PDA

Zobacz pełną wersję : Zakończenie budowy a Bank



maxiiim
18-01-2008, 07:49
Witam.
Mam pytanko, budujemy czesciowo na kredyt, zbliżam sie do terminu zakończenia budowy określonego przez bank. Jak u was wyglądał odbiór zakończenia budowy przez inspektora bankowego przy budowie za kredyt.
Czy musieliście mieć wykonane wszystkie pozycje z kosztorysu, ewentualnie co mozna odpuscic i nie czepiają sie. Czy mozna iles % z kosztorysu nie wykonać. Prosze o odpowiedz osoby które przeszły bankowy odbiór budowy.
Pozdrawiam.

Radek1974
18-01-2008, 08:08
Witam,

U mnie co prawda była tylko rozbudowa, ale także brałem kredyt w dwóbh transzach. Ogólnie pan z banku nie robił żadnych problemów, miałem wykonane 95 % tego co było w kosztorysie, opisał że wszystko wykonane i po sprawie. Bank rozliczył kredyt, teraz pozostało spłacanie.

Pozdrawiam,

Radek

Paweł Czernecki
18-01-2008, 08:25
nie wiem jak z kosztorysem ale na 60% pożyczonych pieniędzy mamy wykazać się fakturami.

carpedijem
18-01-2008, 08:30
to najczęściej zależy od banku. są banki czepialskie i wytkną ci każdą niedoróbkę, a są takie, że liczy się efekt (czyli czy możesz zamieszkać jeśłi brałeś na budowę i czy z grubsza "misja jest spełniona"). Nie ma chyba dobrej odpowiedzi na twoje pytanie.

maxiiim
18-01-2008, 10:24
A może ktoś wie jak jest w PKO BP przy budowie metoda gospodarczą gdzie rozliczaja to co jest wbudowane w dom.???

Marek Sza.
18-01-2008, 10:28
Ja mam kredyt w PKO BP i na zakończenie wyglądało to tak, że miał być papier z nadzoru.
Ponieważ nadzór nie fatygował się do mnie papier był od ręki i wszyscy byli zadowoleni.

Generalnie bezproblemowo.

pozdrawiam