PDA

Zobacz pełną wersję : POMÓŻCIE!!!!!



Asia777
17-01-2008, 10:00
Witam
dostałam tego linka od znajomej i pomyślałam że trzeba tej rodzinie pomóc.Wydaje mi się, że jest tu dużo ludzi którzy mają dobre serducho i wzruszą się tak jak ja po przeczytaniu artykułu.

http://www.infinity.net.pl/~archie/wordpress/?p=191



Ps.Nie wiem czy jest to zgodne z regulaminem i czy mogę wstawic tego linka ale uważam że powinnam...

retrofood
17-01-2008, 11:31
mnie się tylko Error wyświetla...

Cpt_Q
17-01-2008, 11:39
mnie się tylko Error wyświetla...

j/w

niktspecjalny
17-01-2008, 12:00
koszmarne to ich życie.

Asia777
17-01-2008, 12:06
nie wiem czemu sie tak dzieje i czemu ns mógł zobaczyć stronkę... Ja teraz też nie moge wejść :cry:

selimm
17-01-2008, 12:09
nie wiem czemu sie tak dzieje i czemu ns mógł zobaczyć stronkę... Ja teraz też nie moge wejść :cry:

bo NS jest wyjątkowy :wink:
ma akwarium i bębenek pod telewizorem

link j/w

Sylwia1667
17-01-2008, 12:09
Teraz już nikt nie moze wejść :-?

17-01-2008, 15:06
Strona może raz "żyje", raz nie...

Wklejam:

Dzis jest piątek, wstałem rano z potrzebą zrobienia czegoś co będzie istotniejsze od pstrykania widoczków o wschodzie słońca.
Ostatnio zastanawiałem się nad wagą problemów jakim codziennie stawiam opór – zdałem sobie sprawe, ze moje problemy
w swietle problemów niektórych – są błahe, blade i cechują się wyjątkową nieistotnością.

Mama moja – Barbara, jest byłym kuratorem sądowym – pracowała na terenie mojej dzielnicy czyli Nowego Portu.
Dzieki niej pozyskałem adresy dwóch rodzin potrzbujacym pilnego wsparcia.
Mieszka tu jeszcze sporo takich rodzin, ktorym przydalaby sie jakakolwiek pomoc – pomoc, ktora w skutecznym wydaniu
znacznie poprawi jakosc ich – i tak nieciekawego – zycia.

W zeszłym miesiącu poruszyłem problem kotów zamieszkujących nasze podwórka – teraz czas zacząc mówić o ludziach.
Długo się zastanawiałem jak zrealizować ten artykuł aby wszystko było Ok … tak i ze względów prawnych, medycznych jak i moralnych.

Zapraszam…



Decyzja byla szybka – Państwo Zofia [38] i Kazimierz [59] Majowie z Ul. Księdza Góreckiego w Nowym Porcie.
Szare podworko zamykają ściany kilku starych budynków a jedyne wejście na nie to ciemna brama
rodem z radzieckiego kryminału.

Teraz pozostaje zastanowic sie czy ja jako fotograf a Wy
jako czytelnicy mozecie – i chcecie zmienic ich zycie na lepsze… moze ciut łatwiejsze?



Zaraz po wejsciu przywitał mnie ojciec rodziny i skupione spojrzenia dzieci.
Zdziwiłem się szczerze bo nie spodziewałem się, ze osoby żyjące w skrajnej biedzie i nieszczęściu potrafia przywitać pogodnie i z uśmiechem.

AGNIESZKA



Agnieszka [7] nigdy nie chodziła.
Już w pierwszych miesiącach życia zauważono, ze dziecko źle się rozwija.
Stwierdzono wodogłowie, wykonano wiele badań i do końca nigdy nie ustalono
wszystkich powodów niedorozwoju Agnieszki.
Zofia twierdzi, ze wykonana w wieku 14 miesiecy punkcja była przyczyną uszkodzenia
rdzenia kręgowego i jest to przyczyną całkowitego paraliżu kończyn dolnych Agi.
Aby dopełnic czary nekąjących Agnieszkę przeklenstw trzeba dodać – Aga cierpi także na padaczkę...

Dzieciak od początku wymagał szczególnej opieki, rehabilitacji, drogich lekow i medycznych środków pomocniczych/
[cewniki, pieluchy jednorazowe] – ale o tym na samym końcu.



Brat Agnieszki – Marek[16] Zapytany o czym marzy – na poczatku milczał a ja byłem
przekonany, ze powie – komputer, samochód lub cos podobnego…po dłuższej przerwie
usłyszałem – Ubrania :]

Ja nigdy ubrań nie chciałem! – paczki z ubraniami, skarpetkami i koszulkami
były najmniej oczekiwanym prezentem na urodziny czy pod choinkę.
Ciuchy zawsze były prezentami, ktore oddawalo sie pod opieke mamie i szperalo dalej w stosie prezentów
by znalezc koparke, supercyborga czy wypruwajacego flaki bionikla.



Cały czas między nami biega usmiechniety i sympatyczny Wojtuś [4] – to czyste i żywe sreberko ziejące wrecz
uśmiechem i optymizmem :] Jestem przekonany, ze Wojt bedzie jakims aktywnym MC albo DJ’em :]



Agnieszka z Mamą – Zofia ma 38 lat. Stres i nerwy zmieniły jej wygląd.






Agnieszka jest uczennica szkoły specjalnej – Matka zawozi ją tam codziennie
aby dziecko miało chociaż minimalną szansę na prawidłowy rozwój psychiczny
jak i fizyczny.


Agnieszka i Wojtuś. Zofia uslilnie stara sie o wysłanie corki do osrodka rehabilitacyjnego – jak do dzis – nieskutecznie! Dowiedzialem sie, ze za kazdym razem kiedy Zofia dzwoni
by zapytac o termin przyjecia dostaje odpowiedz

-MIEJSC NIE MA i nie wiadomo kiedy beda…
Niezly burdel – nie? Jestem ciekaw co by bylo gdyby takie samo pytanie zadał
jakis Gdański prominent?

Rodzina ma wiele potrzeb – ale jak pomoc mozemy MY!?
Majowie utrzymują się ze słabej renciny Kazimierza, ktora to nie jest w stanie
pokryc rownoczesnie kosztów leczenia i opłat za media.
Rodzice dokonuja slusznego wyboru i przeznaczaja i tak male juz srodki na leczenie corki.
Przeciez ENERGA nie padnie? A dziecko?
[I slusznie, tez co miesiac wsciekam sie na firmy,
ktore daja kilkudziesieciotysieczne odprawy szeregowym pracownikom a ceny winduja w kosmos – dla nich wielki FUCK]


Agnieszka potrzebuje trzech takich cewnikow dziennie – koszt jednego to 1,50zł – w skali miesiąca koszty nie wydają się już takie znikome.


Wojtus na pierwszym planie wraz z lekami Agnieszki – TOPAMAX
rodzice skarżą się, ze ledwo stać ich na pokrycie kosztów związanych z ich zakupem.
Lek wg rodzicow niezbedny jest aby utrzymac Age w stabilnym stanie – “bezpadaczkowym”

JAK MOZEMY POMÓC?
Rodzina zapytana o koniecznosci latwo potrafila stworzyc liste rzeczy, ktore sa niezbedne.

CEWNIKI
Cewnik do karmienia niemowląt firmy – Galmed – jednorazowy. Potrzeba trzech takich dziennie.
koszt sztuki [1.50] dostepne w każdej aptece – czasami na zamówienie.
Rozmiar: Ch/Fg 6 400mm

RĘKAWICZKI HIGIENICZNE
Wiadomo… potrzebne przy kazdym cewnikowaniu.
W innym przypadku Zofia musi odparzac sobie rece aby nie narobic szkod córce.

ŻEL DO CEWNIKOWANIA
Dostępny w każdej aptece – aptekarka będzie wiedziała o co chodzi.

TOPAMAX
Kosztowny lek. Niezbedny – do kupienia w każdej aptece.
Topamax 25mg – koszt opakowania 15zł
Topamax 15 – duże opakowanie 40zł
Agnieszka potrzebuje po jednej tabletce kazdego leku – dwa razy dziennie.
Jedna dawka za 55zł wystarczy na okolo 2 tygodnie.

PIELUCHY
Dostępne wszędzie…Rozmiar do 25kg
To najwiekszy koszt w skali miesiąca – Agnieszka zużywa pieluch za 20zł dziennie… można łatwo policzyć ile kosztują rodziców i całą rodzinę.

UBRANIA- ARTYKUŁY DOMOWE i inne urzadzenia codziennego użytku
Dostępne wszędzie, czesto przez nas wyrzucane – tu przydadza się napewno.
Pan Kazimierz wspomniał także o jakiejkolwiek wykładzinie parkietowej – agnieszka “suwa” sie po mieszkaniu i gladka wykladzina znacznie ulatwi jej przemieszczanie o wlasnych silach.

Jesli jestescie w stanie przeznaczyc czesc swojej kasy na te artykuły – zrobcie to!

Ani ja ani nikt inny nie jest uprawniony do zbierania pieniedzy na rzecz rodziny Maj i Agnieszki.
Mogło by to podejrzanie wygladać i nie chcialbym aby post, ktory ma komuś pomóc zmienił sie w podejrzenie o naciągactwo.
Jesli jednak chcecie przekazac jakies srodki pieniężne skontaktujcie sie ze mna a ja zaprowadze Was bezposrednio do rodziny.

To wielka przyjemnosc zobaczyc radosc w oczach ludzi bez nadziei – przekonajcie sie sami!
POMÓŻMY

Jesli jestescie w stanie kupic/zorganizowac jakikolwiek zapas artykułów wymienionych powyżej – skontaktujcie sie ze mną mailowo lub telefonicznie [do znajomych]
Na każdy mail odpisze. Prosze napisac w temacie AGNIESZKA MAJ i sposob w jaki mozecie pomoc.

Zapewniam osobiscie, ze rodzina ta nie nalezy do rodzin w jakikolwiek sposob patologicznych – spotkala ich po prostu niesprawiedliwosc ze strony swiata… Tylko tyle a jednak tak wiele.


Kontakt z autorem: [email protected]

lump praski
17-01-2008, 15:13
No a szkoly specjalne s i e zamyka - przeczytajcie co napisala BK w watku dys - lekcja, dys- grafia.....

Asia777
18-01-2008, 12:27
podbijam i dziękuję baba_budowniczy :)

Paulka
19-01-2008, 18:26
Boże....

Faktycznie, po takiej leturze można sie zastanawiac, czy nieterrminowy wykonawca, to faktycznie powód do zmartwień...
:-?

Przykre, że ciągle jest mnóstwo takich rodzin - nie dośc, że doświadczonych przez los, to jeszcze opuszczonych przez państwo,społeczeństwo itp.

Pomóżmy. Jakkolwiek!

Kasiaa29
21-01-2008, 10:31
Ta rodzina dostaje pomoc, tamta akcja z 2005 roku odniosła sukces i wszystko już jest ok, ale na pewno pomoc wciąż jest potrzebna :wink:

niktspecjalny
21-01-2008, 11:52
nie wiem czemu sie tak dzieje i czemu ns mógł zobaczyć stronkę... Ja teraz też nie moge wejść :cry:

bo NS jest wyjątkowy :wink:
ma akwarium i bębenek pod telewizorem

link j/w

Nie to ja cie przepraszam ,że mogłem zobaczyć tą stronkę a Ty nie..... ze zdjęciami tych biednych dzieci ,z ich przypadłościami,z ich matką i ojcem i całym tym artykułem.Sie normalnie już gubię. :-?

:( :(