PDA

Zobacz pełną wersję : co sądzicie o gontach bitumicznych Techno Nicol?



stokrotka 2
18-01-2008, 13:02
Witam:lol:

liczę na Wasze cenne rady :D
szukam gontu bitumicznego do domku...
znajomy, który siedzi w temacie powiedział,że przy wyborze gontu najważniejsze na co mam zwracać uwagę, to to żeby gont był modyfikowany elastomerem SBS
i by był na welonie szklanym....
no i tak przeglądam oferty w necie...
i trafiłam na gonty firmy Mida Techno Nicol...
http://bank.muratorplus.pl/firma/produkty/?IdentFirmy=222634&IdGrupy=1185

http://www.gonty.pl/technonicol.html

moim zdaniem wyglądają ok, cena też do przyjęcia...no i mają ten SBS i są na welonie szklanym :wink:

znacie te gonty?
co o nich myślicie?
a może ktoś takie ma?

proszę o rady !

stokrotka 2
18-01-2008, 16:26
nikt nie zna tego gontu? :(

daggulka
18-01-2008, 17:29
Cześć, takie pytanka zadałaś mi na priv:

jak się sprawuje? ile Cię kosztował? jakie podłoże pod niego dałaś?gdzie kupiłaś?
czy ma sbs? jaki to dokładnie kolor (po firmowemu)


-sprawuje się jak dotąd ok... kilka wichur już przeżył i nic się nie stało
-płaciłam wtedy 24zł/m2 gontu
-podłoże...dach deskowany, na to papa, na to gont
-kupiłam w firmie Gold (filie w Wodzisławiu Śląskim, Raciborzu i Jastrzębiu)
-nie wiem czy ma SBS
-gont pałacowy, kolor brąz

moje zdanie: gont jak gont...strzelać z tego nie będziesz (każdy dopuszczony do obrotu musi spełniać jakieś tam normy , więc pewnie i ten spełnia)...jeśli podoba Ci się jakiś wzór i masz go w atrakcyjnej cenie to bierz :roll:

stokrotka 2
18-01-2008, 19:16
daggulka---> wieeelkie dzięki za odpowiedź!!!

Twoje rady są dla mnie bardzo cenne :)
teraz kminię nad ewentualnym transportem, jeśli byśmy się zdecydowali...
widzisz, Ty miałaś blisko po te gonty...
a my....prawie 200 km. :evil:
a bliżej jakoś nie mogę znaleźć tych gontów, zwłaszcza po atrakcyjnej cenie :roll:
można niby zamówić transport kurierem, nie jest bardzo drogi, ale to trochę kupowanie kota w worku, bo zobaczę co kupiłam dopiero jak przyjedzie :-?
wolałabym najpierw zobaczyć a potem kupić...
a znów jechać tak daleko się nie bardzo opłaca, no i czasu nie mamy za wiele :roll:
no i jestem w kropce :roll:
a decyzję trzeba podjąć w ciągu kilku najbliższych dni...
więc albo znajdę je gdzieś bliżej...albo zaryzykuję i zamówię bez oglądania :o
czy ktoś by się zdecydował na taki krok? :o :D
no ale jeśli postanowię, że będzie Techno Nicol, to już moja w tym głowa,żeby je zdobyć 8) 8) 8) :D

łatwiej by mi było jednak podjąć decyzję, gdyby jeszcze ktoś je pochwalił :lol:

mam nadzieję, że ktoś jeszcze coś o nich napisze

stokrotka 2
18-01-2008, 19:49
to może chociaż spójrzcie na te stronki? :wink:
na ich właściwości i w ogóle...
może dla niektórych takie informacje wystarczą by powiedzieć, czy brać czy nie :roll:

http://bank.muratorplus.pl/firma/produkty/?IdentFirmy=222634&IdGrupy=1185

http://www.gonty.pl/technonicol.html

daggulka
18-01-2008, 20:37
ciężko będzie Ci o jakąkolwiek odpowiedź od kogoś w sprawie tych gontów.... kiedyś też miałam taki dylemat i szukałam porad ...i się nie doczekałam...a potem kupiłam, górale zamontowali i leży sobie na dachu :wink:

powiem tak: gonty : takie, siakie czy owakie mają gwarancję na lat minimum 15(moje mają 20), a spotkałam się ze stwierdzeniem że żywotność ich jest dwa razy jeszcze dłuższa :roll: ...i prawda jest taka, że tutaj na forum znajdziesz taką opinię:
nieee, nie kupuj bo to jakaś ruska podróba , a najlepiej to kup gonty Isola albo Iko (notabene droższe o połowę od Techno Nicol) ...tak już jest na tym forum....nie bierz sobie wszystkiego co tu czytasz tak do serca bo zanim się wybudujesz to osiwiejesz albo padniesz na zawał :wink:

za 20 lat kiedy stracą gwarancję i zacznie się coś z nimi dziać albo i nie .....to może wygrasz w totka i sprzedasz to w cholerę po czym wybędziesz do ciepłych krajów, albo dostaniesz spadek i kupisz sobie inny dom, albo spadnie bomba atomowa i szlag wszystko trafi :roll:

więc...kochana...na light....masz dobrą cenę...to bierz ....kup, zamontuj i zapomnij.... i następna decyzja.... szybko, krótko i na temat :lol:

stokrotka 2
15-02-2008, 07:20
no i kupiony :wink:
dziękuję, daggulka :D
pozdrawiam

daggulka
15-02-2008, 07:45
Nie ma za co ... gratuluję i pozdrawiam.

e.jacek
10-01-2009, 11:48
Gonty...gonty...gonty


no i kupiony :wink:
dziękuję, daggulka :D
pozdrawiam

pozwól że odświeżę...rozumiem że zamontowany...napisz coś o nim co i jak ...jaki to gont...jak sie sprawuje...i wogóle jakie masz wrażenia z jego posiadania!!!
pozdrawiam - j.k :wink:

stokrotka 2
14-08-2009, 16:59
dopiero teraz trafiłam ponownie na ten temat
niestety,jeszcze nie zamontowany :oops: :evil: :o
leży sobie i czeka..
sprawy formalne tak nam opóźniły budowę, że nawet nie zdążyliśmy zamknąć budynku przed zimą :roll:
domek zimował sobie z samą papą na dachu a do układania gontu przymierzamy się w tym miesiącu albo na początku następnego, jak będzie gotowe, dam znać :)