PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podwyższyć poziom wylewki pod gresem obok parkietu



Bluszczowcy
18-01-2008, 12:20
W salonie planuję łączoną podłogę parkiet z gresem. Obszar z gresem nie jest taki mały, bo ciągnie się od wejścia aż pod kominek.
Jeszcze nie wiem dokładnie jaki będzie kształt lini styku gresu z parkietem, więc jestem zmuszona zrobić wylewkę na jednym poziomie w całym pomieszczeniu. Wiadomo, że gres jest duzo cieńszy niż parkiet.

Jakie są metody podwyższenia poziomu pod gres, aby cała podłoga w salonie była na jednym poziomie?

AXENTY
18-01-2008, 12:38
Jakie są metody podwyższenia poziomu pod gres, aby cała podłoga w salonie była na jednym poziomie?

Najlepiej wylać wylewkę samopoziomującą. Jeśli różnica poziomu nie przekroczy kilku milimetrów, to może być np Renogrunt 411, jeśli będzie to powyżej 1,5cm, to np Wylewka Anhydrytowa 400 (piszę o wyrobach Kreisla, bo te znam).

Rezi
19-01-2008, 10:16
my zastosowaliśmy parkiet 16 mm

dodatkowo pod połozyliśmy warstwę kleju elastycznego z zatopiona siatka z włókna szklanego - podwyższyło to poziom oraz nie musieliśmy przenosić dylatacji z jastrychu na płytki

przy parkietach 22 mm można zastosowac maty rozdzielające sopro lub schlutera

fotki kuż publikowałem

magda158
06-10-2008, 21:37
A możesz powiedzieć dokładnie jak to zrobiliście? Poda link do tego włókna szklanego. Czy ta siatka jest na całej podlodze czy tylko na dylatacjach w podłodze?