PDA

Zobacz pełną wersję : montaż nowych drzwi



Snowdwarf
17-01-2008, 08:12
witam...
proszęo pomoc w nast. kwestii
zamierzam zamontować nowe drzwi wewnętrzne do pokoju...
wiąże się to z wykonaniem noego otworu w ścianie (przesunięcie drzwi)
na co muszę zwrócić uwage przy zakupie drzwi, jak zamontowac nadproże (ściana w 1 przypadku z cegieł, działowa; w 2gim przypadku ściana z płyt GK, rusz metalowy - rozumien że tu nadproża nie montoawać?)
---
proszę o wasze uwagi.
pozdrawiam

Jarzeb
17-01-2008, 09:49
drzwi jakie chcesz - i w zależności od tego takie ościeżnice
Więc najpierw się zdecyduj na konkretne a potem rób.
Paradoksalnie w GK może być największy problem - znaczy najwięcej pracy. Chodzi o to aby ściana ta była wystarczająco sztywna i wytrzymała. Jak wytniesz dziurę to na pewno będziesz musiał wyciąć jeden ze stelaży i aby było to jak należy to musisz rozwalić więcej wprowadzając dodatkowy stelaż tak aby przyszła futryna była przymocowana po obu stronach do nich. Te stelaże tutaj powinny być najlepiej podwójne. Tutaj (w tej ścianie) nadproże to też stelaż i powinien być.

w cegle (działowej) wiele osób nie robi nadproża ale mogą wyniknąć problemy więc lepiej zrób

pzdr

Snowdwarf
21-01-2008, 06:58
na szczescie ścianki GK jeszcze nie ma - chodzi mi raczej o to jak wykonać ten otwór pod drzwi przy stawianiu tej ścianki...
wiem ze są takie specjalne profile alu ale pewny nie jestem...

retrofood
21-01-2008, 08:54
na szczescie ścianki GK jeszcze nie ma - chodzi mi raczej o to jak wykonać ten otwór pod drzwi przy stawianiu tej ścianki...
wiem ze są takie specjalne profile alu ale pewny nie jestem...

wystarczą zwykłe profile, byle porządnie umocowane. pionowy na dole i u góry, oraz poziomy - niby "nadproże". na ościeżnice zostaw otwór 1-2 cm więcej i po wykonaniu ściany wstawiane ościeżnice uszczelnij pianką. Wystarczy.
przy piankowaniu na wszelki wypadek w drzwi możesz wstawić rozpórkę.

Snowdwarf
22-01-2008, 10:01
a jak siesprawa ma z mocowaniem ościeżnic do tych profili - z postu wynika że tylko na piankę????
mam nadzieję żę nie bo już mam przed oczami duże bum wyrwanych drzwi uderzających o podłogfę jeśli eni w któreś z domowników...
---

Jarzeb
24-01-2008, 10:59
pianka po obwodzie wystarczy
nie ma siły na wyrwanie

Snowdwarf
25-01-2008, 06:38
ponieważ pokoje które remontuję będą pokojami dziecięcymi, zależy mie żeby pociecha w przypływie miłości nie wyrwała oscieżnicy z drzwiami - a wiecie że dzieci potrafią...
chyba jednak będe musiał przykręcić ościeznice do profili - jakiś sposób na pewno jest

ukasz_bmw
25-01-2008, 10:08
zawsze możesz przykręcić osierznice przed zamotowaniem płyt od "wnętrza sciany" wtedy niemasz łepków na wieszku ani zaślepek.... tylko po co :wink: motowałem na piance drzwi stalowe (w warsztacie) nie wiem ile ważyły ale samemu cięzko było je podnieść i do tej pory się trzymają :lol: