PDA

Zobacz pełną wersję : na jaki kolr drzwi wew. sie zdecydowaliscie?



agika
18-01-2008, 22:25
Mam metlik w glowie, podobaja mi sie i biale i kolorowe drzwi. Jak podjac decyzje. Okna mam biale, podloga bedzie merbau a drzwi nie wiem. Dom urzadze raczej nowoczesnie. Poradzcie, moze sami mieliscie podobny dylemat.

tiga
18-01-2008, 22:31
Stoję przed podobnym dylematem. :D Tylko u mnie na podłodze króluje jesion. Białe odpadaja- mam obecnie i chcę odmiany. Na dół myślałam o ciemnych- fornir palisander, wenge ewentualnie orzech. Za to nie wiem jaki kolor na pietrze. Tam na dosć małej powierzchni będzie 5 drzwi obok siebie. Mie chcę by były mocno przeszklone- raczej preferuje niewielkie szybki. Czy też iść w ciemny kolor? Czy raczej jasne, jesionowe? Co radzicie?

OK
18-01-2008, 22:37
Podłogi dąb naturalny - drzwi wew. i kuchnia dąb naturalny :wink:
Parapety merbau :oops:

agika
18-01-2008, 22:43
ok, dlaczego sie zloscisz na parapety, czy to zly wybor? :wink:

OK
18-01-2008, 22:47
Ja się nie złoszczę, ja się wstydzę :oops: :wink: , że tak od czapki ten merbau. Ale tańszy był od dębu :lol: Bardzo jestem zadowolona z tych parapetów :D

kaloosa
19-01-2008, 14:43
My troche podobnie jak OK,
meble debowe, podloga debowa, drzwi debowe tylko parapety granitowe.
Do wyboru mielismy jesion, tez nam sie bardzo podobal ale pod dlugich dyskusjach wygral dab.
Nie chcielismy mieszac roznych kolorow drewna bo czasami wychodzi to okropnie.
Tym bardziej, ze braz brazowi nie rowny a niektore brazy potrafia sie bardzo gryzc miedzy soba :wink:

OK
19-01-2008, 15:55
Fakt, że niektóre drewna się gryzą - też nie lubię mieszać.
Ale mam stare meble w okleinie mahoniowej, które zawsze stały na dębowej podłodze i u mnie też stoją na dębie. Wiem, że to się nie gryzie - merbau ma kolor mahoniu, więc sprawa była prosta :wink:

magi
19-01-2008, 16:32
Ja mam calvados właściwie to pasują mi tylko do mebli w kuchni :wink:
Wydaje mi się, że na białych będzie bardzo widać każdy brudek a szczególnie paluchy ale może się mylę :roll:

Sylwia z Poznania
19-01-2008, 20:20
Ja mam białe okna od środka. Nie chciałam w kolorze. Drzwi mam z Porty w kolorze limba 3. (coś pomiędzy merbau a teak) Jestem bardzo zadowolona.

http://images34.fotosik.pl/111/fe8efd5804ff8c1c.jpg (www.fotosik.pl)

Justynka
01-03-2008, 21:55
Jestem właśnie na etapie ( a właściwie na początku etapu :) ) wstawiania drzwi. Nie lubię MDF-u,wolę drewno. Jednak gotowe drzwi ne wydaly nam się za drogie, więc postanowiliśmy w castorame kupić skrzydła z suowen sosny i zabejcować własnoręcznie. Jako, że na górze mamy pdłpgę z sosnowych desek zabejcowanych teakiem HartzLain, doszłam do wnioku, że najbardziej bedą pasowały drzwi w tej samej bejcy. Póki co, podoba mi się :D .
Do tego przeszklenia z piaskowanej szybki :wink:

jacekp71
02-03-2008, 00:02
postawilismy na calą stolarkę w ciemnym kolorze, cos pomiedzy ciemnym orzechem, a palisandrem,
takie sa drzwi wewnetrzne, zabudowy w przejsciach, listwy przypodlogowe i schody.
poniewaz lubimy kontrasty, to sciany i podlogi sa w jasnych kolorach ....

maya04
02-03-2008, 07:34
My zdecydowaliśmy się na mniej popularne bliałe pełne. Ze względów oczywistych odpadał klimek i kluś. Skończyło sie na pol-skone model modern. Z białymi drzwiami jest ten problem że wybór jest właściwie żaden :(

zebra
02-03-2008, 08:23
na parterze -w sumie 4 skrzydła, będą ciemne - dąb jakiś tam... coś jakby wenge, podłoga będzie jasna
na piętrze - właśnie ze względu na to, że na stosunkowo małej przestrzeni będzie 5 skrzydeł dajemy jasne - kusi mnie dąb bielony, do 3 sypialni bez przeszkleń, do łazienki i garderoby z pionowymi przeszkleniami

danap
02-03-2008, 17:59
na parterze drzwi mam szare, oprócz łazienki, bo w łazience sa niebieskie (od środka)
na piętrze białe
wszystkie pełne

MagdalenaK
02-03-2008, 18:12
Witam mam podobny problem (domek z bala) króry w środku będzie miał kolor naturalny świerk, na dole podłogi jasny beż, lub kafle zbliżone do drewna, u góry podłoga klon, okna jeszcze się nie zdecydowałam pomiędzy teak a orzech i drzwi, no powiedzcie jakie drzwi :( jeśli okna orzech to może drzwi orzechowe :roll: a jak teak to co? Od tej kolorystyki to mi sie w głowie miesza. Pomóżcie proszę. :cry:

novi_ana
02-03-2008, 19:09
i orzech i teak ładnie :) to ładne kolory.. orzech bezpieczniejszy, bo podpina się pod okna
białe by nie pasowały do stylu domu, tak samo ciemny brąz - czy wenge :)