PDA

Zobacz pełną wersję : LODÓWKA SHARP I DZIWNE ODGŁOSY



jo na
17-01-2008, 18:50
Witam
Kupiliśmy do nowego domu dużą, bardzo wygodną lodókę. Nie pamiętam jej symbolu, jednodrzwiowa to znaczy jedne drzwi do lodówki i jedne do zamrażalnika, szersza niż przeciętne, kosztowaałą ok. 3500,00 Jest naprawdę superasta, tylko co parę minut ( ok. 3) wydaje dziwny krótki odgłos, coś jak trzask albo taki odgłos podobny jakbyśmy mocno dociskali drewniany przedmiot. Czy to jest normalne? W dzień nie ma problemu, ale przy zasypianiu to naprawdę denerwuje. Jest wypoziomowana. Czy jest to powód do reklamacji?

akm1971
18-01-2008, 10:07
Witam,

Też mam chyba taką lodówke. Moj prblem jest taki ze ogólnie głośno "chodzi".... Ale kupując wiedziałem.
Jeśli chodzi o Wasz problem to chyba faktycznie powinniście to zgłosić do serwisu.

pozdrawiam

Ps. Udało mi sie kupić tą lodówke dużo taniej i dodatkowo z Sharpa dostałem 700 pln za to że na jednej bocznej ściance na samym dole jest lekkie wgniecenie-prawie niewidoczne.

tuuska1
18-01-2008, 16:37
Moja lodówka "chodzi" cicho , ale te trzaski..... Co jakis czas cos sie przelewa , strzela i zapewne odgłosy, które czasem wydaje nie są dla lodówki normalne. Reklamacji nie uwzględniono.

rogacek
18-01-2008, 17:01
sharp tak ma. przy kupnie wiedziałem że nie jest bardzo cicha. ale cóż podobała mi się. moja kosztowala 2500.

to stuknięcie jest mało słyszalne i raczej nie przeszkadza

urszulak
18-01-2008, 17:07
Ja mialam chyba podobny problem z moja Amicą kilka lat temu-słychać było zwlaszcza nocą- trzaski,strzelania.Była na gwarancji.Pan z serwisu przyjechał i powiedział ,że niektóre tak mają i ku mojemu żdziwieniu wyjął śrubokręt i :podziabał "nim tylna ściankę lodówki.Po prostu podziurkował folię srebrną z tyłu. I problem przestał istnieć :o :D

arletta78
18-01-2008, 18:55
O kurcze, mam ten sam problemik, też z Amicą, myślalam, że się muszę z tym pogodzić ale chyba wezwę fachowca bo sama śrubokrętem raczej boję się dziabać :P

rogacek
18-01-2008, 21:01
sharp z tyłu nie ma folii tylko metalową płytę. odgłosy się biorą z tego że sharp nie ma wymiennika ciepła z tyłu tylko oddaje ciepło przez scianki lodówki. naprężenia powstają i stąd pewnie te odglosy