PDA

Zobacz pełną wersję : Frezarka górnowrzecionowa



roni_71
17-01-2008, 07:00
Witam.Zabieram się do zrobienia mebli kuchennych i mam pytanie czy owa frezarka taka za 100 zł nadaje się do wyfrezowania otworów pod zawiasy puszkowe do frontów.

zbigmor
17-01-2008, 09:52
Witam.Zabieram się do zrobienia mebli kuchennych i mam pytanie czy owa frezarka taka za 100 zł nadaje się do wyfrezowania otworów pod zawiasy puszkowe do frontów.

Nie mam takiej, ale wg mnie najważniejsze jest narzędzie skrawające, czyli frem i on prawdopodobnie będzie kosztował więcej niż taka tania frezarka. Poza tym domyślam się, że sztywność takiego urządzenia dość skutecznie utrudni prawidłowe wykonanie otworu. Moja rada jest taka - jeśli możesz pozwolić sobie na wyrzucenie jakiegoś frontu to warto zaryzykować, ale jeśli musi to być od razu zrobione dobrze to odradzam. Spróbuj poszukać w okolicy firm meblarskich lub stolrskich, które to wykonują takie usługi.

roni_71
17-01-2008, 10:18
Dzięki za odp.Juz się wyjaśniło maksymalna wielkość freza to 30mm,a wielkość zawiasu puszkowego to 35mm

bezele
17-01-2008, 15:56
Witam.Zabieram się do zrobienia mebli kuchennych i
mam pytanie czy owa frezarka taka za 100 zł nadaje się do wyfrezowania otworów pod zawiasy puszkowe do frontów.

Nie mam takiej, ale wg mnie najważniejsze jest narzędzie skrawające, czyli frem i on prawdopodobnie będzie kosztował więcej niż taka tania frezarka. Poza tym domyślam się, że sztywność takiego urządzenia dość skutecznie utrudni prawidłowe wykonanie otworu. Moja rada jest taka - jeśli możesz pozwolić sobie na wyrzucenie jakiegoś frontu to warto zaryzykować, ale jeśli musi to być od razu zrobione dobrze to odradzam. Spróbuj poszukać w okolicy firm meblarskich lub stolrskich, które to wykonują takie usługi.

Spokojnie zbigmor (':wink:') ,nie zniechęcaj tak od razu powiem Ci że mozna duzo samemu zrobić i dobrze, nie tylko w zakładach stolarskich ale także w domu oczywiscie z drobną pomocą .A więc taka frezarka nie jest po to aby nia frezować otwory pod zawiasy boże uchowaj nawet nie próbuj zniszczysz front a i sobie krzywde zrobisz :wink: Oczywiście mozna taki otwór wyfrezowac ale do tego sa specjalme maszyny np
http://img246.imageshack.us/img246/5127/blumno1.jpg (http://imageshack.us)


Ale z braku takiego laku:) wystarczy zwykła najzwyklejsza wiertarka i frez ,w zależności od średnicy puszki zawiasu zazwyczaj jest to frez 3.5 cm (są także 2.8 )

dzabij
17-01-2008, 19:09
Ale z braku takiego laku:) wystarczy zwykła najzwyklejsza wiertarka i frez ,w zależności od średnicy puszki zawiasu zazwyczaj jest to frez 3.5 cm (są także 2.8 )

Dokładnie, ja takim frezem do wiertarki "nawierciłem" otwory pod fronty w całej kuchni. Kupiłem raczej kiepski, marki "Condor" w Leroy'u. Po całej kuchni "prosił" się o ostrzenie. Ale kosztował tylko 20 PLN i dużo od niego nie oczekiwałem.

Pzdr

Dawid

adi_
17-01-2008, 20:19
dzabij ma apsolutna racje niepotrzebna ci frezarka zeby zrobic dziure pod zawias wystarczy ci wiertarka stolowa i specjalne wiertlo nie robisz masowki wiec tanie sie nada
ja mam takie wiertlo z odzysku facet zamiast wywalic naostrzyl i mi poprostu dal a on kupil sobie nowe do zakladu stolarskiego tylko uwazaj na hgrubosc frontu i na grubosc zawiasu czasem pozostaje tylko 2mm a to bardzo malo i latwo przewiercic pozdrawiam

bezele
17-01-2008, 21:13
uwazaj na hgrubosc frontu i na czasem pozostaje tylko 2mm a to bardzo malo i latwo przewiercic pozdrawiam

Głównie zależy od wzoru frontu, a grubość frontów zaczyna sie od 1.6 cm .Fakt można przewiercić i w tym celu dla nie doświadczonych trzeba uzyć oporka




grubosc zawiasu

Wiercona głebokosc puszki 1.2 cm i nie płycej jak 1.1

leodom
17-01-2008, 21:51
Dobrze jest użyć wiertarki ze statywem do prostopadłego prowadzenia freza.

paffik
05-05-2010, 09:01
frezarka nie jest tu potrzebna, wystarczy wiertarka na statywie, a jak ktos ma wprawne rece to i z reki wywierci, ale ze statywem lepiej

odradzam najtansze frezy typu condor. na wiorowce kronopol laminowanej 18mm wyraznie sie stepil po 5 otworach. proponuje osprzet dla majsterkowiczow wolfcraft alb cus innego :-)

no chyba ze kuchnia mala.....taki frez jak jest chlodzony w czasie wiercenia i naostrzony co jakis czas ewentualnie da rade tym 15 drzwiczkom