie wymienie sobie 7 okien.
Fix może sie zdarzyć i w tych i w tych.
Za markę mam płacić 2 razy tyle ?
Żeby nie było watpliwości - wiele tu było mowy o Mercedesach -
ja o nich nie marzę - wystarczy mi całkowicie mój Punciak i
dodatkowo zwrotny Tikuś - na razie (ok 10 lat) bezawaryjne, zwrotne
i ulubione. I chromole 30-letniego mercedesa, a nówkę to nie ja
to Doda :lol:

jareko
04-02-2009, 22:41
konkret
niemarkowe - tak naprawdę nie ma takiego pojęcia, wszystkie dostępne w kraju profile sa markowe - dzielą sie tylko na te które maja lepsza lub gorsza statykę - to jest istotne czy okno ci sie rozpadnie czy nie po roku a nie 30 latach
Sa ładne i brzydsze - ale to kwestia gustu
Najważniejsze dwie rzeczy o czym mówią tu wszyscy z branży od samego początku istnienia forum - producent i montaż
Tu jest pole do popisu - i jeśli znasz jakąś grupę budującą to tam wśród otrzymanych ofert podpytaj o jakość obsługi, jakość okien, jakość serwisu
O szczegółach poczytaj sobie w "szukam dobrych okien" tam konkretów, podpowiedzi jak niektóre wymysły architektów w życie wprowadzić znajdziesz
TO ponad 160 stron ale warto - to kopalnia wiedzy i odpowiedzi właściwie na każdy temat
Lekko bez sensu jest powielania tamtego watku

robercikzs
05-02-2009, 09:11
Przymierzam sie do wymiay starych drewnianych okien na plastiki. Obecne okna sa duze, tzn. 2300x1600 plus do tego dochodza takie same tylko dodatkowo z drzwiami balkonowymi. I tu jest moje pytanie do jareko:
1. Jakiej maksymalnie wielkosci moga byc okna firmy Jezierski typu RU/R dzielone na pol z ruchomym slupkiem i ze stalym.
2. Te duze okna + drzwi balkonowe chce zastapic szerokimi podwojnymi drzwiami balkonowymi/tarasowymi z ruchomym slupkiem. Jakie maksymalne wymiary moga miec takie drzwi z poprzeczka wzmacniajaca i bez niej.

Pozdrawiam.

Damro
05-02-2009, 09:29
Przymierzam sie do wymiay starych drewnianych okien na plastiki. Obecne okna sa duze, tzn. 2300x1600 plus do tego dochodza takie same tylko dodatkowo z drzwiami balkonowymi. I tu jest moje pytanie do jareko:
1. Jakiej maksymalnie wielkosci moga byc okna firmy Jezierski typu RU/R dzielone na pol z ruchomym slupkiem i ze stalym.
2. Te duze okna + drzwi balkonowe chce zastapic szerokimi podwojnymi drzwiami balkonowymi/tarasowymi z ruchomym slupkiem. Jakie maksymalne wymiary moga miec takie drzwi z poprzeczka wzmacniajaca i bez niej.

Pozdrawiam.
Chyba już odpowiedzi od Jareko nie otrzymasz i wcale mu się nie dziwię,też bym odpuściła po tych paru postach od mądrali co to niby wszystko wiedzą i mają najwięcej do powiedzenia,nie którzy tacy są,chcieliby mercedesa za cenę malucha :lol: Ludzie,kiedy w końcu zrozumiecie,że nie ma nic za darmo,za jakośc trzeba zapłacic i to w każdej branży,dziedzinie itp itd :evil:

jareko
05-02-2009, 10:24
Damro - daj spokój :) Adwokatów nie potrzeba ale milo ze są ludzie jeszcze myślący :) Obrażalski nie jestem a na każdym Forum trolla spotkać można :lol:

robercikzs - wiec odpowiadam
Na początek najważniejsza sprawa - ww okna Są z GWARANCJA PROCENTA I SYSTEMODAWCY - trzeba o tym wspomnieć gdyż nagminnie przyjmowane są u innych okna do realizacji z zaznaczeniem "bez gwarancji"
A wiec

Okno poz.1
słupek stały
przy maksymalnej szerokosci 2500 wysokość
profil okienny - 1900
profil pośredni - 2200

Przy maksymalnej wysokosci 2500 - szerokosc:
profil okienny - 1500
profil pośredni - 2000
słupek ruchomy
patrz dane dotyczące drzwi balkonowych- poniżej

okno poz.2
słupek oczywiście ruchomy, u Jezierskiego nie ma rygli wiec oba skrzydła wyposażone sa w klamki
przy maksymalnej szerokosci 2500 wysokość
profil okienny - 1900
profil pośredni - 2200

Przy maksymalnej wysokosci 2500 - szerokosc:
profil okienny - 1400
profil pośredni - 1800

Dane dotyczą profila Schuco CT-70 w kolorze białym z dowolna szyba
Przy oknie w kolorze z podanych wartości powinno być zdjęte ok 100mm (jeden raster z tabeli statycznej)
I sadze ze po podaniu tych wartości profil jak i producent bronią się sami

robercikzs
05-02-2009, 10:55
wielkie dzieki jareko za odpowiedz. Wybieram miedzy Oknoplastem z Krakowa a Jezierskim. Bardziej stawiam na Jezierskiego na dziec dzisiejszy, ale do wymiany jeszcze rok wiec bede zbieral kase i obserwowal watki o oknach i zobaczymy na co padnie wybor. Wole nie przyoszczedzic na oknie po 200zl a potem zalowac, ze sie cos z nimi dzieje.

finlandia
05-02-2009, 11:00
Och pięknie, aż sie zarumieniłem :oops:

Nie uważam się za znawcę technicznej strony okien - dlatego uważnie czytam rady starszych kolegów.

Za to nie mam komplesków w formułowaniu opinii na temat rynku okiennego -w końcu 8 lat go penetrowałem jako przedstawiciel uznanych firm..
i widzę jedno: Jezierski doczekał się silnej marki - a nie wyciągam tego wniosku z reklam, a z ataków na forum. Tak już jest, że sukces jednej firmy razi innych.
Wystarczy popatrzeć - Gerda, Porta, Interdoor, Urzędowski. To są na ogół nielubiane na tym forum firmy, ale w rankingach sprzedaży są bardzo wysoko.

I przyświeca mi jedna zasada : krytykuj wady, a nie ludzi. Jeśli ktoś moje słowa bierze do siebie, to chyba... odnajduje w sobie własnie taką wadę..

faneuro
05-02-2009, 11:42
Z gerdą to bym uważał , okres modelu WX20 z pieknie "puchnącym" panelem , klamkami które zmieniaja kolor czy brakiem uszczelnienia na styku futryny , skrzydła i progu. A czy przypadkiem tanie wkładki WK1 nie płyną statkiem z dalekiego pieknego kraju gdzie sie jada ryż ? :lol: Co do innych się nie wypowiadam

jareko
05-02-2009, 11:54
Z gerdą to bym uważał ....A czy przypadkiem tanie wkładki WK1 nie płyną statkiem z dalekiego pieknego kraju gdzie sie jada ryż ?...co do Gerdy.... nie wiem :lol: ale coś w tym jest :)
zaś wkładki WK? Chyba kolega miał na myśli wkładki klasy C bo o WK1 nie słyszałem :(

faneuro
05-02-2009, 12:02
WKE1 wkładki w klasie A znajduja sie w zamkach dodatkowych górnych , wkładka w klasie C jest oznaczona jako WKM3

finlandia
05-02-2009, 12:05
kupuje teraz okna do domu
złożyłem wykaz w niemarkowych i markowych - zobacze co dostanę.
Ale co do niemarkowych - jakich przeciwskazania - konkretnie -dużo
tu gadania ale brak konkretów - wylataja okna ?,
wyginaja się oscieznice ?, uszczelki sie rozpuszczja ?, po roku sie wykrzywią ?
przeciez przy odbiorze i montażu czy to dobrze działa to sprawdzę,
czy nie ma fafroków w oknach - sprawdzę, czy kolor odpowiedni itd.
okucia sprawdzę i widziałem - nie z papieru.
okno działa dobrze (z wystawy) - to w domu też sprawdzę.
Jak sie co popsuje to za różnice w cenie wymienie sobie 7 okien.
Fix może sie zdarzyć i w tych i w tych.
Za markę mam płacić 2 razy tyle ?
Żeby nie było watpliwości - wiele tu było mowy o Mercedesach -
ja o nich nie marzę - wystarczy mi całkowicie mój Punciak i
dodatkowo zwrotny Tikuś - na razie (ok 10 lat) bezawaryjne, zwrotne
i ulubione. I chromole 30-letniego mercedesa, a nówkę to nie ja
to Doda :lol:

Sorry że mi sie "nie chce" pisać co w zyciu widziałem, ale dla przykaładu wklejam dwa linki które mam pod ręką - niestety, trzeba je przeczytać:
http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=9354
http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=12707

I jeszcze raz przepraszam, że nie jest to z forum muratora, bo tu też podobnych przykładów jest mnóstwo.

jareko
05-02-2009, 12:52
WKE1 wkładki w klasie A znajduja sie w zamkach dodatkowych górnych , wkładka w klasie C jest oznaczona jako WKM3
dziękuje, nie znalem tej symboliki - przyznaje

jareko
05-02-2009, 12:56
...Sorry że mi sie "nie chce" pisać co w zyciu widziałem, ale dla przykaładu wklejam dwa linki które mam pod ręką - niestety, trzeba je przeczytać:
http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=9354
http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=12707
I jeszcze raz przepraszam, że nie jest to z forum muratora, bo tu też podobnych przykładów jest mnóstwo.no to teraz masz Fin przechlapane :lol:

faneuro
05-02-2009, 13:00
WKE1 wkładki w klasie A znajduja sie w zamkach dodatkowych górnych , wkładka w klasie C jest oznaczona jako WKM3
dziękuje, nie znalem tej symboliki - przyznaje
jak to mowił pewien premier YES YES YES , czegoś nauczyłem Pana Jareka (i nie jest to złosliwość ) :wink:

listek
05-02-2009, 13:03
Sorry że Wam się wcinam :D

Czy znacie i jakie macie opinie na temat okuć MACO ?

jareko
05-02-2009, 13:21
listek - powiedzmy sobie szczerze
Nie ma zlych okuć. odrzucając marketingowy bełkot maja spełniać jedno zadanie - umożliwiać otwieranie i zamykanie okna. czasem także jego uchylanie :lol: i ewentualne dodatki w stylu stopniowanie uchyłu, ograniczniki otwarcia, hamulce sterowane klamka etc
Wyższość jednych nad drugimi polega real;nie na tym - ile wytrzymają dane okucia bez konserwacji i odporności na wiedzę użytkowników
Konserwowane i prawidłowo użytkowane (z pewnym szacunkiem :) ) każde są dobre

Błagam - nie dublujmy wątku "szukam dobrych okien" w wątku o oknach Jezierskiego
No chyba ze wszyscy zgodnym chórem uważamy ze Jezierski to The Besciak :)

listek
05-02-2009, 13:23
Dzieki.
Chodzi mi o to, że znalałem te okucia w oknach opartych na profilach Schucco (classic, rondo i cava)

finlandia
05-02-2009, 14:36
WKE1 wkładki w klasie A znajduja sie w zamkach dodatkowych górnych , wkładka w klasie C jest oznaczona jako WKM3
dziękuje, nie znalem tej symboliki - przyznaje
jak to mowił pewien premier YES YES YES , czegoś nauczyłem Pana Jareka (i nie jest to złosliwość ) :wink:
Dla ścisłości..
WKE1 i WKM3 to symbolika Gerdy. I poza tą firmą nie znam innej stosującej te określenia. To chyba tak przez zbieżność z klasą okuć WK1, WK2..
I fakt jest że "zwykła" wkładka WKE1 jest tylko zwykłą wkładką o zerowej odporności na włamanie.
A w takie wkładki jest wyposażona większość drzwi (bo ta lepsza kosztuje)

Remik_Programista
20-07-2009, 22:21
No i zachciało mi się okien firmy Jezierski.
Co prawda wyglądają całkiem całkiem ale z bliska to podobne do innych.
Mam typ "Exclusive" kolor z pakietem 3-szybowym no i tu problem.
Drzwi balkonowe 2x1,2m (w tym dwa skrzydła, jedno z ruchomym słupkiem) są wygięte w łuk (czy banan, jak zwał tak zwał).
Nic dziwnego ale krzywizna na całej długości jest około 5 - 6mm. Widać jak diabli i uszczelki pośrodku nie dochodzą.
Wszyscy zasłaniają się normami, że polskie normy to dopuszczają. Szkoda, że mi wcześniej nie powiedzieli, że będę miał takie krzywe.
Przyjechał serwis i pan powyginał okno, wkładając dookoła pakietu szybowego jakieś podkładki. Rezultat: okno wygląda jak beczka, uszczelki prawie dochodzą i dalej jest łuk.
Decyzja, wymiana drzwi balkonowych.
Po wymianie dalej to samo.
"Panie, tak mają wszyscy nie tylko Pan" oto odpowiedź serwisanta.
Sił mi już brakuje. Będę dzwonił dalej.
Co wy o tym sądzicie?

jareko
20-07-2009, 22:48
podaj dokładnie wymiary okna bo 2x1,2 niewiele mi mówi
i która stronę masz ta "beczkę" ?

Damro
20-07-2009, 23:02
No i zachciało mi się okien firmy Jezierski.
Co prawda wyglądają całkiem całkiem ale z bliska to podobne do innych.
Mam typ "Exclusive" kolor z pakietem 3-szybowym no i tu problem.
Drzwi balkonowe 2x1,2m (w tym dwa skrzydła, jedno z ruchomym słupkiem) są wygięte w łuk (czy banan, jak zwał tak zwał).
Nic dziwnego ale krzywizna na całej długości jest około 5 - 6mm. Widać jak diabli i uszczelki pośrodku nie dochodzą.
Wszyscy zasłaniają się normami, że polskie normy to dopuszczają. Szkoda, że mi wcześniej nie powiedzieli, że będę miał takie krzywe.
Przyjechał serwis i pan powyginał okno, wkładając dookoła pakietu szybowego jakieś podkładki. Rezultat: okno wygląda jak beczka, uszczelki prawie dochodzą i dalej jest łuk.
Decyzja, wymiana drzwi balkonowych.
Po wymianie dalej to samo.
"Panie, tak mają wszyscy nie tylko Pan" oto odpowiedź serwisanta.
Sił mi już brakuje. Będę dzwonił dalej.
Co wy o tym sądzicie?
a gdzie Ty te okna zamawiałeś???Aby napewno u przedstawiciela Jezierskiego?

Remik_Programista
20-07-2009, 23:17
w Częstochowie, jak nic z tym nie zrobią to opisze firmę i przedstawiciela.
Ogólnie okna nie były tanie a dostałem takie sobie z wygiętymi skrzydłami balkonowymi.

jareko
20-07-2009, 23:31
hmmm... czy możesz powiedzieć o jakiego dealera z Częstochowy ci chodzi? Byl tu już watek o jednej czarnej owcy która pod szyldem Jezierskiego sprzedawała okna jakiegoś lokalnego producenta
nie chce mi sie teraz tego szukać ale ten dealer już nie jest Dealerem Jezierskiego
podaj dokładne wymiary okna - szerokość/ wysokość
proszę :)

mjakob
21-07-2009, 07:14
Czy możecie mi powiedzieć o co chodzi z tzw. "ciepłym montażem". Nie chodzi bynajmniej o mocowanie w warstwie styropianu, tylko "normalnie" w ścianie, ale z użyciem jakichś folii paroprzepuszczalnych itp.
Czy daje to jakiś efekt, na tyle by za to dopłacać?
Okna Elite Thermo 3-szybowe.

finlandia
21-07-2009, 14:32
w Częstochowie, jak nic z tym nie zrobią to opisze firmę i przedstawiciela.
Ogólnie okna nie były tanie a dostałem takie sobie z wygiętymi skrzydłami balkonowymi.
Może trochę zbagatelizuję sprawę prducenta, ale czytając to na oczy ciśnie mi się zaciekła sugestia Jareko by zawsze proponować poprzeczkę w kolorowych oknach balkonowych... :(

jareko
21-07-2009, 14:57
nie ma co ukrywać, że uniemożliwia powstawanie beczek na skrzydłach wiążąc obie pionowe części skrzydła ale...
ale w dalszym ciągu nie za bardzo pojmuje jak to możliwe by w Schuco to się stało.
I dalej nie znane są wymiary okna.
No i ta nieszczęsna Częstochowa i perypetie jednego z Was związane z nieuczciwym dealerem - znalazłem link http://forum.muratordom.pl/post3024720.htm?highlight=cz%EAstochowie#3024720

VIP Jacek
21-07-2009, 17:23
No i zachciało mi się okien firmy Jezierski.
Co prawda wyglądają całkiem całkiem ale z bliska to podobne do innych.
Mam typ "Exclusive" kolor z pakietem 3-szybowym no i tu problem.
Drzwi balkonowe 2x1,2m (w tym dwa skrzydła, jedno z ruchomym słupkiem) są wygięte w łuk (czy banan, jak zwał tak zwał).
Nic dziwnego ale krzywizna na całej długości jest około 5 - 6mm. Widać jak diabli i uszczelki pośrodku nie dochodzą.
Wszyscy zasłaniają się normami, że polskie normy to dopuszczają. Szkoda, że mi wcześniej nie powiedzieli, że będę miał takie krzywe.
Przyjechał serwis i pan powyginał okno, wkładając dookoła pakietu szybowego jakieś podkładki. Rezultat: okno wygląda jak beczka, uszczelki prawie dochodzą i dalej jest łuk.
Decyzja, wymiana drzwi balkonowych.
Po wymianie dalej to samo.
"Panie, tak mają wszyscy nie tylko Pan" oto odpowiedź serwisanta.
Sił mi już brakuje. Będę dzwonił dalej.
Co wy o tym sądzicie?

no i u mnie podobna sytuacja. :o
Podczas minionej zimy właśnie w drzwiach balkonowych w dolnej części zapierdzielał chłód. Sytuacja występuje praktycznie we wszystkich oknach balkonowych. Przyjechał dealer u którego zamawiałem okna i też włożył jakieś podkładki pod listwę przy szybową, ale problemu nie zlikwidował.
Pojechałem do producenta do Lekomina k. Kielc i przedstawiłem sprawę. Ma się u mnie pojawić serwis producenta.
Chyba zaczynają produkować okna na ilość zapominając o jakości.
:roll:
Podam zaraz wymiary okien.

jareko
21-07-2009, 18:09
nie żebym bronił producenta ale zwłaszcza przy drzwiach balkonowych popełnianych jest najwięcej błędów montażowych
- złe kotwienie bądź wogóle jego brak w dolnej części ramiaka
- złe podparcie drzwi - często montażyści zapominają o podparciu na środku
No i inne kwiatki związane z działaniem dalszych ekip
- Wylewkarze tak dociskają materiał ze niezakotwiony odpowiednio ramiak wygina sie w lub na zewnątrz, wcześniej czy później pojawi się tam nieszczelność
- Inni, późniejsi wykonawcy, wyjmują kliny podpierające okna i drzwi - efekt? Niekontrolowane opuszczanie się okien.
Faktem jest, że dołączana instrukcja montażu do okien Jezierskiego jest tak nieprecyzyjna w tej materii i najwyższy czas ja zmienić. Wręcz napisać drukowanymi, wytłuszczonymi literami ze stwierdzenie usunięcia klinów podpierających okno jest równoznaczne z utrata gwarancji !!! (ja w swojej musiałem to wprowadzić gdyż zjawisko to jest nagminne !!!)

basia_z_lasu
21-07-2009, 19:13
nie żebym bronił producenta ale zwłaszcza przy drzwiach balkonowych popełnianych jest najwięcej błędów montażowych
- złe kotwienie bądź wogóle jego brak w dolnej części ramiaka
- złe podparcie drzwi - często montażyści zapominają o podparciu na środku
No i inne kwiatki związane z działaniem dalszych ekip
- Wylewkarze tak dociskają materiał ze niezakotwiony odpowiednio ramiak wygina sie w lub na zewnątrz, wcześniej czy później pojawi się tam nieszczelność
- Inni, późniejsi wykonawcy, wyjmują kliny podpierające okna i drzwi - efekt? Niekontrolowane opuszczanie się okien.
Faktem jest, że dołączana instrukcja montażu do okien Jezierskiego jest tak nieprecyzyjna w tej materii i najwyższy czas ja zmienić. Wręcz napisać drukowanymi, wytłuszczonymi literami ze stwierdzenie usunięcia klinów podpierających okno jest równoznaczne z utrata gwarancji !!! (ja w swojej musiałem to wprowadzić gdyż zjawisko to jest nagminne !!!)

Mam małe pytanka: czy to dotyczy tylko drzwi balkonowych, czy wszystkich okien?
I czy chodzi tez o boczne kliny? Nie mam wprawdzie okien firmy Jezierski, ale moi zamówieni tynkarze nie wyobrażają sobie nawet, by te kliny zostawić. Fakt, że wystają, są twarde, koło nich jest mało pianki... Pod drzwiami balkonowymi je wybronię, bo tam będzie wylewka a nie tynki. Nio i jak zamontować parapet bez wyciągania klinów?

Remik_Programista
21-07-2009, 20:42
Moje drzwi balkonowe to:
typ: Exclusive,
kolor: wiśnia antyczna
Szklenie: 4/4/4, k=0,7
Wymiary: 1470 x 2320
Ruchomy słupek.

Dziś patrzyłem i przy zamkniętych drzwiach w połowie wysokości (na styku okna z ramą) jest szpara (uszczelka nie dochodzi).
Przed wymianą też tak było i serwis patrzył, mierzył i rama dobrze obsadzona i podparta. Wszystko w pionie a skrzydło wygięte w "banan".
Kolejna konfrontacja z producentem niedługo.

jareko
21-07-2009, 22:30
...wytłuszczonymi literami ze stwierdzenie usunięcia klinów podpierających okno jest równoznaczne z utrata gwarancji !!! (ja w swojej musiałem to wprowadzić gdyż zjawisko to jest nagminne !!!)....czy to dotyczy tylko drzwi balkonowych, czy wszystkich okien?
I czy chodzi tez o boczne kliny? Nie mam wprawdzie okien firmy Jezierski, ale moi zamówieni tynkarze nie wyobrażają sobie nawet, by te kliny zostawić. Fakt, że wystają, są twarde, koło nich jest mało pianki... Pod drzwiami balkonowymi je wybronię, bo tam będzie wylewka a nie tynki. Nio i jak zamontować parapet bez wyciągania klinów?
odpowiednio cześć przeszkadzająca przyciąć bądź już w trakcie montażu odpowiednio kiny umieścić względem okna
Instytut Techniki Budowlanej - Warunki techniczne wykonania i odbioru robot budowlanych nr. 421/2006 i zamkniesz usta każdemu kolejnemu, po montażystach okien, wykonawcom
Drzwi balkonowe, tarasowe czy jak je zwal są także okien. Zasady dotyczą WSZYSTKICH okien i drzwi
Niestety takie podejście jak twoi tynkarze ma 99% ekip :(

mjakob
21-07-2009, 22:32
Moje drzwi balkonowe to:
typ: Exclusive,
kolor: wiśnia antyczna
Szklenie: 4/4/4, k=0,7
Wymiary: 1470 x 2320
Ruchomy słupek.

Dziś patrzyłem i przy zamkniętych drzwiach w połowie wysokości (na styku okna z ramą) jest szpara (uszczelka nie dochodzi).
Przed wymianą też tak było i serwis patrzył, mierzył i rama dobrze obsadzona i podparta. Wszystko w pionie a skrzydło wygięte w "banan".
Kolejna konfrontacja z producentem niedługo.

Ja mam mieć balkonowe wysokości 2320, no i w salonie jezierskiego mi powiedziano, że będą mieć dodatkowe wzmocnienia w profilu (przez co ciut droższe).
Czy Ty też takie cuś masz? Jareko, co Ty na to?

jareko
21-07-2009, 22:48
nie wiem co gdyz nie wiem w jakiej płaszczyźnie uszczelka nie dochodzi
Jeśli okno dało się zamknąć skrzydło powinno być po całości dociśnięte do ościeżnicy - jeśli tak nie jest skrzydło jest za bardzo dosunięte do zawiasów i zaczepy po stronie klamki są na granicy łapania i jak widać nie łapią i nie dociskają skrzydła - zdarza się
jeśli zaś skrzydło dolega idealnie i beczka jest patrząc wprost na okno oznacza to ze ktoś zapomniał dać podkładki dystansowe w połowie wysokości skrzydła - 10 minut roboty i naprawione.
Poza tym należy pamiętać ze wzmocnienie w obrębie kasety zamkowej jest albo osłabione otworami pod klamkę i śruby albo wręcz wogóle go tam nie ma stad łatwość odkształceń ramy w tym miejscu - przy dużych gabarytach skrzydla czasem się to odzywa czkawka co nie oznacza ze jest zjawiskiem nagminnym. Moze to śmieszne ale nigdy nie występuje u tych klientów którzy najczęściej okna maja zamknięte w ciągu dnia zaś otwierają wieczorem - oczywiście mowie o lecie i upałach i związanych z nimi wysokimi temperaturami

jareko
21-07-2009, 23:09
pewnym szokującym czasem klientów jest inne zjawisko
Przy idealnie wypionowanym oknie zamykając skrzydło dolnym narożem od strony klamki ono już dotyka zaś górnym także po stronie klamki brakuje jeszcze kilki milimetrów
Zjawisko całkiem normalne nie mające żadnego wpływu na eksploatacje i trwałość okna a bierze się z samej konstrukcji zawiasów dolnych i rozwórki - nie wdając się w szczegóły tak bywa i trzeba o tym czasem pamiętać :)
Sa ekipy montażowe montujące okna tak jak drzwi wejściowe - ramiak od strony zawiasów jest idealnie w pionie zaś część od strony klamki montowana jest na szczelinę a nie pion i sam czasem się zastanawiam która metoda jest lepsza :lol:

legu
24-07-2009, 19:01
czy ktos ma te okna w uzytkowaniu i moglby sie podzielic swoimi obserwacjami??
Dzieki.

Wracając do sedna. MAM I POLECAM. Montaż bez zarzutu. Ekspresowa wymiana porysowanego w transporcie skrzydła. Jeden z najlepszych wyborów jakiego dokonałam w trakcie budowy domu.

Remik_Programista
24-07-2009, 22:30
Mój problem lepiej obrazują zdjęcia, które przygotowałem.

http://img38.imageshack.us/img38/946/zdjezierski02.th.jpg (http://img38.imageshack.us/i/zdjezierski02.jpg/)

http://img254.imageshack.us/img254/1369/zdjezierski01.th.jpg (http://img254.imageshack.us/i/zdjezierski01.jpg/)

http://img254.imageshack.us/img254/8451/zdjezierski03.th.jpg (http://img254.imageshack.us/i/zdjezierski03.jpg/)


Ktoś powie, że 5mm czy 6mm to mało ale problem w tym, że to widać jak diabli gołym okiem a do tego uszczelki nie dochodzą.
Serwisant z czystym sumieniem stwierdził, że wszystkie drzwi Jezierskiego tak mają. No to super. Podobno otworzyli nową linię produkcyjną to przy takich wyrobach szybko zamkną wszystkie.
Na terminy i uprzejmość serwisu nie mogę narzekać.
Sprawa rozwojowa, zobaczymy po urlopie instalatora i sprzedawcy.

jareko
24-07-2009, 22:43
powiem ci szczerze - pierwszy raz aż takie wybrzuszenie widzę stad stwierdzenie, iż jest to nagminne jest jakby na wyrost. 6 mm to sporo. Kilka razy widziałem w innych oknach jakimi handlowałem i bardzo często znikało to w słoneczny dzień przy zamkniętych skrzydłach ale... faktycznie czekaj aż usterka zostanie usunięta przez producenta

Damro
25-07-2009, 00:58
Mój problem lepiej obrazują zdjęcia, które przygotowałem.

http://img38.imageshack.us/img38/946/zdjezierski02.th.jpg (http://img38.imageshack.us/i/zdjezierski02.jpg/)

http://img254.imageshack.us/img254/1369/zdjezierski01.th.jpg (http://img254.imageshack.us/i/zdjezierski01.jpg/)

http://img254.imageshack.us/img254/8451/zdjezierski03.th.jpg (http://img254.imageshack.us/i/zdjezierski03.jpg/)


Ktoś powie, że 5mm czy 6mm to mało ale problem w tym, że to widać jak diabli gołym okiem a do tego uszczelki nie dochodzą.
Serwisant z czystym sumieniem stwierdził, że wszystkie drzwi Jezierskiego tak mają. No to super. Podobno otworzyli nową linię produkcyjną to przy takich wyrobach szybko zamkną wszystkie.
Na terminy i uprzejmość serwisu nie mogę narzekać.
Sprawa rozwojowa, zobaczymy po urlopie instalatora i sprzedawcy.
Ja mam okna Jezierskiego ale wyglądają zupełnie inaczej,to tak jakby jakaś firma garażowa podszywała się pod Jezierskiego,możesz napisać skąd zamawiałeś te okna?Wież mi moje wyglądają zupełnie inaczej :-?

jareko
25-07-2009, 11:54
jedno krótkie pytanie - jak wyglądały folie ochronne na profilach i będzie wiadomo kto ci je dostarczył.
Serwis Jezierskiego jeździ samochodami firmowymi, oklejonymi logo firmy, folie ochronne w przypadku okien w kolorze maja nadruk Jezierski

Remik_Programista
25-07-2009, 18:41
Były folie jezierskiego i samochód też firmowy ale tak jak mówicie te okna to coś nie tak.
Wszyscy chwalili Jezierskiego choć cena spora.
Teraz to już chyba tylko cena została po jezierskim?
Więc co z tymi oknami? Wszyscy mają takie powyginane czy tylko ja?

jareko
25-07-2009, 23:53
...Teraz to już chyba tylko cena została po jezierskim?
Więc co z tymi oknami? Wszyscy mają takie powyginane czy tylko ja?Remik
Rozumiem twe rozgoryczenie choc nie rozumiem dlaczego masz takie zjawisko u siebie. Piszesz 1470/2320 - to wymusza silniejsze wzmocnienie i z tego co wiem, kto jak kto, ale firma trzyma się bardzo dokładnie zaleceń systemodawcy - w tym wypadku Schuco. Pomijając ewentualny błąd ludzki na 100% takie wzmocnienie masz u siebie czyli ten powód odpada. Zwłaszcza, że masz wymienione skrzydła tym bardziej mało prawdopodobne by ktoś pomylił się dwa razy.
Coś innego musi być przyczyna - ale co to naprawdę nie wiem. Sprzedałem większe balkony na profilu okiennym a nie pośrednim, na granicy zastosowania silniejszego wzmocnienia i takie zjawisko nie występuje.
Zastanawiające

Remik_Programista
26-07-2009, 15:29
Właśnie, zastanawiające.
Może ten pakiet szybowy co waży około 35kg jest za ciężki. No i on też jest wygięty. Podobno pakiety szybowe są podatne na wyginanie się więc może wzmocnienia w skrzydłach są słabe.
Nie chcę, źle dla "jezierskiego", serwis pierwsza klasa.
Sugerowałem wadę pakietów szybowych ale serwisant odrzucił.

jareko
26-07-2009, 16:10
Remik - nie wiem, doprawdy nie wiem. Mam u siebie w domu Schuco od 96 roku zamontowane po włamaniu, z szyba P-4 o wymiarach o wiele większych od twoich i nic się z nimi nigdy nie działo. Ciężar szyby nie ma znaczenia dla wykrzywianie się profili tylko na obciążenie zawiasów a że szyby się gną to zobaczył niejeden inwestor jak same szyby z fixow nosiliśmy.
Ale szperając w pamięci miałem kiedyś podobny przypadek w Rehau. W skrzydłach o wiele mniejszych od twoich, był pochmurny bądź chłodny dzień - wszystko było OK, wychodziło słońce i podgrzewało profil - działy się cuda nie widy. Powodem była za mała powierzchnia otworów odprężających pierwsza komorę skrzydła. Nie wiem, doprawdy nie wiem co może być tego powodem - póki co to same spekulacje, ważne ze firma zachowuje się w porządku i nie chowa głowy w piasek wciskając ci kit ze tak może być

Qgiel
26-07-2009, 18:32
Więc co z tymi oknami? Wszyscy mają takie powyginane czy tylko ja?

Zamówiłem fixa w szkrzydle o wymiarach typowego okna 3 - skrzydłowego, mniej więcej 210 x 145 cm. Po zamontowaniu okazało się że dół i góra okna są wygięte do środka.........okno było wklęsłe i to po ok 1 cm na szerokości.
Rzucało się od razu w oczy. Na drugi dzień montażyści przyjechali i po rozszkleniu stwierdzili że skrzydło przymocowane jest do ramy tylko jednym wkrętem na bok, na środku i to jest powód takiego stanu. Czy mieli racię, czy to tylko wykręt - nie wiem ? Za pomocą poziomicy sprawdzali poziom i wkręcali dodatkowe wkręty. Ze 12 wkrętów było potrzeba, aby górą i dołem skrzydło i rama wyprostowały się na tyle, że nie jest to widoczne, chociaż idealnie prosto nie jest.
Postanowiłem nic nie robić z tym, bo brygada podeszła do tematu konkretnie i okno wyglada dobrze. Tak ma już zostać wedle zapewnień. Gdyby jednak coś się działo, to mam 5 lat.
Nie ukrywam jednak, ze trochę to zaburzyło mój obraz firmy Jezierski. Do pozostałych okien i drzwi balkonowych nie mam żadnych zastrzeżeń.

Remik_Programista
17-08-2009, 21:51
Trochę późno ale mam dobrą wiadomość.
Przyjechał do mnie sprzedawca i serwisant Jezierskiego. Pomierzyli, posprawdzali i bez żadnych problemów wymienią skrzydła.

Prawda jest taka, że kupując okna z montażem dobrej firmy (jak u mnie Jezierskiego), kupuje się też profesjonalny serwis.

Jeżeli tak będą podchodzić do klienta to klient z pewnością będzie zadowolony.

PS.
Miałem okazję porównać skrzydła z inną firmą. Dobrze, że wybrałem Jezierskiego.

neko
13-09-2009, 11:14
Witam,

1)

Wewnątrz każdej z listew prowadzących pancerz rolety (przymocowanych do ramiaka okna) są włożone 2 tasiemki z "futerkiem". Niestety są luźne i przesuwający się pancerz wysuwa je nie tylko w dół (gdzie wysuwanie może ograniczać parapet) ale także w górę (do skrzynki rolety).

Zapewne tasiemki powinny być przyklejone, prawda? Jeśli tak to przez kogo? Przez producenta rolet? A może przez producenta okien czyli Jezierskiego, który wg mojej najlepszej wiedzy okleinował i przycinał prowadnice.

2) Czy te prowadnice powinny być przycięte na wysokość dolnej ramy okna czy nieco dłuższe? W przypadku parapetów z blachy pewnie dłuższe bo parapet należy przykręcić pod ramą okna (tak mam teraz u siebie) ale jak to wygląda w przypadku parapetów z płytek ceramicznych?

Mam jeszcze luźne uwagi dotyczące okien Jezierskiego:

3)

W oknach z ruchomym słupkiem, "ruchomy słupek" na dole kończy się kawałkiem bardzo elastycznego cienkiego plastyku. Muszę przyznać, że wygląda to mało solidnie i estetycznie (zaznaczam, że widać go jedynie po otwarciu skrzydła, szczególnie tego z ruchomym słupkiem). Po montażu zauważyłem że jedno z plastykowych zakończeń jest już ułamane. W starych oknach w moim domu (innego producenta) ten plastyk wygląda solidniej i jest zakryty uszczelką.

4)

Uszczelki są ucinane na rogach i łączone "na styk", co wygląda średnio i nie daje poczucia szczelności (w praktyce pewnie jest szczelne). W starych oknach w moim domu, uszczelka jest ładnie zagięta na rogu.

5)

Na 2-3 wybranych skrzydłach (spośród kilkunastu okien) po skrzydłem jest przykręcona do profila taka mała biała kostka plastykowa która chyba służy jako prowadnica dla skrzydła, aby skrzydło miękko wchodziło w ramiak. Czy należy reklamować brak tej kostki na innych skrzydłach?

Dzięki i pozdrawiam.

jareko
13-09-2009, 20:49
1)Wewnątrz każdej z listew prowadzących pancerz rolety (przymocowanych do ramiaka okna) są włożone 2 tasiemki z "futerkiem". Niestety są luźne i przesuwający się pancerz wysuwa je nie tylko w dół (gdzie wysuwanie może ograniczać parapet) ale także w górę (do skrzynki rolety).
Zapewne tasiemki powinny być przyklejone, prawda? Jeśli tak to przez kogo? Przez producenta rolet? A może przez producenta okien czyli Jezierskiego, który wg mojej najlepszej wiedzy okleinował i przycinał prowadnice. Tych tasiemek się nie przykleja, ani u Jezierskiego ani żadnego innego producenta specjalizującego się w roletach z jakim miałem przyjemność współpracować. W Be Clewerze, z racji prowadnic z PVC faktycznie chodzą one dość luźno w prowadnicy ale nie spotkałem się z sytuacją by były wciągane do środka kasety.

2) Czy te prowadnice powinny być przycięte na wysokość dolnej ramy okna czy nieco dłuższe? W przypadku parapetów z blachy pewnie dłuższe bo parapet należy przykręcić pod ramą okna (tak mam teraz u siebie) ale jak to wygląda w przypadku parapetów z płytek ceramicznych?.Odwieczny problem - prowadnice mają być przycięte tak jak uzgadniałeś ZE SPRZEDAWCĄ a nie producentem. Długość prowadnic właśnie uzależniona jest od przewidywanego parapetu zewnętrznego - zaleta prowadnic z PVC jest to, że jeśli są za długie to spokojnie można je już na zamontowanych oknach skrócić

3)W oknach z ruchomym słupkiem, "ruchomy słupek" na dole kończy się kawałkiem bardzo elastycznego cienkiego plastyku. Muszę przyznać, że wygląda to mało solidnie i estetycznie (zaznaczam, że widać go jedynie po otwarciu skrzydła, szczególnie tego z ruchomym słupkiem). Po montażu zauważyłem że jedno z plastykowych zakończeń jest już ułamane. W starych oknach w moim domu (innego producenta) ten plastyk wygląda solidniej i jest zakryty uszczelką.Wygląda ale nie jest, może trudno w to uwierzyć ale jest to "listek" grubości ok 1,5 z tworzywa i umożliwia szczelne połączenie słupka z ościeżnica. A jeśli już jest pęknięty to stawiam na 99% ze przy wyładunku okien postawiono okno właśnie na tym elemencie i pękł. W normalnej eksploatacji nie spotkałem się z tym zjawiskiem wśród kilkunastu producentów z jakimi miałem do czynienia

4)Uszczelki są ucinane na rogach i łączone "na styk", co wygląda średnio i nie daje poczucia szczelności (w praktyce pewnie jest szczelne). W starych oknach w moim domu, uszczelka jest ładnie zagięta na rogu.na czym ci zależy? Na estetyce - Twojej estetyce, gdyż wielu uważa takie rozwiązanie stosowane, także u innych producentów za estetyczne - czy szczelność tego miejsca?

5)Na 2-3 wybranych skrzydłach (spośród kilkunastu okien) po skrzydłem jest przykręcona do profila taka mała biała kostka plastykowa która chyba służy jako prowadnica dla skrzydła, aby skrzydło miękko wchodziło w ramiak. Czy należy reklamować brak tej kostki na innych skrzydłach?.ha ha ha sorki ale nie za bardzo pojmuje? Co chcesz reklamować? Brak wślizgu? Wślizg pojawia się przy pewnych wielkościach skrzydeł a nie w każdym.

neko
13-09-2009, 23:23
Dziękuję za odpowiedz!


W Be Clewerze, z racji prowadnic z PVC faktycznie chodzą one dość luźno w prowadnicy ale nie spotkałem się z sytuacją by były wciągane do środka kasety.
Niestety u mnie w wybranych oknach wciągają się do wewnątrz skrzynki na długość kilku, kilkunastu cm. Mam zamiar zapytać o to producenta (Krispol). Poza tym rolety (i silniki Somfy) działają OK.


na czym ci zależy? Na estetyce - Twojej estetyce, gdyż wielu uważa takie rozwiązanie stosowane, także u innych producentów za estetyczne - czy szczelność tego miejsca?
Szczelność przede wszystkim.


ha ha ha sorki ale nie za bardzo pojmuje? Co chcesz reklamować? Brak wślizgu? Wślizg pojawia się przy pewnych wielkościach skrzydeł a nie w każdym.
Otóż to. W niektórych skrzydłach balkonowych jest a w innych nie ma. (Sorry za nieprecyzyjne pytanie.)

Życzę wszystkim aby Wasze okna wytrzymały długie lata oraz Jareko za wszystkie cenne uwagi.

jareko
13-09-2009, 23:28
W Be Clewerze, z racji prowadnic z PVC faktycznie chodzą one dość luźno w prowadnicy ale nie spotkałem się z sytuacją by były wciągane do środka kasety. Niestety u mnie w wybranych oknach wciągają się do wewnątrz skrzynki na długość kilku, kilkunastu cm. Mam zamiar zapytać producenta (Krispol) czy to normalne. Poza tym rolety działają OK ale już postanowiłem: w następnym domu rolet NA PEWNO nie będzie (w systemie integro też nie) 8).nie wiem, nie wiem dlaczego i nie potrafię ci na to pytanie odpowiedzieć.Skoro tak jest jedna kropla kleju wystarczy, nie trzeba kleić całej szczotki


na czym ci zależy? Na estetyce - Twojej estetyce, gdyż wielu uważa takie rozwiązanie stosowane, także u innych producentów za estetyczne - czy szczelność tego miejsca? Szczelność przede wszystkim.wiec już masz odpowiedź :) Tak mać być i już :)


ha ha ha sorki ale nie za bardzo pojmuje? Co chcesz reklamować? Brak wślizgu? Wślizg pojawia się przy pewnych wielkościach skrzydeł a nie w każdym. Otóż to. W niektórych skrzydłach balkonowych jest a w innych nie ma. (Sorry za nieprecyzyjne pytanie.)Przy takiej samej szerokości skrzydła? ? ?

tutli_putli
13-09-2009, 23:54
Ja mam pytanie - ile sobie liczą u Jezierskiego za dojazd do klienta, powiedzmy 100km dojazdu w jedną stronę? Niestety w mojej wsi nie ma producentów porządnych okien i będę zmuszona zamawiać gdzieś w Polsce. Zastanawiamy się mocno nad Jezierskim i to co tu piszecie jest przekonywujące, tylko ciekawi mnie czy to jest realne z tym dojazdem.

jareko
14-09-2009, 00:03
zasada jest prosta.
Od punktu dealerskiego ,powyżej 50 km, stawka za kilometr w zależności od samochodu 1,5-3,0 zeta
Np. gdybym miał klienta w Łodzi (141km) musiałbym zapłacić za transport 141 - 50 = 91 razy dwa czyli 182 km x samochód
Hmmm...tzn nie ja :) wliczam to w cenę montażu

mdab
20-09-2009, 12:30
narzut na kolor - nie ma znaczenia czy jedno, czy obustronny - wynosi +20%
jeśli oba kolory sie różnią to dodatkowo +10%

Czy moze Pan uscislic (bo nie jestem pewien czy doplata za rozne kolory dotyczy tez koloru bialego)?

Zaluzmy okno obustronnie biele: 100% ceny
- okno dwa kolory (w tym jeden bialy) - 120% ceny (czy 130% tu nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze pierwsza opcja 120% jest poprawna biorac pod uwage innych producentow)
- oknow dwustronnie kolor (innt niz bialy) - 120% ceny
- okno dwa kolory (inne niz bialy) - 130% ceny

Remik_Programista
18-11-2009, 22:10
Gratulacje dla firmy "Jezierski". Wymienili drzwi balkonowe i teraz wyglądają pierwsza klasa. Prościutkie i solidne a przede wszystkim ciepłe. Moim zdaniem ta firma to jedna z nielicznych, która ma profesjonalne okna, profesjonalny serwis i liczy się z klientem.
PROFESJONALIZM = "Jezierski".

dar80
18-11-2009, 22:48
ale wazelina...

stary
18-11-2009, 23:28
ale wazelina...
Rozwiń Kolego swój komentarz, bo nie bardzo nadążam za Twoją myślą...
Jeśli dobrze zrozumiałem, to każdego kto popełni jakąkolwiek fuszerkę czy niedokładność należy j...ć do bólu na wszystkich forach aż spuchnie, natomiast jeżeli usterka zostanie usunięta to nikt ma o tym nie wiedzieć?????
Chodzi tylko o zasianie smrodu???? :roll:

finlandia
19-11-2009, 10:20
ale wazelina...
To prawda ze jak sie czyta takie pochwały to az nie chce się wierzyć ze napisali je Polacy i to jako wyraz zadowolenia:)
dar80 jest świezym uzytkownikiem i moze nie wczytał się w temat - a nie trzeba było dalek sięgać bo Remik nawet kilka wpisów wyzej wyłuszczył temat włącznie ze zdjęciami..

Czasem gorsza od wazeliny jest jednak powierzchowność i wyrabianie sobie zdania na podstawie ostatniego głosu w dyskusji...

jareko
19-11-2009, 19:05
ale wazelina...Rozwiń Kolego swój komentarz, bo nie bardzo nadążam za Twoją myślą...a kolego stary nie zauważyłeś ze w tym forum pochwały nalezą do rzadkości? Tu tylko się albo płacze albo psy na nas wiesza - taka postawa jest w dobrym tonie - każda inna to "wazelina" bądź wypowiedzi konkurencji :P

am76
21-11-2009, 20:12
Witam, czy jest jakiś powód (oprócz energooszczędności ) dla którego warto kupić okna Exclusive a nie Elita Thermo (3-szybowe)? Różnica w cenie jest spora.

Remik_Programista
21-11-2009, 20:27
Jeżeli się coś zaczyna to należy skończyć.
Miałem problem z oknem, firma "Jezierski" problem usunęła więc pochwała się należy. Jak by zrobili źle to bym napisał negatywa.
No i oczywiście należy się pochwała dla przedstawiciela firmy "Jezierski" w Częstochowie za sprawne przeprowadzenie reklamacji.

darek63
24-11-2009, 20:46
Witam, czy jest jakiś powód (oprócz energooszczędności ) dla którego warto kupić okna Exclusive a nie Elita Thermo (3-szybowe)? Różnica w cenie jest spora.

Miałem podobny dylemat.
Ostatecznie wybrałem Elita Thermo + 3 szyby (za dopłatą tylko ok. 80 zł).
Nie mam domu pasywnego i wymuszonej wentylacji i doszedłem do wniosku, że chata musi się "troszku" wietrzyć i nie potrzebuję aż 3-ch uszczelek .... a oszczędności może na ok. 20-30 zł/rok na ogrzewaniu tytułem grubszego profilu PCV nie są warte różnicy w cenie ok. 300-400 pln/okno (nieduże wymiarowo zresztą).

am76
24-11-2009, 21:02
Witam, czy jest jakiś powód (oprócz energooszczędności ) dla którego warto kupić okna Exclusive a nie Elita Thermo (3-szybowe)? Różnica w cenie jest spora.

Miałem podobny dylemat.
Ostatecznie wybrałem Elita Thermo + 3 szyby (za dopłatą tylko ok. 80 zł).
Nie mam domu pasywnego i wymuszonej wentylacji i doszedłem do wniosku, że chata musi się "troszku" wietrzyć i nie potrzebuję aż 3-ch uszczelek .... a oszczędności może na ok. 20-30 zł/rok na ogrzewaniu tytułem grubszego profilu PCV nie są warte różnicy w cenie ok. 300-400 pln/okno (nieduże wymiarowo zresztą).
No ja właśnie też nie będę miał pasywniaka ale wentylację mechaniczną. Chciałbym okna szczelne, dobre jakościowo ale czy to będzie U=0,85 czy U=0,95 jest mi raczej obojętne. Zastanawiam się więc czy te Exclusive są po prostu cieplejsze czy może coś jeszcze. U mnie różnica w cenie wynosi ponad 5 tyś czyli kwota spora i nie do odzyskania na ogrzewaniu. Mój kierownik budowy dał za okna do swojego domu 8tyś i jest z nich bardzo zadowolony :)

Teraz pojawiły się jeszcze jakieś nowe okna Premium Ultra - nie wiem jeszcze gdzie się one znajdują cenowo i jakościowo ale pewnie pomiędzy Exclusive a Elita Thermo. Czy można prosić o wypowiedź guru okiennego?

Pozdrawiam, AM

jareko
24-11-2009, 21:36
ceny mniej więcej kształtują się tak (oczywiście orientacyjnie)

Jeśli CT-70 przyjmiemy za cenę wyjściowa to:

Premium Ultra (lub po prostu Niemieckie Si-82) - +ok 15%

Exclusive (lub nazwa niemiecka Si-82 Rndo) + ok 25%

Czy jest uzasadniony ekonomiczny sens?
I nie ma tu znaczenia czy budujesz pasywniaka czy zwykłą chałupę. Jeśli masz małe okna, jest duży % udział tworzywa w całej powierzchni okna taki sens jest (wbrew pozorom)
Jeśli natomiast twe okna to właściwie sama szyba to sensu nie ma - profil nie będzie miał radykalnego wpływu na Uw całego okna

am76
24-11-2009, 21:45
ceny mniej więcej kształtują się tak (oczywiście orientacyjnie)

Jeśli CT-70 przyjmiemy za cenę wyjściowa to:

Premium Ultra (lub po prostu Niemieckie Si-82) - +ok 15%

Exclusive (lub nazwa niemiecka Si-82 Rndo) + ok 25%

Czy jest uzasadniony ekonomiczny sens?
I nie ma tu znaczenia czy budujesz pasywniaka czy zwykłą chałupę. Jeśli masz małe okna, jest duży % udział tworzywa w całej powierzchni okna taki sens jest (wbrew pozorom)
Jeśli natomiast twe okna to właściwie sama szyba to sensu nie ma - profil nie będzie miał radykalnego wpływu na Uw całego okna

Dzięki wielkie. Wszystko już wiemy. Okna 130 x 150, drzwi 90x210, 190 x 210 czyli chyba duże.

jareko
24-11-2009, 22:04
nie chce mi sie az tak bawic ale dla 130/150 z szyba k=0,6:
ct-70 Uw=0,95
Si-82 Uw=0,86
Si-82 (rondo) Uw=0,86

Fantom72
27-11-2009, 23:18
A jak to jest z przesuwka?
Czy robią je z w/w profili?
Chciałbym mieć przesuwkę z niskim progiem.
Jak to się ma do ciepłego montażu?
Przecież wtedy ten próg nie opiera się na betonie tylko na profilach montażowych.

jareko
28-11-2009, 19:07
do HS-ow są zupełnie inne profile, dostosowane do zupełnie innego okucia, profile trzykomorowe a co do montażu... no cóż... można to zamontować w warstwie ocieplenia ale co do szczegółów... to już wiedza tajemna :lol:

Fantom72
29-11-2009, 12:23
Okno o szerokości 6m całe nie otwierane (fix) a w środku przesuwka około 1,5m.
Czy wtedy wszystko jest w profilu trzykomorowym?
Czy może być tak, że fix jest ciepły a tylko przesuwna cześć jest trzykomorowa?

Aha. Zapomniałem dodać, że chciałbym pakiet trzyszybowy.

jareko
29-11-2009, 14:10
tak - calosc wykonywana jest w jednym profilu w ktorym istnieje mozliwosc zamontowania pakietu trzyszybowego
A zreszta, poszperaj sobie w sieci, sa dostepne prezentacje jak taki HS wyglada, jak dziala, jakie ma przekroje w roznych, newralgicznych punktach konstrukcji
Nie mam teraz czasu by zajac sie dokonczeniem swojej strony ale tam takze taka prezentacja bedzie zamieszczona. Wykorzystaj google - na pewno znajdziesz a jak nie.. napisz, odesle :)

xxsliwaxx
26-12-2009, 00:50
Przyeczytałęm temat: jestem jednak za oknami od jezierskiego - ale co mnie rownież przeraziło ogromna róznica w marży i to według wyceny tylko od przedstawicieli jezierskiego a nie od fimy "drucik"
W poniedziałem po świetach mam zamiar iśc do salonu podpisać umowę i nawiększa różnica była w wycenach o kolo 9 tysiecy w moim przypadku - porównywałem bardzo dokładnie wyceny i detale ktore mogły zmienić cenę - były identyczne ! Przeraziła mnie marża a dokłądnie jej różnorodność... :)

jareko
27-12-2009, 15:37
...Przeraziła mnie marża a dokładnie jej różnorodność... :)Marżę każdy z nas ma identyczną natomiast nie każdy w identycznej skali daje od siebie rabaty - przekładając na język bardziej zrozumiały nie każdy w identycznej skali rezygnuje ze swojego zarobku :lol:

aadamuss24
27-12-2009, 20:49
Niektórzy rezygnują z całego lub sprzedają co innego :) pozdr adam

daszaA
21-01-2010, 13:22
Gratulacje dla firmy "Jezierski". Wymienili drzwi balkonowe i teraz wyglądają pierwsza klasa. Prościutkie i solidne a przede wszystkim ciepłe. Moim zdaniem ta firma to jedna z nielicznych, która ma profesjonalne okna, profesjonalny serwis i liczy się z klientem.
PROFESJONALIZM = "Jezierski".

Witam
Ja również miałam problem z oknem balkonowym, konkretnie z przesuwką. Najpierw przyjechał serwis ze sklepu, z którego kupowałam. Oni powiadomili serwis Jezierskiego, który przyjechał i stwierdził "do wymiany".
Już po wymianie.

Jestem również zadowolona z dokonanego wyboru i zgadzam się z Remikiem

ewelek
03-02-2010, 21:34
Ja mam inne wątpliwości. Zdecydowałam się na okna Jezierski. Przy wpłacie 100% kwoty za okna w dniu zamówienia zaproponowano mi całkiem niezły rabat.
Mam wątpliwości, czy to ogólnie przyjęte ???? :o

jareko
03-02-2010, 21:57
a co cie tak dziwi? Ogólnie przyjęte zasady.
A szyby czy inne akcje promocyjne wymagają 100% przedpłaty 100% wartości okien

am76
03-02-2010, 22:25
Jeśli zamawiam okna Jezierskiego z montażem (zwykłym) to czy pomwiniem się dopytywać i dopominać o jakiś lepszy niż standardowo montaż (oczywiście za dopłatą) czy nie ma takiej potrzeby?

jareko
03-02-2010, 22:28
a skąd ja mogę wiedzieć? Nie znając konstrukcji ściany a i tak nie jestem tu wyrocznia :P

am76
03-02-2010, 23:32
ściana porotherm 25, ocieplenie 20cm styropian
co do szczelności to wentylacja mechaniczna

finlandia
04-02-2010, 11:28
Jareko na feriach ale od Frum nie może się powstrzycmać :wink:

Kiedyś jeden z klientów przyszedł zdecydowany na montaż trójwarstwowy - taki mu zalecili spece od wentylacji mechanicznej..
ale dlaczego - nie wiem...

jareko
04-02-2010, 15:12
No nie może biedak nie może ;) Zysk w porównaniu z kosztami za montaż w warstwie ocieplenia moim zdaniem nie jest wart tej ceny-ale to moja opinia-najlepiej jak ktoś to wyliczy-mnie się po prostu nie chce

Ballah
06-02-2010, 11:33
Ja mam inne wątpliwości. Zdecydowałam się na okna Jezierski. Przy wpłacie 100% kwoty za okna w dniu zamówienia zaproponowano mi całkiem niezły rabat.
Mam wątpliwości, czy to ogólnie przyjęte ???? :o

Jezeli to nie tajemnica handlowa - powiedz jaki. Chciałbym wiedzieć, bo właśnie też jestem na etapie wyboru okien.

Jareko - czy szyba P4 plus odpowiednie okucia to wg. Ciebie dobra alternatywa wobec rolet ?

lolek30
06-02-2010, 16:33
Jareko - czy szyba P4 plus odpowiednie okucia to wg. Ciebie dobra alternatywa wobec rolet ?

..a dajże chłopu odpocząć :lol:

..P4 i odpowiednie okucia nie są żadną alternatywą w stosunku do rolet... Te rzeczy spełniają po prostu zupełnie odmienne funkcje: rolety - ochrona przed światłem , zapewnienie intymności wewnatrz domu po spuszczeniu rolet. Alternatywą dla rolet są zasłony, kotary, żaluzje wewnętrzne itp. Natomiast funkcją szyb antywłamaniowych i okuć antywłamaniowych jest utrudnienie włamania. Rolety nie są żadna przeszkodą czy ochroną przed włamaniem o czym świadczy choćby brak jakichkolwiek atestów i certyfikatów antywłamaniowych. Często jednak sprzedawcy rolet powielaja ten mit o "antywłamaniowości" rolet, wiadomo dlaczego...

Sławas7
06-02-2010, 22:03
Daleki jestem od tego aby sądzić ze istnieje coś takiego jak rolety antywlamaniowe....podobnie jak nie ma kas kas pancernych ktorych nie mozna otworzyć oraz alarmow samochodowych ktorych nie można wylączyć.....zastanawia mnie tylko że w ten mit o antywlamaniowości rolet uwierzyło wiele firm ubezpieczeniowych które daja calkiem niemałe rabaty w ubezpieczeniu domu ktory jest zabezpieczony roletami.....pewnie dlatego że potrafią narobić sporo hałasu przy próbie ich wyważenia :D

Krawczxxx
06-02-2010, 23:16
Okna od Jezierskiego cieszą się dobrą sławą - jak dotąd - zasłużenie.

Ekipy montażowe... to temat rzeka - nawet dobrzy producenci, potrafią mieć ekipy z łapanek, szczególnie w sezonie.

Możn stracić dużo zdrowia , gdy na nas trafi taka ekipa...


Pozdrawiam.

lolek30
07-02-2010, 10:29
zastanawia mnie tylko że w ten mit o antywlamaniowości rolet uwierzyło wiele firm ubezpieczeniowych które daja calkiem niemałe rabaty w ubezpieczeniu domu ktory jest zabezpieczony roletami.....pewnie dlatego że potrafią narobić sporo hałasu przy próbie ich wyważenia :D

..taa , moze przytoczysz konkretne firmy i konkretne rabaty bo z tego co wiem to uznane firmy ubezpieczeniowe bazują właśnie na atestach... nawet drzwi wejściowe, przez które procentowo najmniej włamań, mają mieć wkładki patentowe itp...

po zatym zasłonięte rolety wciągu dnia (np podczas wyjazdu na urlop) są jasnym sygnałem dla potencjalnego włamywacza, że właścicieli nie ma...

dla jasności nie jestem przeciwnikiem tego rozwiazania, sam od południa będe pewnie miał ale nie lubie jak ktoś pisze bzdury i powiela mity

Krawczxxx
07-02-2010, 22:22
Każde zabezpieczenie utrudnia złodziejom drogę, natomiast najlepszym rozwiązaniem jest - czujny sąsiad :p

Sławas7
07-02-2010, 22:29
Nie wymienię konkretnych firm jak tez wysokości rabatów co nie znaczy że ich nie ma ....zapytaj w google...wśrod nich są też uznane które bazują na atestach i certyfikatach i otrzymują je.Wystarczy sprawdzić w Zakładzie Certyfikacjii ITB jak wiele wydano atestow i certyfikatów na rolety o zwiększonej odporności na włamanie ( z faktami się nie dyskutuje....można je odrzucić lub przyjąć ) i z pewnością nie jest to powielanie bzdur i mitów
Jeśli ktoś postrzega zaslonięte rolety jako sygnal dla wlamywaczy że właścicieli nie ma w domu to najlepiej wyjeżdzając na urlop zostawić pootwierane okna ( będzie to sygnał że właściciele są w domku.... ) :D

Krawczxxx
07-02-2010, 23:02
Polecam alarm , ale tzw. alarm cichy - z powiadamianiem. Nie ma nic lepszego na złodzieja.

am76
12-02-2010, 11:44
Witam, czy byłby ktoś tak dobry i podesłał/udostępnił zdjęcia okien jezierskiego w okleinie orzech? Na stronie jareko jest takie ale z bardzo bliskiej odległości i nie oddaje za dobrze faktycznego wyglądu okna.

jareko
12-02-2010, 11:56
Od 16 znów jestem w pracy-jeśli masz blisko-zadzwoń-umówimy się i orzech nawet pomacać ;) będziesz mógł :)

finlandia
12-02-2010, 14:08
http://www.alterdom.pl/index.php?id=4&idp=2
Pierwsze zdjęcie w lewym górnym rogu.
Kurcze, nie nauczyłem się jeszcze zamieszczać fotek..

am76
12-02-2010, 14:28
Dzieki wielkie za zdjecie - właśnie to mi było potrzebne.
jareko
Dzieki za propozycje ale Ty jestes Warszawa a ja Krakow. Ja okna już widziałem i musze przyznać że jestem bardzo pozytynie zaskoczony. Do tej pory znałem okna plastikowe takie jakie są w blokach albo na wsiach w domach. A i cena w porównaniu z np. urzędowski, sokółka, internorm jest bardzo fajna.

Zdjęcie potrzebuje do doboru parapetów i innych takich tam.

Dudi1978
22-04-2010, 00:23
Witam,

Zastanawiam sie rowniez nad oknami Jezierskiego, natomiast chcialem zapytac czy jest mozliwe wykonanie okna o wymiarach 2700x2500, okno balkonowe z podziałem na 900. jedna 900 to fix. Drugie okno to fixy wymiary 2400x2500 rowniez z podziałem ale na trzy 800cm. prosze o informacje.
Jesli ma ktos zdjecia okien w okleinie antracyt to prosze o link lub wrzucenie na forum. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

jareko
22-04-2010, 09:04
zdjęcie antracytu masz na mojej stronie w którejś z galerii - chyba w kolorach oklein

co do wymiarów - żaden kłopot zarówno w CT70 jak i Si82 ale wymaga to zastosowania profila pośredniego. Kolejna uwaga - to okno powinno byc wykonane w dwu oddzielnych ramach - oddzielnie fix i oddzielnie balkon dwuskrzydłowy - wymusza to powierzchnia jak i zasada ktorej w PVC kazdy powinien przestrzegać - nie robi się zawiasów przy dużych oknach na słupku - wcześniej czy później ulega on obluzowaniu, przesunięciu - realnie kłopoty same po kilku latach użytkowania
Zastanów się czy w takim wypadku nie lepiej zainwestować w HKS (drzwi uchylno-przesuwne) w podziale na 1/2 - nie powinno to rozwiązanie być o wiele droższe.

Profil pośredni ma szersze o 20 mm skrzydło by możliwe było zastosowanie innego, mocniejszego wzmocnienia
Obrazowo - profil okienny, od zewnętrznej krawędzi ościeżnicy do uszczelki przyszybowej ma 120 mm to profil pośredni będzie miał 140 mm

Fix - jeśli zdecydujesz się na szyby o k=0,5 (ciagle w atrakcyjnej promocji za 1 mkw) to musisz pamiętać że przy wyborze CT70 możliwe jest wykonanie tylko fix-a szklonego w skrzydle. Jeśli chcesz mieć jednak szklony w ościeżnicy to trzeba wykorzystać ja z Si82

Dudi1978
23-04-2010, 00:51
Dziekuje bardzo Jareko za wyjasnienia, musze przeanalizowac Twoja wypowiedz gdyz pewne terminy sa dla mnie czarna magia.
Mam jeszcze jedno pytanie co do okien balkonowych typu HS i HKS, ktore polecasz z uwagi na wady i zalety. Wyczytałem gdzies na necie ze HS maja wade a mianowicie sa mniej szczelne. Co sadzisz?
Pozdrawiam

jareko
23-04-2010, 08:32
biorąc pod uwagę jakość wykonywania HS-ów, sam materiał z którego jest wykonany i jego ograniczenia związane z rozszerzalnością termiczna, rozwiązania techniczne w ogromnej większości systemów - mimo wszystko bym odradzał.
Przy HS-ie najistotniejsze jest jego prawidłowe wykonanie - czyli producent
Prawidłowe zamontowanie - doświadczony i myślący montażysta
i w razie jakby coś się działo - serwis posprzedażny - i tu znów producent (ten element współpracy jakże często jest pomijany przy wyborze oferty)
Dopiero wtedy problem szczelności jest zminimalizowany bądź nie występuje w ogóle.
Ale reasumując HKS jest z założenia szczelniejszy

Dudi1978
23-04-2010, 23:59
Wielkie dzieki za wyjasnienia JAREKO.

Czy mogłbys jeszcze raz wytłumaczyc mi twoje słowa a mianowicie;
,,co do wymiarów - żaden kłopot zarówno w CT70 jak i Si82 ale wymaga to zastosowania profila pośredniego''
Jestem totalnym laikiem jesli chodzi o okna i pewne terminy sa dla mnie niezrozumiałe ale mysle ze chodzi Tobie o podział przeszklenia. Czyli okno balkonowe otwierane moze byc wykonane w wysokosci 250cm ale nie w jednej tafli?
Z gory dziekuje za pomoc.

bwojtek
24-04-2010, 11:34
Skrzydło pośrednie to po prostu mocniejsze skrzydło od standardowego. A tę "moc" osiąga się przez zwiększenie jego gabarytów - w tym przypadku szerokości. Czyli ujmując obrazowo jest mniej szyby a więcej profilu.

jareko
24-04-2010, 12:42
.....Profil pośredni ma szersze o 20 mm skrzydło by możliwe było zastosowanie innego, mocniejszego wzmocnienia
Obrazowo - profil okienny, od zewnętrznej krawędzi ościeżnicy do uszczelki przyszybowej ma 120 mm to profil pośredni będzie miał 140 mm....
Dudi - przeczytaj jeszcze raz me słowa

Dudi1978
24-04-2010, 14:17
Dziekuje za wyjasnienia wszystko jasne.
Szkoda ze Dealer w moim miescie chyba o tym nie wie gdyz tego mi nie zaproponował.
Dostałem dzis od niego oferte z naswietleniami gornym jako jedyne rozwiazanie przy wysoksci 250cm.

Co sadzisz JAREKO, taki profil pośredni szerszy rzuca sie w oczy na tle innych okien w pomieszczeniu?
Czy fix tez bedzie miał taki profil aby nie wygladał innaczej jak dwa pozostałe otwierane?

Wysokosc okien na 250 cm to efek tego ze salon mam wysoki na 308 cm.
Wielkie dzieki za pomoc.
Pozdrawiam

jareko
24-04-2010, 14:49
jeśli tuż obok siebie będzie okno na profilu okiennym i pośrednim dla wprawnego oka rzuci się ale... ale jakże często, zestawy balkonowe w blokach maja taki misz masz - pośredni balkon i okienne okno i klientów jakoś to nie razi
Przyjmuje się zasadę że w oknie dwu, trzy skrzydłowym jeśli wypada choć jeden fix szklony w skrzydle stosuje się taki sam profil - jeśli pośredni to pośredni, jeśli okienny to okienny
Hmmmm....cóż, z dealerami bywa różnie - a gdzie masz tą swoją budowę? Bo w stopce nie widać :(