PDA

Zobacz pełną wersję : ŁÓDZKIE: szkółka, szkółki roślin, krzewów, drzew, bylin



oleniek
21-01-2008, 16:25
Witam
Jakie Łódzkie lub podłódzkie szkółki roślin polecacie?. Takie aby i zwykłą brzozę brodawkową czy modrzew można było kupić, ale i odmiany drzew owocowych? Może macie pod ręką linki.
Raczej nie interesują mnie miejsca w których jabłoń sprzedaje się jako "jabłoń", a na pytanie "jaka odmiana" dostaję odpowiedz " ... no jabłka będzie Pani miała" :lol:
Powoli przymierzam się do zakupu całej masy drzewek :lol:

Mirek_Lewandowski
21-01-2008, 17:06
Na jednej szkólce to tego nie kupisz. Jest pewna specjalizacja. Md, Brz i inne rodzime gatunki najtaniej na szkólce leśnej. Owocowe osobno- na szkólce która to produkuje. I ozdobne- w szkólce tym się zajmującej . Nie wiem, z której strony Łodzi jesteś...

oleniek
22-01-2008, 09:33
Acha.... :o
A ja głupia myślałam :lol: , oglądając parę łódzkich stronek internetowych - wyspecjalizowanych "marne jakieś te szkółki :lol: wszystkiego nie mają :o :o :o :o :o "

Ok
Strona Łodzi - to nie ma większego znaczenia - mama chce ciągnąć drzewka ze Skierniewidz :o , ja chciałam poszukać czegoś bliżej 8)

Ale w ogóle to - Widzew.

A o szkółkach lesnych nawet nie słyszałam . Są w Łodzi?

CZyli drzewka typu: brzoza, lipa, sosna - kupić w szkółce leśnej?
typu - jabłonka, morela itd - ?

Dzięki

Mirek_Lewandowski
22-01-2008, 11:22
No nie w Łodzi samej.. Ndl Grotniki- Zgierz, Ndl Brzeziny Mikołajów (taka wieś k. Rokicin)
A ozdobnych to od diabła
http://www.zszp.pl/index.php?sub=mapa&dnr=4&param=all
Owocowe- jest w Łaznowskiej Woli k. Rokicin

oleniek
22-01-2008, 12:42
Dzięki
Stronę zwiążku znalazłam tylko
u Tracza koło Strykowa nie ma brzozy
na Lawinowej - sprzedaż hurtowa i brzozy nie ma
w konstantynowie - wrzosy i azalie ,borówki ... brzozy ani lipy nie ma:-?

Dendra w Łaznowskiej - co tam jest dokładnie- oto jest pytanie , bo mi się ich strona zawiesza :lol:

Ciągle szukam w necie, ale albo źle formułuję pytanie, albo nic pod Łodzią nie ma :D Tak mi się coś kołacze po głowie, że za Tuszynem po prawej stronie "coś" szkółko podobnego widziałam. Ale nie wiem jak się nazywa, ani czy ma stronkę internetowa :-?

Okazuje się że znalezienie sadzonki najbardziej pospolitej w Polsce brzozy , sprzedawanej "niedaleko" graniczy z cudem, a przynajmniej wymaga wieeeele czasu :lol: Są różne "udziwnione" brzozy a tej zwykłej NIE

Mirek_Lewandowski
22-01-2008, 13:53
A przecież napisałem- w leśnych szkółkach, do zalesień.
A na ugorach wszędzie miliony samosiewu..
Jaka ozdobna szkółka będzie to produkować? po co?

oleniek
22-01-2008, 14:48
Dobra
poszukam leśnych szkółek
A dlaczego chcę kupić? Bo kupna będzie miała 150-200cm, a jak na forum pytałam jak dużą można przesadzić to się dowiedziałam że 50cm. :( To ja wolę kupić i szybciej mieć coś większego za oknem :lol:
żeby nie było, to znalazłam ofertę, brzozay brodawkowej "najzywklejszej", ale w Ciechanowie :lol: (tyle, że tamta miała 250-300cm za 25zł) Jak będzie trzeba i nic bliżej nie znajdę to pojadę po brzozę do Ciechanowa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tylko jak ja ją opelkiem przewiozę na taaaką odległość:D :D :D :D :D

Mirek_Lewandowski
22-01-2008, 14:50
Kupna będzie miała 50 cm. :D
Dlatego, że takie się przesadza z gołym korzeniem.
A jak masz duuuużo kasy, to kupuj w doniczkach po 25... Twój wybór.
Dla mnie bez sensu.

oleniek
22-01-2008, 15:02
Hej, hej kasy ci u mnie niedobór. :lol: Większość roślin sama rozmnożę (z powodzeniem poszły mi już winorosle, agresty, róże, tawułu, tuje i coś tam jeszcze), drzewek owocowych nie rozmnożę więc będę musiała kupić. Brzozę chciałam najpierw przesadzać. Stąd pytałam się na forum jak dużą. 50cm - trochę mała. A nie chcę za długo patrzeć się na słup SN wolę go zasłonić. Nie chcę pnącza bo musiałabym kontrolować jego rozrost. A że brzozę i tak chcieliśmy mieć. Postanowiłam jej poszukać. Taka brzoza (250 300cm) kosztowała coś koło 25zł, a modrzew europejski wys 120-150cm 8zł, a 160-180 - 12zł. No to nie majątek i dla szybkiego efektu jedno, dwa drzewa można kupić.

Nie wiem czemu piszesz że ze szkółki też będą miały 50cm. Pewno masz doświadczenie. Jeśli rzeczywiście takie małe będą to kasy poskąpię i pójdę na pole :lol:

Ale żeby sprawdzić to najpierw muszę szkółkę znależć :wink:

jagoda555
23-01-2008, 08:55
Jeżeli miałaś na myśli szkółkę w Rzgowie to podaję namiary do nich:
http://www.polros.net.pl/cogrodnicze_oferta.htm

oleniek
23-01-2008, 20:14
Niie tamta jest w Tuszynie
ale za Nowy namiar na szkółkę baaardzo dziekuję :D :D :D :D :D :D :D :D

rychu.polak
27-05-2015, 21:04
Podbijam…ktoś może coś jeszcze polecić? Teraz ja potrzebuję pomocy…