PDA

Zobacz pełną wersję : Czym doczyścić szklaną kabinę prysznicową?



mantra
18-01-2008, 18:48
Mam spory problem jak doczyścić szklany prysznic z kamienia, próbowałam różnych środków ale zawsze jakieś ślady zostają. Coraz bardziej mnie to denerwuje, może coś poradzicie?

arletta78
18-01-2008, 19:08
Również chciała bym to wiedziec:) mam ten sam kłopot :(

herbolutek
18-01-2008, 19:22
Bardzo dobrze czysci sie kamien za pomoca nablyszaczacza do naczyn stosowanego do zmywarek. Ja uzywam calgonit. Wylewan troche na szybe i czyszcze a rezultaty................ ocencie same.

glowac
18-01-2008, 19:25
Ja polecam Cillit Bang do kamienia w spray'u (chyba ten pomarańczowy) - u nas się sprawdza - kabina ma 3 lata a po nim jest jak nowa :D

zott36
18-01-2008, 22:01
A gdzie macie ten kamien na szybach czy w zakamarkach .?
Polecam wode z kwaskiem cytrynowym gorącą lub bardzo ciepłą do spryskiwacza i na szyby ,w listwy . 1-2 szkl.wody i 3 kwaski. Kamien ładnie schodzi i tanio.

JoShi
18-01-2008, 22:12
Bardzo dobrze czysci sie kamien za pomoca nablyszaczacza do naczyn stosowanego do zmywarek. Ja uzywam calgonit. Wylewan troche na szybe i czyszcze a rezultaty................ ocencie same.
W tej łazience co to ją wszędzie wklejasz a nie jest Twoja?

tiga
18-01-2008, 22:37
Mój mąż osad z kamienie czyści octem. Tylko nie wiem jak "namoczyc" w nim drzwi prysznicowe :lol:
Ja polecam taki płyn w sprayu w kolorze pomańczowym kupowany w Lidlu. Nie pamiętam w tej chwili nazwy.

zott36
19-01-2008, 00:49
Mój mąż osad z kamienie czyści octem. Tylko nie wiem jak "namoczyc" w nim drzwi prysznicowe :lol:
Ja polecam taki płyn w sprayu w kolorze pomańczowym kupowany w Lidlu. Nie pamiętam w tej chwili nazwy.

ten płyn to W5 , nazywa sie to to płyn do lazienek , zółta butelka , pomaranczowa jest do kuchni.
Fakt fajny ten płyn , dobrze czysci i nie dusi ,do uzytku raz na tydzien sprawdza sie znakomicie ale do takiego ostro zapuszczonego kamienia bedzie zasłaby , najlepszy jest wtedy kwasek bądz ocet jak juz ktos napisał .
Tylko róznnica miedzy kwaskiem a octem jest w zapachu . Ocet przeczyszcza drogi oddechowe az do płuc :wink: , natomiast kwasek jest bezzapachowy na całe szczęście.

herbolutek
19-01-2008, 08:24
JoShi a czy Tobie to az tak przeszkadza, ze ja wklejam?????????
Moze komus sie spodoba pomysl no i chyba nie wszycy wklejaja swoje lazienki. Inspiracje i pomysly raczej mile widziane................ okazuje sie , ze jednak nie wszystkim to odpowiada..................

Cpt_Q
19-01-2008, 10:13
JoShi a czy Tobie to az tak przeszkadza, ze ja wklejam?????????
Moze komus sie spodoba pomysl no i chyba nie wszycy wklejaja swoje lazienki. Inspiracje i pomysly raczej mile widziane................ okazuje sie , ze jednak nie wszystkim to odpowiada..................

Pojęcie "wklejanie" jest na tym Forum (zwłaszcza dla starszych stażem uzytkowników) czymś w rodzaju...alergenu.
A poza tym - ja np. szukając dla siebie jakichś inspiracji lubię sobie sam pobuszować w Internecie. A na Forum wolę sobie poczytać, co też ludziska mają sobie do powiedzenia... inaczej z Forum zrobi się linkownia do wszelkich ładnych obrazków...

Wracając do tematu - skuteczny jest też roztwór Kamixu do odkamieniania czajników. Ocet i kwasek jw. Pozostałe skouteczne (i wymienione powyżej preparaty) - po prostu więcej kosztują i są ładniej opakowane...

krzysztofh
19-01-2008, 20:05
Mój mąż osad z kamienie czyści octem. Tylko nie wiem jak "namoczyc" w nim drzwi prysznicowe :lol:
Ja polecam taki płyn w sprayu w kolorze pomańczowym kupowany w Lidlu. Nie pamiętam w tej chwili nazwy.

Ja też od lat stosuje ocet. Jest niezastąpiony w wilu przypadkach. Od sedesu po umywali baterie a skończywszy na elektrycznej szczoteczce do zębów (miejsca odkładania irgatora i sam pojemnik na wodę.
Zawsze po użyciu octu, neutralizuję go jakimś płynem do czyszczenia powierzchni (płynem a nie emulsją) aby unikać matowienia powierzchni.
Do kabiny polecam zastosowania innej technologii, choć opisany wyżej sposób też sie przydaje tak co 2 miesiące, aby unikać zapuszczania kabiny.
Na co dzień po prysznicu wodę ściągam ściągaczką do szyb i poprawiam gąbka o dużej chłonności (taką w kolorze irchy). Zajmuje to 3 min i kabina zawsze wygląda tak jak by była dopiero co zamontowana.

JoShi
19-01-2008, 21:16
Na co dzień po prysznicu wodę ściągam ściągaczką do szyb i poprawiam gąbka o dużej chłonności (taką w kolorze irchy). Zajmuje to 3 min i kabina zawsze wygląda tak jak by była dopiero co zamontowana.
Ja się ograniczam do ściągaczki. Też jest super.

Liwko
05-03-2015, 09:50
Lepiej zapobiegać niż leczyć. Polecam stację uzdatniania wody. Zero kamienia nie tylko na kabinie, ale i w wannie, kibelkach, zlewie, kranach, garnkach i czajniku. Jak coś pominąłem to przepraszam :rolleyes:

Pietros79
20-03-2015, 20:55
Zdecydowanie ocet i kwas cytrynowy. Jeśli można, to ekologiczne metody zawsze warto stosować. Chemii i tak jest wokół nas bardzo dużo.

butterfly0608
22-03-2015, 12:24
najlepszym sposobem jest stosowanie ściągaczki do szyb po każdym prysznicu, żaden kamień się nie osadza, a szyby zawsze czyste!!!

Gerloz
24-03-2015, 16:18
I ja miałem ten sam problem. Po remoncie łazienki zainwestowałem w kabinę prysznicową z powłoką Reflex z Koła. Gładkość powłoki Reflex sprawia, że trudniej osadzają się na niej wszelkie zanieczyszczenia. Sprawdzone. Polecam.

sokratis
30-03-2015, 17:32
I ja miałem ten sam problem. Po remoncie łazienki zainwestowałem w kabinę prysznicową z powłoką Reflex z Koła. Gładkość powłoki Reflex sprawia, że trudniej osadzają się na niej wszelkie zanieczyszczenia. Sprawdzone. Polecam.

Coś podobnego ma też Roca, z tym że u nich nazywa się to Maxi Clean i jest stosowane również na ceramice.

Kendra
31-03-2015, 07:53
Do łatwego mycia kabiny na której osadza się kamień można stosować płyn do płukania tkanin - na całą kabinę wystarczy zaaplikować płyn w postaci piany, zostawić na kilka chwil i spłukać.
Baterie w domu czyszczę wodą z sodą. Ostatnio przypadkiem odkryłam, że mój płyn do demakijażu usuwa kamień :bash: Stosuję go już tylko do czyszczenia sanitariatów...

pawel.kozlowski
31-03-2015, 13:48
U mnie zeszło Cilitem - więc chyba jestem szczęśliwym farciarzem :)

kikkoman
31-03-2015, 20:43
A słuchajcie odnośnie kamienia ale w kibelku? (pod poziomem wody) Zaczęliśmy używać*kostek i trochę zeszło, ale im głębiej tym więcej tego kamienia. Jest na to jakiś*sposób? Flaszkę octu wlać ? :D

Maciejka2
31-03-2015, 21:36
A słuchajcie odnośnie kamienia ale w kibelku? (pod poziomem wody) Zaczęliśmy używać*kostek i trochę zeszło, ale im głębiej tym więcej tego kamienia. Jest na to jakiś*sposób? Flaszkę octu wlać ? :D

Ocet nie da rady. Sprawdziłam. Zeszło dopiero po Domestosie "Zero kamienia", czarna butelka (w rosmanie jest teraz promocja). Trzeba muszlę zalać i zostawić na trochę. Mam beznadziejnie wyprofilowaną muszlę :/ , szczotka nie dochodzi wszędzie.

Liwko
31-03-2015, 21:56
Niedawno pisałem ale powtórzę. Co wolicie, walczyć z kamieniem, czy po prostu go nigdy nie mieć? Jeżeli nie będzie kamienia, to najtańszym środkiem wszystko wyczyścicie. Jedyny problem to będzie to spłukać (miękka woda). Jeżeli tylko możecie to inwestujcie w stację uzdatniania wody (około 2,5tyś). Na prawdę warto.

Kendra
01-04-2015, 06:59
Dzięki Liwko za podsunięcie pomysłu, pomyślę o tym w nowym domku :)

asizo
01-04-2015, 07:33
Niedawno pisałem ale powtórzę. Co wolicie, walczyć z kamieniem, czy po prostu go nigdy nie mieć? Jeżeli nie będzie kamienia, to najtańszym środkiem wszystko wyczyścicie. Jedyny problem to będzie to spłukać (miękka woda). Jeżeli tylko możecie to inwestujcie w stację uzdatniania wody (około 2,5tyś). Na prawdę warto.

Popieram i polecam :) U mnie, mimo uzdatniacza, trochę kamienia się zbiera, ale wode mamy nadzwyczaj twardą (panowie instalujący urządzenie mówili, ze nawet w Wawie bardziej miękka woda). Gdyby uzdatniacza nie było chyba utonęlibyśmy w kamieniu.

Maciejka2
01-04-2015, 10:25
Liwko, ale takiej stacji to chyba w bloku nie da się zainstalować? Czy się mylę?

Liwko
01-04-2015, 10:33
Liwko, ale takiej stacji to chyba w bloku nie da się zainstalować? Czy się mylę?

No na pewno nie wszędzie.

niktspecjalny
20-04-2015, 06:28
Witam.jeśli chodzi o zapuszczona nalotem z kamienia szklana kabinę-przeźroczystą-prysznicowa i nie tylko kabinę i nie tylko szklaną, i jej uchwytu,okucia np w inoxsie, to moja pani gosposia pilnuje wymiany filtra węglowego jeśli z białego przyjmuje kolor lekko pomarańczowy,a kabinę czyści roztworem ,który składa się z małej części amoniaku około 5% ,octu i wody demineralizowanej takiej z Orlenu.Gosia używa jej do autoklawu bo po sprawdzeniu, autoklaw odczytuje ,że jest odpowiedniej jakości.To też jest ważne.Jeśli ktoś sobie życzy dokładnie to zapytam bo widzę ten płyn na szafce dziś przychodzi pani.

GoLopos002
20-04-2015, 11:04
Moja żona używa środków firmy brudpur do wielu zabrudzeń w Naszym domu. Do kabiny prysznicowej również. Nie sa wygórowane cenowo a skuteczne. Podobno kiedys nie były dostępne w sprzedaży detalicznej, ale teraz na ,szczęście są w sklepach z środkami chemicznymi.

Madzik1982
20-04-2015, 21:39
Ja używam prawie wszędzie ocet gdzie się da. Jednak później daję mleczko np. CIF by to miejsce myte octem nie było zbyt wygryzione lub by się nie zrobiło zbytnio matowe. Bo też tak może być po occie.

Św.Mikołaj
20-04-2015, 22:03
Mam spory problem jak doczyścić szklany prysznic z kamienia, próbowałam różnych środków ale zawsze jakieś ślady zostają. Coraz bardziej mnie to denerwuje, może coś poradzicie?

Kupic korega tabs i rozpuscic w malej ilosci wody i umyc kabine. Po godzinie czynnosc powtorzyc i dopiero splukac. Za pierwszym razie nie splukiwac
2 sprawa to kwasek cytrynowy ,a nie ocet

Św.Mikołaj
20-04-2015, 22:08
A słuchajcie odnośnie kamienia ale w kibelku? (pod poziomem wody) Zaczęliśmy używać*kostek i trochę zeszło, ale im głębiej tym więcej tego kamienia. Jest na to jakiś*sposób? Flaszkę octu wlać ? :D

2 tabletki korega tabs wrzucic na noc