PDA

Zobacz pełną wersję : Praktyczne narzędzie dla majsterkowicza



ula-2304
16-01-2008, 20:53
Chciałabym kupić na prezent dla majsterkującego sobie teścia fajny prezent, jakieś praktyczne narzędzie które mógłby wykorzystać do domowych napraw czy remontów. Myslałam o wkrętarce, potem o wiertarko-wkrętarce, ale wizyta w sklepie tylko przyprawiła mnie o zawrót głowy. Czym się kierować w zakupie takiego sprzętu, czy 2 w 1 się sprawdza?

Trociu
16-01-2008, 22:52
Chciałabym kupić na prezent dla majsterkującego sobie teścia fajny prezent, jakieś praktyczne narzędzie które mógłby wykorzystać do domowych napraw czy remontów. Myslałam o wkrętarce, potem o wiertarko-wkrętarce, ale wizyta w sklepie tylko przyprawiła mnie o zawrót głowy. Czym się kierować w zakupie takiego sprzętu, czy 2 w 1 się sprawdza?
Myślę, że 2 w 1 to będzie głównie wkrętarka. Z wiertarką to za dużo wspólnego mieć nie będzie. Jeżeli lubi sobie coś małego pojastrować, to ostatnio widziałem takie fajne małe wkretarki z kompletem końcówek. Może coś takiego ;) Ewentualnie kilo gwoździ :D:D:D:D

OK
16-01-2008, 23:01
Taką małą z kompletem końcówek to mam ja. Przydaje się głównie do skręcania ikei (dużo tego), ale i tak proszę potem brata o dokręcenie - bo taka słabizna :-? Dla majsterkowicza odradzam :lol:

monkos71
16-01-2008, 23:04
Na ogół nie jestem, zwolennikiem patentów 2 czy 5 w 1, bo najczęściej jedna z funkcji pada a za nią sypie się cały sprzęt, ale od reguł bywają wyjątki.
Pytanie podstawowe to kwota, jaką planujesz wydać, drugie- do czego tak naprawdę ma ten sprzęt slużyć. Sama zauważyłaś że wybór jest spory a ceny różne, jakość też... Ja raczej pomyślałbym o wkrętarce, ale oczywiście potrzeby oraz oczekiwania są indywidnualne. Może poczytaj sobie opinie na ten temat tutaj:
http://forum.leroymerlin.pl/read.php?21,1334[/list]

Trociu
16-01-2008, 23:06
Chciałabym kupić na prezent dla majsterkującego sobie teścia fajny prezent, jakieś praktyczne narzędzie które mógłby wykorzystać do domowych napraw czy remontów.
Jeżeli masz jeszcze trochę czasu, to możesz podpytać teściową, co jest do naprawy jeszcze w domu. I pod to dokupić mu sprzętu ;) I teść i teściowa będą zadowoleni.

ula-2304
17-01-2008, 15:31
Zasugerowałam się dość konkretną wypowiedzią osoby na forum, podanym przez monkos71:
http://forum.leroymerlin.pl/read.php?21,1334[/list]
"A ja bym polecił jedno urządzenie które jest bardzo dobrą wiertarką i bardzo dobrą wkrętarką. Chociaż jeśli chodzi o wkrętarkę to napewno nie jest tak wygodna jak akumulatorowe. Mam na myśli wiertarkę Boscha PSB1000 RPE Sprzęt w cenie ok 430zł. 1000watowy silnik zapewnia dobre jakościowo wiercenie nawet w betonie wiertłem 13mm a jeśli chodzi o funkcję wkręcania to ma chyba najwyższy moment obrotowy ze wszystkich. Oczywiście posiada elektronikę i regulowane sprzęgło. Pracuję tym sprzętem i jestem bardzo z niego zadowolony."
Czy ktoś jeszcze zna ten sprzęt? Rzeczywiście taki dobry?

plamiak
17-01-2008, 16:59
Posiadam tą wiertarkę od 2 lat, używam głównie hobbystycznie - otwory pod kołki, skręcanie mebli, czyszczenie dywanu :o . Bardzo dobrze idzie w betonie, nie spotkałem takiej ściany która by zatrzymała ten sprzęt, uchwyt nie zacina się - w poprzedniej wiertarce( BlackDecker) nie wytrzymał docierania gładzi gipsowych. Bardzo dobry jest regulator momentu wkręcania - nie ma ryzyka "przekręcenia" wkręta. Natomiast w moim egzemplarzu czasem zacina się włącznik.

adi_
17-01-2008, 20:25
ja uzywam wiertarko wkretarki z mlotem udarowym firmy makita zielona akumulatorowa o mocy 14.4v i nie moge nazekac jak jest baterja pelna to idzie w betonie z udarem az milo poza tym zadnych uwag niemam tylko taka jedna jest droga z walizka dwie baterje i komplet kluczy ponad 600zl

MiSiOr
18-01-2008, 18:12
Polecam Makitę 8280D. Kupiłem na allegro za 450 zł. Nówka, nie używana, z gwarancją, walizką, drugą baterią i ładowarka. Nigdy nie pracowałem lepszym sprzętem !

ula-2304
22-01-2008, 21:55
Dziękuję, zdecydowałam, kryterium poważnym była cena. Wybrałam Makitę z udarem HP 1620 za niewiele ponad 300 zł, taką jak ta:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=296073851
Mam nadzieję, ze sprawdzi się :D