PDA

Zobacz pełną wersję : z czego wykonać izolacje przeciwwilgociową na chudziaku?????



MARTINS771
21-01-2008, 22:22
pytanie jak w temacie.Stoje przed poważnym dylematem z czego wykonać taką izolację .Nie chciałbym stosować 2*papa na lepiku bo podobno lepik twardnieje kruszy się no i może wilgoć przedostawać się do góry.Zastanawiam sie nad papą termozgrzewalną ,ale ona również podobno może pękać .W takim razie co masa dyspesyjna??ale jaka.A jeśli papa termo to też jaka?Zaznaczam ,że grunt jest dość podmokły,chociaż wysokość posadzki to jakieś 60 cm nad poziomem gruntu,a pod chudziakiem jakieś 1 m piasku

seblo
22-01-2008, 08:23
Za bardzo się przejmujesz.

Daj zwykłą papę termozgrzewalną, a na nią folię budowlaną, a dopiero na to styropian.

mery26
22-01-2008, 08:50
a może to?

IZOFREX - Izolacyjna folia budowlana z PCW uzbrojona włóknem syntetycznym produkowana w oparciu o własny pa-tent od 1984 roku nr.P. -255 - 534 z 1983r. Jest to uniwersalny materiał pokryciowy o szerokim spektrum zastosowań. Grubość folii IZOFREX waha się w granicach 1,0 -1,2 mm w zależności od potrzeb. Jest mocna i niewrażliwa na oddziaływanie mechaniczne, chemiczne oraz atmosferyczne. W pełni nadaje się do zastosowania w powszechnym użyciu z materiałami budowlanymi takimi jak wapno, cement, gipsy itp.
www: www.izoling.pl

proszę nie traktować jako reklamy-zastosowałem u siebie w połączeniu z masą visbit oraz visbit eco. Nie mam zastrzeżeń.
Materiał bardzo elastyczny i wytrzymały

odaro
22-01-2008, 09:28
a może to?

IZOFREX - Izolacyjna folia budowlana z PCW uzbrojona włóknem syntetycznym produkowana w oparciu o własny pa-tent od 1984 roku nr.P. -255 - 534 z 1983r. Jest to uniwersalny materiał pokryciowy o szerokim spektrum zastosowań. Grubość folii IZOFREX waha się w granicach 1,0 -1,2 mm w zależności od potrzeb. Jest mocna i niewrażliwa na oddziaływanie mechaniczne, chemiczne oraz atmosferyczne. W pełni nadaje się do zastosowania w powszechnym użyciu z materiałami budowlanymi takimi jak wapno, cement, gipsy itp.
www: www.izoling.pl

proszę nie traktować jako reklamy-zastosowałem u siebie w połączeniu z masą visbit oraz visbit eco. Nie mam zastrzeżeń.
Materiał bardzo elastyczny i wytrzymały


Czy firma ma w ofercie jakiś klej do klejenia folii z sobą albo klejenia folii z papą termozgrzewalną.

Ja dałem na izolację poziomą fundamentów folie

http://www.winyl-pol.pl/

Grubość folii 1.0mm jestem bardzo zadowolny folia jest bardzo wytrzymała i nie ma szans że ekipa Ci ją zniszczy.

monia77w1
22-01-2008, 09:31
Mary26,

a ile coś takiego kosztuje?

EZS
22-01-2008, 09:35
papa termozgrzewalna zgrzana z izolacją poziomą fundamentów (też papa), na to folia i styropian. Nie ma wilgoci.

mery26
22-01-2008, 09:54
Mary26,

a ile coś takiego kosztuje?
nie pamiętam, zadzwoń, bardzo miła obsługa (chyba ze sie coś zmieniło). zamawiasz towar i przywozi ci kurjer na budowe.

monia77w1
22-01-2008, 10:04
Mary26,

a ile coś takiego kosztuje?
nie pamiętam, zadzwoń, bardzo miła obsługa (chyba ze sie coś zmieniło). zamawiasz towar i przywozi ci kurjer na budowe.

Dzięki za odpowiedz

pozdrawiam Monika

odaro
22-01-2008, 10:27
Monika folie Izowinyl z Pol-winyl masz u Siebie do kupienia na miejscu
czyli w Sulejówku.

Ja kupowłem u nich styrodur i ta folię właśnie :lol:

monia77w1
22-01-2008, 10:30
Monika folie Izowinyl z Pol-winyl masz u Siebie do kupienia na miejscu
czyli w Sulejówku.

Ja kupowłem u nich styrodur i ta folię właśnie :lol:

Dzięki śliczne :lol:

odaro
22-01-2008, 11:22
Monika folie Izowinyl z Pol-winyl masz u Siebie do kupienia na miejscu
czyli w Sulejówku.

Ja kupowłem u nich styrodur i ta folię właśnie :lol:

Dzięki śliczne :lol:

Cieszę się że Ty sie cieszysz :lol:

mako5
22-01-2008, 16:49
Za bardzo się przejmujesz.

Lepiej że się przejmuje bo zrobi izolację :-)


Daj zwykłą papę termozgrzewalną, a na nią folię budowlaną, a dopiero na to styropian.

Mam tak samo. Pod papą jeszcze pomalowałem dysperbitem ale to nieco na wyrost bo też mam teren podmokły. Były problemy ze znalezieniem chętnego do kładzenia papy więc kładłem sam.

odaro
22-01-2008, 17:01
[quote=seblo]
Mam tak samo. Pod papą jeszcze pomalowałem dysperbitem ale to nieco na wyrost bo też mam teren podmokły. Były problemy ze znalezieniem chętnego do kładzenia papy więc kładłem sam.

Zgrzewałeś papę z chudziakiem czy tylko ja zwyczajnie położyłeś.

Jak robiliście Siebie 2x papa zgrzana jedna warstwa do drugiej czy tylko położona.

mako5
25-01-2008, 11:35
Zgrzewałeś papę z chudziakiem czy tylko ja zwyczajnie położyłeś.

Jak robiliście Siebie 2x papa zgrzana jedna warstwa do drugiej czy tylko położona.

Papę z chudziakiem? Chyba papę z papą. Zgrzewałem osobiście papę :). Bez zgrzewania zbyt szczelna nie jest. Jedna warstwa.

tacim
15-09-2009, 07:53
No to wracamy do pytań lamerskich co na ten: chudziak 2 x papa plus folia czy gruba folia 1,2mm. Jak to widzicie ? Papę zgrzewać czy kleić jak kleić to czym. Z góry dzięki Aha czy ta papa z chudziaka wchodzi na tą fundamentu czy pod czy może w środek jeżeli są dwie warstwy?