PDA

Zobacz pełną wersję : jaki polecacie/macie kolor grzejnikow w lazience?



vilemo
20-01-2008, 20:35
Tak, jak w tytule.
dzis wybieralismy grzejniki i mielismy strazny problem z lazienkami. na razie mamy stan surowy i nie mam pojecia jakie bede miala kafle w lazienkach.
zamowienie na piec i cala instalacje grzewcza chcemy zamowic do konca stycznia, bo akurat tam gdzie wybieramy od lutego rosna ceny.

zastanawiam sie generalnie czy biale czy stalowe - macie jakies przemyslenia na ten temat?


dzieki

el-ka
20-01-2008, 21:08
W kolorze metalicznym sa znacznie droższe i słabiej emitują ciepło - nawet o 30%.
I nie wiem, czy tak fajnie wygladaja. Biale pasuja do ceramiki i mniej rzucaja sie w oczy, a tak naprawde zaden kaloryfer nie jest ozdoba, chyba, ze jakis superdizajnerski za wielka kase.
Przeprasyam za pisownie, ale cos sie stalo y klawiatura, yamienia mi ynaki + z i y i nie ma polskich! :evil:

OK
20-01-2008, 21:59
I chyba białe łatwiej utrzymać w czystości :wink:

Sonika
21-01-2008, 07:17
W małej łazience mamy srebrny ręcznikowiec dobrany do armatury, a w dużej z oknem (biało niebieskiej) dwa białe.

Ewa7506
21-01-2008, 11:28
My wybraliśmy grzejniki z tej oto firmy
http://www.termatechnologie.com/pl/katalog/modern

W małej łazience będzie Dexter- srebrny mat a na górze 180A i Dexter do plytek Imola Antares- złoty mat. Zobaczymy czy nie przekombinowaliśmy :D

VIP Jacek
22-01-2008, 20:12
my kupiliśmy Enix- Focus taki:

http://images31.fotosik.pl/116/259434808d470cabmed.jpg

w kolorze j.w. i białym.
Za kolor 50% extra dopłaty - niestety.

Karpatka
22-01-2008, 20:28
Ja uzależniłam kolor od kafelek - przy białych będzie biały, przy brązach - satyna (ale w taj łazience mam dodatkowy kaloryfer, więc ew. utrata mocy z powodu koloru mnie nie załamywała).

To_masz
23-01-2008, 08:03
biały (jest obok wanny - więc się zgrywa)
chromowane baterie na wannie i umywalce zgrywać się będą z takimiż wieszadłami do ręczników

markdottir
23-01-2008, 08:12
mam biały. taki zainstalował developer. sama też bym pewnie wybrała biały, bo jest najbardziej uniwersalny.

Karpatko, prosz... kafelków, a nie kafelek... :lol:

el-ko, naciśnij razem ctrl + shift i wszystko wróci do normy ;)

Karpatka
23-01-2008, 19:37
Karpatko[/b], prosz... kafelków, a nie kafelek... :lol:
Oczywiście, masz rację.
Korzystając jednak z okazji przypominam uprzejmie, że w języku polskim nie ma słowa prosz, a po kropce zdanie rozpoczynamy od wielkiej litery. :wink:
Prawda, że zrobiło się miło i niezwykle merytorycznie?

julienx
23-01-2008, 20:30
No właśnie dlatego ja wybrałam satyne, a jak położyłam płytki to sie okazało ze trzeba zmienić bo ta satyna do niczego nie pasuje i padło na białe. Bo zawsze do armatury będzie pasować... przynajmniej do czegoś

Na tym etapie mozna sie wstrzymac z grzejnikami. Podciagnac instalacje. Wybrac i kupac płytki a dopiero wtedy dokupic grzejniki łazienkowe

Karpatka
23-01-2008, 20:36
Nie strasz z tą satyną, bo już mam kupioną :-? Pocieszam się tylko tym, że widziałam aranżację łazienki w kafelkach podobnych do moich wymarzonych i tam akurat biały bardzo raził. Zobaczymy. W najgorszym wypadku będę miała gustowny kaloryfer w garażu albo kotłowni :lol: Zainwestuję w satynowe kołpaki i będzie współgrało...

kaśka maciej
24-01-2008, 12:42
my kupiliśmy Enix- Focus taki:

http://images31.fotosik.pl/116/259434808d470cabmed.jpg

w kolorze j.w. i białym.
Za kolor 50% extra dopłaty - niestety.

ooo, ja też mam taki do łazienki na górze i ten sam model w kolorze grafitowym do łazienki na dole
mają pasować do płytek :D

malmuc
24-01-2008, 13:30
Ja uzależniłam kolor od kafelek - przy białych będzie biały, przy brązach - satyna (ale w taj łazience mam dodatkowy kaloryfer, więc ew. utrata mocy z powodu koloru mnie nie załamywała).

u mnie to samo
w lazience biało-zielonej drabinka biała
a w lazience brązowej metalowy ENIX
http://i.zakupy.ibex.pl/images/aktualne/119/kaloryfer.jpg

jacekp71
24-01-2008, 14:06
mamy biale luxory.
pasuja do reszty, grzeja jak diabli i niedrogie ;-)

markdottir
25-01-2008, 11:10
Karpatko[/b], prosz... kafelków, a nie kafelek... :lol:
Oczywiście, masz rację.
Korzystając jednak z okazji przypominam uprzejmie, że w języku polskim nie ma słowa prosz, a po kropce zdanie rozpoczynamy od wielkiej litery. :wink:
Prawda, że zrobiło się miło i niezwykle merytorycznie?

chyba jednak kafelek bardziej razi. przynajminiej mnie... :lol:
peace :P