PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego ściany działowe ?



adam2007
18-01-2008, 13:41
Witam,

Zastanawiałem się czy na ściany działowe w domu nie dać gazobetonu ,grubość 10 lub 12. Moją żona nasłuchała się od róznych osób ,że gazobeton jest nie zdrowy i powiedziała NIE. Chce cegłę czerwoną i w grę wchodziłby porotherm 11,5 co by jakieś drzwi można było załozyc.Myślę też nad cegłą dziurawką ale boje się ,że jak powiesze np. tv, czy coś to nie utrzyma się.Wazną cechą jest też aspekt akustyczny- aby było tłumienie.
Pytanie co polecacie na ściany działowe tak aby było w miare cenowo rozsądnie ?

Depi
18-01-2008, 13:45
Toż cegła dziurawka jest mocniejsza od porothermu! Jeżeli już ma być czerwone, to im pełniejsze, tym lepiej. Szczególnie, jeśli chodzi Ci o izolacyjność akustyczną. Najlepsza pełna cegła by pewnie była, ale to strasznie uciążliwe. Porotherm to duża pomyłka.

Silka jest dobra. Czy żona też się nasłuchała, że biały kolor szkodzi?

adam2007
18-01-2008, 14:11
Myślałem nad cegłą pełną ale to jest za ciężkie rozwiązanie.
W sumie mój majster twierdzi - sam też się co nie co orientuję ,że teraz są takie kołki i kleje ,że w dziurawce wszystko siedzi.

Silka...hm...dzieki.....zwrócę uwagę.

Ps. Żona lubi ceramike więc kolor też jej się podoba. :lol:

pierwek
18-01-2008, 14:55
ścianki działowe powinny akumulować ciepło więc silka.
ale wygodnie byłoby żeby były miękkie, żeby rowki łatwo się kuło, czyli silka odpada i psuje BK.
no ale BK nie magazynuje ciepła czyli odpada.... ;)

i zostaje porotherm (miękki i magazynuje - przynajmniej trochę) - i z tego właśnie mam ścianki działowe... :) i są czerwone :D ......przynajmniej do położenia na nich tynków...

adam2007
18-01-2008, 15:11
Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro. :lol:

Geno
18-01-2008, 15:39
Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro. :lol:
Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?

pierwek
18-01-2008, 17:00
dobrze powiedziane :) - moja żona to będzie wybierać wzór kafelków a nie typ centrali alarmowej...

no i już wybierała wzór, i odcień, koloru dachówki... podkreślam...odcień koloru
8)

Barbossa
18-01-2008, 19:15
Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro. :lol:
Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?
na wejściu w ryj, lepiej wtedy "negocjować" (z pantoflarzem oczywiście)

adam2007
18-01-2008, 20:50
Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro. :lol:
Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?



Jeszcze nie mam stołu a i obiadu też nie robie.
A Ty najpierw walisz w ryj przed rozmową ?

adam2007
18-01-2008, 20:56
Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro. :lol:
Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?
na wejściu w ryj, lepiej wtedy "negocjować" (z pantoflarzem oczywiście)


Nie uznaje praktyk podnoszenia ręki na kobietę jeśli o to chodzi.
Co do Twojej wypowiedzi i jest nader wulgarna ,a w ryj to ty se możesz swoją starą ... [moderowano].

Ps. Czy na tym forum jest jakiś Mod. ? Takich Typów to powinnini z ustawy likwidować.

adam2007
18-01-2008, 21:00
Pytanie co polecacie na ściany działowe tak aby było w miare cenowo rozsądnie ?
wybór jest olbrzymi, samej ceramiki jest kilka odmian, ja u siebie mam cegłę modularną K-2 gruba na 12 cm klasa 15MPa
http://www.harasiuki.com.pl/files/g_pustak_K3_m.jpg
na składzie byłą też niewiele się różniąca DZ-220 gruba na 9 cm
http://www.harasiuki.com.pl/files/g_pustak_Dz220_m.jpg

Toż cegła dziurawka jest mocniejsza od porothermu!
gdzieś na stronie PTH widziałem informację że ceramika poryzowana zaczyna się od grubości 24 cm, na ścianki działowe czyli np: 11,5 cm nie daje sie trocin do gliny, sens w tym jest, ścianki działowe nie potrzebują zwiększonej izolacji ciepła za to potrzebują większej wytrzymałości

wniosek: cienki PTH 11,5 cm na ścianki działowe jest dokładnie taki sam jak cegła dziurawka 10 MPa



Chyba jednak wybiore czerwonke bo jak patrzyłem na ceny to te białe wcale nie są tanie. Wręcz troszkę się zszokowałem ceną Silki lub BK. :o

Geno
18-01-2008, 21:05
Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro. :lol:
Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?
na wejściu w ryj, lepiej wtedy "negocjować" (z pantoflarzem oczywiście)


Nie uznaje praktyk podnoszenia ręki na kobietę jeśli o to chodzi.
Co do Twojej wypowiedzi i jest nader wulgarna ,a w ryj to ty se możesz swoją starą ... [moderowano].

Ps. Czy na tym forum jest jakiś Mod. ? Takich Typów to powinnini z ustawy likwidować.
Chyba nic a nic z żartu nie załapałeś.

Nie jest Ci trochę :oops: ,że kobieta za Ciebie decyduje bo baby tak w sklepie mówiły?

adam2007
18-01-2008, 21:15
Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro. :lol:
Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?
na wejściu w ryj, lepiej wtedy "negocjować" (z pantoflarzem oczywiście)


Nie uznaje praktyk podnoszenia ręki na kobietę jeśli o to chodzi.
Co do Twojej wypowiedzi i jest nader wulgarna ,a w ryj to ty se możesz swoją starą ... [moderowano].

Ps. Czy na tym forum jest jakiś Mod. ? Takich Typów to powinnini z ustawy likwidować.
Chyba nic a nic z żartu nie załapałeś.

Nie jest Ci trochę :oops: ,że kobieta za Ciebie decyduje bo baby tak w sklepie mówiły?


Słuchaj , powiem Ci ,że bardzo się mylisz.
Nikt nie powiedział ,że słucham się "baby" ale chodzi o to ,że liczę się z jej zdaniem. Nikt tu nie wie kim moja żona jest i co na temat budowy wie. Jeżeli bym napisał ,że jest inzynierem budownictwa to co by powiedział każdy z was ?
Proszę tylko o wypowiedzi i dlatego czasem coś napiszę co pobudzi innych dorozmowy ,a że ktoś nie rozumie to chyba za mało Mobila mu nalano.

Generalnie ja wybieram materiały i ja o większości decyduje. To tak żeby była jasność. :wink:

Ps. Jeśli chodzi o żarty...to troszke nie w tym stylu. :wink:

Geno
18-01-2008, 21:19
" Moją żona nasłuchała się od róznych osób ,że gazobeton jest nie zdrowy i powiedziała NIE"

To nie wskazuje aby sz.m. miała jakiekolwiek pojęcie w temacie, powiedziałbym,że jest słabym inżynierem.
Moim skromnym zdaniem - silka pełna byłaby odpowiednia - akumulacyjność,akustyka - co do bruzd to nie mamy XVI wieku aby z tym był problem*.

Minusy to większe problemy przy rearanżacji wnętrza, niemniej jednak patrz *

adam2007
18-01-2008, 21:25
" Moją żona nasłuchała się od róznych osób ,że gazobeton jest nie zdrowy i powiedziała NIE"

To nie wskazuje aby sz.m. miała jakiekolwiek pojęcie w temacie, powiedziałbym,że jest słabym inżynierem.
Moim skromnym zdaniem - silka pełna byłaby odpowiednia - akumulacyjność,akustyka - co do bruzd to nie mamy XVI wieku aby z tym był problem*.

Minusy to większe problemy przy rearanżacji wnętrza, niemniej jednak patrz *


Nic nie wiesz o jej pojęciu. Ona po prostu powiedziała ,że nie chce. Ja też nie chce bo to wcale nie jest tańsze rozwiązanie, a wg. Nas sprawia więcej problemów w przyszłości.

Mój kontekst w wiadomości brzmiał...a nóż...choć tego nie napisałem.

Nie ma inżyniera idelanego, każdy ma swój punktwidzenia i swoje doświadczenia dlaetego nigdy nie będzie takiego wykonawcy z którym się zgodzisz w 100%.

aero
18-01-2008, 21:32
ja będę stawiał ścianki z silikatu
a tak na marginesie - BK nie jest trujące/szkodliwe/ itp inż. budownictwa powinien to wiedzieć :) i nie irytuj się na Barbossę - on po prostu wali prosto z mostu - jak budowlaniec ....

adam2007
18-01-2008, 21:36
ja będę stawiał ścianki z silikatu
a tak na marginesie - BK nie jest trujące/szkodliwe/ itp inż. budownictwa powinien to wiedzieć :) i nie irytuj się na Barbossę - on po prostu wali prosto z mostu - jak budowlaniec ....


No niestety ale tu się ,mylicie ponieważ np. gazobeton ma w sobie związku trujące - pewnie już w minimalnej ilości ale ma.
Generallnie nie są one najzdrowsze a na pewno mniej zdrowe niż ceramika.
To ma być dom na całe życie :lol:

pierwek
18-01-2008, 21:49
samo życie nie jest zdrowe - a żyć trzeba...

aero
18-01-2008, 21:52
to bardzo proszę sprawdzić jakim promieniowaniem pochwalić się może cegła "czerwona" - glina niestety bardzo często "łapie" aurę :)
jeśli chce się mieć coś "zdrowego" to pozostaje drewno, o ile nie rosło w pobliżu Czarnobyla ....

adam2007
18-01-2008, 22:04
samo życie nie jest zdrowe - a żyć trzeba...

Racja !!!! :lol:

Krzysztofik
18-01-2008, 22:09
.......
Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?
Moja żona rozesłała to po koleżankach.
Geno, nie żądaj zbyt wiele za tantiemy :wink:

adam2007
18-01-2008, 23:06
.......
Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?
Moja żona rozesłała to po koleżankach.
Geno, nie żądaj zbyt wiele za tantiemy :wink:


Feministyczne, to fakt :lol:

daggulka
18-01-2008, 23:12
adam2007 ... a co niezdrowego Twoja żona widzi w BK? popioły? promieniowanie? ceramika ma więcej :roll: ...niech se najpierw dobrze i do końca poczyta.... Ty też zanim jej przytakniesz :wink: ... niech wyrzuci również telewizor, komputer , komórkę i kuchenkę mikrofalową :wink:

BK i silka są miękkie i łatwiej w tym wykańczać, instalacje puszczać jeśli trzeba coś kuć ....

zresztą ...nie przesadzajmy... materiał w sprzedaży musi spełniać normy....

Depi
18-01-2008, 23:15
No niestety ale tu się ,mylicie ponieważ np. gazobeton ma w sobie związku trujące - pewnie już w minimalnej ilości ale ma.
Generallnie nie są one najzdrowsze a na pewno mniej zdrowe niż ceramika.
To ma być dom na całe życie :lol:

Sorry, ale to Ty się mylisz, a nawet wypadało by powiedzieć że p...lisz (pitolisz oczywiście) straszne kocopały. Skąd takie mądrości zaczerpnąłeś?

To Wy może zacznijcie jeść te cegły, skoro takie zdrowe. :-)

Kto tu pisał, że nie jest XVI wiek? Chyba jeszcze gdzieniegdzie jest...

adam2007
18-01-2008, 23:20
adam2007 ... a co niezdrowego Twoja żona widzi w BK? popioły? promieniowanie? ceramika ma więcej :roll: ...niech se najpierw dobrze i do końca poczyta.... Ty też zanim jej przytakniesz :wink: ... niech wyrzuci również telewizor, komputer , komórkę i kuchenkę mikrofalową :wink:

BK i silka są miękkie i łatwiej w tym wykańczać, instalacje puszczać jeśli trzeba coś kuć ....

zresztą ...nie przesadzajmy... materiał w sprzedaży musi spełniać normy....



Czy ktoś tu mówił o jakieś żonie ?
Lubię konstruktywne wypowiedzi. Dzięki. :wink:

daggulka
18-01-2008, 23:21
Witam,

Zastanawiałem się czy na ściany działowe w domu nie dać gazobetonu ,grubość 10 lub 12. Moją żona nasłuchała się od róznych osób ,że gazobeton jest nie zdrowy i powiedziała NIE. Chce cegłę czerwoną i w grę wchodziłby porotherm 11,5 co by jakieś drzwi można było załozyc.

było o żonie :roll:

coulignon
19-01-2008, 06:15
No niestety ale tu się ,mylicie ponieważ np. gazobeton ma w sobie związku trujące - pewnie już w minimalnej ilości ale ma.
Generallnie nie są one najzdrowsze a na pewno mniej zdrowe niż ceramika.
To ma być dom na całe życie :lol:

Sorry, ale to Ty się mylisz, a nawet wypadało by powiedzieć że p...lisz (pitolisz oczywiście) straszne kocopały. Skąd takie mądrości zaczerpnąłeś?

To Wy może zacznijcie jeść te cegły, skoro takie zdrowe. :-)

Kto tu pisał, że nie jest XVI wiek? Chyba jeszcze gdzieniegdzie jest...

panie.... bo cearmika to ceramika...
Swoją drogą to pogratulować marketingowcom od cegieł ceramicznych - materiał co najwyżej przeciętny a ludzie kupują jak świeże bułki.
No ale w starciu z takim argumentem jak przytoczyłem wszelkie parametry techniczne nie mają racji bytu :wink:

adam2007
19-01-2008, 11:53
Witam,

Zastanawiałem się czy na ściany działowe w domu nie dać gazobetonu ,grubość 10 lub 12. Moją żona nasłuchała się od róznych osób ,że gazobeton jest nie zdrowy i powiedziała NIE. Chce cegłę czerwoną i w grę wchodziłby porotherm 11,5 co by jakieś drzwi można było załozyc.

było o żonie :roll:


:wink:

adam2007
19-01-2008, 11:55
No niestety ale tu się ,mylicie ponieważ np. gazobeton ma w sobie związku trujące - pewnie już w minimalnej ilości ale ma.
Generallnie nie są one najzdrowsze a na pewno mniej zdrowe niż ceramika.
To ma być dom na całe życie :lol:

Sorry, ale to Ty się mylisz, a nawet wypadało by powiedzieć że p...lisz (pitolisz oczywiście) straszne kocopały. Skąd takie mądrości zaczerpnąłeś?

To Wy może zacznijcie jeść te cegły, skoro takie zdrowe. :-)

Kto tu pisał, że nie jest XVI wiek? Chyba jeszcze gdzieniegdzie jest...

panie.... bo cearmika to ceramika...
Swoją drogą to pogratulować marketingowcom od cegieł ceramicznych - materiał co najwyżej przeciętny a ludzie kupują jak świeże bułki.
No ale w starciu z takim argumentem jak przytoczyłem wszelkie parametry techniczne nie mają racji bytu :wink:


Na pewno tak. Ale ja nie sugeruję się tym co mówią marketingowcy.Zasięgam rad w wielu źródłach w tym i tutaj.
A swoją drogą chyba cegła dzirawka K-3 też się nadaje i nie jest droga tak bardzo jeszcze. :D

alpejczyk
19-01-2008, 12:03
ja będę stawiał ścianki z silikatu
a tak na marginesie - BK nie jest trujące/szkodliwe/ itp inż. budownictwa powinien to wiedzieć :) i nie irytuj się na Barbossę - on po prostu wali prosto z mostu - jak budowlaniec ....


No niestety ale tu się ,mylicie ponieważ np. gazobeton ma w sobie związku trujące - pewnie już w minimalnej ilości ale ma.
Generallnie nie są one najzdrowsze a na pewno mniej zdrowe niż ceramika.
To ma być dom na całe życie :lol:
Zawsze lepiej zapalić papierosa, albo w korku ulicznym 2 h postac. :lol: :wink:

Barbossa
19-01-2008, 12:17
Nie uznaje praktyk podnoszenia ręki na kobietę jeśli o to chodzi.
Co do Twojej wypowiedzi i jest nader wulgarna ,a w ryj to ty se możesz swoją starą ... [moderowano].


napiszę co miałem na myśli, a potem to sam skasuję (albo zmienię, a może nic nie robić :roll: ):
pisząc w "ryj", miałem na myśli, że jak wchodzisz do domu od razu żona daje Ci w papę (może wycofać słowo "daje", brzmi dwuznacznie co najmniej, zresztą co mogła by dać :roll: ) i potem łatwiej jest Jej z Tobą (rzeczonym pantoflarzem) rozmawiać, czyli narzucić własną wolę, która to stanie się i Twoją wolą, zdaniem, celem itp.
to takie luźnie nawiązanie do tego co napisał Geno

natomiast to, co Ty napisałeś, zasługuje na czynność, którą zawarłeś w Swojej wypowiedzi, prędzej czy później (i nie chodzi o sex, zaznaczam... chociaż :roll: )

ps
nie przepraszam, bo nie czuję się winny,
a że masz jakieś fobie i czytać nie umiesz, to już Twoja sprawa
pokazałeś co potrafisz

adam2007
19-01-2008, 23:37
No i moja dyskusja "pod stołem" :lol: i po dostaniu w "ryj"przynisła korzyści. Przekonałem żonę do słuszności ,że BK może być lepszy i zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie.

Chyba weźmiemy Solbet o wymiarach 80x240x590

Zastanawialiśmy sie nad 12 szrokość ale z tego co wiem chyba futryny musielibyśmy kupować regulaowane ,atak wchodzą standardowe.
Jeszcze do drzwi nie doszedłem ale czy rzeczywiście tak jest ?

WaldiM
20-01-2008, 00:40
Żle zdecydowałeś, silikaty lepsze, chyba że dom prowadzisz nowoczesny i otwarty i nie przeszkadza ci, że w salonie słyszą co ty tam w łazience ze zbolałą prostatą wyprawiasz, ale to raczej kwestia gustu.

Krzysztofik
20-01-2008, 00:58
No i moja dyskusja "pod stołem" :lol: i po dostaniu w "ryj"przynisła korzyści. Przekonałem żonę do słuszności ,że BK może być lepszy i zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie.

Chyba weźmiemy Solbet o wymiarach 80x240x590


Niesamowite, jak działają na podejmowanie decyzji uwagi z forum :wink:
Pomijam wizyte pod meblem kuchennym i masaż twarzy, ale skąd Ty masz te wymiary bloczków :wink: :D

Krzysztofik
20-01-2008, 01:06
Ups....przepraszam, zapomniałem o temacie wątka .
Faktem jest, że teraz instalacje żona może zakładać samodzielnie.
(nawet tipsami) :wink:

coulignon
20-01-2008, 07:56
No i moja dyskusja "pod stołem" :lol: i po dostaniu w "ryj"przynisła korzyści. Przekonałem żonę do słuszności ,że BK może być lepszy i zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie.

Chyba weźmiemy Solbet o wymiarach 80x240x590

Zastanawialiśmy sie nad 12 szrokość ale z tego co wiem chyba futryny musielibyśmy kupować regulaowane ,atak wchodzą standardowe.
Jeszcze do drzwi nie doszedłem ale czy rzeczywiście tak jest ?

no to wybrałes chyba najgorzej ja można - ściana 8cm z BK będzie miała taką akustykę że równie dobrze można ustawić parawany szpitalne. Taniej a efekt ten sam. Moim zdaniem (a się nie narzucam) ścianki wew z silikatów. Przynajmniej tak będzie u mnie.
Ale to Twój dom, Twoja Żona, Twój stół. :D :D

Barbossa
20-01-2008, 08:06
i Twój masaż twarzy...

daggulka
20-01-2008, 10:08
zaś przesadzają :roll:

na ściankę przychodzi jeszcze tynk z dwóch stron :wink: ... nie będzie tak źle :roll:
mam ściany działowe z bk 12cm i gdzieniegdzie 18cm .... ościeżnice zamierzam kupić standardowe - nie rergulowane

mynia_pynia
20-01-2008, 10:22
A co z wieszaniem szafek kuchennych w porothermie??
Trzyma się to? Czy może na tą jedną ścianę walnąć coś innego???

marcin_u
20-01-2008, 10:25
to ja sie wyłamie i proponuje sciany z bloczkow promonto gipsowych.
ja takie zamierzam dac na poddaszu. bloczki kosztuja okolo 15zl i 3szt na metr wchodzi wiec dosc tanio.nie trzeba ich tynkowac bo wystarczy gładzia pociagnac zeby byluy pod malowanie.bloczki maja grubosc 8cm i maja dosc przyzwoite parametry dzwiekochłonne.

Sciana z takich bloczkow wychodzi okolo 50zł/m2 a scina z innego materiału po otynkowaniu wychodzi znacznie wiecej bo za sam tynk zapłaci sie okolo 40-50zł/m2 (bo 2 strony trzeba otynkowac)

czandra
20-01-2008, 10:29
No i moja dyskusja "pod stołem" :lol: i po dostaniu w "ryj"przynisła korzyści. Przekonałem żonę do słuszności ,że BK może być lepszy i zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie.

Chyba weźmiemy Solbet o wymiarach 80x240x590

Zastanawialiśmy sie nad 12 szrokość ale z tego co wiem chyba futryny musielibyśmy kupować regulaowane ,atak wchodzą standardowe.
Jeszcze do drzwi nie doszedłem ale czy rzeczywiście tak jest ?

Adam, przedyskutuj z żoną to jeszcze raz, jeżeli oczywiście nie jest za późno. Też mamy solbet BK. Ścianek działowych nie rób cieńszych niż 12 cm. 8 cm to nie jest dobre rozwiązanie i potem będziecie żałować. Na parterze ponadto łazienkę oddzieliliśmy od pokuju silką gr. 12 cm, ze względu na lepsze właściwości tłumienia dzwięków i podobnie na poddaszu. Moim zdaniem to optylmalne rozwiązanie. W BK bardzo dobrze prowadzi sie instalacje. Z silką wygląda już gorzej, ale w jej wnętrzu są pionowe otwory i jeżeli będziesz miał równo wymurowane bloczki, to można przwody puścić wenątrz tych kalnałów.

Pzdr.

coulignon
20-01-2008, 10:40
to ja sie wyłamie i proponuje sciany z bloczkow promonto gipsowych.
ja takie zamierzam dac na poddaszu. bloczki kosztuja okolo 15zl i 3szt na metr wchodzi wiec dosc tanio.nie trzeba ich tynkowac bo wystarczy gładzia pociagnac zeby byluy pod malowanie.bloczki maja grubosc 8cm i maja dosc przyzwoite parametry dzwiekochłonne.

Sciana z takich bloczkow wychodzi okolo 50zł/m2 a scina z innego materiału po otynkowaniu wychodzi znacznie wiecej bo za sam tynk zapłaci sie okolo 40-50zł/m2 (bo 2 strony trzeba otynkowac)

ciekawe... ale dzwiękochłonnośc to 38 dba - a to raczej mało jak na ściany dziłowe. Musze poszperać głębiej - pomysł fajny.

adam2007
20-01-2008, 10:40
No i moja dyskusja "pod stołem" :lol: i po dostaniu w "ryj"przynisła korzyści. Przekonałem żonę do słuszności ,że BK może być lepszy i zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie.

Chyba weźmiemy Solbet o wymiarach 80x240x590

Zastanawialiśmy sie nad 12 szrokość ale z tego co wiem chyba futryny musielibyśmy kupować regulaowane ,atak wchodzą standardowe.
Jeszcze do drzwi nie doszedłem ale czy rzeczywiście tak jest ?

Adam, przedyskutuj z żoną to jeszcze raz, jeżeli oczywiście nie jest za późno. Też mamy solbet BK. Ścianek działowych nie rób cieńszych niż 12 cm. 8 cm to nie jest dobre rozwiązanie i potem będziecie żałować. Na parterze ponadto łazienkę oddzieliliśmy od pokuju silką gr. 12 cm, ze względu na lepsze właściwości tłumienia dzwięków i podobnie na poddaszu. Moim zdaniem to optylmalne rozwiązanie. W BK bardzo dobrze prowadzi sie instalacje. Z silką wygląda już gorzej, ale w jej wnętrzu są pionowe otwory i jeżeli będziesz miał równo wymurowane bloczki, to można przwody puścić wenątrz tych kalnałów.

Pzdr.



Dlatego własnie pytam jak to jest z tymi ościeżnicami. W grę wchodzą dwie grubości ,a w zasadzie 3 : 8 i 12 . Opcja nie jest jeszcze w 100% pewna bo zawsze możemy wybrać porotherm 11,5. :lol:

adam2007
20-01-2008, 10:42
No i moja dyskusja "pod stołem" :lol: i po dostaniu w "ryj"przynisła korzyści. Przekonałem żonę do słuszności ,że BK może być lepszy i zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie.

Chyba weźmiemy Solbet o wymiarach 80x240x590

Zastanawialiśmy sie nad 12 szrokość ale z tego co wiem chyba futryny musielibyśmy kupować regulaowane ,atak wchodzą standardowe.
Jeszcze do drzwi nie doszedłem ale czy rzeczywiście tak jest ?

no to wybrałes chyba najgorzej ja można - ściana 8cm z BK będzie miała taką akustykę że równie dobrze można ustawić parawany szpitalne. Taniej a efekt ten sam. Moim zdaniem (a się nie narzucam) ścianki wew z silikatów. Przynajmniej tak będzie u mnie.
Ale to Twój dom, Twoja Żona, Twój stół. :D :D


Popatrzymy , poszperamy. Dzieki za cel, teraz musimy go namierzyć... :lol:

Mówisz o takim rozwiązaniu ?

http://www.silikaty.com.pl/stronawww/Oferta,silikat,8.html

jacekp71
20-01-2008, 11:49
Zastanawialiśmy sie nad 12 szrokość ale z tego co wiem chyba futryny musielibyśmy kupować regulaowane ,atak wchodzą standardowe. ;-)
Jeszcze do drzwi nie doszedłem ale czy rzeczywiście tak jest ?

a zona nie ma wiedzy w temacie drzwi ? ;-)
moze sasiadki pomogą .... ;-)



przepraszam - po przeczytaniu wszystkiego nie moglem sie powstrzymac ....

jacekp71
20-01-2008, 11:53
zeby dodac cos konstruktywnego: zamow drzwi u stolarza, duzo drozej nie bedzie, beda takie jak chcesz i nie musisz sie martwic o szer. oscieznic.

u mnie scianki dzialowe sa z 12cm suporeksu.

daggulka
20-01-2008, 12:02
drogi Jacku....rada : "zamów drzwi u stolarza" to nie rada konstruktywna.... każdy wie, że stolarz potrafi zrobić drzwi i ościeżnice na wymiar....tylko za jaką kasę :wink:

w zasadzie znowu wszystko rozbija się o to co chcemy mieć u siebie:
np. mi nie przeszkadza, że ościeżnice będę miała 10-tki czy 8-ki ...będą po prostu zamontowane "inaczej" :lol:

jacekp71
20-01-2008, 12:54
daggulka,

kasa rzecz wazna .... ale:
dobre drzwi to wydatek okolo 400-500 zlotych za skrzydlo i tyle samo za oscieznice. tyle mniej wiecej placilem kilka lat temu za drzwi ze Stolbudu Wolomin. do tego extra kasa za szybę, osadzenie, dociecie itp.

teraz zamowilem drzwi u stolarza, mam skrzydla od 90 do 100 cm szerokosci, sciany z BK 12 i 24cm. cena skrzydla ze szkleniem i osadzeniem to srednio 1100zl. a mozna taniej, mialem oferty za 800-900zl.

oczywiscie mozna kupic drzwi w marketach za mniejsze pieniadze,
ale czy ktos tutaj nie pisal ze dom jest na cale zycie ???? (dla mnie to frazes/bzdet).

adam2007
20-01-2008, 14:14
Zastanawialiśmy sie nad 12 szrokość ale z tego co wiem chyba futryny musielibyśmy kupować regulaowane ,atak wchodzą standardowe. ;-)
Jeszcze do drzwi nie doszedłem ale czy rzeczywiście tak jest ?

a zona nie ma wiedzy w temacie drzwi ? ;-)
moze sasiadki pomogą .... ;-)



przepraszam - po przeczytaniu wszystkiego nie moglem sie powstrzymac ....


Żona nie ma pojęcia , przecież nie jest inżynierem budownictwa. Dla kobiet nie z branży głównie walory estetyczne są ważne i zdrowie :lol: :lol:

adam2007
20-01-2008, 14:18
daggulka,

kasa rzecz wazna .... ale:
dobre drzwi to wydatek okolo 400-500 zlotych za skrzydlo i tyle samo za oscieznice. tyle mniej wiecej placilem kilka lat temu za drzwi ze Stolbudu Wolomin. do tego extra kasa za szybę, osadzenie, dociecie itp.

teraz zamowilem drzwi u stolarza, mam skrzydla od 90 do 100 cm szerokosci, sciany z BK 12 i 24cm. cena skrzydla ze szkleniem i osadzeniem to srednio 1100zl. a mozna taniej, mialem oferty za 800-900zl.

oczywiscie mozna kupic drzwi w marketach za mniejsze pieniadze,
ale czy ktos tutaj nie pisal ze dom jest na cale zycie ???? (dla mnie to frazes/bzdet).


No wiesz przy drzwiach 1000 pln per sztuka to bym musial wydac kolo 12 000 pln za same drzwiwewnętrzne. Nie widzi mi sięto za bardzo. Wole marketowe , później moge se zmienić. Dla mnie drzwi wewnątrz nie są priorytetem ale oczywiście nie chce mieć prześcieradła na sznurku. :lol:

ponury63
20-01-2008, 15:03
Ps. Czy na tym forum jest jakiś Mod. ? Takich Typów to powinnini z ustawy likwidować.
a co zrobić z typami nakręcającymi pyskówkę ?

ponieważ autor wątku wywnioskował:

No i moja dyskusja "pod stołem" :lol: i po dostaniu w "ryj"przynisła korzyści. Przekonałem żonę do słuszności ,że BK może być lepszy i zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie.
a i znaczna część dyskusji krąży wokół tematu podejmowania decyzji w związkach
wymoderowałem jedynie bluzg najgorszy
nie cierpię usuwania merytorycznie ciekawych wątków, więc całość dyskusji pozostaje taka jaka była
i liczę na to, że do czegoś Wam się przysłuży

wszystkim życzę opanowania
pozdrawiam

daggulka
20-01-2008, 15:14
jacekp71:
Drzwi wewnętrzne... w Castoramie 1szt pełne kolor calwados z ościeżnicą koszt 200-300zeta.... i takie będę miała.
Rozumiem...drzwi zewnętrzne muszą być solidne-wiadomo-warunki atmosteryczne...natomiast drzwi wewnętrzne....hm... wybacz, Jacek- nie dam za jedne drzwi 1100 zeta i chyba wielu z budujących wypowiadających się na forum nie da.... :roll:

w zasadzie to jest tak jak już wcześniej napisałam: zależy od tego kto co chce i na co kogo stać, bądź jakie kto ma priorytety.... dla jednych ważne są drzwi markowe za 1100 zeta, dla innych wystarczą z marketu za 300zeta :wink:

a co do domu na całe życie....nie buduję z taką myślą... nie dam sobie ręki uciąć czy nie wyjadę za granicę za 5 lat czy szlag mnie nie trafi.... dlatego nie będę się żyłować a tym bardziej nie robię wszystkiego na pokaz...i nie zrobię se drzwi wewnętrznych po 1100 zeta bo nie jest to dla mnie najważniejsze i nie zależy mi na opadniętej do ziemi szczęce sąsiada na ich widok :roll:

ma być czysto, schludnie i z kredytem który mogę udźwignąć na swoich barkach a nie przekraczającym moje możliwości tylko dlatego, że muszę mieć kafelki Paradyż, drzwi za 1100zeta czy kuchnię za 10000 :wink:

howkh

adam2007
20-01-2008, 20:36
jacekp71:
Drzwi wewnętrzne... w Castoramie 1szt pełne kolor calwados z ościeżnicą koszt 200-300zeta.... i takie będę miała.
Rozumiem...drzwi zewnętrzne muszą być solidne-wiadomo-warunki atmosteryczne...natomiast drzwi wewnętrzne....hm... wybacz, Jacek- nie dam za jedne drzwi 1100 zeta i chyba wielu z budujących wypowiadających się na forum nie da.... :roll:

w zasadzie to jest tak jak już wcześniej napisałam: zależy od tego kto co chce i na co kogo stać, bądź jakie kto ma priorytety.... dla jednych ważne są drzwi markowe za 1100 zeta, dla innych wystarczą z marketu za 300zeta :wink:

a co do domu na całe życie....nie buduję z taką myślą... nie dam sobie ręki uciąć czy nie wyjadę za granicę za 5 lat czy szlag mnie nie trafi.... dlatego nie będę się żyłować a tym bardziej nie robię wszystkiego na pokaz...i nie zrobię se drzwi wewnętrznych po 1100 zeta bo nie jest to dla mnie najważniejsze i nie zależy mi na opadniętej do ziemi szczęce sąsiada na ich widok :roll:

ma być czysto, schludnie i z kredytem który mogę udźwignąć na swoich barkach a nie przekraczającym moje możliwości tylko dlatego, że muszę mieć kafelki Paradyż, drzwi za 1100zeta czy kuchnię za 10000 :wink:

howkh


Masz rację daggulka. Ja też nie muszę mieć takich drzwi. Wole więcej środków przeznaczyć na inny cel.Aletozależy od finansów każdego inwestora oraz to jakie ma podejście do tematu. :D

odaro
20-01-2008, 20:46
Ps. Czy na tym forum jest jakiś Mod. ? Takich Typów to powinnini z ustawy likwidować.
a co zrobić z typami nakręcającymi pyskówkę ?



A co robić z typami notorycznie rozpoczynającymi pyskówkę????

adi_
20-01-2008, 21:26
ogladalem drzwi w markecie 400zeta plus oscieznica 300 plus okucia 200 wychodzi za drzwi 900 no rewelacja chyba ze gdzies sa tansze i cale drzwi z okuciami czyli klamka i zamek z oscieznica za jakies maksymalnie 600zeta i tylko jeden wymug drewniane bym chcial .
jak nie mialem kasy i domu w planach to takie drzwi drewniane mozna bylo w nomi dostac ,a teraz nie pozdrawiam

adi_
20-01-2008, 21:36
ogladalem drzwi w markecie 400zeta plus oscieznica 300 plus okucia 200 wychodzi za drzwi 900 no rewelacja chyba ze gdzies sa tansze i cale drzwi z okuciami czyli klamka i zamek z oscieznica za jakies maksymalnie 600zeta i tylko jeden wymug drewniane bym chcial .
jak nie mialem kasy i domu w planach to takie drzwi drewniane mozna bylo w nomi dostac ,a teraz nie pozdrawiam

adam2007
20-01-2008, 21:43
Ja myślałem o takim typie :

http://www.allegro.pl/item296978157_drzwi_wewnetrzne_manhatan_wielkop_.h tml

ponury63
20-01-2008, 21:47
Ps. Czy na tym forum jest jakiś Mod. ? Takich Typów to powinnini z ustawy likwidować.
a co zrobić z typami nakręcającymi pyskówkę ?
A co robić z typami notorycznie rozpoczynającymi pyskówkę????
- albo ignorować
- albo uspokajać
- albo zgłaszać moderatorowi do usunięcia wpisów

JACKIE P
21-01-2008, 00:33
też polecam z doświadczenia dziurawkę 12cm. Mocna, stabilna, wyciszona, nie do zaj.........nia.

jacekp71
24-01-2008, 14:10
wybacz, Jacek- nie dam za jedne drzwi 1100 zeta i chyba wielu z budujących wypowiadających się na forum nie da.... :roll:

a ja wlasnie mysle, ze dadza ....
jak czytam watki / sondaze o np. ceramice lazienkowej czy dachowkach, to sie dziwie, bo wlasnie glownie kupowane sa rzeczy drogie. wiec jak potem widze ze dobre drzwi to juz wypas to mnie skreca .... jak ktos woli kibelek za 1200 niz za 180 to jego sprawa, byle by sie potem nie oburzal ze drzwi za 1200 to jakis super luksus.


a co do domu na całe życie....nie buduję z taką myślą...

ja rowniez ;-) 100% jednomyslnosci ....

tomzoo
04-03-2008, 20:44
A jak do tego wszystkiego mają się drzwi, przecież zajmują zawsze jakąś powierzchnię ściany i przez nie też jakieś dźwięki się przedostają, prawda?
Nawet jeśli będzie super cicha ścianka działowa, a drzwi badziewne (np. takie marketowe) pod względem akustyki, to i tak będzie głośno.

tomzoo
04-03-2008, 20:50
I mam jeszcze pytanie dotyczące ścian działowych. Jakie nadproża stosuje się przy tych ściankach? Jeśli jakieś w ogóle?
Teściu zarzeka się, że powinny być najpierw ościeżnice drzwi zamontowane i na tym budowane ścianki powyżej.
Ja to uważam za nonsens. (przy jakiejkolwiek chęci/potrzebie zmiany drzwi/ościeżnic będzie kłopot) A poza tym, to drewno o cienkim przekroju ma wspierać ścianę murowaną?

Zaki
04-03-2008, 22:24
my będziemy mieć ze zwykłych pustaków - koszta :wink:

Wirecki
23-11-2008, 20:16
W projekcie mam ytonga 10 cm. Wykonawca zaproponował zamianę na ceramikę 8,8 cm.
Czy taka zamiana jest dopuszczalna? jaki wpływ ma na akustykę, koszty (łączne) przygotowania ścianki na gotowo?

Czy nie lepiej zrobić ścianki działowe z bloczków - później będzie przecież mniej pracy z wykończeniem?

max (z którego wykonana jest ściana zewnętzna) ma 22 cm wysokości, więc z bloczkami się nieco rozmija. Scianki z ceramiki miałyby spoiny na tej samej wysokości.

Pawelfi
19-09-2009, 17:28
A może by tak wybudować ścianki z mini-Maxa, mocny i czerwony i ceramiczny ??

przybyl
07-08-2014, 09:23
Jak się ma materiał z którego jest wykonana ściana działowa do możliwość zrobienia pod niom izolacji termicznej ? czy jak się ma podłoge na gruncie to można postawić ściane działową z cieżkiej silki na wylewce pod którą jest styropian ?

WLODEK73
11-08-2014, 18:50
czy pisząc dziurawka macie na myśli porotona czy poroterma ?
Ja chciałbym generalnie cały dom z tych pustaków zrobić z działówkami włącznie tylko boje się o przykręcenie czegoś do takiej ściany czy te pustaki będą wytrzymałe ? ma ktoś takie ?

piotrek0m
13-08-2014, 21:41
W projekcie mam ytonga 10 cm. Wykonawca zaproponował zamianę na ceramikę 8,8 cm.
Czy taka zamiana jest dopuszczalna? jaki wpływ ma na akustykę, koszty (łączne) przygotowania ścianki na gotowo?



O tym oczywiście nikt nie myśli na etapie stawiania ścian działowych - ale w bloczku 8 cm nie da się porządnie zrobić podkuć pod rury, kanalizację, odkurzacz centralny czy cokolwiek innego. Tak samo przewiercenie czegokolwiek będzie kłopotliwe. Mam ściany działowe 11,5 i w nich schowanie rury kanalizacyjnej fi 50 albo rury od odkurzacza centralnego wymaga uwagi przy kuciu, żeby np. tynk po drugiej stronie nie odpadł...

ZygmuntRolicz
15-08-2014, 17:44
Witam. A dlaczego nikt nie pisze o scianach z GK? Najlepsza akustyka i najtanszy w wykonaniu. BK: obluzowują się zeń kołki rozporowe. Promonta: żałosna akustyka. Całą resztę trzeba tynkować co podwyższa koszty budowy.

WLODEK73
28-08-2014, 12:19
Witam. A dlaczego nikt nie pisze o scianach z GK? Najlepsza akustyka i najtanszy w wykonaniu. BK: obluzowują się zeń kołki rozporowe. Promonta: żałosna akustyka. Całą resztę trzeba tynkować co podwyższa koszty budowy.


Dzięki Hepek.

Panie Zygmuncie... dla mnie to się wydaje najgorsze roziwązanie - zawsze przypominają mi się filmy gdzie źli chłopcy przechodzą z pokoju do pokoju niekoniecznie przez drzwi :-)

pozdrawiam

ZygmuntRolicz
28-08-2014, 17:02
To nie będziecie montować drzwi? :D

Redakcja
05-11-2014, 08:06
Film na temat...
Zapraszamy do obejrzenia historii pewnej dziewczyny, która nie chciała ściany działowej między kuchnią a salonem. Trzeba było wezwać fachowców, potrzebne były profesjonalne narzędzia...

1117

Zobacz inne filmy poradnikowe murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was! (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftv.muratordom.pl%2 F)